Şimdi Ara

Acer Aspire 5920 Derneği (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.905
Cevap
33
Favori
897.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: electradio

ya arkadaşlar bir de acer in "Trave Mate 5720G-302G16" diye bir modeli var. kasası magnezyum siyah galiba ve ekran kartı rodeon HD X2600. onun dışındaki özellikler aynı... 5920 den 250-300ytl daha ucuz gözüküyor. ama şuan sadece mavi bilgisayar ve hepsiburada da gördüm.

Bildiğim kadarıyla o modelin ekran karto X2500. Acer'in sitede öyle yazıyordu. Büyük ihtimal Türk sitelerinde gene yanlış yazılmıştır. X2500 şuan tam olarak hangisi olduğunu hatırlamadığım eski bi ATI kartının biraz makyajlanmış hali. Performans olarak 8600GT'nin yarısını verse öp alnına koy. Ayrıca o model Gemstone tasarımına sahip değil.
  • alan tüm arkadaşalra hayırlı olsun çok güzel bir cihaza benziyor performansı oyunlarda bile kaybolacağını sanmıyorum gayet uyumlu bir cihazmış gibi gözüküyor farsı benim ve benim gibi almak isteyenlerin başına insallah
    birde sorum olacak harddisk iki parçaya bölük olarakmı geliyo yoksa bizmi ayıracağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentozi1905gs -- 7 Temmuz 2007; 4:09:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bulentozi1905gs

alan tüm arkadaşalra hayırlı olsun çok güzel bir cihaza benziyor performansı oyunlarda bile kaybolacağını sanmıyorum gayet uyumlu bir cihazmış gibi gözüküyor farsı benim ve benim gibi almak isteyenlerin başına insallah

insallah

6 saat uykuyla sabah 10dan beri bu bilgisayarla ugrasiyorum, artik vucudum isyan ediyo iyi geceler herkese..
  • Bu Notebook Nerde Kaç Paraya Satılıyo ve Ekran Kartı X1700'den İyimi?

• arkadaşım şuradan bak x1700 den iyimi değilmi sen karar ver

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

quote:

Orjinalden alıntı: GaMeLeCtROniCa

Bu Notebook Nerde Kaç Paraya Satılıyo ve Ekran Kartı X1700'den İyimi?
  • aradaşlar vista yüklü gelmiyorsa vista yerine xp yi yükleme şansımız yokmu acaba
  • Wow Güzel bir inceleme yapmışsın Kemal, Teşekkür ederiz..Win xp de Pi sayisi kesinlikle daha düşük çıkar Bence Bu makina gerçekten şu an alınabilecek en iyi alet !

Birkaç oyun yükleyip sıcaklık değerleriini de yazarsan cok memnun oluruz..

@isko35 makinanın üzerinde vista yüklü olarak geliyor recovery cd si yarattıkdan sonra ister tek partition daha yaratıp xp de kurabilirsin yada komple silip sadece xp de kurabilirsin o sana kalmış..

• quote:

Orjinalden alıntı: [baRRacuda]

Ben de derneğe katıılıyorum... Sipariş verdim, yakın zamanda elime geçer inşallah.

Bu arada 1.5 ghz olması imkansız, orada yanlış yazıldığını düşünüyorum. T7300 işlemciler 2.0 ghz. Zaten Santa Rosa tabanlı notebooklarda en düşük clock hızlı işlemci 1.8 ghz. (T7100 sanırım)

Hepsiburada Hala hatasını düzeltmedi oradaki yazılan 1,5 Ghz Kesinlikle yanlıştır kaç kere uyardım firmayı hala düzeltmediler

Arkadaşlar tekrar tekrar sormayın, ürünü alanlar yavaş yavaş testleri yapiyorlar ! Ayrıca bir sürü yorum yapıldı, iyice okuyun topici baştan sona kadar

• Alan arkadaşlar, laptop ınız hayırlı olsun.
    Eğer Sony FZ11M i de inceleme sansınız olduysa, suan tekrar aıy olsanız, acer i mi secersiniz SOny FZ11M yi mi?
    ne dersiniz? :)
  • Arkadaşlar ben 5920G'yi PC Depo (http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=21.019.080) ya da Mavi Bilgisayar'dan (http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=4723) sipariş edeceğim. Birkaç sorum olacak:

1 Havale ile ödemede Mavi Bilgisayar ve PC Depo arasında 100 YTL 'lik bir fiyat farkı var çok değil mi?
    2 PC Depo'da ürün özelliklerinde "71W 8-cell ya da 44W 6 -cell Li-ion Pil" diyor şimdi bilgisayar 6 cell ile mi gelecek 8 cell ile mi?
    3 PC Depo'dan ya da Mavi Bilgisayar'dan alışveriş yapan oldu mu, güvenilir bir yer midir?
    4 Son olarak ürünü kullanıp wireless bağlantı da sorun yaşayan başka arkadaş var mı?

Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yzgulec -- 7 Temmuz 2007; 14:01:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BarışNet

Wow Güzel bir inceleme yapmışsın Kemal, Teşekkür ederiz..Win xp de Pi sayisi kesinlikle daha düşük çıkar Bence Bu makina gerçekten şu an alınabilecek en iyi alet !

Birkaç oyun yükleyip sıcaklık değerleriini de yazarsan cok memnun oluruz..

Tessekurler, aklima gelen herseyi yazdim, mumkun oldugunca resimlerle desteklemeye calistim, faydam olabildiyse ne mutlu Evet gercekten bence de su an alinaibilecek en iyi alet.. gerek fiyat/performans gerek tasarim, yan ozellikler vs. Aklima gelen hicbi eksigi yok acikcasi, tam istedigim gibi <3

Valla dedigim gibi burada cok oyunum yok, olanlar da eski, ama dun cihazi aldim geldim, windowsdur driverlardir falan birkac reset disinda hep acikti saatlerce, biseyler yukledim, muziklerimi kopyaladim, oyun oynadim... Aletin sol tarafi isiniyor biraz, saatlerce kullanimdan sonra sol arka alt koseye elimi yapistirdim baya sicakti, dokunulamayacak kadar degil gayet sorunsuzca kavradim. o kadar da olsun artik

quote:

Orjinalden alıntı: KOMANDOXXX

arkadaşlar resim leri böyle koyun yok sa görünmüyorrrrrr

baska goremeyen var mi? bende gorunuyor

quote:

Orjinalden alıntı: bulentozi1905gs

birde sorum olacak harddisk iki parçaya bölük olarakmı geliyo yoksa bizmi ayıracağız

hdd iki parcaya boluk olarak geliyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Emirism

Alan arkadaşlar, laptop ınız hayırlı olsun.
    Eğer Sony FZ11M i de inceleme sansınız olduysa, suan tekrar aıy olsanız, acer i mi secersiniz SOny FZ11M yi mi?
    ne dersiniz? :)

Ben su an yeniden alacak olsam kesinlikle aceri secerim, zaten T7100 islemci ve geforce 8400 ekran karti benim ihtiyaclarima yetmeyecegi icin hic dusunmedim bile sony almayi acikcasi. 8400 ile 8600 arasinda daglar kadar fark var, 8400un 3dmark06 skoru 1456, 8600unkiyse 3566, iki katindan fazla. Onun disinda, sonylerin genel olarak yuksek fiyatlarina ragmen tercih edilmesinin sebebi ekran kaliteleridir, ki bu aletin ekranini gordukten sonra o konuda
    daha iyi olsa bile pek bir fark atabilecegini zannetmiyorum.

Ha ama eger dersen ki ben nerdeyse hic oyun oynamam, o zaman is tamamen senin gidip ikisini de gorup hangisini begenirsen onu almana kalir. Cunku bu acerin kasasi ya cok seversin ya nefret edersin cinsinden eger oyun vs. uygulamalar icin performansa ihtiyacin yoksa ve eger sonynin kasasini veya herhangi bi ozelligini daha cok begendiysen olabilir tabi. ama performans olarak acera kiyasla cok gucsuz bir alet.

quote:

Orjinalden alıntı: yzgulec

Arkadaşlar ben 5920G'yi PC Depo (http://www.pcdepo.com/asp/show_stock.asp?product=21.019.080) ya da Mavi Bilgisayar'dan (http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=4723) sipariş edeceğim. Birkaç sorum olacak:

1 Havale ile ödemede Mavi Bilgisayar ve PC Depo arasında 100 YTL 'lik bir fiyat farkı var çok değil mi?
    2 PC Depo'da ürün özelliklerinde "71W 8-cell ya da 44W 6 -cell Li-ion Pil" diyor şimdi bilgisayar 6 cell ile mi gelecek 8 cell ile mi?
    3 PC Depo'dan ya da Mavi Bilgisayar'dan alışveriş yapan oldu mu, güvenilir bir yer midir?
    4 Son olarak ürünü kullanıp wireless bağlantı da sorun yaşayan başka arkadaş var mı?

