Şimdi Ara

ACER 6530G DERNEĞİ (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
5
Favori
103.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptopun işlemci fanını kontrol edebilsek ısınma sorunu kalmaz.%100 de çalışsın sese razıyım ama laptoptaki hiçbir fan kontrol edilemiyor.Bildiğiniz program var mı fanları kontrol edebileceğimiz?
  • konuyu hortlatayım=)))...

fan kontrolu yapmak ısteyen arkadaslar bunu cok uzun sure aradım ve buldum..sızınde benım gıbı rezıl rusva hallerde aramanızı ıstemıorum ınanın...

speed fan olsun vs olsun hcbır programla bu bılgısayarın fan kontrolunu yapamıyorsunuz...

arkadaslar jeff chan adlı dahı bır arkadasımız aspıre serısınde ıse yarayan bır donanım kontrol programı tasarlamıs...

program donanım ıle ılgılı kontroller yapmanızı saglıyor fakat ılerıye gıdıp cok kurcalamayın gerı donusu olmayan seylere mahal verebılırsınız kı bunu ıhtımalı cok yuksek...

http://jacky5488.myweb.hinet.net/

buradan programı ındırdıkten sonra embedded controller sekmesıne tıklıyoruz..50 ye 5 olan kısmı 13 yapıp enter ladıgınızda fan %100 calısmaya baslayacak..kademelı oynamalar yapın fakat dıkkatlı ornegın 10 yaparsanız fan komple durur...kendınıze gore deneyın...

tekrar hatrlatıorum programda fan kontrol saglamak ıcın sadece dedgm sekmeye ulasın baska deısıklıkler yapmak bılgısayarınıza kalıcı zararlar verebılır...

ılerı duzeyde programlama ve donanım bılen arkadaslar baska ıslerde de kullanabılırler...Saygılar Sevgıler...

•  ACER 6530G DERNEĞİ

Arkadaşlar bu neden olabilir? Tesadüfen kurcalarken farkettim. Sesle ilgili pek sıkıntım da yok.
  • Arkadaşlar win 7 64 bit kurdum. Arada garip kasılmalar oluyo mouse takılıyo falan 8-10 saniye sonra düzeliyo neden yapabilir?
  • Güncel...
  • Tekrar güncel... Modası geçti diye mi kimse umursamıyo yahu?
  • arkaadaşlar sanki bilerek aayarlamışlar. 2 yıl boyunca sorunsuz kullandığım 6530g makinem 2 yıllık garantisi bitti.10 dk oyun oynuyorum.Kendiliğinden kapanmaaya başlıyıyor.garantide bitti . Napcaz şimdi . Garanti ye götürsek bakmazlarmı artık
  • Birdenbire elektrik kesilmiş gibi mi kapanıyor yoksa normal mi kapanıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumurcak302

arkaadaşlar sanki bilerek aayarlamışlar. 2 yıl boyunca sorunsuz kullandığım 6530g makinem 2 yıllık garantisi bitti.10 dk oyun oynuyorum.Kendiliğinden kapanmaaya başlıyıyor.garantide bitti . Napcaz şimdi . Garanti ye götürsek bakmazlarmı artık

sen yine iyi :D:D ben aldıgımdan beri aynı =))))

garantiye alsalar bile hiçbirsey yapmıorlar emın ol 1-e-1 verdım adama cıhazı anlattım tane tane kac kez ama yok....

Sorun o muthiş ısınmadan kaynaklanıyor...

sadece temiz tut pc yi bn neler denedm onun dısında baska bı cozumu yok !!
  • güncel

arkadaşlar şu ısınmaya çözüm bulunmadı mı daha ya çile olmaya başladı artık!!!
  • oncelıkle herkese merhaba....

sımdı sogutma blumunde de arkadaslardan yardım ıstedım.onlardan aldıgım bılgı ve bıraz gayret ıle bu ısın %30 da olsa onune gecms oldum...inanın su saate kadar bununla ugrasıordum...

oncelıkle gıttım ve termal macun temın ettım cok ıı deıl gercı ama ıdare eder cooler master ın termal macunu...

sonra arka kapagı acınca tertemız gorunen fanın aslında o kadar temız olmadıgını anladım! nasılmı ?

-notebook da ekran kartından harddısklere kadar on panelden dokunmatıklere klavyeye anakarta kadar heryerı soktum..ve o arkasından kulaklarını cınlattıgım tasarımcıların koydugu sogutma panelını buldum...bunun ıcın bılgısayarı paramparca ettım...en son anakartı cıkardıktan sonra gerıye plastık bır kasa ve sogutma kaldı...ve o kadar da temız olmayp hatta mahvoldugunu gordum... temızledım...termal macunu headsınklerı ıyıce temızledıkten sonra uyguladım.

su an yukarda lınkını verdıgım programı kullanmadan daha oncesıne oranla yarı yarıya bır ısı dusumu sagladım dıyebılırım...bılgısayara su an sıstem kurdum ve sıteye gırdım bu kadar yuklenmıs olmama ragmen daha once acılısta ulastıgı sıcaklıga ulasmadı dahı !!!

sımdı dıceksınız kı bunu nasıl yapacagız...merak etmeyn sızın ıcın 2-3 gune kalmaz bu makıneyı tekrar sokerım =))) fotograflarını bolum bolum cekıp paylasırım e gerısı sızın ıscılıgınıze kalms!! unutmayn her ıste bıraz rısk var !!

