DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Access point ne işe yarar?
100
Cevap
2
Favori
44.254
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Network ve Güvenlik >> Network >> Access point ne işe yarar?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      826 Mesaj
      11 Aralık 2011 15:08:53 Konu Sahibi
      Merhaba, bende kablosuz modem var. Komşuyla interneti ortak kullanacağız. Fakat onun evinde bizim kablosuz modem görünmüyor. O da kablosuz kullanmak istiyor. Bizim modemi ethernet çıkışı ile access point cihazına bağlarsak, bu cihaz da kablosuz yayın yapsa yani kablosuz mesafeyi uzatsa böyle bir şey mümkün mü? Demek istediğim bu cihaz bu işe yarar mı?

|
      |

• Yüzbaşı
      344 Mesaj
      11 Aralık 2011 15:43:21
      Tabi ki mümkün. Sizin modeminizden cat5 kablo ile AP ( access point) cihazına giriş yapıp konfigüre ederseniz komşunuzda kablosuz bağlanabilir.

2012 Merida Matts TFS 300d
    • Yüzbaşı
      826 Mesaj
      11 Aralık 2011 16:10:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: operator11

Tabi ki mümkün. Sizin modeminizden cat5 kablo ile AP ( access point) cihazına giriş yapıp konfigüre ederseniz komşunuzda kablosuz bağlanabilir.

Ayarlanması için püf noktaları nelerdir? DHCP kapalı olacak sanırım. Başak ne ayarı var acaba?
      |
      |

• Yüzbaşı
      344 Mesaj
      11 Aralık 2011 16:25:25
      Normal makinelerde DHCP açık olabilir fakat AP yi statik vermekte yarar var.Bunun haricinde AP nin kablosuz şifresini vs SSID sini değiştirin. Çünkü basit şifre kullanılır 1234 gibi. Şuradada TP link AP nin ufak anlatımı mevcut. Buradanda bakabilirsiniz.http://resimlianlatim.tv/access-point-kurulumu-tp-link.html
      |
      |

2012 Merida Matts TFS 300d
    • Er
      2 Mesaj
      11 Aralık 2011 20:08:45
      çok işime yaradı tam da benim aradığım konuydu poerator11 teşekkürler
      |
      |

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      11 Aralık 2011 20:16:23
      quote:

Orijinalden alıntı: yesil-111

Alıntıları Göster

Ayarlanması için püf noktaları nelerdir? DHCP kapalı olacak sanırım. Başak ne ayarı var acaba?

dostum acees pointtib dchp si yoktur zati kendi kapalıdır.senin dediğim 2 modemin vardir birini asl alır diğeridene bağlarsan ip leri çakişmasın ip ataması olması n diye diğerini kapatırsın anlatmak istediğin o galiba
      |
      |

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      11 Aralık 2011 20:19:45
      quote:

Merhaba, bende kablosuz modem var. Komşuyla interneti ortak kullanacağız. Fakat onun evinde bizim kablosuz modem görünmüyor. O da kablosuz kullanmak istiyor. Bizim modemi ethernet çıkışı ile access point cihazına bağlarsak, bu cihaz da kablosuz yayın yapsa yani kablosuz mesafeyi uzatsa böyle bir şey mümkün mü? Demek istediğim bu cihaz bu işe yarar mı?

Evleriniz yakınsa karşılılı görüyorsa yüksek çıkışlı bi point al dış mekan içinse TP link 5210g al (yönlü yayın yapar) ev içinde kulanımı sıkıntı olur formda incelemeleri var bakınız ev içinse Tplink 5110g al omni yayın yapar rahat edersin tavsiye edilir yani
      |
      |

• Yüzbaşı
      826 Mesaj
      11 Aralık 2011 20:52:53 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hasta32

Alıntıları Göster

Evleriniz yakınsa karşılılı görüyorsa yüksek çıkışlı bi point al dış mekan içinse TP link 5210g al (yönlü yayın yapar) ev içinde kulanımı sıkıntı olur formda incelemeleri var bakınız ev içinse Tplink 5110g al omni yayın yapar rahat edersin tavsiye edilir yani

Şu ürün nasıl, istediğim şeyi yapar mı?
      http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=87590&ad=TP-LiNK-TL-WA500G-ACCESS-POiNT-54Mbps-Network-Urunleri
      |
      |

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      11 Aralık 2011 21:09:34
      quote:

Alıntıları Göster

Şu ürün nasıl, istediğim şeyi yapar mı?
      http://www.gold.com.tr/urunozelyeni.asp?ID=87590&ad=TP-LiNK-TL-WA500G-ACCESS-POiNT-54Mbps-Network-Urunleri

Yapamaz dostum o cihazin çıkış gücü 1o0mv dir. benim dediğim 5110g nin çıkış gücü 400mv yanına bile yaklaşamaz şurdan bak buyur link burda daha ucuz ama siteden alışveriş yapmadım güvenilirmi bilmiyorum yapan varsa bilgi verise sevinirim.

