Şimdi Ara

‘AB başbakanlığı’na aday isim ‘iddialı’ konuştu: Türkiye asla üye olamaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ‘AB başbakanlığı’na aday isim ‘iddialı’ konuştu: Türkiye asla üye olamaz

Avrupa Birliği’nin icra organı Avrupa Komisyonu’nun başkanlığına aday isimlerden Alman politikacı Manfred Weber, Türkiye’ye üyelik kapısını kapattı.

Hollanda’da yayınlanan De Telegraaf gazetesine konuşan Weber, Türkiye’nin hiçbir zaman AB’ye üye olamayacağını savunurken, başkan seçilmesi halinde en kısa sürede ‘kırmızı çizgi çekmek istediğini’, üyelik müzakerelerine resmen son verip Türrkiye’ye kapıları tamamen kapatacağını söyledi.

kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulgeteb -- 13 Ekim 2018; 19:45:10 >

• biz biliyoruzda.
    bilmiyenler çok.
    başta bizi yönetenler.
  • Doğrusu bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şangay beşlisine geçeriz ha kimin tehdit ediyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImPerspektif

Şangay beşlisine geçeriz ha kimin tehdit ediyorsunuz.
    Sınırı açar suriyelileri de salarız
  • Zulgeteb kullanıcısına yanıt
    Sadece o olsa yine iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Serefsizler keske irak ve suriye sizin komsunuz olsa

Bundan daha büyük beddua olur mu bilmiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hamza5806 kullanıcısına yanıt
    Ben Avrupa'nın çok parlak bir geleceğinin olduğunu sanmıyorum. Boğazlarına kadar faslı cezayirli hindistanlı somalili bilimum saçmasapan insanla ülkeleri doluyor yakında çöküşü yaşamaya başlaycaklar. Biz fakir olduğumuz için onlar kadar felaket etkilenmiyorduk şu an tek belmız suriyeliler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Ben Avrupa'nın çok parlak bir geleceğinin olduğunu sanmıyorum. Boğazlarına kadar faslı cezayirli hindistanlı somalili bilimum saçmasapan insanla ülkeleri doluyor yakında çöküşü yaşamaya başlaycaklar. Biz fakir olduğumuz için onlar kadar felaket etkilenmiyorduk şu an tek belmız suriyeliler...
    peki bizim geleceğimiz daha mı iyi milyonlarca suriyle ?

en azından onlarınkiler mülteci kamplarından çıkamıyor , bizimkiler tüm türkiye'de ellerini kollarını sallayarak cirit atıyor.

10-15 sene sonra bunlar da dağa çıkıp toprak isterlerse şaşırmam.

kendi başkan adaylarını bile çıkartırlar bir süre sonra.
  • Üye olmaya gerek yok. O seviyeye ulaşmak önemlidir.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Dmeye çalıştığım nokta biz bir cazibe merkezi değiliz hocam görece fakir ve şiddetin hüküm sürdüğü topraklarda olduğumuz için. Yarın sınırları açsak ülkedeki suriyelilerin yarısı avrupaya koşup orada kendi mahallelerini kurup bu ülkelerin temellerini çürütecekler. Avrupa insanı sol düşünce ile zehirlenmiş durumda şimdi bir iki kıpırdanış var ama bir cacık olacağını sanmıyorum.
  • Avrupa Birligi genisleyerek var olabilir. Biz yuzlerce yildir yermizdeyiz ne bir yere gittik nede baska yerlere genisledik. Sinirlari bati avrupayla baslayip bugun bati sinirlarimiza dayanan AB dir. Eger bu AB biz birgun TR yi almayacagiz diyorsa tamam diyoruz bizim icin en hayirlisi budur. Ancak hem biyle deyip hemde surekli sinirlarini genisletiyorsa yalan soyluyordur. Hepsi fasafiso zaten TR AB ye alinmasin. Asil alinirsa halk sefaletin AB standartlari ne demek gorur. Kimse sokakta misir mendil satamaz. Ciftciler cok daha buyuk darbe yer vesaire.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Haklısın somurdukleri zayiflattiklari ulkelerin insanlari onlarin sonu olacak

https://youtu.be/EuEDuye-JmE

Evet tembeller, çalışmayanlar zayıflar hep çamur atma yolunu tercih eder.

