Şimdi Ara

A4 1.8 tfsı 160 bg motor ömrü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
5.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A4 1.8 tfsı 160 bg multıtronıc araç almayı düşünüyorum araç 200 binde 2010 model ilk sahibinden satılık araç ilk andan itibaren her 10 bin km de yetkili servise girmiş en son 195 binde bakıma girmiş arabanın hafif ağır tüm bakımları yetkili serviste yapılmış şimdi ben bu aracı alırsam bana ilerleyen zamanda ne gibi sorunlar çıkarabilir yada Maximum sorunsuz kaç bine kadar binerim yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ağır bakımları yapılmış turbo korunarak kullanıldıysa 100 bın daha sorun çıkarmaz

Arada Enjektör temizliği isteyebilir

Ancak yürüyen aksamda z rot aks körüğü gibi bazı Parçalar yenilenmeli

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düzenli bakımı yapılmış benzinli tfsi motor ömrü uzundur rahatlıkla yüzbinleri devirirsiniz.

• Doğuş otoda çalışan servis danışmanı arkadaşım var ona sordum araba çok temiz ama ben olsam 200 binde olan arabayı almam dedi arabanın artık sorunlarının başladığı km ye gelmiş tamamen kumar dedi kafamı karıştırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

Ağır bakımları yapılmış turbo korunarak kullanıldıysa 100 bın daha sorun çıkarmaz

Bu saydıklarınız maximum ne kadar masraf açar

• Sorun motor ömrü değil, yıllarca Audi kullanmış birisi olarak yağ yakma sorunu olan Audi'mi yetkili serviste parasını bastırıp yenilettim ve motor performansı 10 numara oldu. O kısım halledilir fakat şu var ki 200 binde olan araç hele hele bir Audi ise size her ay yeni bir arızayla merhaba diyecektir. Buna Doğuş Oto yedek parça politikasını da eklediğinizde aracın yarısı kadar bir parayı kenara ayırmadıysanız aman ha uzak durun derim. Ben ortalama 100 lük bir ikinci el Audi'ye 3 yıl içinde 20 bin harcadığımı bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultrass34

quote:

Ağır bakımları yapılmış turbo korunarak kullanıldıysa 100 bın daha sorun çıkarmaz

Bu saydıklarınız maximum ne kadar masraf açar

Enjektör Değişimi de gerekirse maksimum 5 bin civarı

En son ağır bakımda ne yapıldığını da Detaylı olarak inceleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: nungor

Sorun motor ömrü değil, yıllarca Audi kullanmış birisi olarak yağ yakma sorunu olan Audi'mi yetkili serviste parasını bastırıp yenilettim ve motor performansı 10 numara oldu. O kısım halledilir fakat şu var ki 200 binde olan araç hele hele bir Audi ise size her ay yeni bir arızayla merhaba diyecektir. Buna Doğuş Oto yedek parça politikasını da eklediğinizde aracın yarısı kadar bir parayı kenara ayırmadıysanız aman ha uzak durun derim. Ben ortalama 100 lük bir ikinci el Audi'ye 3 yıl içinde 20 bin harcadığımı bilirim.

Bütün hevesimi aldınız hocam :)

• Bir tanıdığımda var 340 binde, daha biniyorlar. 2008 falan onlarınki.

• quote:

Sorun motor ömrü değil, yıllarca Audi kullanmış birisi olarak yağ yakma sorunu olan Audi'mi yetkili serviste parasını bastırıp yenilettim ve motor performansı 10 numara oldu. O kısım halledilir fakat şu var ki 200 binde olan araç hele hele bir Audi ise size her ay yeni bir arızayla merhaba diyecektir. Buna Doğuş Oto yedek parça politikasını da eklediğinizde aracın yarısı kadar bir parayı kenara ayırmadıysanız aman ha uzak durun derim. Ben ortalama 100 lük bir ikinci el Audi'ye 3 yıl içinde 20 bin harcadığımı bilirim.

Bahsettiğiniz Audi benzinli miydi?

• akifsari A kullanıcısına yanıt
    2.0 TFSI 211 beygir bir taraftan hala kullandığım en muhteşem araba diğer taraftan en fazla harcama yaptığım. böyle de bir açmaz.
  • Araca gereken bakımlar düzenli yapıldıysa 1.000.000 km de olsa halen hizmet etmeye devam eder. Almanyadan bir tanıdığım takside kullanılan aracıyla gelmişti ve araç 460.000 km deydi. Aracın km sini 150.000 e düşürseniz çoğumuz farketmeden tertemiz araç aldım diye binerdik o kadar sorunsuz ve temizdi. Adamlar zaten kitapçığında hangi km lerde neyin değişmesi gerektiğini yazmışlar. Buna uyulursa o araç sadece kozmetik olarak eskiyecektir ama hizmet vermeye devam edecektir. 200.000 de falan nasıl araç eskitiyorlar anlamıyorum.

• 200 bin km deki araç ocağınıza incir ağacı diker. Eli yüzü düzgün düşük km de araç almak varken uğraşıyorsunuz...

• Ayni motor ve model yilini kullandik..Arac asiri Yag yakiyor..Bagajiniz da 1 lt yag bulundurun 2 haftalik..

Zaten bu motor kaldirildi akibetinde..

• quote:

quote:

Bahsettiğiniz Audi benzinli miydi?

Evet araç benzinli 1.8 tfsı 160 bg

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Ayni motor ve model yilini kullandik..Arac asiri Yag yakiyor..Bagajiniz da 1 lt yag bulundurun 2 haftalik..

Zaten bu motor kaldirildi akibetinde..

İki haftada bir litre yağ mı yakıyordu?

Emin misin

• Sleeper kullanıcısına yanıt
    Hemde nasil...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.