Şimdi Ara

A4 almayı düşünüyorum tavsileriniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Halihazırda 07 model dizel bir ford fiestam var. Bekarken idare ediyordum lakin evlenince bir bavulla dolan bir bagaj yetmemeye başladı. Sedan bir araç alma serüveni diye başlayıp kafayı a4 e taktım.
    İşim nedeni ile memleketimden uzakta yaşıyorum. (Yaklaşık 1000 km) şuan kullandığım aracı Nisan 2017 de almıştım ve ozamandan beri 65.000 km yol yaptım.
    Bu kadar olmasa da uzun km yapabileceğim uzun süre kullanabileceğim bir araç almak uzun yıllar kulkanmak istiyorum.

2009 model üstü bir Audi A4 almayı planlıyorum. Tercihen 2.0 tdi . Daha önce aracı hiç kullanmadım bir arkadaşımda vardı ve resmen aşık oldum arabaya.

Max 90 bin tl ye çıkabilirim.

Nelere dikkat etmem gerekir,kronik sorunu var mıdır varsa nelerdir ?
    Sizin önerileriniz nelerdir. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 18.Bayezid -- 10 Şubat 2019; 23:4:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadar çok kilometre yapıyorsan açıkçası tavsiye etmem. Isterse Audi, ister Renault ister Hyundai olsun, her aracın parçalarının ve motorunun belirli bir ömrü vardır. Insanlar Audi olunca sanki bozulmuyormuş, daha dayanıklıymış gibi düşünüyor. Ama 100 bin TL araba da, 400 bin TL'lik aracın da motor ömrü falan aşağı yukarı aynı. Demek istediğim şu, 2 yıl dolmadan 65 bin km yapmışsın, alacağın araç 2.el olacak ve zaten baya bi km'si olacak, sende yılda 40 bin yapacaksın ve araç masraf açmaya başlayacak. Audi'nin masrafı ile daha ucuz bir arabanın masrafı aynı olmayacak. Ben şahsi tavsiyem o paraya yeniye yakın çok düşük km'li, az yakan ve ekonomik bir araç alman, aksi durumda 2-3 yıl sonra maddi olarak ciddi zorlanabilirsin. Alacağın araç zaten 10 yıllık olacak. Ayrıca kilometresine aldanma, Türkiye'de 2.elde neredeyse tüm araçların km'si düşürülmüş. Araç 10 yıldan eskiyse her ne hikmetse kilometresi hep 100-200 bin arası oluyor. Istanbul'da yılda 30 bin yapan bir araç 10 yıllık iken 300 bine gelmesi lazım.... ama malum sitede tüm araçlar 100-200 bin km arasında. 20 yıllık araçlar da öyle, 30 yıllıklar da...

• Bethesta kullanıcısına yanıt
    Şuanki aracımın bu kadar km yapmasının nedeni her haftasonu kayseri ankara arasını gidip gelmiş olmam. Bazı haftalar iki kez gidip geldiğim oluyordu nişan düğün muhabbetleri yüzünden.

Artık max yılda bir Ağrı Ankara arası gidip geleceğim ve diğer günlerde de sadece işip gidip gelerek ayda max 350 km yapacağım bir araç lazım.

A4 çok hoşuma gidiyor ama eğer temiz bir araç bulamazsam ya da parayı tamamlayamazsam opel astra falan almayı düşünüyorum. F/P olarak uygun olduğu söyleniyor çok araştırmadım açıkçası

• ayda 350 km yapacaksan bu araba sana hic gelmez malum bu dizel arabalarda partikul filtresi var kisa mesafede cabuk tikanir ikide bir ariza isigi yakar arabadan sogursun a4 ler uzun yol icin iyidir sehir ici ve kisa mesafe kullanima pek gelmez acikcasi
  • cerci07 kullanıcısına yanıt
    Siz ne önerirsiniz acaba

• yilda 10 bin km nin altinda yol yapacaksaniz ben benzinli daha makul olur bu arac isinincaya kadar mazotu iciyor kisa mesafede yakittan tasarruf zor
    motor 5 ile 10 km arasinda anca normal sicakliga anca geliyor + partikul filtresinin temizlenmesi icin uzun yol yapman gerekiyor
    benimki 100km de 7L yakiyor yilda 20-25 bin km yapiyorum yilda bir motor ariza isigi yaniyor partikul filtresi tikali diye
    benim fikrim bu gerisi sana kalmis
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.