Şimdi Ara

AB'nin akıllı telefonlar için tek tip şarj cihazı yasası Eylül'de sunulacak: Apple istemiyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
2
Favori
7.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben çevre duyarlılığı yüksek bir üretici olsam, AMD'nin 20 yıl önce yaptığı şeyi yapar, telefonu kutusuz satardım.

20 yıl kadar önce AMD'nin çoğu işlemcisi "tray" idi. Tray işlemci deyince bugün fansız işlemci geliyor aklınıza. Hâlbuki tray tepsi demek. AMD yumurta kutusu gibi üst üste dizilebilen kutular içinde bir kutuda 20-30 işlemci yollardı.

Apple'ın her yerde Applestore'u olduğu düşünülürse, telefonlar aynen bu şekilde dağıtılabilir.

Özet: Çevreciliğinizi yiyeyim. At yalanı, öpsünler inananı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Type c en mükemmel sarj kablosu

• KSiber K kullanıcısına yanıt
    Naptın hacı? Elektrikli araba alsan type-c'li alacan 😁

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asderty A kullanıcısına yanıt
    Şöyle diyim. Ufak günlük hayatımızda kullandığımız çok şeyde titizlik gösteririm. Bluetooth hoparlör,Powerbank, Laptop,Tablet ve daha birçok şey. Amaç kablo karmaşasından, aksesuar karmaşasından kurtulmak. Ve type c'nin kolaylığını yaşamak. Micro usb ve uyduruk tuhaf girişleri reddediyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • general4242 kullanıcısına yanıt
    Daha iyi olabilir ama küresel olarak Type-C çok daha yaygın. Yeni bilgisayarların, yeni aletlerin hepsinde artık Type-C var hangisine geçmek daha zorlu ve daha doğayı kirletici olur?

• adamlar farklılık yaratmazsa olmaz.

• berkayjan kullanıcısına yanıt
    Kademe kademe geçsinler iste doga neden kirleniyor
    Uzun yıllar herkes evrensel bir soket geçecekse taraflar lighting den de saglam bir soket yapıp yola oyle devam etseler. 2022 itibariyle eski soketle uretim yasaklansa mesela ?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Karton Pipetle Sarj Kablosu yapsınlar. Plastik kullanmayalım.

Tek Tip Sarj aletinde direk Kabloyu ortadan kaldırsalar en azından insanlik icin hayırlı bir is yapilmis olur direk, 30W High Speed Qi olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 16 Ağustos 2021; 8:49:20 >
  • Aslında usb c yerine tüm kablolar apple kablosuna dönmeli

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Burası TikTok mu :D Beğeni almak için atmadığım çok açık zaten. Beğeni almak isteyen iPhone kötülüyor zaten DH'yı kaç senedir takip ediyorsunuz öğrenemediyseniz pes.

"İnovasyonmuş peh peh, Apple'ı bilmesek inanacağız." yazacaksın onun için. Ne kadar da dolu bir yorum değil mi

İyi de ben beğeni almaya çalıştığınızı veya bunun için mesaj attığınızı söylemedim ki.

Yorum çok anlamsız, kimse de beğenmemiş zaten anlamında dedim.

Beğenilecek bir yanı da yok çünki. :)

• lightning apple a lisanslı ve apple da paylaşmıyor

type c ise ben public bi lisans vb sanıyordum da sanırım onun da lisans ücreti var
    ama isteyen herkes üretebiliyor, ve ücreti apple a göre düşük galiba

https://electronics.stackexchange.com/questions/450494/are-usb-protocol-and-connector-free-or-are-they-patented

bu yüzden ben de lightning i daha çok beğensem de tüm dünya type c de buluşabildiği için type c yi destekliyorum

• At cüzdana bi tane 5 liralık lightning usb c dönüştürücü ne apple kalır ne başka bişi

• Bu muhabbet kaç yıldır var, her sene tekrar tekrar ortaya çıkıyor ama hiçbir şey olduğu yok. Şehiriçi otobüsler de bütün ülkede tek tip kart kullanılması muhabbeti gibi. Ses var görüntü yok...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bence iyi olur konsol şarj kablosuda aynı kalır telfon şarj ucu sorunuda olmaz

• Nfc çipini de açtıracakları. Anca laf

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt

Adamlar Sarj aletinin kendisini çıkardı kutudan. Bunu yapmadan önce satacağı , koymadığı için cebine kalacağı ve karşılaşabileceği davaları düşünmedi mi sanıyorsun. Hepsi sonunda ciddi rakam kalıyor cebine. Sebep küresel ısınma çevre bilmem ne. Tüketiciyi kendine mahkum bırakan ve sadece orijinal ürün kullanılacak cihazlar üretiyor. Bu yasaya uymaz. Cezasını paşa paşa öder keyfine bakar. Dünyada tüketici düşmanı tek şirket varsa Apple dır.

• Apple değil miydi çevreciyim diye şarj aletini kulaklığı telefondan çıkaran? Apple değil mi şarj aleti ve kulaklığı store da ekstra parayla kutuyla satan? Sanırsın parasını verip ekstra alınca çevre daha güzel oldu tabii ki hayır. Tamamen para kazanma hırsından kaynaklı. Yoksa şunu diyebilirlerdi;

"iPhone 12 alan kullanıcılarımız faturasıyla giderek apple store'dan ücretsiz şarj aleti ve kulaklık temin edebilirler."

Ek olarak apple Lightning kablo, şarj aleti ve kulaklıkları satamayacağını bildiğinden totosunu yırtarak reddedecektir.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.