Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
1
Favori
31.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eminmisin ısıdan olduğuna xp yüklü ise bios sorunundan dolayı kapanmakta,
    ısı değerlerini göreceğin bir programın varmı eğer yoksa bu programla bi bak vizard2008 le ısı değerlerini
    iletirsen sevinirim.ayrıca laptopunun nasıl bir zeminde çalıştırmaktasın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbuyuk

eminmisin ısıdan olduğuna xp yüklü ise bios sorunundan dolayı kapanmakta,
    ısı değerlerini göreceğin bir programın varmı eğer yoksa bu programla bi bak vizard2008 le ısı değerlerini
    iletirsen sevinirim.ayrıca laptopunun nasıl bir zeminde çalıştırmaktasın.

İlk başta ilgin icin teşekkür ederim..Isıdan olduguna inanıyorum çünkü gercekden cok sıcak oluyor ve püfür püfür ısı cikiyor fanlardan..
    zemin olarak normal bir masa arka kapalı ve yanlarda ,internet cafe tarzı gibi..

ısılarını kontrol etmek icin program kurmak vb. biraz zor olur,zaten admin girşi var yani kısıtlı girişlerimiz..
    Bilgi işlem sorumlusu bir arkadaşimiz var,oda araştiriyor nedenini,benimde bir katkım olsun istedim ,birde son günlerde tam işi yaparkene kapanması beni deli ettiii..
    Tekrardan cevabin icin teşekkür ederim..

• Öncelikle arka ve yanlar kesinlikle 40 cm den fazla olmalı ayrıca hava sirkilasyonu sağlamalısın eğer oda sıcaklığı 22 nin üzerindeyse sana tavsiyem iç sıcaklığı düşürmezsen asla laptopun ısısını düşüremezsin , birde arkadaşların dediği gibi fanlı soğutuculu laptop soğutucusu alabilirsin.
    .
  • anladim,yani kesin sorun sıcaklık diyebiliriz bu durumda.. Bakalim bi patronumuza sogutuculardan bahsedelim belki öyle bir deneme yapılır.. ben bi araştırma yapayım hangi sogutucular iyi ve ekonomik : )

teşekkürler..
  • 30 dolarla 100 dolar arası marka konusunda bilgim yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: Pasha-TR

anladim,yani kesin sorun sıcaklık diyebiliriz bu durumda.. Bakalim bi patronumuza sogutuculardan bahsedelim belki öyle bir deneme yapılır.. ben bi araştırma yapayım hangi sogutucular iyi ve ekonomik : )

teşekkürler..
  • pasha bak burada arkadaşımız remimleri yollamış burayada bakabilirsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: sk79

aşırı ısınıyorsa bir sorun var demektir yılbaşında aldığına göre cihazın garantisi sürüyor demektir bence bir servise götür ek olarakta bir notebook soğutucu alabilirsin

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ

• İlgiliniz için Teşekkür ederim tekrardan..
  • sorunlar başladı 2 günde 5 kez kendi kendine kapandı yakında hdd i elime alırım
  • Tabi xp yükledikten sonra oldu bu olay doğrumu.
    quote:

sorunlar başladı 2 günde 5 kez kendi kendine kapandı yakında hdd i elime alırım
  • 4 ay önce aldım ve XP kurdum. malesef benim bilgisayar da yoğun işlem yaptığımda aniden kapanıyor. Bu sorunu hala çözemedim.
    Kapanma sorununu çözen varsa Anlatabilirmi ???????
  • arkadaşlar benimkisi sizinkinin aksine vistada oldu ultimate kurulu 2 kapanışta oturumumu kaydedemeden verileri yitirdim malesef bence işletim sistemiyle ilgisi yok bugün kapanmadı şükür bakalım nezaman kapanacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: nsolmaz

4 ay önce aldım ve XP kurdum. malesef benim bilgisayar da yoğun işlem yaptığımda aniden kapanıyor. Bu sorunu hala çözemedim.

aslında forumlarda biraz araştırma yaptım ,
    xp yüklemesi bios sorunlarına neden olmakta buda suan bu modelde vista haric uyum sağlamamakta .