son olarak bıde bu programı kullanacagız tabıkı bıraz sese boyun egmek lazım !! son olarak arastırdıgım konu ıse bu ıslemcıye overvoltage uygulamak! yanı stabılıteyı bozmadan bıraz voltaj dusumu saglarsak bence sogutma olarak ıntel notebookların altına bıle dusebılırız !!!

dedgım gbı 2-3 gun ıcınde yardımcı olacagım...notebook işlemcılerıne overvoltage konusunda sızın de arastırmalarınızı beklıorum...Saygılar!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: albaywolf

Arkadaşlar win 7 64 bit kurdum. Arada garip kasılmalar oluyo mouse takılıyo falan 8-10 saniye sonra düzeliyo neden yapabilir?

sorun ıslemcı sogutma ılkesının guc ayarlarından acık olmasından kaynaklı dıe dusunuorum....eger ozellkle kasılmalar sırasında fan sesı ıle ılgılı bı deısım soz konusu ıse bu kesınlıkle bundandır...

guc ayarlarının gelısmıs sekmesınden bunu edılgen hale getırebılırsınız...fakat bu ıslemcının cok ısınıp kapanma sıcaklıgına gelmesıne neden olabılr !!!..
  • su an programla tekrar denedım...pc soguk uflyor yahu :D
  • son olarak kımse ılgılenmıor belkı ama bır olay daha...bir sure once ınternette mobıl ekran kartları ıcın overclock arastırması yapmıstım..bugun 3650 mobıl karta overclock denedım ve basarılı oldu.cok fazla yukseklere cıkmasamda ufak oynamalar yaptım!! gpu hızında 95mhz bellek hızında ıse 94mhz lık bır arttırma uyguladım=)

ısınma yok sorun yok win7 puanları az da olsa oynadı !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayding -- 5 Mart 2011; 4:33:47 >
  • Tüm driverlerini kurdum işlemci kullanımı %30 u geçtiği anda mouse falan takılıyo. Formattan önce en küçük bi kasıntı olmadan nfs most wanted oynuyordum şimdi counter strike bile deli gibi kasıyo oynayamıyorum bu nasıl iştir vallaha kırıp atacam makineyi öyle sinirleniyorum ki
  • donanımsal oldugunu soylemek zor! sorun yazılımsal...eger gercekten cok ayrıntılı ugrasmak ıstemıyorsanız 0 dan win7 64 bıt bir sistem kurmanızı tavsıye ederm..

bunun dısında var olan sıstemde amd overdrive programını yukleyıp takılma durumunda ıslemcı voltajı nın deısıp deısmedıgını kontrol edın derım!!!

buyuk ıhtımal sıstem ısındıgında voltaj dusumu yapıyordur.bu da sıze takılmalar ve hantallasma olarak gerı doner! en basıt ornegı daha once dedgım gbı ıslemcı sogutma ılkesını devre dısı bırakmak(aklıma ılk gelen bu). eger bu sorununuza cozum olmassa bn hergun buradaym farklı cozumlerle yardımcı olmaya calısırım...

SAYGILAR!...
  • 2.yılını doldurcam benm taka satacak yer arıyorum ayda bi arka kapağını açıp fanını temizliyorum kendine geliyor ayrıca bende iki adet hdd takılı açıkcası bu cihazda mühendislik hatası var bence harddisk çok ısınıyor diyenler için söylüyorum.harddiskin altında çipset var ve çipset ısınınca hdd de ısınıyor yerini değiştirirseniz sorun kalmaz ayrıca win 7 ultimate 64bit te herhangi bir sorunum yok canavar gibi makina maşallah sorunları olanlara yardımcı oluruz
  • hdd ın altndakı chıpsete ufak bır alımınyum koydm altına ıse termal macun surdum =)) denemenızı tavsıye ederm =)
  • Hocam zaten win7 ultimate 64 bit kurunca böyle oldu. Vista hem kendi yavaşlığı hem zaman ilerledikçe bilgisayarın yükünün artması yüzünden hantal kalıyodu aslında vistanın yavaşlığını saymazsak bence iyi bir sistem. Bu arada aygıt yöneticisinde soru işaretli bir yer yok ve sistem kendini 4,1 puanla derecelendirmiş. Ben anlamıyorum iyi mi kötü mü. Aslında ben de sıfırdan tekrar kurmayı düşünüyorum ama üşeniyorum. Bi formatla bitmiyor ki önce her şeyin yedeğini alacaksın kullandığın programların setupları yoksa tek tek indireceksin sonra bütün driverleri tek tek indireceksin oyunların save dosyalarını bulup yedekleyeceksin bu yedekleri cd ye atacaksın windowsu kuracaksın sonra yedek cdlerini takıp driverleri programları geri kuracaksın ohooo günlerimi alır o benim. En başta acronisle imaj almayı düşünmüştüm de küçük bi hata vermişti uğraşmamıştım tekrar şimdi pişman oldum...

• iyide yinede ısıyı hddye vercek yani başka bi çıkacak yeri yok ki hddnin çipset e yakın yeri kararmış zten ısıdan :D neyse uğraşamam satcam zten

@albaywolf ben hiç bu kadar uğraşmıyorum açıkcası usbden kuruyorum driverlarımı programlarımı d deki arşivimden kuruyorum tmmdır bendede vista gelmişti ama o zamanlar daha win 7 beta ilk çıktığnda vistadan kurtulmuştum bu makina en iyi win 7 64 bitte çalışır
    quote:

Orijinalden alıntı: aristo1530

hdd ın altndakı chıpsete ufak bır alımınyum koydm altına ıse termal macun surdum =)) denemenızı tavsıye ederm =)

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.