Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
299
Cevap
1
Favori
31.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakalım kaç kişiyiz SORUNLAR VE MEMNUNİYETLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbuyuk -- 17 Şubat 2009; 8:37:51 >

• Ben varım Birazdan Xp kurucam..Bir sorun olursa yazarım Tabi laptop hakkındaki görüşlerimi de
  • Aslında sunu söyleyemeden gecemeyeceğim xp kurmanı kesinlikle tavsiye etmiyorum
    nedeni mouse arasıra donmakta driverları düzgün çalışmamakta,
    ben suan vista starterla idare ediyorum ama ilk etapta premium yükleyeceğim
    oyunlara gelince öncelikle systemrequirements adlı sitede oyun denetleyicisi var sistemini
    denetleyerek sana bir uyarı vermekte ben medal of honor için analiz ettirdim bana da
    oynayamazsın dedi fakat oynadım ve hiç sorun cıkarmadan fakat orta düzeyde
    öncelikle ram 2 gb kesin olmalı ayrıca işletim sistemin hangisi suan veya yüklü ne ise
    onu yaz sana daha ayrıntılı yazmak isterim ama öncelikle xp kurmamanı, birde xp de ahcı
    modunu değiştirdiğin zaman hızında düşüş olduğunu bildirmek isterim.
  • Xp'yi yükledim biraz önce bitti..Biraz böyle kullanayım sonra yine dönerim Vista'ya..Şunu sormak istiyorum Xp'de Tüm Driver'ları yükledim Modem biraz sorun yarattı ama onuda yükledim 50 tane modem driverÊı var anlamadım nasıl işse..!

Ahcı modunu bıos'dan mı ayarlıyoruz.?

Birde Mouse bende donmuyor..Ama Touchpad'de zorlanıyorum biraz..

Driver'ları notebook.gen.tr dan buldum
  • arkadaşlar öncelikle bütün 5715 cilere ve diğer acer cı arkadaşlara selam.benim sorum :cihazımda mpowering bölümünde erecovery aracı yok sizde varmı ayrıca 1gb ram takviyesiyle cihazın performansı (oyun) artar mı?
  • 1.Ahcı modu vista yüklü sistemlerde xp ye dönüş için kapatılmakta
    2.Kesinlikle 2 gb ı şiddetle tavsiye ediyorum
    3.Evet e recovery yok d2d sistemlerde yokmuş yüklerken bu uyarıyı alıyoruz
    4.Eğer airties 205 se modem ayarlarını iyi yapın wep harici wpa iletişimini kabul etmemekte ayrıca 802 g mutlaka işaretli olsun
    5.Oyunlara fazla dalmayın oyun için tasarlanmasada idare eder
    6.Empowering menüsünde kullanmadıklarınızı kenar çubuğuda dahil kapatın
    7.Ethernet bağlantısını düzgün yapın kabloda hata usb portlarının düzgün çalışmasını engellemekte
    8.Bütün donanımlarının çalıştığına emin olun vga usb svideo dvd ethernet mouse
    9.Ses i fazla açmayın avast mümkünse pro yüklemenizi tavsiye ederim gayet güzel çalışmakta
  • Ses i fazla açmayın avast mümkünse pro yüklemenizi tavsiye ederim gayet güzel çalışmakta...............................mbuyuk cok özür dilerim biraz pc özür lüyümde anlayamadım.javascript:void(AddText(''))
  • Bunlar fikirlerim sistem bu şekilde gayet güzel
  • bir de 5715z derneği açsak
  • slm arkadaşlar pazar günü vatandan bende bir 5715z almış bulunmaktayım cihaz teknik serviste daha işletim sistemi kurulurken 1 adet 1 gb ram aldım ve oracıkta taktırdım 2 gb ramim oldu ama elemanlar işletim sistemini kurarken diski malesef bölümlememişler 80 gb tek parça halinde duruyor açıkçası nasıl yapacağımıda bilmiyorum fazla kurcalayamadım ama ilk izlenimlerim işletim sisteminden kaynaklanan aynı anda 3 program çalıştırma engeli rahatsız edici film izledim mesela her açıda aynı görüntüyü vermiyor cihazı ilk gün 14 saat kadar şarzda tuttum ama şuanda şarzı 2 saat kadar gidiyor taşıma çantaları pahalıydı vatan da dışarıdanda bakamadım daha tuş takımınada alışamadım sabit pc lere alışık olduğumdan bunda özellikle msn de yazarken zorlandım harici mause kullanıyorum webcam olayı harika olmuş görüntü kalitesi süper ses yeterli ben anfiye bağladım işletim sistemi üzerinde gelen media playerla transformers (special edition) dvd filmini açamadım mecbur bs player kurdum sanırım ikinci el bölümünde notebooklar için sticker satan bi arkadaş wardı o başlığıda bulursam güzel bir sticker almayı düşünüyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: aristokrat06

bir de 5715z derneği açsak

ikisi arasındaki fark nedir??
  • Merhaba arkadaşlar 5715z kullanıcısıyım ekran kartının ram miktarını bi türlü artıramadım 8 mb gözüküyor biosta acaba nereden artırıyoruz. teşekkürler...
  • Hangi işletim sistemi yüklü vistada kendisini sistem performansına göre ayarlamakta empowering menüsünden sistem bilgilerinden video bölümünden bulabilirsin
  • vista yüklü. Peki rami biz arttırmak istesek artıramıyormuyuz
  • Ekran a müdahale bildiğim kadarıyla yok ,diğer masaüstlerindede ekran kartları paylaşımlı bi ara bunun için araştırma yaptım ama sonuç çıkmadı.Eğer laptopun ramini 2 gb çıkarırsan hız farkını görürsün ayrıca zaten rame göre kendini sistem düzenlemekte ayrıca ekran için ayrılan ramle neden ilgileniyorsun.
  • dün gta san and. kurdum en düşük ayarda bile takılarak oynatıyor acaba ram yetersizmi geliyor acaba diye düşündüm
  • Bende 2gb ram var Pes6 demo'yu indirdim..640X480 low da bile takılıyor.!!!!! Oyun dışında performansı ne kadar mükemmelse..oyun içinde o kadar iğrenç bir performansı var...Boşuna oyun denemeyin bence..Çok kötü bile çok iyimser kalıyor bu ekran kartı için..Zaten bir .oka benzese grafik özellikleri menüsünü çağ dışı bir şekilde tasarlamazlar..
  • Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.Ben de Vatandan pazar günü bu laptopu aldım.disk bölümlenmiş gelmediği için ben de format attım ve diski ikiye böldükten sonra cihazla verilen Vista starter i tekrar kurdum.Driverleri de cd si oldugu için hepsini kurabildim.Fakat emanager technlogy cd de yok.bunu nerden bulup da yükleyebilirim bilgisi olan var mı?
  • arkadaşlar belki bana güleceksiniz ama bu cihaza haricen grafik kartı takılmaz mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mus_ozdemir

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.Ben de Vatandan pazar günü bu laptopu aldım.disk bölümlenmiş gelmediği için ben de format attım ve diski ikiye böldükten sonra cihazla verilen Vista starter i tekrar kurdum.Driverleri de cd si oldugu için hepsini kurabildim.Fakat emanager technlogy cd de yok.bunu nerden bulup da yükleyebilirim bilgisi olan var mı?

Kardeş buradan indirebilirsin hala bulamadıysan..http://support.acer-euro.com/empowering_technology/utility2.html

Motomurat@ ekran kartı değilde işlemci ve ram yükseltilebiliyormuş..max 2gb ram diyorlar ama..2.5 gb ram kullanan arkadaşlar var
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.