Şimdi Ara

Acer Aspire V17 Nitro (Acer Bu Sefer Yapmış) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.934
Cevap
52
Favori
200.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gholen

Bu aralar yoğunum umarım en kısa zamanda birkaç performans testi yapabilirim

Hocam laptopla birlikte win8.1 cdkey geliyor mu laptopun altında falan bizim ark. almışda herhangi bir win 8.1 cd key i yok ama win8.1 yuklu geldi
  • Win 8lerde hiçbir yerde yazmaz biosa gömülüdür. Everest gibi programlarla görebilirsiniz. Yani orjinal keyi içinde artık cep telefonu gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Asus x550jk aldim. Bilgisayarda anlamadigim bir ses var. Daha 1 ay olmadi. Fandan geliyor ses ama gelmemesi lazim yani, onun disinda freedos aldigim icin kendim win 8 kurdum pc gec aciliyor. Ayni win8 dell bilgisayarimda kurulu dell in ozellikleri dusuk olmasina ragmen daha hizli aciliyor. Seside dell kadar cikmiyor. Dell I gecen sene aldim 3. Nesil i5 islemci ama daha iyi nedense. Eger asus alacaksan sogutmayayim seni ama, asus a 4 gb ram takviyesi ve ssd olmasa kullanilmaz bence. Ben 1756 ya aldim indirimdeyken. Ama gecen gun lenova y50 yi 1800 e gordum bir yerde gunluk firsatti cok uzuldum. Alacaksan acele etme siteleri takip et surekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yıldır Acer 4820TG kullanıyorum. Acer'in güzel ürünleri var ama ülkemize gelmiyorlar. Ben Mantle teknolojisinden dolayı AMD tabanlı bir ürün almayı düşünüyordum ama maalesef AMD'nin üst ekran kartlı modellerinin ne çıkacağı nede geleceği var. Bu yüzden nVidia'ya tekrar geçeceğim. Bu notebookun 15inçlik olanını düşünüyordum. Fakat şimdi 970 ve 980 gibi modeli ekran kartları çıktı zannedersem 960 modeli de çıkar Acer ekran kartları güncellerse alırım ama 15için olanını. 4820TG çıktıktan bir sene sonra ekran kartının güncel sürümlü olanını piyasaya sürdü. Aceri beğenmeyenler var ama bence fiyat ve performans konusunda adamlar iyi. Kapak plastik olmasaymış iyi olurdu. Aynı özellikteki ürünlerin 3000 in çok üstünde olduğu düşünülürse gayet iyi fiyata satıyorlar. Ama bir gerçekte şu ki eğer HP OMEN 15 gelirse benim listemde 2. sirada bunun 15inçi var. Ama O üründe 3000 tlnin altında olmalı..

Bu arada 960/970/980 kartları beklemekte fayda var zira bayağı yeni teknolojileri barındırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: arifakinti

Asus x550jk aldim. Bilgisayarda anlamadigim bir ses var. Daha 1 ay olmadi. Fandan geliyor ses ama gelmemesi lazim yani, onun disinda freedos aldigim icin kendim win 8 kurdum pc gec aciliyor. Ayni win8 dell bilgisayarimda kurulu dell in ozellikleri dusuk olmasina ragmen daha hizli aciliyor. Seside dell kadar cikmiyor. Dell I gecen sene aldim 3. Nesil i5 islemci ama daha iyi nedense. Eger asus alacaksan sogutmayayim seni ama, asus a 4 gb ram takviyesi ve ssd olmasa kullanilmaz bence. Ben 1756 ya aldim indirimdeyken. Ama gecen gun lenova y50 yi 1800 e gordum bir yerde gunluk firsatti cok uzuldum. Alacaksan acele etme siteleri takip et surekli.

Deneyimini paylaştıgın için tesekkur ederım kardeşim ,
    Asus'takiler zaten oturmuşlar milleti nasıl sinir hastası ederiz diye x550 modelini çıkartmışlar.. ,illa win8 kurun diye öneriyorlar ,sonra driver sorunları ekran kartı driverı , hdd performans sorunlar..vs. laptoptur diye az pil harcasın diye ve bad sector onlemek ıcın 5400rpm hdd koyuyorlar ama piyasadaki en kotu hdd , ram ,işlemci ve ekran kartı gömülü sırf işçiliği düşürmek için kısaca say say bitmez sonuçta her markanın gıcıklığı var ,ancak nihayetinde kullandığın cihaz iyidir demekten kendimi alamıyorum , için müsterih olsun , driverlar oturunca bilgisayar canavar gibi olur , bakalım bende tavsiyene uyup 1 ay daha bekleyeyim bari ... unutmadan slim 2.5 luk 7200 hdd alırsan harika olur ,şimdilik ssd takmana gerek su an için 1-2 sene sonra ucuzlar iyicene ssd o zaman alırsın kacmıyor bır yere... asustakı takılmaların ekserıyetı hdd kaynaklı ram sonra gelmekte ..zaten bılıyorsun bunları...tekrardan uyarın için tesekkurler...

