Şimdi Ara

AB'nin akıllı telefonlar için tek tip şarj cihazı yasası Eylül'de sunulacak: Apple istemiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
7.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kutulardan şarj cihazı ve kulaklığı çıkardı fakat ABD'de aradaki fiyat farkını da düşürdüler. ABD vatandaşları zarar etmedi.

Türkiye de tam tersi oldu.

• Tüm dünyadaki şarj edilebilen cihazlar type c standardında olmalıdır madem çevre koruma ve tasarruf geri dönüşüm düşünülüyor bu şekilde bir standart koyulursa gerçekten bir etki yaratabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de merak ettim. hayatımda ilk kez duydum usb c traş makinesi XD

• Tek tip olması güzel ama keşke Apple'ınki tüm dünyada tek tip olsaydı. Type c kablo uçları oksitlenme yapabiliyor, şarj aletimizi unutunca eş dost başka uç sokup, cihazin sarj giriş kısmını yamultabiliyor. Hatta özensiz kullanan insanlar da (mesela eşim) cihazların giriş kısmını yamultabiliyor ya da kırabiliyor. Hiç Apple ürünü kullanmamış biri olarak Apple'ın şarj aleti ve şarj girişi çok daha sağlam çünkü şarj ucunda boşluk ve cihazların girişinde kirilabilecek ya da yamulabilecek bir metaryal yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 14 Ağustos 2021; 20:10:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 dolara kablo satamayacağı için sıkıntı tabi. Maliyeti 1 dolar bile olmayan kabloyu hem de. En çabuk ve en kolay bozulan kablo olduğunu da eklemekte fayda var.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum lightning kablo hem çok daha sağlam hemde takması çıkarması usb c gibi insanı germiyor ben bazen kötü mü taktım diyip çıkarıp tekrar takıyorum usb c yi keşke tüm usb c formatı lightning gibi bişey olsa tek tipe dönsek taamamen

• gcb1903 kullanıcısına yanıt

5 yıldır aynı Lightning kabloyu kullanıyorum her hangi bir problem olmadı.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Şey gibi oldu bu. "Ekonomi çok kötüyse bu kadar arabayı kim alıyor?"

Mesele genel tablo.

• Hadi inşallah geçer bu yasa.

• İstemeyen sektirip gitsin.

• Apple'a helal olsun . Adamlar kendini büyük bir marka olarak kabul ettirmiş.
    Kullanıcıları o kadar sadık ki kutudan şarj aletini çevre duyarlılığı altında çıkarıyor sonradan parayla satıyor, yine de bazı insanlar hala pesinden koşuyor ve apple'i savunuyor.
    Takdire şayan bir durum. . .

• Apple seve seve o type-c'i getirmek zorunda kalacak. Kendileride farkında bu durumun, daha şimdiden ipad ve mcbook'da kullanmaya başladı bile.. AB kararı çıkarsa ki çıkacak, çıkmak zorunda o zaman geldiğinde "ben kullanmıyorum" diyemeyecek hiç bir marka.. AB kararını tanımamak seni yer bitirir, kolay değil öyle ben yapmıyorum demek.. Para cezalarından tut her türlü sektörel zarara kadar gider bu işin sonu.. TÜM markalar farklı markalarla ekran işlemci ram bellek chip v.b.v.b.b birbirine bağlı halde.. 2 3 marka ambargo uyguladı mı apple'a, telefona çifter çifter type-C bile koyar.. Para cezası demişkende öyle 3 5 kuruştan bahsetmiyorum Milyar dolar&euro'lardan, devasa para cezalarından bahsediyorum.. Tüm markaların uyduğu kurala bi tane süper zekanın çıkıp ben istemiyorum deme hakkı yok, bu sefer diğer tüm markalar hem AB'e "bir kural getirdiniz biz kurala göre iş yapıyoruz ama onlar yapmıyor" diye, hemde apple'a dava açar kii kazanır da.. Apple zaten yapmak zorunda kalacağını bildiği bir şey olmadan önce ayak sürüyor olan biten bu sadece.. Belki tutarsa hesabı istemiyorum diye goygoy çeviriyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 15 Ağustos 2021; 12:59:24 >

• AB bürokrasisinin her sene ısıtıp ısıtıp gündeme getirdiği tek konu herhalde. Yapacaksanız yapın artık .

• quote:

Orijinalden alıntı: CheckVizoR

Apple'a helal olsun . Adamlar kendini büyük bir marka olarak kabul ettirmiş.
    Kullanıcıları o kadar sadık ki kutudan şarj aletini çevre duyarlılığı altında çıkarıyor sonradan parayla satıyor, yine de bazı insanlar hala pesinden koşuyor ve apple'i savunuyor.
    Takdire şayan bir durum. . .

Ne güzel demişsin hocam.

Sanayi esnafı kazıklıyor başlıklı konuda da aynı şeyi yaşamıştık yorumları gördükçe sanayi esnafı az bile yapıyor dedim.

AB'nin akıllı telefonlar için tek tip şarj cihazı yasası Eylül'de sunulacak: Apple istemiyor

@ladro

Huaweiye ambargoda Apple'ın parmağı var mı hocam?

Ben Çin'in yükselişinden korkuya diye düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worcestershire -- 15 Ağustos 2021; 13:44:19 >

• tüketicinin çok faydasına olur.kafa karışıklığıda olmaz.siyonist sermayenin amerika ayağı, yine farkını ortaya koymuş,ben herkesden üstün ve farklıyım diyor.ancak bu kanun sabit kalırsa olmaz,bu kanunun günün şartlarına göre güncellenmesi gerekir.

saygılar..........................................................

• Apple çevre düşmanı olarak yıllardır bunu yapıyor. Her şeyi dayatma olarak sunuyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Türkiye yapsa bu yasayı yerin dibine sokmuştunuz şimdi! İkiyüzlüsünüz!

• ince uclu sarj aleti olan varmi, duygulandim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adorer -- 15 Ağustos 2021; 18:47:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eee adamlar tek bir dönüştürücüyü 500 e satıyorlar bunun kablosu var adaptörü var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.