Herifler bizimkiler hayal aleminde yaşarken ateşin etrafında dönüp insanları cadı diye yakıp ilkelliği kutsallaştırırken kendilerini bilime verip çalışarak güçlendiler. Diğer insanlar yatarken bu herifler çabalayıp üstün bir konuma geldiler ve sonrasında bunun karşılığını aldılar. Sanki Avrupalılar gelmeden önce bu ilkel topluluklar mükemmel bir şekilde yaşıyordu. Biraz araştırırsanız Avrupalıların köleleri bizzat zencilerin birbirini köleleştirdiği sistemden tedarik ettiğini görürdünüz ama bunları görmek yerine çalışan üreten ve güçlenenlere çamur atamak çalışmaktan her zaman kolaydır.

Ataları bu emek üzerine zenginliği elde eden avrupalıların torunları bu zenginlik yüzünden atalarının neler yaptığını unuttu ve bugün bu sizinde savunduğunbuz hastalıklı bakış açılarına kapı açtılar. <Kendilerini zenginleştiren kapitalis ve liberal düzenlerin yerine bugün ekonomilerini mahveden sosyalist aşırı sol politikalarla ülkelerini mülteci kampına çevirip üreten geliştiren insanların sırtına beş para etmez fakirlerin yüklerini yükledir. Şu an kaybettiklerini hepimiz görüyoruz ve mahvolacaklar çünkü eskisi gibi değiller deli saçması hayallere kapıldılar ve kaybediyorlar.

Fakirlerde ilkel topluluklarda biz nerede yanlış yapıyoruz biz neden fakiriz belkide çalışmıyoruz belkide iş ahlakımız yok belkide kültürümüzün yozlaşmışlığı bizi bu noktaya getirdi demek yerine bizi sömürdüler bizim mükemmel bir sistemimiz harika bir hayatımız vardı gelip bizi mahvettiler gibi tarihsel hiçbir karşılığı olmayan ve kendi sorunlarını halı altına süpüren aptalca sanrılara kapılıyorlar.

• Ben olsam ben de almam
  • quote:

Evet tembeller, çalışmayanlar zayıflar hep çamur atma yolunu tercih eder.

Herifler bizimkiler hayal aleminde yaşarken ateşin etrafında dönüp insanları cadı diye yakıp ilkelliği kutsallaştırırken kendilerini bilime verip çalışarak güçlendiler. Diğer insanlar yatarken bu herifler çabalayıp üstün bir konuma geldiler ve sonrasında bunun karşılığını aldılar. Sanki Avrupalılar gelmeden önce bu ilkel topluluklar mükemmel bir şekilde yaşıyordu. Biraz araştırırsanız Avrupalıların köleleri bizzat zencilerin birbirini köleleştirdiği sistemden tedarik ettiğini görürdünüz ama bunları görmek yerine çalışan üreten ve güçlenenlere çamur atamak çalışmaktan her zaman kolaydır.

Ataları bu emek üzerine zenginliği elde eden avrupalıların torunları bu zenginlik yüzünden atalarının neler yaptığını unuttu ve bugün bu sizinde savunduğunbuz hastalıklı bakış açılarına kapı açtılar. <Kendilerini zenginleştiren kapitalis ve liberal düzenlerin yerine bugün ekonomilerini mahveden sosyalist aşırı sol politikalarla ülkelerini mülteci kampına çevirip üreten geliştiren insanların sırtına beş para etmez fakirlerin yüklerini yükledir. Şu an kaybettiklerini hepimiz görüyoruz ve mahvolacaklar çünkü eskisi gibi değiller deli saçması hayallere kapıldılar ve kaybediyorlar.