• Hocam şayet acerin i5li versiyonu ile msı'ın i5 li versiyonunu kıyaslıyorsa bu resim koşa koşa acer almaya gidicem ben? Yoksa sadece ekran kartlarının kıyaslamaları mı? i7 li acerle i5 li msı mı kıyaslanmış, i7 li msı ile i5 li acer mi kıyaslanmış, bi fark yaratmaz mı i5 yada i7 işlemcili olması, şayet i5 li acerse yukardaki kıyaslamadaki ben gözümü kapatırım koşa koşa giderim aceri almaya ..
  • recep.ali R kullanıcısına yanıt
    bende rahat 6 senedır acer ,5 sene asus ,10 seneye yakın da dell kullandım , 4820tg efsane serıdır bu arada hele hele 3820 serisi başka güzel...
    Acer konusunda çekinceleri olanları anlamaıyorum halbuki son derece iyi cihazlar cıkartmakta acer hele hele bir 5920 serısı vardı ki sattıgıma bin pişman oldum ...neyse ,

açıkçası ben de ATI/AMD kartlarını beklemekteydım ,zira amd kim ne derse desın nvidia dan daha dayanıklı ısınma ve sağlamlık konusunda , nvdia dan daha az ısınır ve daha uzun omurludur ,deneyim ve bilgi ile soyluyorum...

yapsalar r9 270 mobility r9 280m ,nvidia nın yuzune bakmam , ancak ben ne kadar beklerım bılemıyorum ,Allah cümlemize öncelıkle afiyet can saglıgı versın ne dıyeyım

öyle bir dönemec aralıgına yakalandık kı sektör yenı nesıle adapte oluyor daha yenı yenı oturtmaya calısıyor herseyı , Acer nıtroya gelınce ,su ana kadar bır suru vıdeo ınceleme vs.r ye göz attım , bır tane olumsuz yoruma rastlamadım ,
    sırf ekranı bıle tav olmak ıcın yeterlı....
    yazım hataları cumle dusukluklerı ıcın kusuruma bakmayın uykusuzluktan ve yorgunluktan tek gözle yazıyorum hatta uyuyakaldım 1-2 sefer yazarken ...
    selametle kardes

• http://forum.donanimhaber.com/m_99611276/f_//tm.htm
    i5 ile i7 arasında ram dışında ne fark var?
  • Bildigim kadariyla ram haricinde ekran isiklandirmasi farki var sanirim

• Tam olarak bir inceleme olsa kararimi vercem. Ya acerin i5 lisini yada y50 nin i5 lisini alcam fiyat olarak bir fark yok.ama acerde 8 y50 de 4 gb ram var.isinma sorunu oluyormu f tuslarinin bulundugu yerde felan

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Umarım düzelir ya. Müsait olduğum gibi win7 kuracağım. Bide 5400 ile 7200 arasında pek fark var mıdır ya ? Zaten harici var ama kullandığım programlar dolayısıyla en az 120 GB SSD olması lazım. Onunda fiyatları 200 den başlıyor. Şuan içim gücüm yetmez heralde. Dediğin gibi beklemek zorunda kalacam galiba
  • PervenT P kullanıcısına yanıt
    nasıl yani biraz daha ayrıntılı yazar mısın?

• Emin degilim ama i5 lide sitelerde bakarken isiklandir oldugu yazmiyor. Fakat i7 modelden isiklanditma oldugunu biliyorum sitelerdede yaziyor. Yani i5 lide isiklandirma olmadigini biliyorum. Ama emin degilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PervenT -- 18 Kasım 2014; 22:48:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PervenT

Emin degilim ama i5 lide sitelerde bakarken isiklandir oldugu yazmiyor. Fakat i7 modelden isiklanditma oldugunu biliyorum sitelerdede yaziyor. Yani i5 lide isiklandirma olmadigini biliyorum. Ama emin degilim

Hocam her iki cihazdada ışıklandırma bulunmaktadir.