Çok teşekkürler.

1 Fiyat cok degisebilir bence bu kadari normaldir, ozellikle internetten alisveris siteleri her zaman biraz daha ucuz olur..
    2 Benimki 8 cell ile geldi, diger arkadasinki de oyle anladigim kadariyla.
    3 Yapmadim, bilmiyorum ne yazik ki, ama forumda guvenilir olduguna dair yazilar okudugumu hatirliyorum.
    4 Benimki wirelessta hic sorun cikarmadi, hatta daha once 2 laptopla denemis oldugum ve cekmeyen odamda mutlu mesut 3 kat ustteki dayimlarin wirelessina baglanabiliyorum.

• Fotograflarada bir sorun yok gözüküyor Tasarım Gerçekten harika
  • Teşekkürler LordGunthar, siparişi Mavi Bilgisayar'dan verdim. Sabırsızlıkla bekliyorum!
  • quote:

Orjinalden alıntı: yzgulec

Teşekkürler LordGunthar, siparişi Mavi Bilgisayar'dan verdim. Sabırsızlıkla bekliyorum!

ne demek, dernegimiz bunun icin var deilmi

bu arada Half-Life 2 yukledim, Butun ayarlar maksimumda aa af dahil, 1280x800de fps 100un altina cok cok ender dustu. 90dan dusugunu ise hic gormedi. 290lara kadar cikti.

Acer Aspire 5920 Derneği

edit: bu arada virtual surround sound olayina degineyim. simdiye kadar hic surround ses falan duymamistim, ama oyunlarda olmasi icin anladigim kadariyla acerin programindaki ses seceneginden oyun'u secmek gerekiomus, secip hl2ye oyle girdim, elbette 5+1 etkisi gostermiyor ama nasil desem.. Simdi normalde laptopla oyun oynarken ses direk onunuzden gelir, oyunda konusan karakter solda veya sagdaysa dahi laptopun iki hoparloru de onunuze denk geldigi icin nerdeyse hic fark duyamazsiniz. bununla oynarken sanki masaya iyi acilarla birbirinden yeterince uzak konmus bir 2+1 varmis gibi sagdan ve soldan geliyor gibi ses sahiden, ama elbette arkadan gelir gibi olmuyor. yine de hos bisey, tam anlamiyla 'surround sound' olmasa da laptoptan oyun oynamanin dezavantajlarindan birini azaltiyor ve kulaga hos geliyor gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordGunthar -- 7 Temmuz 2007; 15:38:29 >

• Teşekkürler Kemal, Devam
  • quote:

Orjinalden alıntı: BarışNet

Teşekkürler Kemal, Devam

hele bi wowda daily questlerimi aradan cekm de
  • arkadaşlar bu leptop'u almanyadan kdv dahil 1000 euro yada 950 euro ya getirtsem değermi...
    yani tr den 500-600 ytl daha fazla mı verip alayım yoksa almanyadan mı getirteyim...
    akrabalarıma getirticem...
    bi aydınlatırsanız sevinirim...
    birde bu PC de Crysis orta ayarda oynanabilirmi...
    saygılar...
  • Tabii ki değer 500-600 ytl az paramı.Ayrıca crysis i bence full de bile oynarsın hemde rahatlıkla

quote:

Orjinalden alıntı: .::MİG::.

arkadaşlar bu leptop'u almanyadan kdv dahil 1000 euro yada 950 euro ya getirtsem değermi...
    yani tr den 500-600 ytl daha fazla mı verip alayım yoksa almanyadan mı getirteyim...
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ok1907

Tabii ki değer 500-600 ytl az paramı.Ayrıca crysis i bence full de bile oynarsın hemde rahatlıkla

quote:

Orjinalden alıntı: .::MİG::.

arkadaşlar bu leptop'u almanyadan kdv dahil 1000 euro yada 950 euro ya getirtsem değermi...
    saygılar...

full de çok zor oynarım.... 8800 GTX i olanlar bile şüphe ediyor...
    anlayamadığım... Bu oyunu yapanlar hangi ekrankartıyla çalıştırıyor....
    neyse inşaallah ayın 13'de getirticem...
    saygılar...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.