Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5715Z DERNEĞİ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
1
Favori
31.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mbuyuk
    aslında sadece bilinenleri tekraralama diyelim güle güle kullanın ara sıra dis temizleme yapmayı unutmayın.

Teşekkürler
  • Vista home premium akademik upgrade yükleyen varmı.
  • bu aleti z5500 le kullanan yokmu arkadaşlar digital çıkış alamıyoruz bu ses kartıyla harici ses kartı kullanan warmı frisby nin ext. ses kartları nasıldır
  • forumun dibine inmişiz haberimiz yok
  • sevgili mbuyuk acer ın sitesinde vista ve vista sp1 driverleri ayrı olarak verilmiş nedeni nedir ?
  • evet doğru çünkü ilk driverlar sp1 yüklenmeden önceki pc ler için ama şuan sanırım sp1 yüklü makina kalmadı sp1 yüklü pc ler sadece sp1 linkinin bulunduğu driverlar ve empowering i yüklemesi yapmalıdır.
    ayrıca sadece touchpad cd den yüklenmeli açılışta yönetici onayı vermekte ,
    eğer sp1 yüklü değilde siz sp1 li driverlar yüklerseniz o zaman da bazı uygulamalar e net gibi sorun cıkarmakta.
  • Arkadaşlar bende windows xp sp3 yüklü , bendeki sorun ses takılıyor ve yavaşlıyor, mesela mp3 dinlerken ,bazende divx film izlerken kısa süreli bir yavaşlama oluyor normale dönüyor bir süre sonra yine yapıyor, sanki sistem o anda çok yavaşlıyor. müşteri hizmetleri sp3 ile uyumsuz çalışıyor olabilir dedi ama aklım yatmadı bu işe
  • quote:

Korgeneral
    Arkadaşlar bende windows xp sp3 yüklü , bendeki sorun ses takılıyor ve yavaşlıyor, mesela mp3 dinlerken ,bazende divx film izlerken kısa süreli bir yavaşlama oluyor normale dönüyor bir süre sonra yine yapıyor, sanki sistem o anda çok yavaşlıyor. müşteri hizmetleri sp3 ile uyumsuz çalışıyor olabilir dedi ama aklım yatmadı bu işe

Bence vista home premium kullanın. Bilgisayarın performansının ne kadar arttığını hissedeksiniz.
  • Merhaba arkadaşlar bende dün acer aspire 5715Z kullananlar kervanına katıldım bir çok yorum duydum cihaz hakkında eksi yönleri ısınma problemi ve mouse tutukluk yapması olduğunu duydum kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: micromaster34

Merhaba arkadaşlar bende dün acer aspire 5715Z kullananlar kervanına katıldım bir çok yorum duydum cihaz hakkında eksi yönleri ısınma problemi ve mouse tutukluk yapması olduğunu duydum kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

evet xp yüklediğinde bu ve benzer sorunlar olmakta.
  • arkadaşlar5715z bios nasıl yükleniyor bios güncellemesinin yararları ve zararları nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: motomurat

Ses i fazla açmayın avast mümkünse pro yüklemenizi tavsiye ederim gayet güzel çalışmakta...............................mbuyuk cok özür dilerim biraz pc özür lüyümde anlayamadım.javascript:void(AddText(''))

öncelikle şaka bir yana bios güncellemesi hangi durumlarda yapılır? neden yapılır? bunu anlatayım.
    bios pc açılışından itibaren tüm donanım ve yazılımın düzgün, birbiri ile çakışmadan ,güzel uyumlu bir şekilde
    çalışmasına yardım eden chipset ve yazılımdan ibaret.
    neden güncellemeliyiz, öncelikle pc de hızda yavaşlama , çakışma , vga driver sorunu gibi nedenler varsa
    ve tüm çözümler denendikten sonra , yapılması gerekir.
    eğer bios hiç neden yokken güncellenmesi riskli bir okadarda sorun cıkartmakta
    suan kullandığımız laptoplar zaten en güncel durumda vista , bunu sağlıyor sp1 ile,
    birde bios güncellenmesi ile chipset değişmez aynı kalır yazılım değişir.
    dh yönetici arkadaşımız size yonga setini yazmış gm965.
    yardımcı olduysam sevinirim saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: mbuyuk

quote:

Orjinalden alıntı: motomurat

Ses i fazla açmayın avast mümkünse pro yüklemenizi tavsiye ederim gayet güzel çalışmakta...............................mbuyuk cok özür dilerim biraz pc özür lüyümde anlayamadım.javascript:void(AddText(''))

