Şimdi Ara

Acer Aspire V17 Nitro (Acer Bu Sefer Yapmış) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.933
Cevap
52
Favori
200.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen. para her sey hazir burada gold da yok bakamiyorum. su aletin sesi nasil cok merak ediyorum digerlerini az cok tahmin ediyorum insallah kronik bi sorunu yoktur y50 nin sesi muthisti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sunla ilgili duzgun bir inceleme olsada kararimizi versek alarlar bir an once inceleme yapsin y50 alcaktim bunu alinca icimden fena biseye benziyo dedim fakat hic bir inceleme yokki aliyim.aldiktan sonrada elimdrn patlamasini istemiyorum issallah bir an once detayli bir inceleme gelir

• PervenT P kullanıcısına yanıt
    sizinle aynı durumdayız,hatta ben y50 tartışması da açmıştım ankarada stoklara girmesini bekliyordum ki bu çıktı
    EĞER yukarıdaki arkadaşın dediği gibi black edition serisi ise o seri gerçekten çok iyi mesele notebook incelemelerinde lenovoya abuk subuk
    bir sürü eksi yer verirken bunun hakkında aşırı sessiz,ve cool serin yazıyor,sadece klavyesini ve bir kaç kasa parçasını eleştirmişler

dünden beri kafama şey takılıyor,acerın sitesini açıp vnitro bölümüne geldiğinizde
    http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/series/aspirevnitro ///resimde black edition var
    özellikleri okuduğunuzda en altta( 1. Özellikler modele göre değişir. ) şu ibare var acaba bizim model bunları içeriyor mu?

• bir de bu acer serisinin siteye göre 1 numaralı dediği özellikleri içeren makinelerde metal fan coolboost teknolojisi var ve ses sistemi daha üstün
    bilgisayarı yakından görebilecek birisi varsa bunları yetkili birisine sorabilir mi?

bu model hangi ekstra varyasyonlar içeriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno peder

sizinle aynı durumdayız,hatta ben y50 tartışması da açmıştım ankarada stoklara girmesini bekliyordum ki bu çıktı
    EĞER yukarıdaki arkadaşın dediği gibi black edition serisi ise o seri gerçekten çok iyi mesele notebook incelemelerinde lenovoya abuk subuk
    bir sürü eksi yer verirken bunun hakkında aşırı sessiz,ve cool serin yazıyor,sadece klavyesini ve bir kaç kasa parçasını eleştirmişler

dünden beri kafama şey takılıyor,acerın sitesini açıp vnitro bölümüne geldiğinizde
    http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/series/aspirevnitro ///resimde black edition var
    özellikleri okuduğunuzda en altta( 1. Özellikler modele göre değişir. ) şu ibare var acaba bizim model bunları içeriyor mu?

hocam düşündüğün lenovo Y50 için satış linki verebilir misin?

• Kıymetli arkadaşlar ,
    Gold'da satılan Black Edition'dır. Black Edition Nitro'ların 17.3 ve 15.6 ebatlarında iki modeli var ,
    Ülkesine göre konfigürasyonlar değişkenlik gösteriyor , değişen bileşenler;
    Cpu : core i7 ya da corei5
    Ram miktarı: 8 ya da 15 gb
    Hdd :SSD +HDD
    Geriye kalan bütün özellikler aynı (ekran kartı, kasa yapısı,ekrannın ips olması vs.r vs.r)
    Gold da satılan 1 tb hdd ,8gb ram ,corei5 4210h ya da 1 tb hdd 16 gb ram corei 7

ancak yurt dışında almanya'da ,ingiltee ve italya 'da , AYNI KASAYA SAHİP 15.6 INCH OLMAK ÜZERE BLACK EDİTİONLARA EK OLARAK ;
    ssd+u işlemcili ve gt840m li ekran kartıyla satılan günlük multimedia bilgisayarı olarak tanımlanan çeşiti de mevcut.Aynı kasa fakat gaming değil.Anlaşılan kasa tipini acer mühendisleri de çok sevmiş ki diğer segmentlerde de aynı kasa kullanımına geçmişler....

