Şimdi Ara

ACER 6530G DERNEĞİ (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.416
Cevap
5
Favori
103.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR ekran kartına bios yazarken talihsiz bir olay basıma geldi ve bios gumledi...

ufak bır kamera ile biosa girip boot seceneklerini usb ye getirdikten sonra save eden bir video cekebilirseniz cok sevinirim...İnanın buna cok ihtiyacım var...gormeden bnu yapıp tekrar eski halıne flashlamam lazım usb boot ve cd hazır ama buna ait bir ufak video koyarsanız ınanın cok sevınırım!!

• bugün canım sıkıldı yapıcak bişeyde bulamadım ve düşündüm laptop un termal macununu yenileyeyim dedim açtım kapağı fanı çıkarmaya çalıştım ancak çıkmadı zorla işlemciyi söküp aradan çıkardım eski macunu temizledim yenisini sürdüm yine zar zor taktım ve 5 6 derecelik bi ısı düşüşü var nette fln gezinirken çok nadir açıyor fanı bi kaç resim çektim ama ekran kartını çekmeyi unutmuşum

• bu nedir?

beyler bende 6530g gpu olarak da hd4570 var.
    en son guncel Ati ccc sı ile birlikte driverini nerden indirebilirim?

quote:

Orijinalden alıntı: MissMyBro

usta

http://****.com/files/183574559/driver.part1.rar
    http://****.com/files/183579378/driver.part2.rar
    http://****.com/files/183582348/driver.part3.rar

rapid ? ait sadece 6530 g ?

• win7 32bit icin bu arada..
  • Arkadaşlar öncelikler bu seride şansız olduğumuz kesin acer'ın sıkıntılı ürünlerinden birine sahipiz çoğumuzda olan kapanma sorunları bendede sık sık olmaya başlamıştı ve en son geçen gün kapandı bir daha açılmadı garanti süresi bitmişti, servise verdim 200 lira masraf çıktı sorunun anakartta olduğunu söyledir sizce çok fazlamı masraf çıkmış birde tamirden sonra eski performansına dönermi yoksa sıkıntı çıkarırmı yine ?
  • Güncel konu lütfen cvp bekliyorum ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aristo1530

ARKADASLAR ekran kartına bios yazarken talihsiz bir olay basıma geldi ve bios gumledi...

ufak bır kamera ile biosa girip boot seceneklerini usb ye getirdikten sonra save eden bir video cekebilirseniz cok sevinirim...İnanın buna cok ihtiyacım var...gormeden bnu yapıp tekrar eski halıne flashlamam lazım usb boot ve cd hazır ama buna ait bir ufak video koyarsanız ınanın cok sevınırım!!

Slm aristo pc den az çok anlasamda donanımsal problemlerden anlamıyorum yardımını bekliyorum, kapanma sorunları bendede sık sık olmaya başlamıştı ve en son geçen gün kapandı bir daha açılmadı garanti süresi bitmişti, servise verdim 200 lira masraf çıktı sorunun anakartta olduğunu söyledir sizce çok fazlamı masraf çıkmış birde tamirden sonra eski performansına dönermi yoksa sıkıntı çıkarırmı yine ?

• benim 6530G de gitti hem de garantisi b ittikten hemen sonra.

durup dururken açılmaz oldu.sleep konumundaydı kapagı kapalıydı. acmaya calısıyorum.
    elektrik gücü önce geliyor, sonra ışıkları yanıyor ama 3 saniye sonra güm elektrik yok alette. ve tekrar acılmak icin ışıkları yanıyor, tekrar aynı olay oluyor..

anakart mı gitti acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

benim 6530G de gitti hem de garantisi b ittikten hemen sonra.

durup dururken açılmaz oldu.sleep konumundaydı kapagı kapalıydı. acmaya calısıyorum.
    elektrik gücü önce geliyor, sonra ışıkları yanıyor ama 3 saniye sonra güm elektrik yok alette. ve tekrar acılmak icin ışıkları yanıyor, tekrar aynı olay oluyor..

anakart mı gitti acaba?

Adaptör bozulmuştur.Benimkine de olmuştu aynısı.Farklı bir adaptörle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mèrt

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

benim 6530G de gitti hem de garantisi b ittikten hemen sonra.

anakart mı gitti acaba?