http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WA5110G

NOT:Burdan ucuzunu bulamasın ben cihazi 80 tl almıştım gecen sene başka siteden ama burayı bilmiyorum alışveriş yapmadım. fiyatıda çok iyi al rahat edersin kesin

• Yarbay
      5771 Mesaj
      11 Aralık 2011 22:01:34
      slm. O site gayet guvenilir bir sitedir. Gonul rahatlıgı ile alabilirsiniz urunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yüzbaşı
      826 Mesaj
      12 Aralık 2011 00:04:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hasta32

Alıntıları Göster

Yapamaz dostum o cihazin çıkış gücü 1o0mv dir. benim dediğim 5110g nin çıkış gücü 400mv yanına bile yaklaşamaz şurdan bak buyur link burda daha ucuz ama siteden alışveriş yapmadım güvenilirmi bilmiyorum yapan varsa bilgi verise sevinirim.

http://www.bizdehesapli.com/?mainpage=urun_detay&urun_kodu=TL-WA5110G

NOT:Burdan ucuzunu bulamasın ben cihazi 80 tl almıştım gecen sene başka siteden ama burayı bilmiyorum alışveriş yapmadım. fiyatıda çok iyi al rahat edersin kesin

Eğer aralarında gerçekten çok performans farkı varsa dediğiniz ürünü almak daha mantıklı ama pek farkı yoksa ucuz olması daha önemli, çünkü komşunun durumunu bilmiyorum .

• Yüzbaşı
      581 Mesaj
      12 Aralık 2011 00:07:10
      quote:

Alıntıları Göster

Eğer aralarında gerçekten çok performans farkı varsa dediğiniz ürünü almak daha mantıklı ama pek farkı yoksa ucuz olması daha önemli, çünkü komşunun durumunu bilmiyorum .

:) sen al o cihazi dua edersin :) fark olmaz mi dağlar kadar var
      |
      |

• Yarbay
      5771 Mesaj
      12 Aralık 2011 00:09:06
      slm. 500g tavsiye etmem. Almısken kesinlikle 5110g al. Arada 15-20 TL ya oynar ya oynamaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      826 Mesaj
      12 Aralık 2011 00:39:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. 500g tavsiye etmem. Almısken kesinlikle 5110g al. Arada 15-20 TL ya oynar ya oynamaz.

Anladım iyi ki onu almamışım.
      |
      |

• Yüzbaşı
      561 Mesaj
      19 Ocak 2012 12:32:36
      evet bende gecen hafta aldım 5210 g yi bizdehesapli.com bu siteden öneriydi ama hiç bu siteden daha önce alışveriş yapmamıştım maşallah hemen öbur gun urun geldı evıme.çekiş gücü sınyalı catıdan yaydım yayış gucu super ama karsıdakı cıhazında birebir açıkta olması gerekiyor 1 km ye kadar.ama 300-400 metrede laptop veya karşıdakı dgıer cıhaz evın ıcındede olsa sorun olmuyor full cekıyor
      |
      |

• Yüzbaşı
      670 Mesaj
      19 Ocak 2012 13:35:53
      Güzel konu takip
      |
      |

• Çavuş
      93 Mesaj
      19 Ocak 2012 23:35:41
      access point elindeki kablolu bir modemdeki interneti kullanarak wifi adaptör görevi yapmaktır

SE Xperia™ ARC Misty Silver Kullanıcısı

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 2.3.3 !
    • Yarbay
      5771 Mesaj
      19 Ocak 2012 23:37:21
      quote:

Orijinalden alıntı: -xBurakx-

access point elindeki kablolu bir modemdeki interneti kullanarak wifi adaptör görevi yapmaktır

biraz eksik bir anlatım olmuş.

• Çavuş
      93 Mesaj
      19 Ocak 2012 23:38:38
      quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

Alıntıları Göster

biraz eksik bir anlatım olmuş.

sağolasın demekki araştırma yapmam lazımmış bilgim yetersiz okeyyy
      |
      |

SE Xperia™ ARC Misty Silver Kullanıcısı

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8 MP Exmor® R - HD720P | Android 2.3.3 !
    • Binbaşı
      1237 Mesaj
      18 Şubat 2012 15:13:09
      arkadaşlar biri bana yardımcı olabilirmi pek anlamadım şimdi ben masaüstü kullanıyorum kabloyla baglı modem arkadaşımda beraber kullanıyoruz kablosuz modem bazen laptoptan girmem gerekiyor ya da telefondan ama çekmiyor sadece balkonda ve bi odada cekiyor o da düşük sinyalle şimdi ben bundan alsam sinyal gücünü yükseltebilirmiyim evin istedigim yerinden hızlı bi şekilde baglanabilirmiyim bi yardımcı olurmusunuz

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
ses yalıtımı
modasor
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,226
1.2.160

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.