Bilgisayarı görmüş ,btütün kasasını incelemiş biri olarak diyebilirim ki , klavyenin sağ alt el koyma yeri hdd den ötürü boştayken bile ısınıyordu ,bunun haricinde gerek dizayn ,gerekse ekran olsun ,hafifliği olsun ve kullanılan kaplama olsun (çok elegant ve zarif duruyordu) harika iş çıkarmışlar..

Lenovo ile kıyaslandığını okudum :Lenovo'nun şekli şemali de çok güzel ,kasası ,hoparlörle vs.r ama o ekran ne öyle ?? Tn panel kullanmışlar ,ayrıca fanlarından büyük olanı kronik sıkıntılı "cripping" denilen tıkırtı sesi geliyor y5070 lerde ,ve çok ısınıyor.

Ancak haksızlık etmek istemem bütün 860m li laptoplar I S I N A C A K T I R!!!!!!
    Çünkü minnacık tırnak kadar bir alanda voltajı basıyorsunuz ve ancak masaüstü kasalarda kullanılan o dev sogutmalı otobüs kadar ekran kartlarının aldığı performansa yakın grafik kalitesi alıyorsunuz ( maxwell lerin masaüstü ile eş modelleri arasındaki fark gittikçe kapandı, eskiden masaüstü geforce 730 ,mobil de 770m'e eşdeğer birşey gibiydi ,örnek olsun diye söyledim...)

Hangi bilgisayarı alırsanız alın ,ısınma ve tozlanmayı aşamadığınız müddetçe o bilgisayardan 1,5 -2 sene sonra hayır beklemeyin.Tabi voltaj dengesizliğinden de korumanız gerekecek asla pilsiz kullanmayın ve adam akıllı koruyuculu priz kullanın, evde ya da işyerinde halıflex varsa halıflex olmayan bir odada açın bilgisayarı ya da kabloları asla halı üstünde bırakmayın statik elektrik yapacaktır , florasan altında kullanmayın yine statik elektrik yapar (bende duydugumda çok şaşırmıştım ,cisco eğitimlerinde ilk derslerde ağ sorun gidermelerde ilk başta ortamın halı veya florasan içerip içermediğini kontrol ettirirler..

Isı içinse laptop soğutucusuna parayı basın fark edecektir, ancak şunu da belirteyim , alta koyacağınız sogutucunun fan dönüş hızıyla laptopun içindeki fanların dönüş hızının uyumlu olması lazım ,daha doğrusu sogutucunun fanı içtekinden fazla olmaması lazım çünkü içeriye ( fana) fazla hava yükleyecek ve içteki fanın belli bir voltaja göre rpm hızı -dönüş hızı- oldugundan ötürü bunu zorlayacak ve içteki fanın motoru falloş olacak...

cooler master , microsoft,zalman ürünlerine bakın...Isıdan korumak için ayrıca bilgisayarın usblerıne ,bağlantılarını her zaman doldurmayın aynı anda hepsini yani -hem anakartın voltaj dengesine katkıda bulunursunuz ,hem de anakart pek ısınmaz...hergün japon pavyonu gibi çalıştırmaya gerek yok bilgisayarı ...

Yukarıda yazdıklarım kendi kör kanaat düşüncelerim ,malınıza iyi bakın , Acer nitro hakkında konuşacak olursak canlı canlı gördüm harika görünmekte fanlardan ses mes duymadım, , inceleme sitelerinde ve you tube videolarında beğenmeyeni görmedim , şu zamana kadar notebookcheck te Dell -Asus hakimiyeti söz konusuydu Acer nitroyu çıkar çıkmaz en tepeye koymuş adamlar ,
    Acer 6 senedir hayatımda ve hdd sorunu dısında hiç üzmedi , nitro da ise öküzümler gitmişler 5400 lük hdd koymuşlar , o hdd ne cpu ne gpu nun talebine yetişir ,

Sonuç :Bende sizler gibi satın almış birinin gerçek kullanım deneyimin i merak ediyorum.
    15.6 inch gelmezse ya asus ya da victora yöneleceğim ...
    Sabırla okudugunuz ıcın teskkurler , gercı aynı seylerı 4 defadır yazıyorum fenalık geldi...
    he bu arada bu konularda otorite falan değilim aktardıgım seyler deneyım ve gorduklerım uzerıne olusmustur.. Mesleği bilgisayar donanımı uzerıne birini bulursanız sorun ,bende soracagım , hangısi iyidir bu mu su mu diye...Gönlünüzden ne geçiyorsa o olsun...

