Yüzbaşı
21 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba,

Birkaç ay önce A4tech'in şu sol tarafında kırmızı yuvarlak düğmesi olan modelinden aldım. Acil ihtiyacım vardı ve çok araştırma yapmadım açıkçası almadan önce. XL-755BK sanırım modelin adı, kutusunu atalı çok oldu ama benimkine benzeyen bir ürünün bu isimle bir internet sitesinde listelendiğini gördüm.

Her neyse, bu farenin yüzeyi beni o kadar rahatsız etti ki aylardır her gün üzerine bir kağıt havlu parçası sererek kullanıyorum. Nasıl açıklasam bilemiyorum ama, asla temiz hissetmiyor yüzeyi. Normal plastik kısımları en ufak el terlemesiyle yağlanmış gibi hissediyor, parlak plastik kısımları da elime yapışıyor. Bu da yetmezmiş gibi tekerleği sorun çıkarıp kendi kendine web sayfalarımı yukarı aşağı oynatmaya başladı.

Diablo gelmeden adam gibi keyfini çıkarabileceğim bir mouse edineyim dedim. Aşağıdaki kriter ve bilgileri göz önüne alarak bana tavsiye verebilirseniz sevinirim:

* Bir zamanlar 100 liraya aldığım bir Microsoft Habu kullanıyordum. Çok güzeldi, tam benlikti, iyiydi hoştu ama zamanla bozuldu tabii. Şimdi de aynısını bulamıyorum ikinci el dışında. Yüzey, şekil, hacim gibi konularda buna yakın bir şey optimum olacaktır muhtemelen. Daha sonra SteelSeries'in WoW faresini kullandım ama şişkin, kocaman şeklini çok rahatsız buldum. Ellerim büyük değil.

* 59768 tane tuşa ya da 9000'in üzerinde (Türkçe pek olmadı ama) DPI'a ihtiyacım yok. FPS ve strateji dahil başka oyun türleri de oynuyorum ama hardcore bir şekilde değil. Normal 2 mouse tuşu ve tekeri dışında 2 fazladan tuş olsa yeterlidir, 4 şahanedir. Fazlası pek işime yaramaz ama ergonomiyi bozmadığı sürece sorun da olmaz. Ağırlık ayarıdır şe

* Kablosuz klavye kullandığımdan faremi kablolu tercih ederim. Denediğim birkaç kablosuz mouse modeli duraksamalar yaşadı; anladığım kadarıyla sinyal karışıklığı gibi bir durum oluyormuş. Her neyse, kablolu tercihim.

* Uzun saatler boyunca Diablo oynamak için kullanacağımdan, böyle durumlarda rahat olacak yüzey ve şekle sahip olması benim için önemli.

* Steelseries'in D3 faresi aslında aradığım şeye oldukça yakın görünüyor, ama Diablo logosu ve fiyakalı ışığı için bir fareye 200 küsür lira verecek değilim. (Ha derseniz ki eh o zaman WoW faresi ne ayak? O hediyeydi.) Bütçemi aşağı yukarı 100 TL olarak düşünebiliriz. Tabii gerçekten geçerli sebeplerdense bu 150 civarına da çıkabilir.

* Nasıl bir yüzeyde kullanacağım belli olmaz, lazer alıcı tercihim.

Aaaah ah... Habu gibisi gelmedi...

Şimdiden teşekkürler tavsiye ve yorumlarınız için.
Merhaba,

Birkaç ay önce A4tech'in şu sol tarafında kırmızı yuvarlak düğmesi olan modelinden aldım. Acil ihtiyacım vardı ve çok araştırma yapmadım açıkçası almadan önce. XL-755BK sanırım modelin adı, kutusunu atalı çok oldu ama benimkine benzeyen bir ürünün bu isimle bir internet sitesinde listelendiğini gördüm.