• quote:

Orijinalden alıntı: PervenT

Tam olarak bir inceleme olsa kararimi vercem. Ya acerin i5 lisini yada y50 nin i5 lisini alcam fiyat olarak bir fark yok.ama acerde 8 y50 de 4 gb ram var.isinma sorunu oluyormu f tuslarinin bulundugu yerde felan

Bende ayni durumdayim. Ama ekran ve ram farki var y50 sesi muthis bi cihaz daha bunu goremedim kararsizim.

• Ya bende ayni sekilde bu makineyi yeni gordum biraz bekleyip makinen tam olarak nasil oldgunu kronik sorunu olup olmadigini incelemek lazim yilbasina kadar vaktim var biraz bekle ayni sekildd bence sende benim alicagim notebook un beni unv bitene kadar goturmesi lazim.ama bu makineye birden isindim nedense en azindan bunu alirsak ram sikintisi olmuycak 1 ay servisi beklememiz gerekmicek ram takilmasi icin

• beyler bendehttp://www.gold.com.tr/acer-vn7-791g-57bp-notebook_u modelini almayı düşünüyorum bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim..

1- bu modele ilerde ssd takabiliyormuyuz?
    2- 8 gb ram var şayet ilerde istersek ne kadar ram daha ekleyebiliyoruz?
    3- Birde de ips panelin oyunlardaki tepki süresi nasildir ?
    4- bu ürün paralel ithalat olabilirmi?
  • arifakinti A kullanıcısına yanıt
    win 7 kurma bence bırak win 8.1 de kalsın , hem win 8.1 son derece hızlı ve kararlı bir işletim sistemi ,hatta en iyi windows diyebiliriz....
    hdd 5400 ile 7200 arasında fark var tabi ki de , en iyi sonuc ssd ile alınacaktır...ancak hdd den daha onemlısı ram i 4 gb dan en az 8 e yukseltmen bu krıtık onemli , paraya sıkışıksan illa parça almanın bir alemi yok , ana parçalar zaten çok hızlı ,işlemci ,ekran kartı vs.r ....varsın 2 dakıka bekleyecegıne 4 dakıka bekleyesın bılgısayar acılırken , o kadar onemlı degıl....
    asıl onemlı olan ister acer ,ister asus ya da ne olursa olsun BILGISAYARI MUMKUN OLDUGUNCA SERIN TUTMAK ,BU COK KRİTİK. YOKSA BU ISILARDA MARKASI NE OLURSA OLSUN 1 SENE ICINDE CİDDİ SORUN CIKARMA OLASILIGI YUKSEK...
    BU YUZDEN EN ONEMLI SEY CİHAZI SERİN TUTMAK ,GERİSİ BİR MUHABBETTIR GIDIYOR ISTE....Bu arada asus'un ısı değerlerinden bahseder mısın kac dereceye kadar cıkıyor ,bana lazım olan bostayken derece , en az yarım saat yük altındayken kac derece ,ve fan iyi hava tahlıye edıyor mu ,
    tesekkurler...

• Acer'ı dün Levent Gold bilgisayarda inceledim az daha alıyordum...Ama 17 inch tasıyamayacagımdan oturu vazgectım yıne 15 ınch beklemeye devam ,yılbasına kadar gelmezse baska bır bılgısayara yonelecegım izlenımlerımı paylasmak ısterım.
    Ekran : Bir harika gözleri yormuyor renk doygunlugu ,kontrast her sey yerlı yerınde ikonlar sanki dokunacakmıssınız gibi canlı
    Tasarım :Karsınızda zevkle olusturulmus bır kasa yapısı var , zarıf de , plastıkten ancak plastık olması akıllıca ,metal olsaydı zor soğurdu ve ağır olurdu, plastık ddedıysek de öyle leğen plastiği değil gayet zarif kir tutmayan bir kaplaması var ,kaliteli...
    klaveyesinde tek handıkap yön tusları bıraz kucuk ama sıkıntı degıl ...
    sonuc : teshır urununde oyun moyun hıcbırsey yuklu degıldı ,fılm falan da yoktu , ancak sunu dıyebılırım 17 lik bılgısayar almak ısteyen baska hıcbırseye bakmasın ,10 uzerınden 100 puan...
    kalıtelı bır urunle karsı karsıyayız...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.