öncelikle şaka bir yana bios güncellemesi hangi durumlarda yapılır? neden yapılır? bunu anlatayım.
    bios pc açılışından itibaren tüm donanım ve yazılımın düzgün, birbiri ile çakışmadan ,güzel uyumlu bir şekilde
    çalışmasına yardım eden chipset ve yazılımdan ibaret.
    neden güncellemeliyiz, öncelikle pc de hızda yavaşlama , çakışma , vga driver sorunu gibi nedenler varsa
    ve tüm çözümler denendikten sonra , yapılması gerekir.
    eğer bios hiç neden yokken güncellenmesi riskli bir okadarda sorun cıkartmakta
    suan kullandığımız laptoplar zaten en güncel durumda vista , bunu sağlıyor sp1 ile,
    birde bios güncellenmesi ile chipset değişmez aynı kalır yazılım değişir.
    dh yönetici arkadaşımız size yonga setini yazmış gm965.
    yardımcı olduysam sevinirim saygılar.

yardımların için çok tesekkür ederim mbuyuk fakat benim çipsetim everest ultimate yazılımıylabakdıgımda bu cıkıyor: Kuzey Köprüsü Intel Crestline-GML GL960 su an cihazda hem xp hemde vista kurulu acaba ondan olabilirmi?birde gl960 ve gm965 arasında cok mu fark var?bu arada mpowering te acer settings ten görünen :: mobil intel (R)Express chipset family yazıyor acaba bumu doğru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 20 Temmuz 2008; 12:48:28 >

• chipsetlerimiz vga ve anakart olarak gm965 dir.Crestline-GML GL960 intelin sitesinde böyle bir chipsete rastlamadım, sadece The Mobile Intel® GL960 Express Chipset, böyle bir chipset var ama bildiğim kadarı ile 5715z gm 965 .

link burda
    http://developer.intel.com/products/laptop/chipsets/index.htm?iid=chipsets_body+nb_all

burdada laptop chipsetleri

http://compare.intel.com/pcc/default.aspx?familyID=7&culture=en-US

burdada teknik özellikler

http://compare.intel.com/pcc/showchart.aspx?mmID=28117,22210,7690,2956&familyID=7&culture=en-US

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbuyuk -- 20 Temmuz 2008; 19:48:31 >

• Arkadaşlar benim pc dede seste donmalar olurdu bende az önce acer europa sitesinden bios update indirip günceledim v1.43 indirdiğim zip dosyasının içinde read me text vardı içinde önce 1.34 ü kur yeniden başlat 1.40 kur en son 1.43 ü kur gibilerinden bişey yazıyordu ben gözümü karartıp direk 1.43 ü kurdum şuanda pc normal sesteki sorun düzeldi hız olarak bi fark göremedim ayrıca zaman zaman msn de webcam açmaya çalıştığımda bu donanım başka bir yazılım tarafından kullanılıyor diye bi hata mesajı alıyordum bunun vistadan kaynaklandığını vistanın hotfix diye yazılımlarla düzelttiğini öğrendim acer-europe sitesindede bu yamayı indirip kurdum ancak daha deneme fırsatım olmadı denemek isteyen arkadaşlarhttp://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_5715.html linkten ulaşabilirler

• Ben de varım. Yaklaşık 7 ay oldu laptopu alalı. Şu ana kadar kapanma sorunu dışında problem yaşamadım ve o problemi de bios update ile çözdüm. Elimden geldiğince ben de yardımcı olmak isterim size

Not: xp kullanıyorum ben laptopumda o halde problemim olmadı yani o yüzden de mutluyum huzurluyum
  • hosgeldin der, xp hayırlı olsun ,sorunları olanlara yardımcı olman dileğiyle.
  • Bende varım arkadaşlar
    Bende de ses ve görüntü kasması oluyor haffiften bunu nasıl engelleyebilirim ?

Windows Vista Starter ...

Birde işlemci nasıl değiştiriyoruz nasıl olcak yani o iş ? Servise versek son sistem bi tane çakarlar mı işlemci, ayrıca garantisi bozulmuş olur mu ?
  • harddisk ve ram değiştirdim fakat garanti devam etmekte, ama işlemci için sormadım.
    harddiski 80 gb olan arkadaşlara tavsiyem wd 160gb sata alıp, çıkan 80 gb hdd yide ,
    2.5" lik hdd kutusu içine monteleyerek harici bir disk elde edebilirler, yedek leme için
    iyi bir çözüm.
  • Yani biizm bu cihazların her parçasını değiştirebiliyoruz ? Enteresan oda güzelmiş. Öyleyse eğer bende 2.2 ghz falan işlemci çakarım buna
    1 tane de 160 GB Sata HDD o zaman gıcır olur Unutmadan 4 GB da ram.
    Edit: Yazı ekleme.
    Arkadaşlar bana servisin telefon adres bilgilerini tam olarak verebilecek birileri var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanreall -- 30 Temmuz 2008; 23:06:03 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.