Şimdi Ara

Access point ne işe yarar? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
52.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    internet bende, kabolsuz modemle ethernet üzerinden giriyorum.(bende kablosuz sinyal alıcı yok pcde)
    karşı komşuda laptop ile benden giriyor ama gıdı gıdına çekiyor, arada 4-5duvar 20-25m mesafe var kabaca.

o evine access point alsa bende gelen sinyali güçlendirerek onun laptopa iletse diyorum.
    bu işi görüyor değil mi ?
    http://resimlianlatim.tv/access-point-kurulumu-tp-link.html
    bu linkte dediğimi anlatmış zaten görüyormuş.

birde hangi kıstaslar önemli teknik özelliklerinde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavizaman -- 26 Mart 2012; 13:38:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

slm. Öncelikle düşündüğün cihaz accesspoint değil routerdir. Bu ürünle rt206 modemin sinyalini tekrarlayamazsın. Şu olabilir bu üründen 2 adet alıp birisini modeme ağ kablosu ile bağlayıp camın önünde sinyal verir diğerini yine öbür camın önünde tekrarlayıcı olarak kullanıp gayet güzel bir bağlantı elde edersin. Her iki evdede 4 port kablo ve wifi sinyal olur. Akakce ve ucuzu gibi arama motorlarında arat 35 liraya kadar satan siteler var.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim..

Sizin dediğiniz gibi benim sinyali tekrarlamam lazım ve sinyali bizim ev içerisin'den bina'ya yaymam lazım.

Access point cihazı olarak bana hangi modeli önerirsiniz ve önerdiğiniz cihazla 4 duvar’dan arkadaşım verim alabilir mi?

Cevabınız içim şimdi'den teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimTsn -- 26 Mart 2012; 15:21:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serotr

hmm teşekkürler evin içinde her yerde çekecektir değilmi wireless ?

rica ederim. 740 ın wifi gücü birçok modemden yüksektir. Bence memnun kalırsın çekimden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavizaman

bu cihaz için şöyle birşey mümkün mü?
    internet bende, kabolsuz modemle ethernet üzerinden giriyorum.(bende kablosuz sinyal alıcı yok pcde)
    karşı komşuda laptop ile benden giriyor ama gıdı gıdına çekiyor, arada 4-5duvar 20-25m mesafe var kabaca.

o evine access point alsa bende gelen sinyali güçlendirerek onun laptopa iletse diyorum.
    bu işi görüyor değil mi ?
    http://resimlianlatim.tv/access-point-kurulumu-tp-link.html
    bu linkte dediğimi anlatmış zaten görüyormuş.

birde hangi kıstaslar önemli teknik özelliklerinde?

malesef 740 ile bu olmaz. Düşündüğün şeyi 740 ile yapman için wifi kaynağındaki cihaz tplink 740n yada 741 yada 841 yada 941 yada 1043 olması lazım. Kaynaktaki cihazı önemsemeden yapabilmek için access point alman lazım ancak wpa şifre kullanamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimTsn

quote:

slm. Öncelikle düşündüğün cihaz accesspoint değil routerdir. Bu ürünle rt206 modemin sinyalini tekrarlayamazsın. Şu olabilir bu üründen 2 adet alıp birisini modeme ağ kablosu ile bağlayıp camın önünde sinyal verir diğerini yine öbür camın önünde tekrarlayıcı olarak kullanıp gayet güzel bir bağlantı elde edersin. Her iki evdede 4 port kablo ve wifi sinyal olur. Akakce ve ucuzu gibi arama motorlarında arat 35 liraya kadar satan siteler var.

Sizin dediğiniz gibi benim sinyali tekrarlamam lazım ve sinyali bizim ev içerisin'den bina'ya yaymam lazım.

Access point cihazı olarak bana hangi modeli önerirsiniz ve önerdiğiniz cihazla 4 duvar’dan arkadaşım verim alabilir mi?

tplink 730 rangexpander alıcaksın yada wep şifre kullanmayı göze alıp tplink access point alacaksın. Yada tplink 941 router alıp buna ddwrt yükleyerek apclient bridge modunda kullanacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimTsn

quote:

tplink 730 rangexpander alıcaksın yada wep şifre kullanmayı göze alıp tplink access point alacaksın. Yada tplink 941 router alıp buna ddwrt yükleyerek apclient bridge modunda kullanacaksın.