Adaptör bozulmuştur.Benimkine de olmuştu aynısı.Farklı bir adaptörle deneyin.

adaptor derken şarj aletndeki adaptör mü?

ama pili full dolu? piliyle niye açılmıyor?

• Pillede açılmıyorsa o zaman anakartta sorun olabilir.Bende birkaç kez buna benzer sorunlar yüzünden garantiye gönderdim,anakart ve işlemciyi değiştirdiler.
  • garanti dolalı 2 ay oldu ayarlamış gibi sanki.

anakart veya ekran kartıdır dediler yarın bakacaklar.

eger anakartsa 200-250 ytl tutabilir tamiri ve ilerde tekrar sorun cıakrabilir bile dediler. öyle olursa yaptırılmaz sanki yazık ya? hdd sini ve gpu sunu alırım cope atarım daha mı iyi ne..

sorun gpu da ise direk onu daha iyi bi modelle degistirsem olmaz mı? su anki hd4570
  • Merhabalar..Ben aristo1530 artık bu profılı kullandıgımdan konuyla pek ılgılı olamadım....

Su an Antalya ay-tech bilgisayarda çalışıyorum ve Burada notebooklar ile ilgileniyorum...BGA REWORKS Station da mevcut...

Bahsettiğiniz sıkıntıların olduğu bir cihaz geldi burada elime aynı sekilde bizim bilgisayardan...Arıza tespitleri ile edindiğim tecrubeye dayanarak sunu soyleyebılırım...

cihaz eger elektrık aldıgında hıcbır tepkı vermıyor ve hiçbir ısık dahiş yanmıyorsa yüksek ihtimalle giriş katındaki bir entegreden yada mosfetten kaynaklanıyor ki bu anakartın bahsettıgım mosfetı turkıyede bulunmuyor. Çinden buraya gelmesi dahi 45gun =((

eger cıhaz acıldıgı gıbı geri tepiyor ve kapatıyorsa cıhaz kuzey chıpıne kadar ulasmıyor dahı demektır...ya board uzerınde bır kısadevre mevcuttur yada guney chıpıne reballing yapılması gerekıyordur. bunun ucretı ıse 150-180 tl cıvarında...

daha fazla bılgıye ıhtıyacınız olursa bıldıgım kadarıyla yardımcı olurum.... kolay gelsın ....

• bende acer aspire 6530 laptop var. hala şu oyun donma problemi ile devam ediyorum.Neden pili taktığım zaman oyun donuyor ve aksıyor??Pille yarım saat dayanıyor zaten.Buna bir çözüm bulan var mı??????
  • Merhaba arkadaşlar.Öncelikle Tüm Donanımhaber ailesinin Kurban Bayramı mübarek olsun.

Forumda buraya bakmayalı uzun zaman oldu.Forumda bu konu ilk açıldığı zamanlarda benimde bu bilgisayar ile çok sıkıntılarım olmuştu en başında ama bu sorunlarımı sabırla ve dikktalice düzeltince bu makinadan tam verimi almaya başladım.

Öncelikle bu makinayı kullanıpta halen sıkıntı çeken arkadaşlar için tavsiyelerim.

1 kesinlikle windows 7 64 bit kullanmalısınız.
    2 ısınma problemi yaşayan arkadaşlar.Komik gelicek ama hiç öyle programla veya notebook soğtucusu ile uğraşmayın.Alt kapağı sökün ve evinizde veya bir tanıdığınızda matkap var ise alt kapağın işlemci fanına denk gelen kısmına düzenli olarak ince matkap ucunu kullanarak muntazam şekilde delikler açın.
    3 bilgisayarın genel performansını hızlandırmak için laptopun üzerindeki ram leri ddr2 800 versiyon ram ler ile değiştirin.
    4 oyunlarda performans artışı istiyorsanız eğer uygun fiyata bulabilrseniz üzerindeki ekran kartını radeon hd4650 serisi ile değiştirin.

ben bu saydığım modifikasyonlar ile bilgisayarımda güncellemeler yaptım ve şuan makinamı olabilecek en üst seviye performans ile kullanıyorum.ekran kartı ve ramleri değiştirmek size biraz maliyetli olabilir ama bilgisayarı satmadan uzun süre daha kullanmak istiyorsanız değicektir.
    Bilgisayarı ilk aldığımdan beri bütün sorunları halledip birtek ısınma sorunu ile başım dertteydi ancak dediğim gibi matkap ile alt kapağa fanın oldu kısmına delikler açtığımda artık öyle bir sıkıntımda kalmadı.artık bilgisayarın hava çıkışlarından çılgınca hava çıkıyor.

artık tek bir modifikasyon düşünüyorum oda çift hdd den birini solid disk ile değiştirmek ve solid disk e windows kurup bilgisayarın açılış ve genel performansını olabilecek en üst seviyeye çıkarmak.

