Şimdi Ara

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci (129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.632
Cevap
66
Favori
186.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam bende çok aradım TR de yok. Aliexpress ve Ebay deki satıcılarda Türkiye ye gönderim yapmıyor. Ebay den Almanya daki arkadaşıma sipariş verdim o şekilde pili alabildim.

• Daha önce 8gb RAM alarak 12gb a çıkarmıştım. Şimdi daha önce aldığım ram in aynısından alıp 16gb a çıkarsam fark olur mu sizce, değer mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kenai kullanıcısına yanıt

Kullanım amacınıza göre değişir. 4K video edit veya RAM ağırlıklı oyun oynuyorsanız farkını görürsünüz. Bu arada 12 GB (8+4) RAM flex modta çalıştığı için, 8+8'lik RAM kombinasyonuna geçtiğinizde dual channel modunda çalışır ve ekstra birkaç FPS kazanırsınız. Onun dışında bana kalsa faydası yok.

• Bob The Sponge kullanıcısına yanıt

Üstad teşekkür ederim, 500gb yeni ssd sipariş etmiştim, arka kapağı açmışken ramleri de 16 ya çıkarayım mı diye düşünmüştüm ama benim öyle video edit vb gibi programlarla pek işim yok. Bu cihaz üzerinden oyun bile oynamıyorum. Tekrar teşekkür ederim.

Rica ederim hocam, yeni SSD'niz hayırlı olsun. Güle güle kullanın :)

Eğer günlük işlerinizi hallediyorsanız, örneğin Chrome'da maksimum 20 sekme açık tutuyorsanız 12 GB yeter de artar. Bilgisayarı aldığımda 4 GB RAM'i vardı ve Chrome'da 5 sekme bile bilgisayarı yavaşlatıyordu. 8'e geçtiğimde sıkıntılar çözüldü ama 4K editler yapmaya ve CS:GO gibi oyunları oynamaya çalıştığım için RAM yeterli olmadı. 12 GB'a yükselttim, şimdi tüm sıkıntılarım çözüldü, rahat 4K render yapabiliyorum. Bence 8 veya 12 GB sweet spot yani bütçeye göre en değer miktar.

Piyasa şartlarını da göz önünde bulundurarak 8gb siparişini de verdim üstad. Değişen pek bir şey olmasa da en azından ileride pişman olmayayım diye böyle bir karar verdim.

Bu da doğru bir karardır hocam. Geçen dükkanımız için Mi güvenlik kamerası aldım 250 TL'ye, şimdi süper indirimdeyken 650 TL. Samsung Fit 2 akıllı bilekliği 250 TL'ye aldım, şimdi 700 TL.

Ben de bu durumu göz önünde tutarak karar verdim. Artık fiyatların nereye gideceğinin ucu belli değil gibi görünüyor.

• Merhabalar , Dün itibariyle yeni internet sağlayıcısına geçtim ve eve Wifi6 destekli modem kurulumu yaptılar ortalama 700 mbit internet hızı alıyorum fakat sadece bunu wifi6 destekli telefonumda alabiliyorum. Swift 3 SF315 52G Laptopuma daha önce 802.11AC destekli bir wifi adaptörü takmıştım fakat şuan yine de maksimum 250mbit hızı görebiliyorum sanırım anakart desteklemiyor ? veya farklı bir wifi adaptörü alsam acaba 700 mbit hızları görebilir miyim ?

m2 mi sata ssd mi aldınız?

satadan ssd ve sshd lerin çalışmadığı yazılmış forumda.

• StalkerReborn kullanıcısına yanıt
    Sshd çalışıyor ben kullanıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihazın uyumlu ram listesi vardı sanıyorum ama bulamadım. Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

• sp@wn kullanıcısına yanıt

Bildiğim kadarıyla DDR4 RAM olduğu sürece her RAM'i kullanabilirsiniz. İşlemci maks 2400 Mhz destekliyor.

• Teşekkür ederim bilgi için.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar, sf315 52g kullanıyorum. Bilgisayar fazla yavaşladığı için update vs. kapatmıştım. Normalde chrome ofis autocad i kullanıyodum ama özellikle chrome da 4 sekmeden sonra yavaşlıyor ve 2. bi pencere açtığımda da bellek tamamamen doluyodu. Bundan dolayı 8 gb ram almaya karar verdim. Bu arada da format attığımda w10 un son sürümüne güncelledi ve chrome dahi açılamayacak kadar yavaşladı ve cpu,bellek,disk hepsi 100 e çıktı. Tekrardan format atıp 1809 sürümünü yükledim , update leri ve arka planda çalışanları kapattım.

konuda da 8gb ram yeterli olucağından bahsedilmişti. 4gb a ek olarak 8gb ekleyeceğim.

SSD olarak yükseltme yapsam kayda değer bir katkısı olur mu. Herhangi bir oyun oynamıyorum çoğunlukla chrome, ofis ve autocad tarzı programlar kullanıyorum.

Şuandaki ssd değerleri bu şekilde. Yükseltme yapmam gerekirse hangi ssd yi alabilirim. Konuda daha önce Kingston a2000 ve Sandisk ultra 3d önerilmişti. Bunlar yerine fiyat olarak uygun olması açısından 500 mb/s lik ssd alsam bir sorun olur mu. Yardımcı olabilirseniniz çok memnun olurum.

Acer Swift 3 SF315 52G Kullanıcıları Kulübü | MX150, Hafif , 8. Nesil İşlemci
  • E1aa E kullanıcısına yanıt

Bilgisayarda SSD var, öyle değil mi? Görseldeki hızlar çok düşük görünüyor. Normalde bunun gibi olması gerekirdi:

SSD zaten 500 MB/sn hızında (M.2 SATA). SSD çok fazla veri yazılıp silinerek yıpratılmamışsa tam format atarak düzeltilebilmesi lazım. Dosyalarınızın yedeğini aldıktan sonra, ayarlar kısmından tüm veriler silinecek şekilde (remove everything):

Ardından cloud download:

Sonrasında ise Change Settings'e tıklayıp Clean Data seçeneğini açın. Format işlemini başlatın.

Bunun düzeltmesi lazım.

• Cevabınız için çok teşekkür ederim,

Dediğiniz gibi yaptım sıfırladım bilgisayarı ama hafif bi hızlanma oldu bilgisayarda sadece.

Yeniden test yaptığımda da yine benzer çıktı. Sadece chrome yüklü bilgisayarda.

SSD nin yıpranma durumu için ise hard disk sentinel programına baktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E1aa -- 28 Haziran 2022; 18:59:42 >
  • EKE58 kullanıcısına yanıt

hangi marka sshd kullanmaktasınız

kendi acer forumunda ssd ve sshd seçtiğini söylemişler.

1 adet 1tb seagate sshd var elimde taktığımda çalışmıyor fakat wd hdd çalışıyor

• temiz bir formattan sonra pagefile (swap ram) i kapayın değerler düzelir.

son sürüm bios kullanmakta fayda var onun dışında bir önerim yok.

• Merhaba, Bugün itibarıyla cihazımın web kamerası gitti, geçen hafta online toplantı öncesi de kamera çalışmamıştı sonra düzelmişti, dün de ilk kez kapağı hareket ettirdikçe kameranın bir çalıştığını bir çalışmadığını gördüm. Kapak belli bir yerde dururken çalışıyordu arkaya götürünce gidiyor çekince geliyordu vs. ya da tam tersi. bugün bütünüyle gitti yani olay yazılımsal değil bir yerden bir bağlantısı koptu sanırım. Bunu yapabilirler mi sıkıntılı bir iş mi başına gelen oldu mu acaba?

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.