Fakirlerde ilkel topluluklarda biz nerede yanlış yapıyoruz biz neden fakiriz belkide çalışmıyoruz belkide iş ahlakımız yok belkide kültürümüzün yozlaşmışlığı bizi bu noktaya getirdi demek yerine bizi sömürdüler bizim mükemmel bir sistemimiz harika bir hayatımız vardı gelip bizi mahvettiler gibi tarihsel hiçbir karşılığı olmayan ve kendi sorunlarını halı altına süpüren aptalca sanrılara kapılıyorlar.
    Senden cok farkli düşünmüyorum niye bu kadar celallendin anlamadim

Somurdukleri ulkelerin vatandaslari ulkeleri o hale gelmeden once yuzde 1 goc ediyorsa somuruldukten sonra yuzde 20 30 40 goc ediyor etmeye calisiyor

Misal savastan once de bir suriyeli abye gocmek isterdi tabiki ama savastan sonra bu adeta bir zorunluluk halini aldi savastan once bu kadar ab abdye kacmaya calisan var miydi? Savas yuzunden 20 milyonluk ulkenin 13 milyonu ic ve dis goc yapti

Ekonomik krizden once kac venuzuelali ulkeden gidiyordu simdi ne kadari kaçtı adeta ulkeden

Yani ab abd somurgecilik yapiyor ama bunun da bedelini odeyecekler bu cok acik misal isvec 9.9 milyon nufusa sahip ve 100k suriyeli aldı ulkeleri resmen ayvayi yedi gorunen köy kılavuz istemez demografik yapi hızla degisecek abde

Avrupalilar eskisi kadar stratejik dusunemiyor tarihteki klasik olay zor zamanlar iyi adamlar yaratir iyi adamlar kolay zamanlar yaratir kolay zamanlarda aptal insanlar yaratir suan 3. Evredeler en azindan Türkiye cezayir fas tunus misir suriye gibi komsularini guclu tutup disardan gelen goc dalgalarına karsi bu ulkeler sayesinde korunmayi akil edemiyorlar birkac yil once baslattiklari arap bahari sacmaligi onlara milyonlarca multeciye maloldu

Hocam güçlü kalmaları için cezayiri güçlü tutmalarına gerek yok. Ülkelerine gelen Cezayirlilere hakettikleri gibi davranıp onları kovmaktan beter etmeliler. Şu an Paris'in varoşların uyuşturucu, cinayet, tecavüz merkezi konumunda devasa gettolar var siz bunlara zamanında hoşgörü gösterirseniz bunlar bazı mahallelerde öbekleşir ve dikkat ederseniz bunların öbekleştiği yerlerde normal Fransızlar yaşayamaz adamlar temizleye temizleye ilerliyor. Bugün Fransa'da yaşayan bu asalaklar hala aynı rezil kültürleri yüzünden geldikleri gelişmiş ülkelerde de aynı yoksulluğu yaşadıklarına göre bunların bu halde olmalarının nedeni sömürü falan değil...

Peki bunlar neden sömürüldü sömürülmediler kendi kaynaklarını kullanamayacak kadar yolsuzlaşmış karaktersizleşmiş ve tembel oldukları için o kaynakları hakeden insanlar kullandı. Bugünde o kaynakları çıkartıp işleyip kullananların yani hakedenlerin ülkelerine gidip başarılan şeyleri kıskançlık içinde yıkıyorlar. Bugün kürtlerde bize aynısını yapmaya çalışmıyor mu kaçak elektrşk kullanıp bunu bize ödetmeler biz olmasaydık güya Dünyanın en gelişmiş uzaya çıkan üçüncü ulus olacaklarını iddia etmeleri. Halbuki hepimiz ne mal olduklarını biliyoruz. Her seçimde yüzümüze gülüp bizi sırtımızdan bıçakladıklarını görüyoruz. Yani bana göre fakirler birileri onları fakir yaptığı için değil hakettikleri için fakir.