Her neyse, bu farenin yüzeyi beni o kadar rahatsız etti ki aylardır her gün üzerine bir kağıt havlu parçası sererek kullanıyorum. Nasıl açıklasam bilemiyorum ama, asla temiz hissetmiyor yüzeyi. Normal plastik kısımları en ufak el terlemesiyle yağlanmış gibi hissediyor, parlak plastik kısımları da elime yapışıyor. Bu da yetmezmiş gibi tekerleği sorun çıkarıp kendi kendine web sayfalarımı yukarı aşağı oynatmaya başladı.

Diablo gelmeden adam gibi keyfini çıkarabileceğim bir mouse edineyim dedim. Aşağıdaki kriter ve bilgileri göz önüne alarak bana tavsiye verebilirseniz sevinirim:

* Bir zamanlar 100 liraya aldığım bir Microsoft Habu kullanıyordum. Çok güzeldi, tam benlikti, iyiydi hoştu ama zamanla bozuldu tabii. Şimdi de aynısını bulamıyorum ikinci el dışında. Yüzey, şekil, hacim gibi konularda buna yakın bir şey optimum olacaktır muhtemelen. Daha sonra SteelSeries'in WoW faresini kullandım ama şişkin, kocaman şeklini çok rahatsız buldum. Ellerim büyük değil.

* 59768 tane tuşa ya da 9000'in üzerinde (Türkçe pek olmadı ama) DPI'a ihtiyacım yok. FPS ve strateji dahil başka oyun türleri de oynuyorum ama hardcore bir şekilde değil. Normal 2 mouse tuşu ve tekeri dışında 2 fazladan tuş olsa yeterlidir, 4 şahanedir. Fazlası pek işime yaramaz ama ergonomiyi bozmadığı sürece sorun da olmaz. Ağırlık ayarıdır şe

* Kablosuz klavye kullandığımdan faremi kablolu tercih ederim. Denediğim birkaç kablosuz mouse modeli duraksamalar yaşadı; anladığım kadarıyla sinyal karışıklığı gibi bir durum oluyormuş. Her neyse, kablolu tercihim.

* Uzun saatler boyunca Diablo oynamak için kullanacağımdan, böyle durumlarda rahat olacak yüzey ve şekle sahip olması benim için önemli.

* Steelseries'in D3 faresi aslında aradığım şeye oldukça yakın görünüyor, ama Diablo logosu ve fiyakalı ışığı için bir fareye 200 küsür lira verecek değilim. (Ha derseniz ki eh o zaman WoW faresi ne ayak? O hediyeydi.) Bütçemi aşağı yukarı 100 TL olarak düşünebiliriz. Tabii gerçekten geçerli sebeplerdense bu 150 civarına da çıkabilir.

* Nasıl bir yüzeyde kullanacağım belli olmaz, lazer alıcı tercihim.

Aaaah ah... Habu gibisi gelmedi...

Şimdiden teşekkürler tavsiye ve yorumlarınız için.
Merhaba arkadaşlar,

Yıllar sonra tekrar bir masaüstü PC kurmaya karar verdim, ama emin olamadığım birkaç konu var. İlk haliyle maksimum olmasa da yüksek ayarlarla, adam gibi FPS’lerle en azından gelecek 6 ay içinde istediğim oyunu oynayabilmemi sağlasın istiyorum. Bu 6 aydan sonra da bir iki yıl bazı bileşenleri yükselterek performansını sürdürmek planlarım arasında. 2000 TL (±300) civarında bir bütçe ayırmayı tercih ederim, ama çok ciddi performans farkları için bütçeyi biraz daha arttırabilirim.

Kararsız kaldığım konulardan ilki işlemci; i5 2500K ve i7 2600K arasındaki performans farkının çok fazla olmadığının farkındayım, ama 2 yıl boyunca aynı kalacak işlemci için ileride değiştirebileceğim parçaların bütçesinden 100$ farkı kısmaya değer mi, ne dersiniz?

