Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
31.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sp1 yüklendikten sonra acerin sitesinden sp1 e ait driverları indirip kurdum.Acerin sitesinde e recovery yüklemesi görülmekte her ne kadar d2d sistemlerine yükleme yapılmamakta demekte isede yükleme yapılabiliyormuş , bu konu hakkında biraz araştırma yapacağım yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sk79

quote:

Orjinalden alıntı: aristokrat06

bir de 5715z derneği açsak

ikisi arasındaki fark nedir??

evet şimdi baktım yokmuş...ama 5715 diye bir model yok ki...ACER ASPIRE 5715Z olarak konuyu açan arkadaş değiştirirse iyi olur
  • slm 5715 kullanıcısıyım noot book un işlemcisini degiştirdim t7100 sonoma işlemci taktım makina tabi ram ide 2 gbyt acer den memnunum hiç sıkıntısı yok her yola geliyor bence ama bios larınızı lütfen güncelleyin
  • Tamam 5715z diye değiştirdim
  • kimseye tavsiye etmiyorum bu laptopu ben aldım pişman oldum sattım suanda lg kullanıyorum ama daha 2 gün oldu ses ve görüntüde takılma yapıyor sanırım bu sorunda hallolmıuyor bir arkadasda aynı sorunu yaşamş ve servise vermiş yapmadan göndermişler
  • quote:

Orjinalden alıntı: arost

kimseye tavsiye etmiyorum bu laptopu ben aldım pişman oldum sattım suanda lg kullanıyorum ama daha 2 gün oldu ses ve görüntüde takılma yapıyor sanırım bu sorunda hallolmıuyor bir arkadasda aynı sorunu yaşamş ve servise vermiş yapmadan göndermişler

Kardeş hangi özelliğinden memnun kalmadın öğrenebilirmiyim..? Oyun oynamayacaksanız 1gb ram takviyesiyle harika bir bilgisayar bence
  • şu anda dediğin şekilde yanında ram hediyesi ile satıyorlar. http://www.hizlial.com/uruninceleme.aspx?urunid=30.001.1177.0193

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memphis1tr -- 9 Mayıs 2008; 9:05:36 >
  • http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5715.html link 5715 sayfası driver - bios vs güncelleyebilirsiniz
    Yeni bişey daha öğrendim mouse kullanıyorsanız eğer isterseniz fn-F7 ye aynı anda basarak touchpad i kapatabiliyorsunuz
    bu arada bi soru sorayım formattan sonra ekranda osd görünmüyor mesela sesi açıp kapatırken,wirelessi kapatırken ekranda osd çıkmıyor nasıl yaparız

EDİT:yeni msj ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk79 -- 16 Mayıs 2008; 2:35:49 >
  • iyide tüm driverları kurduysan cıkması lazım aslında birde fn+f1 e basarsan sana launch menager ile ilgili yardım menüsü gelecektir.Birde sp1 yüklüyse acerin sitesinden sp1 empowering ve driverları tekrar yükle çünkü tüm fonksiyonlar türkçeye dönüşmekte,

Benimde bir sorum olacak şarj sırasında pc acıkken ince tiz sesi sizdede duyuluyormu.

Hız testi için yorumlarınız.http://www.intel.com/cd/products/services/emea/tur/broadband/384605.htm sitesinden hızınızı test edip yazarsanız sevinirim.

bağlantım ttnet
    1024 256 1
    mb 4 gb
    805 kbps hızım airties rt 205 ver 1.0.25
    mesafe bir duvar ve 5 metre
    şimdiden sağolun
  • ben formattan sonra ultimate kurdum sanırım doğru Empowering Technology indirmedim ultimate uyum sağlamadı hiç içime sinmedi sitede ingilizce iyice kafa karıştırıyor
    ayrıca formatlamayı düşünen arkadaşlara ultimate önermiyorum 2gb ram e rağmen sistem güncellemeleri indirirken kasma yapıyor ayrıca pc yi yavaşlattı birdaha formatlarsam vista home premium önerdiler onu kurmayı düşünüyorum
    gelelim soruya
    çoğunlukla bataryasız adaptörle kullanıyorum ama bataryayı şarz ederken hiç öyle bir sesle karşılaşmadım

ttnet üzerinden 1024/256 4gb limitli
    airties rt 205
    aynı oda içinde kullanıyorum
    geniş bant bağlantı hızım 767.1 çıktı
    iyi geceler
  • herkese selam arkadaşlar ben xp kurmak istiyorum sorun yasarmıyım acaba birde sizden ricam xp kurma rehberi hazırlayabilir misiniz?
  • Hacér 5715z Xp kurulu canı isterse kapanıyor.. ama alıştım..şimdi normal bişe benim için...
  • ben yılbaşında almıştım yeşilköy teknoport'dan bu güne kadar pek mennun kalmasamda idare etti ama bugün çok fazla ısınma yaptı vista kendini kapattı bu yüzden moralimi bozdu bu ısınma olayı yine kaldık emektar masaüstüne açıkcası yeni bir kasa toplamadığım için pişmanım ısınma olayına nasıl çözüm bulacağız bunun
  • aşırı ısınıyorsa bir sorun var demektir yılbaşında aldığına göre cihazın garantisi sürüyor demektir bence bir servise götür ek olarakta bir notebook soğutucu alabilirsin

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ

• Çaliştiğim Ofisde acer 5715z ler alındı fakat nerdeyse hepsinde aynı sorun: cok fazla ısınma!! ve hepsi kendi kendine kapanıyor,hele hele o an işlem varsa cok kötü bir durum!!

Rica etsem yardimci olurmusunuz? ne yapabiliriz?

Laptoplar nerdeyse 12-16 saat hergün çalişiyor,ısınma oluyor doğal olarak..

Ama çözüm gerekir buna..

Şimdiden teşekkür ederim..
  • Arkadaşlar vista premium yükleyen varmı upgrade ama birde academik var ikiside aynı sanırım forumda araştırdım 2007 şubatta forum içerisinde ama suan yükleyen varmı cevap yazarsa sevinirim.
  • arkadaşlar cihaz şarzdayken batarya ısısı olabilirmi dediğiniz ben bataryasız kullanıyorum evde çok şükür ısı problemim olmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sk79

arkadaşlar cihaz şarzdayken batarya ısısı olabilirmi dediğiniz ben bataryasız kullanıyorum evde çok şükür ısı problemim olmadı

bataryasız nasıl kullanıyorsun 1.5 saat gitmiyor bile benimki 20 saat açık batarya devamlı dolumda mecburen zaten 1-2 saat kullanımda ısınma falan olmaz
  • bataryayı söküyorum direk adaptörden besleniyor ups in warsa bence sende dene günde enaz 4-5 saat açık pc film indirip izliyorum çoğunlukla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pasha-TR

Çaliştiğim Ofisde acer 5715z ler alındı fakat nerdeyse hepsinde aynı sorun: cok fazla ısınma!! ve hepsi kendi kendine kapanıyor,hele hele o an işlem varsa cok kötü bir durum!!

Rica etsem yardimci olurmusunuz? ne yapabiliriz?

Laptoplar nerdeyse 12-16 saat hergün çalişiyor,ısınma oluyor doğal olarak..

Ama çözüm gerekir buna..

Şimdiden teşekkür ederim..

yardımcı olabilcek arkadaşlar varmı??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.