Bugün dünyanın internet sayesinde ulaşabildiği bilgiler ve kendini geliştirebilme kapasitesi muazzam ama bir türlü kokuşmuş medeniyetler bunlardan yararlanamıyor. Ama 1950de bizden beş beter olan Koreliler yararlanıyor işte neden Koreliler Japonlar, Tayvanlılar bizim insanlarımızdan onlarca yıl boyunca çok daha fazla çalıştılar, çok daha dürüst çalıştılar ve şimdi bunun ödülünü alıyorlar. Bizim görmemiz gereken bu Avrupa gibi olmak istiyorsan İş ahlakı ile çalışacaksın çalışacaksın ve çalışacaksın başkalarına çamur atmayacaksın kendini yargılayacaksın.

Bilmiyorum siz nasıl düşünüyorsunuz ama sizi çalışmayanla çalışsan eşit olsun zenginler fakirlere baksın diyen zümreden zannettim öyle değilseniz kusura bakmayın. Ben bu ülkede alın teri ile çalışan orta sınıf bir insanın bir dağ köyündeki cahilin yaptığı 10. velete yeşil kartla bakmak zorunda olmasını insanlığa aykırı buluyorum ve bunun toplumu çürüttüğünü düşünüyorum. İşte bu zillet bu ülkenin gelişmiş olmasını engelledi. Herkes okuayacak diye bir ton bomboş lise kalitesin üniversite açılması eğitimi mahvetti. Her insan okumamalı her insan hiçbirşey üretmeden birşeyler alma hakkına sahip olmamalı. Eğitim bedava değil paralı olmalı hemde ciddi derecede paralı ve sadece başarılı insanlar bursla buraya gitmeli başarısız ama eğitimi meşgul etmek isteyenler ise verdikleri zararın ücretini pARALI OKULDA ÖDEMELİ. Okuması için bir ışık olmayan boş yığınlar ise burada yıllarca çürütüleceğine iş dünyasına girip bir şans elde etmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 14 Ekim 2018; 21:38:40 >

• ab üyeliğinde ki amaç fonlardan ab den para koparmak.
    türkiye girerse ciddi bir para desteği alır
    ab asla vermez çünki ab birliği daha çok kültür birliğidir ve para vermek istemiyorlar. verilen para nüfusa ve gelişmişlikle doğrudan indexli
    din birliğinden ziyade zihniyet ve coğrafya birliği orası, türkler avrupaya yabancı yani her türlü
    en temizi türkistan birliği tarzında sıfırdan sosyo kültürel eko birlik
    ona da arabi ve kürt ümmet yalayıcıları öhö öhö der
  • quote:

Hocam güçlü kalmaları için cezayiri güçlü tutmalarına gerek yok. Ülkelerine gelen Cezayirlilere hakettikleri gibi davranıp onları kovmaktan beter etmeliler. Şu an Paris'in varoşların uyuşturucu, cinayet, tecavüz merkezi konumunda devasa gettolar var siz bunlara zamanında hoşgörü gösterirseniz bunlar bazı mahallelerde öbekleşir ve dikkat ederseniz bunların öbekleştiği yerlerde normal Fransızlar yaşayamaz adamlar temizleye temizleye ilerliyor. Bugün Fransa'da yaşayan bu asalaklar hala aynı rezil kültürleri yüzünden geldikleri gelişmiş ülkelerde de aynı yoksulluğu yaşadıklarına göre bunların bu halde olmalarının nedeni sömürü falan değil...

