Şimdi Ara

ACER 6530G DERNEĞİ (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
5
Favori
103.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VMTX

merhaba arkadaşlar.

acer 6530g bilgisayarıma ekran kartı modifiyesi uyguladım.üzerindeki hd3650 yi çıkarıp hd 4650 ddr2 model ekran kartı uyguladım.

resimleri enyakın zamanda paylaşıcam.performans olarak 2 kattan fazla bir artış oldu.sıcaklık konusunda da herhangi bir sıkıntım yok.

bu arada konuda daha önceki sayfalarda ekran kartının pciex hızıyla ilgili sorular sormuştum sorumada cevabını aldım.ekran kartının pciex hızı ekran kartının bios undan değil anakartın bios undan 8x le limitlenmiş.soğutma konusunda vasat olan bu modelin parçaları kısıtlanarak kullanılmış.ama şunu söylemeliyim hd4650 de 8x te çalışmasına rağmen performans artışı çok yüksek oldu.

şimdilik bukadar daha sonra görüşmek üzere

Tam aradığım mesaj Ben de HD4650 taktırmayı düşünüyorum, acaba nerede yaptırdığını ve kaça mal olduğunu sorabilir miyim? Bilgisayarı servise götüreceğim zaten, ekrandaki bir problemden dolayı... serviste ücret karşılığında takarlar mı?

• Bu arada yapmadıysanız daha, BIOS'unuzu v.3303'e yükseltmenizi tavsiye ederim, özellikle oyunlarda performans alamamaktan yakınanlara. Dragon Age Origins'de baya bir FPS artışı oldu bende, AA kapalı her şey en yüksek ayarda 25-30 FPS ile oynuyorum (eskiden 20yi görünce sevinirdim).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heretic

quote:

Orijinalden alıntı: VMTX

merhaba arkadaşlar.

acer 6530g bilgisayarıma ekran kartı modifiyesi uyguladım.üzerindeki hd3650 yi çıkarıp hd 4650 ddr2 model ekran kartı uyguladım.

resimleri enyakın zamanda paylaşıcam.performans olarak 2 kattan fazla bir artış oldu.sıcaklık konusunda da herhangi bir sıkıntım yok.

bu arada konuda daha önceki sayfalarda ekran kartının pciex hızıyla ilgili sorular sormuştum sorumada cevabını aldım.ekran kartının pciex hızı ekran kartının bios undan değil anakartın bios undan 8x le limitlenmiş.soğutma konusunda vasat olan bu modelin parçaları kısıtlanarak kullanılmış.ama şunu söylemeliyim hd4650 de 8x te çalışmasına rağmen performans artışı çok yüksek oldu.

şimdilik bukadar daha sonra görüşmek üzere

Tam aradığım mesaj Ben de HD4650 taktırmayı düşünüyorum, acaba nerede yaptırdığını ve kaça mal olduğunu sorabilir miyim? Bilgisayarı servise götüreceğim zaten, ekrandaki bir problemden dolayı... serviste ücret karşılığında takarlar mı?

merhaba arkadaşlar.

uzun zaman oldu forum da bu konu başlığında bulunmayalı.

heretic kardeşim.ekran kartı modifiyemle alakalı soruların olmuş.ben ekran kartını sahibinden.com üzerinden buldum.orda notebook yedek parçaları kısmında bulabilirsin.
    ben makinada sadece ekran kartını değiştirmedim.ram ler dede değişiklik yaptım.4gb 2x2gb kingston ddr2800 ram takmıştım.yanlız kingston ramlerde bilgisayar çok ısınmadan dolayı sürekli kapanıyordu.bende bir müddet orjinal ddr667 ramleri ile idare ettim.sonra kardeşime aldığım amd işlemcili hp pavilion makinada 3 gb ddr2800 ramlrin yerine 4 gb kingston ramlerimi taktım.hp den çıkan 3 gb ddr800 ramler 2+1gb 2gb olan hynex 1 gb olan samsung ramleri bu gün denedim.hiç kapanma problemi yaşamadım.ısı problemi hala var ama çok zorlanırsa.ama kapanma restart yapmadı.nekadar kastırsamda kapanma olmadı çok şükür.