• merhaba , bende 6530g 723g32mn kullanıyorum ve aynı ısınma sorunu bende de oluyor. Ancak cihazın içini tam açıp fanı temizleyemedim. Bu konuda yardımcı olur musunuz. Foto, video vs koyabilirseniz sevinirim. Eli tornavida tutan birisiyim, tamir işinden alarım ancak laptopu da kırmak istemiyorum. Özellikle VMTXden özel bir isteğim olacak notebook'un tam olarak neresine delik deleceğimi gösterir foto koyarsanız çok sevinirim.
  • Fana ulasmak için bütün notebook u tamamen sökmek gerekiyor...Arctic silver termal macun alacagım aldıgımda fotograf makınesi ile ceker koyarım...

son olarak işlemcimi değiştim notebook un alt kapagına ufak bakır parcalar kesıp alımınyum bant ıle ustunu kapattım artık cok daha serin bacagı yakmıyor =))

işlemci ile headsink arasına da kare şeklinde bakır plaka atıp 2 tarafına da termal macun uyguladım...Belki yıllar geçti ama şimdi ekran kartına dıbıne kadar vuruyorum oc acıyorum mafia II çayımı da koyup sigaramı yaktımmı ohhh değmeyine keyfime =))
  • Tekrardan Sevgiler Saygılar arkadaslar..

Acer 6530 kullanıcıları oldukca azaldı forumda fakat ben hala kullanmakta ve ugrasmaktayım. Konunun tamamında ufak tefek yardımcı olabılecek programlar ve tuyolar mevcut..Aynen uygulamak ıstersenız her zaman yardımcı olurum...

Sımdı yıne bıcok yerde bulamayacagnz hatta sadece 1 yerde paylasılmıs bırseyı aktaracagım...Yurtdısından bır arkadasımız Bıos modlamıs acer ıcın..Fakat bu bıos onun belırttıgı yazılım ıle ne yazıkkı yazılmıyor...Alan arkadas da zaten basaramamıs...

Ben bu Winphlash yazılımını once yenı versıyon kullanıp denedm ama her seferınde bıosu ucurdum...Sonra Acer ın sıtesınden orjınal bıosu ındırdım Temp ıne buldugum bıosu attım.Ve sonuc windows uzerınden bıos update ı guvenlı bır sekılde yapabılıyoruz...

v3303 un mod u olan bu bıos bazı gorunmeyen ayarları acmamıza yarıyor. Advanced optıons olarak gecen bu sekmede kuzey ve guney koprulerın ayarları graphıc card ve hypertransport ayarları bulunuyor...Kendı bılgınız ve denemelerınız dahılınde bırseyler yaparsınız....

Performansı olumlu etkıleyen bır sonuc elde edersenız paylasın ki Türkcell haklı cıksın Cünkü Hayat Paylasınca Güzel =))))

Biosun ucması Durumu sadece ve sadece sizin sorumlulugunuzdadır..Ben denedım calıstırdım (admınıstrator olarak calıstırmayı unutmayın).Sıkıntınız olursa yardımcı olmaya calısırım fakat bunun sorumlulugunu lutfen bana yuklemeyın...

Link Burada ---->http://hotfile.com/dl/136729699/73ca53d/WinPhlash.rar.html

Daha sonra bugune kadar ekledıgım herseyı derleyıp toplayacagım...1 tesekkur yeter...

Tekrar Saygılar Sevgiler...

• ya dostum sen nerden buldun bunu ya helal olsun ya allah senden razı olsun süper bişe direk fan full çalışıyo eminim bu müthiş işe yarar ben extra fan kullanıyorum 4 sene olacak pc yi alalı işe yarıyo çok büyük sıkıntı çekmedim pc me temiz baktım ama bu yöntem kesinlikle harika işe yarar diye düşünüyorum:))
    http://jacky5488.myweb.hinet.net/ kesin çözüm:))
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.