Cevabınız için Teşekkür ederim..

Tp-Link TL-WA730RE ile Access point arasındaki fark nedir ?

Tp-Link TL-WA730RE önerdiğiniz cihaz'dan iyi bir performans alabilir-miyim?

Tp-Link TL-WA730RE önerdiğiniz cihaz benim amacıma uygun-mudur. Modemin sinyal gücünü artırmak ve kablosuz ağı geniş bir alana yaymak.

Önerdiğiniz cihazlar Airties RT 206 Modeli ile uyumlumudur, bağlanmada sorun yaşar-mıyım?

quote:

Yada tplink 941 router alıp buna ddwrt yükleyerek apclient bridge modunda kullanacaksın.

Bu dediğinizi biraz daha açarmısınız ddwrt yüklemek? Apclient bridge? bunlar nedir anlamadım bir şey..

Bu konular'da fazla bir bilgim yok. o yüzden kusura bakmayın :(

Teşekkürler..

• aslında senin isteğin işi yapacak cihaz TL-WA730RE. bu cihazın amacı aldığı kablosuz ağı
    güçlendirip tekrar dağıtmak. normal bir access point den farkı wpa şifreli ağlarada bunu yapabilmesi.

sıkıntı şu ben bu cihazı hiç kullanmadım ve kullanan birisinide tanımıyorum. yani hızı düşürürmü
    stabilmidir değilmidir hiçbir yorum yapamam.

ddwrt routerin kendi yazılımı yerine kurulan bir yazılımdır. cihazına ekstra özellikler kazandırır.
    ap client bridge fonksiyonu ile router access point gibi bir ağa bağlanır ve bridge fonksiyonu
    ile tekrar dağıtım yapar.
  • quote:

aslında senin isteğin işi yapacak cihaz TL-WA730RE. bu cihazın amacı aldığı kablosuz ağı
    güçlendirip tekrar dağıtmak. normal bir access point den farkı wpa şifreli ağlarada bunu yapabilmesi.

sıkıntı şu ben bu cihazı hiç kullanmadım ve kullanan birisinide tanımıyorum. yani hızı düşürürmü
    stabilmidir değilmidir hiçbir yorum yapamam.

ddwrt routerin kendi yazılımı yerine kurulan bir yazılımdır. cihazına ekstra özellikler kazandırır.
    ap client bridge fonksiyonu ile router access point gibi bir ağa bağlanır ve bridge fonksiyonu
    ile tekrar dağıtım yapar.

" Tp-Link TL-WA730RE " aklıma yattı. Evdeki airties RT 206 kablosuz modemin wireless alanını bu cihazla geniş bir alana yayabilirim ama bir yandan'da aklım access point cihazların'da kalıyor ethernet yolu ile modemle bağlantı kursam 5. kattaki arkadaşım, interneti evim'deki access point cihazın'dan wireless aracılığı ile alabilir mi?

Bu arada ben 2 kat'dayım

• arkadaslar bende son ttnet zamlarından sonra uydu nete geçtim. kablolu uydu net modemim var ve aynı zamanda airties rt 210 kablosuz modemim var. kablosuz modemi access point olarak kullanmak istiyorum ama ne yaptıysam 2 bilgisayardan fazlasını ne kabloyla nede wireles olarak baglayamadım. acaba acces pointte sadece 2 ip mi olusuyor?.
    yapmak istediğim şey kablolu tek port uydunet modemini kablosuza dönüştürmek.
    airties rt 210 modemde dhcp özelliğini kapatıyorum.
    uydunetten cıkan ethernet kablosunu airtiese takıyorum (wan portu yok)
    airtiesin wirelesini iki pcden baglanıp internetini kullanabiliyorum ama bir üçüncüsüne ip vermiyor. pclerden birini ethernetle baglasamda bu sefer kablosuz olarak 1 tanesi baglanıyor gene 3. ip yi vermior bunun için ne yapabilirm.

