Şimdi Ara

Access point ne işe yarar? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
2
Favori
52.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: coolbluex

Tp-link Tl-wa730re Range Extender 150mbps

Tp-link Router Tl-wr741nd 150m Kablosuz

Tp-link Tl-wr740n 4p Router 150mbps

bugun alıcam inşallah utkanizm bunların arasından daha iyi dir dediğin varmı yoksa 740n i dusunmeden alıyımmi ?

740n alır. Ddwrt kurarsan her türlü işini görür cihaz.
    Ddwrt ile ilgili bugün yarın resimli bir anlatım yapıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaşadığım bir problemle ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Şöyleki, local ağ ile internete çıkan masaüstü bilgisayarlar ve hepsinin ayrı vınnları bulunan ve bunlar ile internete bağlanan lap toplar bulunmakta. Ortak olarak kullandığımız yazıcılarımız var ve şu an ethernet kablosu ile ağdan kullanabiliyoruz. Yaptığım bir deneme ile yazıcıyı kablosuz bir modeme bağladım, laptoplardan biri ile modeme bağlanınca yazıcıyı kullanabiliyorum. Ancak vınn devreye girince internet bağlantısı sağlanamıyor.

Şöyle bir çözüm arıyoruz. Lap toplar vınn ile internete çıkacak ve yazıcıyı kablosuz olarak kullanacak, ağdaki diğer bilgisayarlar kablolu olarak yazıcıyı kullanacak. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağız.
  • ARKADASLAR merhaba.! bu tplink wa500G 54MPBS ACSESS pOİNT CİHAZI.bundan 1 tane war.bu cihaz tam olarak ne?

aynı zamanda bu router ve repetar görevini görürmü? görürse ilk basda nasıl kurulum yapmamız gerekiyor.sıkıntım SU 2 KAT ASAGIDAN UNV ÖGRENCİLERDEN KABLOSUZ NETE GİRİYORUZ.sinyal 2 diş bazı yerlerde tek! cocukların modemi airties rt 212 kablosuz modem.!

bu cihaz ordaki sinyali alıp kablosuz alıp kablosuz evin odalarında dagıtırmı güçlendirimi? sadece benim odamdada cekse yeter !yada benım ıyıce kafam karıştı yani cocuklara kablo cekmeden yaparmı bu cihaz..kafam allak bullak oldu herkes birsey sölemiş.yOKSA benim sadece router cihazımı almam gerek yukarıdaki tavsiye edilenlerden.Utkan Hocam sizle görüşmüştükte işler karıştı biraz!

saolun yardımlarınızı bekliyorum
  • utkan hoca merhaba.! bu tplink wa500G 54MPBS ACSESS pOİNT CİHAZI.bundan 1 tane war.bu cihaz tam olarak ne?

aynı zamanda bu router ve repetar görevini görürmü? görürse ilk basda nasıl kurulum yapmamız gerekiyor.sıkıntım SU 2 KAT ASAGIDAN UNV ÖGRENCİLERDEN KABLOSUZ NETE GİRİYORUZ.sinyal 2 diş bazı yerlerde tek! cocukların modemi airties rt 212 kablosuz modem.!

bu cihaz ordaki sinyali alıp kablosuz alıp kablosuz evin odalarında dagıtırmı güçlendirimi? sadece benim odamdada cekse yeter !yada benım ıyıce kafam karıştı yani cocuklara kablo cekmeden yaparmı bu cihaz..kafam allak bullak oldu herkes birsey sölemiş.yOKSA benim sadece router cihazımı almam gerek yukarıdaki tavsiye edilenlerden.Utkan Hocam sizle görüşmüştükte işler karıştı biraz!

saolun yardımlarınızı bekliyorum
  • 500g access pointdir. Senin düşündüğün gibi kablosuz alıp kablosuz tekrar verebilmesi için rt212 modemde wep şifre kullanman lazım. Wpa kullanamazsın.

• aşagıdaki cocuklar wep şifre yaparsa o zaman Bu elimdeki tplink wa500 g iş görürmü utkan Hocam? o zaman 2 diş olan sinyali 3 yada 4 olarak daha kuvvetli olarak heryerde dagıtırmı?

birde şöle olsa ben cocuklardan kablo ceksem Bu acsess Pointe direk baglasam o zaman 2 diş olan sinyal yine evin içinde hızlı ve stabil dagılırmı?
  • asagıdan kablo çekersen wep yapmanıza gerek yok. Zaten aşağı ile işin kalmaz. Evet sinyal güçlenir.