Bir diğer konu ise ekran kartı ve monitör çözünürlüğü. Burada belirleyici olan en önemli etken oyunlarda çözünürlüğün performansa etkisi ve dolayısıyla 1080p bir monitör almanın aynı performans için ne kadar daha iyi bir ekran kartına ihtiyacı olacağı. Senelerdir 15.4” notebook ekranına alışmış biri olarak 1440*900 gibi çözünürlüklere ilk etapta razı olabilirim. Hatta böylece ileride yeni bir ekran kartı ve monitör alıp, eski ekran kartı ve monitörümü 2. bir ekrana sahip olmak, oyunlardayken bir yandan başka şeyler için diğer ekranı kullanabilmek mümkün olacaktır anladığım kadarıyla.

Araştırmalarımdan anladığım kadarıyla GTX 570, 1080p çözünürlükte 6 aylık beklentim için fazlasıyla yeterli olacak, hatta daha uzun vadede bile işimi görme ihtimali yüksek. Ama bu kombinasyon da tercih ettiğimden pahalıya geliyor. Dolayısıyla GTX 560 ya da HD 6950 gibi daha ucuz bir ekran kartıyla (hatta belki daha da ucuz, eski bir serinin biraz daha üst bir modeliyle) yine bu çözünürlükte 6 aylık kısa vadede beklediğim performansı elde edebileceksem, nasılsa sonrasında 2. bir monitör planım olduğundan işimi görecek midir? 1080p’de yetersiz olacaksa 1440*900 gibi bir çözünürlükte ne gibi bir değişiklik olacaktır? Sanırım az çok aklımdakileri anlamanıza yetecek kadar açıkladım.

Gelecekte RAM arttırma, SSD ve depolama amaçlı yüksek kapasiteli bir HDD ekleme ve gerekirse sistemin performans-ömrünü uzatmak ve overclock potansiyelini arttırmak için minimal de olsa soğutma çözümleri edinme planlarım arasında. Şu ana kadar hiç overclock yapmadım, ama biraz araştırmayla altından kalkamayacağım birşey değil.

Bu durumda sorularımın özeti şöyle oluyor; 2000 TL civarında bir bütçeyle, bir yandan gelecekteki upgrade potansiyelini yüksek tutarken bir yandan da ~6 ay için kafamın tamamiyle rahat olacağı bir sistem toplamam sizce mümkün müdür; mümkünse hangi bileşenleri tavsiye edersiniz?

Şimdiden teşekkürler

Edit: Birkaç ekleme yapma ihtiyacı hissettim:

*Monitör bütçeye dahil. Bir de nispeten düşük çözünürlük konusunda sorunum olmasa da kontrast ve parlaklık konusunda aşırı taviz vermeyi tercih etmem sırf performansa biraz daha fazla bütçe ayırabilmek için. Bunları da göz önünde bulundurduğunuzda bir monitör tavsiyeniz varsa onu da duymak isterim.

*Bir mağazaya gidip, (ancak aşırı fiyat farkı varsa bir iki parça hariç) komple bütün aleti alıp evime dönmeyi parça parça sipariş vermeye tercih ederim. Çok boş vakti olan biri değilim – olanı da aleti tamamen sıfırdan hazırlamakla uğraşmak yerine kullanarak geçirmek tercihim. İnternetten (özellikle monitör) almama taraftarıyım – görmek isterim.
Evet doğru okudunuz; geçen gün ev arkadaşım level up olduğunu odasından "ding" diye seslenmek yerine dongidongidongidongidongidongidong... diye şarkı söyleyerek duyurunca, neden bilmiyorum, ama bunun iyi bir fikir olacağını düşündük.

Ben de işim gücüm olmadığından kısa bir uğraş sonucu bunu gerçekleştirdim. Sonuç itibariyle, her level up olunduğunda evde kopuluyor olunması arkadaşımın bunu paylaşmam konusunda ısrar etmesine yol açtı.