• quote:

arkadaşlar benimkisi sizinkinin aksine vistada oldu ultimate kurulu 2 kapanışta oturumumu kaydedemeden verileri yitirdim malesef bence işletim sistemiyle ilgisi yok bugün kapanmadı şükür bakalım nezaman kapanacak

gelelim sana: adamlar sitelerinde bu model için işletim sistemini basic ve premium için üretmişler. niye zorluyorsun sınırları, işlemci değişse bile anakart nedeniyle ultimate kasar bizim laptopları, zaten çin malı hepsi yazık parana dikkat et, selamlar.
  • ben de abime aldım 700 ytl ye. bir kaç gündür bende.

vista kullanıyorum gayet memnunum.

bildiğim kadarıyla wirelesi çok güçlü. fujıtsu sıemens ile evde bir adet kablosuz yakalamıştım şimdi 3-4 tane kablosuz bağlantı yakaladım.

ekran kalitesi çok güzel .sadece biraz kaba biraz daha estetik olabilirse bu fiyatlar ile satış rakamlarını çok daha yükseltebilirler.
  • starter in nekadar sinir bozucu bişey olduğunu herkes biliyordur bendede starter kurulu geldi ultimate lisans wardı oyüzden onu kurdum home premium kurmayı düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hdg52

ben de abime aldım 700 ytl ye. bir kaç gündür bende.

vista kullanıyorum gayet memnunum.

bildiğim kadarıyla wirelesi çok güçlü. fujıtsu sıemens ile evde bir adet kablosuz yakalamıştım şimdi 3-4 tane kablosuz bağlantı yakaladım.

ekran kalitesi çok güzel .sadece biraz kaba biraz daha estetik olabilirse bu fiyatlar ile satış rakamlarını çok daha yükseltebilirler.

evet gercekten adamlar yapmış sinyalleri mükemmel almakta ayrıca inanın bu fiyata bu laptop piyasa ya göre en en iyisi.
  • quote:

starter in nekadar sinir bozucu bişey olduğunu herkes biliyordur bendede starter kurulu geldi ultimate lisans wardı oyüzden onu kurdum home premium kurmayı düşünüyorum

Dört gözle kurmanı bekliyorum mutlaka performansını iletirsen sevinirim bende kurmayı düşünüyorum.
  • fazla zamanım olmadığı için bu yakınlarda kuramayacağım kurduğumda izlenimlerimi mutlaka iletirim ayrıca tüm acer kullanıcıları için işlerine yarayacağını düşündüğüm 2 link var
    http://www.aceradvantage.com/stdreg/page110.do?link=oln693.redirect ürününüzü kaydettirin
    http://www.acer.com.tr/public/page102.do?link=ln2612&sp=page6&UserCtxParam=0&GroupCtxParam=0&dctx1=26&CountryISOCtxParam=TR&LanguageISOCtxParam=tr&ctx3=-1&ctx4=T%C3%BCrkiye&crc=3853097148 Repair status Check

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: nsolmaz
    4 ay önce aldım ve XP kurdum. malesef benim bilgisayar da yoğun işlem yaptığımda aniden kapanıyor. Bu sorunu hala çözemedim.

aslında forumlarda biraz araştırma yaptım ,
    xp yüklemesi bios sorunlarına neden olmakta buda suan bu modelde vista haric uyum sağlamamakta .

mbuyuk Teşekkürler

Adamlar sitelerinde bu model için işletim sistemini basic ve premium için üretmişler diyorsa Biz de bunlardan birini yükleriz. ve sonuçları size iletiriz.
  • Aslında merak ettiğim bence bu laptoptan alan bayağı olmuştur, ama su ana kadar zannedersem kapanma sorunundan başka ileti olmamış.İnşaallah başka arızalar cıkmaması dileği ile,
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.