170 tl verip kablosuz modem almak istemiorum uydu netten :D
  • tp-link 740n router al. 38 tl. ile sorunu çözersin.
  • quote:

tp-link 740n router al. 38 tl. ile sorunu çözersin.

evet bende onu kesfettim simdi sırada onu bulmak varr internetten alıs veriş yapan biri olmadıgım için satan bi yer bulmam lazım :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serotr

merhaba arkadaşlar yakında bende böyle bişey düşünüyorum
    şöyle bi ağ şeması çizdim
     Access point ne işe yarar?

bi arkadaş switch kullan demiş ama

http://www.hepsiburada.com/Liste/tp-link-tl-wr740n-150mbps-kablosuz-router/productDetails.aspx?productId=bd132044&categoryId=410

bu ürün switch görevide görüyo galiba aynı zamanda . böyle bir ağ kurmayı düşünüyorum sizce uygunmudur :))

slm. Düşündüğün bağlantıda switch e gerek yok. 740 a modemden gelen kabloyu girince hem wifi hemde 4 port kablo çıkışın olur.

Peki wirelese şifre koyma olayı ana modemden mi olacak?

• hayır. Ana modem ayrı bir kablosuz yayın ismi ve şifresi olacak. 740 senin istediğin kablosuz ağ ismi ve şifresi olacak. Yani yeniden yayın yapacak. Senin kontrolünde.
  • utkan hocam,ben iki kat üstten kablosuz bağlantı alıyorum ama hem her yerde çekmiyor hem de bağlantı yavaş ve kopmalar meydana geliyor.sinyal en fazla iki diş.modem de tplink marka.bu durumda acess point mi kullanmam gerekiyor?bana model ve megabit olarak hangisini önerirsin?access pointin de tplink mi olması gerekiyor?şimdiden teşekkürler...
  • repeating yapacaksan tplink yada başka cihaz fark etmez.
    ama piyasada hesaplı iş gören tplinkler var.
    tplink 5110g yada 701n modeli ile sinyali en iyi aldığın yerde
    universal repeating yapacaksın.
  • arkadaşlar benim bi sorum olacaktı yazılanları okudum fakat kafam karıştı.

Komşumuzla wireless internet kullanmak isityorum ama onların modemi bizim evden tek diş çekiyor. Ben burada yazılanlardan şunu anladım komşumun modeminden bilgisayara bağladığım internet kablosunu acsess point kullanarak wireless a çevirebiliyorum doğru mu anladım yoksa çok mu karıştırıyorum ?

bu arada komşumun modemi airties rt 205
  • komşunun modeminden ethernet kablo çekip kendi evinde router yada access point
    kullanarak kablosuz dağıtırsan hız kaybı ve stabilite sorunların olmadan güzel bir bağlantın olur.

yok kablo çekemem dersen sinyalin en iyi olduğu yere access point koyarak sinyali
    tekrarlayabilirsin.
  • arkadaşlar benim evime internet kablo ile geliyo ethernet kablosu ile ben interneti wifi olarak kullanmak istiyom bena önerebileceginiz cihaz var mı gelen kabloyu ona taksam oda eve wifi olarak yaysa
  • quote:

komşunun modeminden ethernet kablo çekip kendi evinde router yada access point
    kullanarak kablosuz dağıtırsan hız kaybı ve stabilite sorunların olmadan güzel bir bağlantın olur.

yok kablo çekemem dersen sinyalin en iyi olduğu yere access point koyarak sinyali
    tekrarlayabilirsin.

teşekkür ederim bu açıklama yeterli oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkanaslan17

arkadaşlar benim evime internet kablo ile geliyo ethernet kablosu ile ben interneti wifi olarak kullanmak istiyom bena önerebileceginiz cihaz var mı gelen kabloyu ona taksam oda eve wifi olarak yaysa

tplink 740n işini gayet güzel görür.
    gelen kabloyu cihaza girersin hem 4 port kablo çıkışın olur
    hemde sana ait wifi yayının olur.

http://www.akakce.com/access-point-router/en-ucuz-tp-link-tl-wr740n-fiyati,519667.html

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.