Ama ne alırsak alalım ne yapıyorduk ?
    1- Elektrik akımlarına karşı koruyorduk
    2-Soğutucu kullanıyorduk (fantezi yapıp ,şarkı kliplerindeki gibi kucakta ,yatakta,koltukta kullanmayıp en azından düz tozsuz pürüzsüz bir yüzey üstünde havayı içe alan girişleri boğmadan...)
    3-Pilsiz kullanmıyoruz
    4-Bütün girişleri aynı anda doldurmuyoruz ,usb,hdmi,diğer jaglar,ethernet vs.r vs.r

Ayrıca Ultra uzun ömürlü olmasını istiyorsanız (saçma gelmesin ama...) laptopu harici klavye ve mouse ile kullanıın , laptopun kendi klavyesi üzerini de ince bir şey koyun mesela A4 ebatında şeffaf dosyalar falan , bu hem bileklerinizin sıcaklıgını bilgisayar üzerine gömmez ,hem de ayrı klavye mouse ile daha konforlu kullanırsınız...

Tebrikler böylelikle 6 sene sonra bile ilk alındığı günkü gibi bir bilgisayarınız var.

Herkese kolay gelsin kıymetli arkadaşlar.

Not : Eskiden oyunları açardın ,stres atardın , vur kır ilerle ya da iki basket maçı yapardın kapardın ,şimdiki oyunlar dert gibi ,günlerini harcaman lazım oyuna eğlendirmiyor aksine enerjisini emiyor insanın ...dolayısıyla pek oyun oynamayacak şahıslar için (benim gibi) ,film photo -video edit ,ofis odaklı kişiler içinde harika bir seçenek Acer Nitro. Şu bahsettiğiniz her türlü tasarım , hesaplama programlarını çatır çatır kaldırır...

Not 2 : Sanırım bütün gün kimseyle konumadıgımdan , ifade potansiyelini buraya dökmüşüm ,kusuruma bakmayın....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 20 Kasım 2014; 17:50:49 >

• sendemail kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdıkların için teşekkürler şu ana kadar en geniş bilgiyi sen verdin benim birkaç sorum olacak sen değerlendirmeyi oyuncu arkadaşlar için yazmışsın ama ben çok oyun oynamam,en fazla pes veya stronghold tarzı oyun oynarım benim asıl alma amacım multimedya yani film,dizi izlemek webde dolaşmak müzik dinlemek vs dolayısıyla ses sistemi benim için önemli ve bulunduğum yerde bu bilgisayarı görme şansım yok sen ses sistemi için ne düşünüyorsun?benim 6 yıllık toshiba a300 20p yi aratırsa yemişim ekran kartını da işlemci gücünü de :-) birde hdd 5400 değil 7200 olsa tadından yenmezdi ama benim kullanım amacımı düşünürsek yine yetersiz kalır mı?artI ips ekran benim için olmazsa olmaz ancak ekranın görüntü kalitesi de öyle kalite açısından ne diyebilirsin? Normalde parlak ekran severim ama parlak olup ips olan ya ben göremedim ya da yok (17")

• herkese teşekkür ederim. ben Azerbaijandayım, sizin yorumlarınızdan sonra bu gün aldım laptopu i7 li olan. çok kaliteli yalnız hdd den tıkırt-tıkırt diye ses geliyor, hdd problem dil diye düşünüyorum). xarici hard diskimde oyun yok diye test edemiyorum amma hdd kısmı biraz ılık.(sağ kolumu koyduğum kısım). tavsiye ediyorum kısaca. ses kalitesi ve seviyyesi acayyip yani. ekran bi başka harika. toshiba laptopdan buna geçince ufoların makinesini almış gibi hissediyorum :) yorumlarınız için teşekkür ederim. Azerbaijandan selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfyvtrl

herkese teşekkür ederim. ben Azerbaijandayım, sizin yorumlarınızdan sonra bu gün aldım laptopu i7 li olan. çok kaliteli yalnız hdd den tıkırt-tıkırt diye ses geliyor, hdd problem dil diye düşünüyorum). xarici hard diskimde oyun yok diye test edemiyorum amma hdd kısmı biraz ılık.(sağ kolumu koyduğum kısım). tavsiye ediyorum kısaca. ses kalitesi ve seviyyesi acayyip yani. ekran bi başka harika. toshiba laptopdan buna geçince ufoların makinesini almış gibi hissediyorum :) yorumlarınız için teşekkür ederim. Azerbaijandan selamlar

aleyküm selam arkadaşım senin buraya yazman iyi oldu bende toshiba bir bilgisayardan geçeceğim acaba senin Toshiba'nın modeli neydi? ses konusunu çözsem bende almayı düşünüyorum cevaplarsan sevinirim bu arada azerbaycana selamlar :-)

• aynn su aletin bi.muzik film sesini incelesin biri geri kalani ogrendik az cok zaten

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    toshiba satellite l750d modeli kullanıyordum. amd e450 1.6ghz den buna geçmek bi ayrı yani. ayrıca ses ve ekrandan şübhen olmasın. gerçekten acer yapmış yani. saygılar. :)
  • şimdiye kadar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.birkaç nokta kaldı i7 sahibi olanlar yanıtlarsa teşekkür ederiz

bu black edition serisinde bazı modellerde toza karşı dayanaklılık için dust free teknolojisi bulunuyormuş.makinenin üzerinde herhangi bir logo vb. var mı?
    acer firmasının driver güncelleme teknik desteği hakkında neler söyleyebiliriz
    ısınma ne kadar,lenovo veya msi eşdeğerlerine göre,soğutma teknolojisi ve çift fan kullanılıyorsa şayet bu normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekno peder

şimdiye kadar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz.birkaç nokta kaldı i7 sahibi olanlar yanıtlarsa teşekkür ederiz

bu black edition serisinde bazı modellerde toza karşı dayanaklılık için dust free teknolojisi bulunuyormuş.makinenin üzerinde herhangi bir logo vb. var mı?
    acer firmasının driver güncelleme teknik desteği hakkında neler söyleyebiliriz
    ısınma ne kadar,lenovo veya msi eşdeğerlerine göre,soğutma teknolojisi ve çift fan kullanılıyorsa şayet bu normal midir?

dust free ile ilgili makinenin üzerinde herhangi bir llogo yok beni7 sini aldım dust free teknolojisinde her 3 saate bir fanlar otomatik olarak tersine dönüyor bir süre bildiğim kadarıyla bu şekilde birde hava kanalları değiştirilmiş altta 2 ayrı farklı kanal var arkadaki normal fan kanalları haricinde yapısı farklı kanallar..

• fiyatlar ne zaman düşer acaba
  • hocam şu yüzden soruyorum acer web sitesinde sizden göreceksiniz nitro sayfasındaki tanıtımda

Black Edition -- Benzersiz teknoloji

İstediğiniz tüm özelliklere sahip Aspire V Nitro modelini seçin. Acer DustDefender1 toz birikmesini önler. Acer CoolBoost1 teknolojisi, hava akışını kolaylıkla kontrol edip sistem soğutmasını iyileştirebileceğiniz bir kullanıcı arabirimini ekranda sizin için görüntüler.

buradaki teknolojiler sizin makinede bulunuyor mu hani kullanım kılavuzunda falan vardır heralde olup olmadığı
    çünkü mesela tr tanıtım sayfasında 256gb ssd disk demiş o yok mesela türkiyede hani sadece tanıtımda var diyip mi koydular yoksa 17.3 ekranlı seride var mı,BURADAKİ arkadaşların önerilerinden de fayadalanıp bu haftasonu laptop alacağım y50 ve bunun arasında kaldım
  • buzlucam kullanıcısına yanıt
    hocam bir de aşağıdaki soruma ek oalrak bluray bulunuyor mu ve forumdaki arkadaşlardan biri çanta aldım ama sığmadı demişti,taşınma durumu nasıldır?
  • Arkadaşlar ssd aldığımızda ana hdd yi çıkarmak zorunda mıyız yoks artı olarak takabiliyor muyuz?