İsteyene linki aşağıda

>>dongi<<

Edit: Update v1.1 falan ^^

* Bazen müzik bitince ilk birkaç saniyesini tekrar çalıyordu susmadan önce, düzelttim.
* Dosyayı küçültmek adına kullanılmayan addonun orjinal ses dosyalarını sildim.
* Ekrandaki animasyonu kısalttım, ne o öyle 5 saniye falan duruyodu.
* Bi de level up olunca yeni açılan büyüleri de göstermeye kalkıyordu, artık blizzardın kendi UI'ında da gösterildiğinden gereksiz yer kaplıyordu ekranda, onu da kaldırdım.

Not: Bu addon benim eserim değildir. Yalnızca level up olunca kendi seçtiğim bir ses dosyasını çalan 4.0 uyumlu bir addon bulamadığımdan CoolLevelUp isimli addonu indirip .lua dosyalarında gerekli değişiklikleri yaptım, ses dosyalarını kestim biçtim ekledim falan filan. O kadar. Ha bu arada, addon aynı zamanda müzikle birlikte stat artışlarını falan da hoş bir arayüz içinde gösteriyor, haberiniz ola.
Merhaba arkadaşlar,

İzmir'de, tercihen Alsancak yakınlarında iyi bir dövmeci arıyorum. Kıbrıs şehitleri caddesi civarında birkaç tane olduğunu biliyorum ama daha önceden dövme yaptırdığınız, işçiliğinin kalitesinden emin olduğunuz bir yer varsa öğrenmek isterim.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

İzmir'de Güzelbahçe'ye mümkün olduğunca yakın bir yer arıyorum. Bornova'da bulabildim ama ulaşım pek rahat olmuyor. Üçkuyular ve Güzelyalı civarlarında ps3 cafe olduğunu biliyorum ama guitar hero bulunan bir tane bulamadım. Balçova, Üçkuyular, Güzelyalı, hatta Konak dahi işimi görür.

Bildiğiniz bir yer varsa fiyatıyla birlikte yazarsanız sevinirim. Kulaklık yerine ses sistemi ve ayrı odaları olan bir yer tercihim, ama yoksa kulaklıkla da idare ederiz :)

Şimdiden teşekkürler.
Selam arkadaşlar,

Bilgisayarımı her formatladığımda formatın ardından bomboş bilgisayarı adam etmek için saatlerce, bazen günlerce, aklıma geldikçe internetten program aramak ve indirmele uğraşmaktan bıkmış biri olan bendeniz şöyle bir karar aldım:

Yüklemek isteyebileceğim programları şimdiden indirip test edip bu arşivi bir de güzel bir arayüzle bir iki DVD'ye atayım dedim. Sizin de aklınıza gelen birşeyler varsa buraya yazarsanız çok sevinirim, onları da ekleyeyim.

Şimdiye kadar şunları hazırladım:

- 1Click DVD Copy Pro
- Adobe Acrobat Professional
- Adobe Flash CS3 Professional
- Adobe Flash Player
- Adobe Photoshop 8 CS
- Adobe Photoshop CS3 (ve plugin paketi)
- Adobe Photoshop Lightroom
- Alcohol 120%
- Ares
- Audacity
- Auido Enhancement Pack
- AVG AntiVirus 8 Pro
- Babylon Pro
- Bittorent
- BS Player Pro
- Coffee Cup GIF Animator
- ConvertHQ Premium
- Daemon Tools
- Daemon Tools Pro Advanced
- DVD Decrypter
- eMule
- FlashGet
- FreeHand MX 11
- Genie Backup Manager Professional
- Ghostsurf Platinum
- iTunes
- K-Lite Codec Pack
- Magic DVD Creator
- Magic ISO Maker
- MediaChance Multimedia Builder
- Mozilla Firefox
- MS Office 2007 Enterprise Edition
- Nero 6 Ultra Edition
- NOD32 Antivirus
- PowerISO
- PowerArchiver
- QuickTime Pro
- Raxco PerfectDisk Professional
- Reshade 1.4
- SoundSpectrum WhiteCap Platinum
- Steam
- TeamSpeak
- Total Commander
- Trojan Remover
- Ventrilo
- Videora Converter
- VLC Media Player
- Winamp Pro 5.53
- Windows Live Messenger (+ Plus)
- WinRar
- Xilisoft DVD Ripper Platinum
- Xilisoft Video Converter