şuan 3d mark06 testinde 1280x768 çözünürlükte 5011 puan aldı.bendeki kart 1gb hd4650 ddr2 olan model.

bundan farklı olarak call of duty5 ve call of duty 6 da 1366x768 de full detayda hiç kasmadan oynuyorum.kartın ve makinanın şuanki performansından çok memnunum.

şimdilik bukadar.

• arkadaşlar bende de 6530g var bazı oyunlarda mesela need for speed, spiderman, fuel gibi oyunlarda hani başında press enter yaıyoya işte orda entere basıyorum basıyorum geçmiyor heryerde araştırdım bulamadım sizce neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mor_koyun

arkadaşlar bende de 6530g var bazı oyunlarda mesela need for speed, spiderman, fuel gibi oyunlarda hani başında press enter yaıyoya işte orda entere basıyorum basıyorum geçmiyor heryerde araştırdım bulamadım sizce neden?

oyunlarda numlock u kapat.
  • evet oldu çok saol
  • İşlemci 98 derce görüyor ve birden voltajını 0.8 e düşürüyor. Buda oyunlarda belli periyotlarla durmalara takılmalara nede oluyor. İşlemci neden bu kadar ısınıyor. Sizdekilerdede böylemi bu.
  • Bende de böyle.
    quote:

Orijinalden alıntı: ProgreSsive aTTacK

İşlemci 98 derce görüyor ve birden voltajını 0.8 e düşürüyor. Buda oyunlarda belli periyotlarla durmalara takılmalara nede oluyor. İşlemci neden bu kadar ısınıyor. Sizdekilerdede böylemi bu.
  • İşlemcinin fan hızını nasıl kontrol edebiliriz?Sürekli son hızda çalışmasını istiyorum.Oyunlarda 100 derece oluyor işlemci.
  • millet acil yardım istiyorum sizden bugün window7 parmak okuyucu driverını yükledim ve işte windows açılışı için işte mailime girerken felan kullanmak üzere ayarları yaptım bu ayarlamaları yaparken arada bios la ilgili bişeyler geldi entera basıp devam ettim sonra işte biraz uğraştım bilgisayarda ve kapattım sonra tekrar açtığımda bios şifresi istiyor direk windows açılış şifreni giriyorum fayda etmiyor sadece 8 haneli 0 girince farklı bir hata verip kalıyor şifresi ne olmuş olabilir?
  • bendede son aylarda cok sıcaklık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendrom1905
    millet acil yardım istiyorum sizden bugün window7 parmak okuyucu driverını yükledim ve işte windows açılışı için işte mailime girerken felan kullanmak üzere ayarları yaptım bu ayarlamaları yaparken arada bios la ilgili bişeyler geldi entera basıp devam ettim sonra işte biraz uğraştım bilgisayarda ve kapattım sonra tekrar açtığımda bios şifresi istiyor direk windows açılış şifreni giriyorum fayda etmiyor sadece 8 haneli 0 girince farklı bir hata verip kalıyor şifresi ne olmuş olabilir?