Peki bunlar neden sömürüldü sömürülmediler kendi kaynaklarını kullanamayacak kadar yolsuzlaşmış karaktersizleşmiş ve tembel oldukları için o kaynakları hakeden insanlar kullandı. Bugünde o kaynakları çıkartıp işleyip kullananların yani hakedenlerin ülkelerine gidip başarılan şeyleri kıskançlık içinde yıkıyorlar. Bugün kürtlerde bize aynısını yapmaya çalışmıyor mu kaçak elektrşk kullanıp bunu bize ödetmeler biz olmasaydık güya Dünyanın en gelişmiş uzaya çıkan üçüncü ulus olacaklarını iddia etmeleri. Halbuki hepimiz ne mal olduklarını biliyoruz. Her seçimde yüzümüze gülüp bizi sırtımızdan bıçakladıklarını görüyoruz. Yani bana göre fakirler birileri onları fakir yaptığı için değil hakettikleri için fakir.

Bugün dünyanın internet sayesinde ulaşabildiği bilgiler ve kendini geliştirebilme kapasitesi muazzam ama bir türlü kokuşmuş medeniyetler bunlardan yararlanamıyor. Ama 1950de bizden beş beter olan Koreliler yararlanıyor işte neden Koreliler Japonlar, Tayvanlılar bizim insanlarımızdan onlarca yıl boyunca çok daha fazla çalıştılar, çok daha dürüst çalıştılar ve şimdi bunun ödülünü alıyorlar. Bizim görmemiz gereken bu Avrupa gibi olmak istiyorsan İş ahlakı ile çalışacaksın çalışacaksın ve çalışacaksın başkalarına çamur atmayacaksın kendini yargılayacaksın.

Bilmiyorum siz nasıl düşünüyorsunuz ama sizi çalışmayanla çalışsan eşit olsun zenginler fakirlere baksın diyen zümreden zannettim öyle değilseniz kusura bakmayın. Ben bu ülkede alın teri ile çalışan orta sınıf bir insanın bir dağ köyündeki cahilin yaptığı 10. velete yeşil kartla bakmak zorunda olmasını insanlığa aykırı buluyorum ve bunun toplumu çürüttüğünü düşünüyorum. İşte bu zillet bu ülkenin gelişmiş olmasını engelledi. Herkes okuayacak diye bir ton bomboş lise kalitesin üniversite açılması eğitimi mahvetti. Her insan okumamalı her insan hiçbirşey üretmeden birşeyler alma hakkına sahip olmamalı. Eğitim bedava değil paralı olmalı hemde ciddi derecede paralı ve sadece başarılı insanlar bursla buraya gitmeli başarısız ama eğitimi meşgul etmek isteyenler ise verdikleri zararın ücretini pARALI OKULDA ÖDEMELİ. Okuması için bir ışık olmayan boş yığınlar ise burada yıllarca çürütüleceğine iş dünyasına girip bir şans elde etmeli.
    Haklısın hocam bu devirde çalışan kazanır japonya almanya güney kore gibi örnekleri mevcut ama komşuların birbirini keserken sen rahat olamıyorsun o dediğin tepkiyi pek çok avrupalı korkudan veremiyor biz de veremiyoruz yamyam gibi adamlar

komşularını kalkan olarak kullanmaları elzem mesela cezayirden göç durmuyor ama Türkiyenin tamponluğu sayesinde surilerden kurtuldular aldıkları kendi seçimleri çok fazla kaçabilen yok

avrupa ve buna Türkiye de dahil kendi sonunu hazırlıyor 100 yıl sonra her yer hele vele gule diye konuşan tiplerin olacak gibi

ama refahlarının bir kısmını paylaşsalar belki bu göçler durur sonuçta insanlar en çok parasızlıktan çocuk yapıyor ve göç ediyor

yada belkide parayı bassalar da bir şey değişmez dediğin doğru zengin ülkeye gidip yine fakir oluyorlar

kazananın parasının çalışmayana verilmesi konusunda da haklısın

malesef yarın bugunden kötü

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.