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
AoE2 yi 15.4" laptopumda 1280*800 cozunurlukte oynamanin herhangi bir yolunu bilen var mi? Internette aradim aradim herhangi bir patch falan bulamadim, ama boyle genislemis goruntulerle de hic cekilmiyor >.<

Yardiminiz icin simdiden cok tesekkurler
Merhaba arkadaslar,

Ben bu aletler turkiyeye ilk geldiginde bir tane almistim, modeli tam olarak "Acer Aspire 5920G 302G16N", T7300, 2GB RAM, GeForce 8600M vs. vs. RAMini mumkun oldugunca yukseltmek istiyorum, malum vistaya ram dayanmiyor.

Soru(n)larim soyle:

*Bu aletin kac ram slotu vardir?
*Ram'i 1x2048 mi yoksa 2x1024, yada baska bir sekilde mi bulunuyor?
*800mhz ram destekler mi?
*Bir de bu dual channel olayini tam olarak anladigim soylenemez, gidip ben direk 2 tane 2gb'lik ram aldigimda bunlar otomatik olarak dual channel calisacak mi, bu laptoplarda mumkun mu?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler
Uyari: Bu topic gecenin 4unde 2 saat uyuduktan sonra uyandirilmis, yeni uyanmis, son derece uykusuz ve sinirleri bozuk biri tarafindan acilmistir, gereksiz veya uzatilmis gorulebilir ve sacmalama derecesi yuksek olabilir.

Simdi olay su arkadaslar, ben ve kiz arkadasim baska bi elemanla birlike ayni 2v2 takimindayiz. Yeni kuruldu ve ratingimiz 1500du, hic mac yaplmamisti. Butun hafta kizin basinin etini yedim bak carsambadan once bi 10 mac yapalim aradan cekelim, bu hafta da bosa gitmesin puan alalim az da olsa diye. Ya instance yapiodu ya yok sikildim simdi deil-di, ya online deildi olmadi. Sonra sali geldi catti, oglen 2 falan gibi diger eleman onlinedi, dedim abi gel hemen bi 10 mac yapalim puan alalim, dedi yok aksam silvara'yla (kz arkmn karakteri) yaparsiniz. ii tamam dedim ne diym, ama icm de huzursuz bu kizin ne zaman gelcei belli olmaz die.. Neyse aksam 10a kadar fln oynadim bu kiz hic online olmadi. ki normalde aksam 6-8 arasi gelir cogunlukla. Sonra abim isten geldi bilgisayara gecti, ymk yedim banyo yptm fln, onun kalkmasini beklerken uyuyakalmisim gece 1-2 gibi. Sonra 03.56'da kiz arkadasmn beni manyak gibi aramasi uzerine uyandim. Neymis merak etmis sofben mi patladi noldu die ^^. Acikladim durumu, dedi ee gelionmu wowa, yok uykum kacmadan hmn uyuym yine ddm. Megersem bu ikisi arena maci yapiolarmis.. Dedim ulan bu adam madem yapcakti benle nie 3-4 tane yapmadi puan alrdm sinir oldum, sonra dedim kz ark.a bari sen benim acc.a gir benim charla bi 3-4 mac yap, yok ben rogue oyniamam yatiom dedi -_- Dedim yeniliverin 3 kere fazladan nolcak, yok cktm yataktaym dedi... Ben sinirlendim iice, uykum da kacti sinirden, kalktim oyuna girdim dier eleman offline olmus Ayrica zaten 10 mac yapmislar 7sinde yenilmisler, rating 1431 olmus. 3 tane daha defeat oluverseydi nolcakti

Su anda 2 saat uyku uyumus, uykusu kacmis, sinirli ve yapcak hicbisei olmian biri olarak mal mal shattrath'tha ucuorm buraya yazip paylasasim geldi, baydiysa kusura bakmayin.

edit: ekleme.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.121
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 26.116 (Bu ay: 374)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 12 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.