Windows açılış şifreni numpad kullanmadan gir,üst taraftaki sayıları kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mèrt -- 30 Haziran 2010; 22:57:36 >
  • Arkadaşlar merhaba , geçen gün talihsiz bir şekilde pcyi düşürdüm ve ekranı çatladı.Bu tip durumlar garanti kapsamında olmadığını biliyorum , nerden ve ne kadar bir ücrete ekran temin edebilirim.Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Son zamanlarda cihaz kendi kendine kapanıyordu.Elektrik almıyordu kapandığında.Geçen gün tekrar kapandı ve bir daha açılmadı.Adaptörün bozulduğunu düşündüm.Başka bir adaptörle denedim ancak yine açılmadı.Servise verdim ve anakartın arızalı olduğunu,yedek parça beklediklerini söylediler.Bu yedek parça kaç günde gelir bu konuda bilgisi olan var mı?
  • bende de saçma sapan bir sorun başladı, sadece ve sadece call of duty modern warfare 2 oynarken makinanın elektriği gidip gidip geliyor, ekran ışığı habire çoğalıp azalıyor. fişe tatktığımda yanan mavi ışık yanıp sönüyor beni deli ediyor sorun nedir bilen var mı?
  • arkadaşlar makinanın ısınması normal bir durum önceden call of duty modern warfare 2 oynarken 5 dakika sonra yanıyordu makina oyun tıkanmaya başlıyordu. kendim bir laptop soğutucusu hazırladım geçenlerde şuan tek fan olmasına rağmen işlemci eskiden 90 üstüne çıkarken şimdi 60 dan yukarı çıkmıyor. aynı şekilde ekran kartıda öyle 78 den yukarı çıkmadı sıcaklık eskiden kaynardı ikinci olarak büyük bir fan daha takacağım dahada düşürürüm herhalde ısıyı. bence soğutucu kullanmadan oyun oynanmamalı bileşenlere zararı büyük olur.
    (oyunları full ayarlarda çalıştırıyorum.)
  • Cihazı servise vermiştim.Anakart ve işlemciyi değişmişler ancak yine de ısınma sorunu devam ediyor.

quote:

Orijinalden alıntı: m_aakin

arkadaşlar makinanın ısınması normal bir durum önceden call of duty modern warfare 2 oynarken 5 dakika sonra yanıyordu makina oyun tıkanmaya başlıyordu. kendim bir laptop soğutucusu hazırladım geçenlerde şuan tek fan olmasına rağmen işlemci eskiden 90 üstüne çıkarken şimdi 60 dan yukarı çıkmıyor. aynı şekilde ekran kartıda öyle 78 den yukarı çıkmadı sıcaklık eskiden kaynardı ikinci olarak büyük bir fan daha takacağım dahada düşürürüm herhalde ısıyı. bence soğutucu kullanmadan oyun oynanmamalı bileşenlere zararı büyük olur.
    (oyunları full ayarlarda çalıştırıyorum.)

Yaptığınız soğutucuyu paylaşır mısınız?Hangi malzemeleri kullandınız?Kaç cm lik fan kullandınız?

• soğutucuyu tam bitirdiğim zaman forumda paylaşacağım ancak şöyle söyleyeyim bina cephe kaplamalarında kullanılan kompozit levhayı biçerek yaptım birkaç biçimde eğdim olabildiğince ergonomik bir hale getirdim önceki pc kasamdan çıkardığım tam ölçü veremem ama 8 cm civarıdır fanı işlemcinin alt sağ kısmına doğru konumlandırdım. 12 v olan fanı 16 v luk bir adaptörle çalıştırıyorum daha yüksek bir dönüş hızı sağlıyor. laptopla soğutucu arasına plastik bir malzeme yerleştirdim ki fandan çıkan hava rahat yayılsın diye şimdi 12 cm lik bir fan daha ekleyeceğim yerini kestim bunu pcnin ortasına özellikle ekran kartının bulunduğu bölüme ortalıyacağım ancak şuanki durumu bile gayet yeterli pc ısınmıyor diğer fanın yerini kesmeseydim takmazdım.
    makinayı çok iyi bir şekilde zaten soğutamayız üstünde kapak var nede olsa sadece üzerinde oluşan ısıyı atabiliriz. o yüzden çok teferuatlı birşey yapmanıza gerek yok metal bir plaka üstüne ufak bir fanla (fanın hava akışına engel olmadan) birşey yaparsanız oyunlarda ısınma sorununa bağlı tıkanıklıkları kasılmaları önlersiniz.

• Merhaba arkadaşlar.6530G Aspire kullanıcısıyım.yeni indirdiğim call of duty 4 ü oynarken pc sanırım ısınmadan dolayı kapanıyor.ısınma probleminin çözümü için bi fikri olan varmıydı?
  • soğutucu ben de zaten kullanıyorum, ama pek başarılı değil sanki, thermaltake marka olmasına rağmen
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.