• @ahmetgox ;
    multimedya tüketimi için enfes bir bilgisayar , ekran IPS!!!!! Renk doygunluğu mükemmel .
    Mat olması ile parlak ekran olması arasında kullanım bakımından ne gibi derin farklar var bir şey diyemeyeceğim bu tamamen senin kendi seçimin olacak , bakacak olan sensin ve gördüğünü en iyi sen değerlendireceksin , en iyisi bir bilgisayar mağazasında mat ve parlak ekranları yanyana koy değerlendir...
    diğer taraftan ses olayına gelirsek nitronun sesi başarılıydı ancak toshiba il kıyaslayamam zira toshibayı bilmiyorum bir sey diyemem...
    parlak ekran mat ekran kısmına gelince , mesela ben parlak ekran seviyorum objeler ekrandan fırlayacakmış gibi algılıyorum ,mat ekranda ise tam dersi bir derinlik var dokunacakmışsın gibi , led tv lerin hepsi parlak ekran mesela...
    Parlak ekran ,matlara göre daha ışıldak olmasına rağmen ;
    mat ekranlar da gözleri yormuyor kurutmuyor diğer taraftan ,,bütün multimedia ihtiyacını defalarca karşılar ....Ekranının görüntü kalitesi hakkında şunu diyebilirim , TR piyasasında şu anda Asus n550, Apple macbook pro ve Acer Nitro kalitesinde panel kullanan başka bir bilgisayar yok. Macbook larda 400 nit'lik bir panel var , nitro da ise 350 nit bu yeterli olacaktır sanırım ,ha yeterli değilse şunu belirteyim ,ışığın panale yayılma oranı %92 macbooklarla hemen hemen aynı 8bahsettiğim ışık led lambaların panele yaydığı ışık siyahlar tam siyah adobe rgb 0,0,0 !!mükemmel!! yani turuncu turuncu siyah siyah mavi mavi sarı sarı renkte...Matbaacılar ve grafikerler bunun önemini gayet iyi bilirler ...

he Amerika da olsaydım windows pc alacaksam direkt dell xps alırdım orası ayrı konu ama , TR de bulabileceğin en iyi ekran Asus,Acer,Apple.Bu kadar.Mat olması ise gözler için faydalı , parlak ekrana bakmak belli bir zamandan sonra araba farlarını saatlerce 30 cm mesafeden bakmakla eşdeğer hale geliyor...

@teknopeder
    masaüstünde ikonu var ilgili işlemin , açıp tıkladığınızda fan temizleme işlemi başlıyor sessizce görevini tamamlıyor... Acer ın driver desteği sorunsuzdur ,sitesinden inceleyebilirsin ...Lenovoyla Nitroyu kıyaslama bile , nitro başka bir ligin ürünü , Msi ,Asus,Acer ve Dell'i aynı ligde.

Şu hdd den ses gelme olayı moda oldu sanırım , her markada aynı tepkiler var , klasik hdd çalışırken ses çıkarırlar bu doğal bir şey ve pek öenmli bir şey değil ,sorun değil...

Bilgisayarı o kadar çok övdüm ki sanki Acer babamın malı-şirketi ,ama adamlar yapmış kardeşim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemail -- 21 Kasım 2014; 2:49:41 >

• sendemail kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam ha bu arada ben o ihtiyaçlarımı i5 li versiyon için sormuştum ama sanırım ağır bir oyun veya çizim programı vs kullanmayacaksak i5 işlemci her türlü işimizi görür yazdıklarına göre..ha bu arada 17" ips önerilerine açığım benim dikkatimi ilk çeken özellik 17" bir ekranda ips panel görmekti..ayrıca işlemci 15 olupta ips panel de yine yok bu açıdan acer gerçekten bir açık görmüş ve iyi değerlendirmiş
  • ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    İ5 işlemci her halükarda işinizi görür günümüzdeki oyunlarda üzerindeki işlemci yeterli,çizimden kasıt render işlemlerinde işiniz uzun sürer onlarda i7 şart.Ayrıca normal çizim programları için 17'' ips panelle çok iyi bir seçenek bu makine mühendis arkadaşlara önerilir.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.