• arkadaşlar evimde var olan kablosuz modemin (netmaster 700 v) etki alanını artırmak istiyorum. fakat bunu kablosuz olarak yapmak istiyorum.
    ap, universal repater vb... bir sürü marka ve model var.
    bu iki ürün arasında kaldım. farkını bilen var mı acaba? kullandığım modem sanırım 11g bununla ilgili bir uyumsuzluk yaşarmıyım?

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=245&model=TL-WA5110G#down
    ile

http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=242&model=TL-WA701ND

• Peki benim salondaki kablosuz interneti arka odalara aktarmak için ucuz olarak hangi ürünü almam lazım?
  • Kolay gelsin arkadaşlar
    Benim evime kablosuz sokak interneti giriyor. İnternet bağlantımı gerçekleştirmek için Firefox üzerinden kullanıcı adı ve soyadı girmem gerekiyor.Her defasında yalnızca 1 bilgisayar bağlanabiliyor. Bende telefon,tablet ve bilgisayar var. Hepsiyle bağlanmak istiyorum. Nasıl yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Schroef kullanıcısına yanıt
    Eğer sinyal güçlendirmek istiyorsan universal tekrarlayıcı alman gerek zayıf sinyali güçlendirmek için

http://www.teknosa.com/urunler/125430234/airties-air-4310-150mbps-wireless-access-point-uni
  • bizim komşu yan apartmanda oturuyo yaklaşık mesafe 100 metre airtiesin 150 mbps lik access pointi full çekermi
  • merhaba sizlere 3 sorum olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.

Komşumdan evime (rj45) kablo ile internet almaktayım.

1. Gelen kabloyu hangi ürüne bağlayarak evdeki diğer wifi li cihazlarıma (tablet ve televizyon) kablosuz olarak wifi üzerinden internet verebilirim.

2. Ayrıca bu üründen wifi kablosuz dağıtım dışında 2 yada 3 kablolu çıkış alıp (RJ45 kablo ile) aynı cihazlarıma kablo ile internet de götürebilirmiyim benim laptopumun wifi si bozuk ona mutlaka interneti kablo ile vermem gerek o yüzden sordum bunu.

3. Tavsiye edeceğiniz üründe usb üzerinden harici disk (4 TB seagate sahibiyim)bağlayarak diğer cihazlarımdan harici disk üzerindeki bilgilerime resimlerime yada filmlerime ulaşıp kullanabilirmiyim. Mesela smart özellikli ve ağa bağlı televizyonumdan harici diskimdeki filmleri izlemek gibi.

biraz uzun oldu ise kusura bakmayın hangi ürünü almam gerektiği konusunda sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim... Açıkcası bu 3 ü de bir arada mümkünmü bilmiyorum varsa ürün tavsiyeleriniz neler herkese selam olsun....

• Arkadaşlar merhaba eve Acces point almayı düşünüyorum modemin yeri maalesef evin giriş kapısının hemen yanında dolabın içinde kendi odama almıyorum çünkü bizde tivibu olayı var orada olması lazım Acces point önerdiler siz ne düşünüyorsunuz? Ev 33 katlı eve gelen teknik servis sizin duvarlarınız farklı sinyal alamaması doğal dedi sizce ne yapmalıyım? bu arada hangi access pointi önerirsiniz? alıntılayarak cevaplarsanız sevirim.
  • yesil-111 Y kullanıcısına yanıt
    PROJE FAZLASI OLAN ÜRÜNLERİMİZ. GARANTİ SÜRelERİ DOLMUŞTUR.

1 ADET : ToughSwitch Pro 8-Port POE (Kutusu Acık ) (GARANTİ SÜRESİ DOLDU ) 300 tl
    3 ADET : Ubiquiti UBNT UAP 2.4Ghz 300Mbps Access Point (Kutusu kapalı sıfır ürün ) (GARANTİ SÜRESİ DOLDU ) TANESİ : 160 TL , 3 Ü 400 TL
    1 ADET : Ubnt UAP-LR Unifi 2.4ghz 300mbps (Kutusu Kapalı Sıfır ) (GARANTİ SÜRESİ DOLDU ) 190 TL

PAZARLIK PAYI VARDIR. FİYAT ICIN MJ ATINIZ .
    0 | |
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.