Şimdi Ara

A300D-127 s-video problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    başlıkta modelini yazdığım toshiba laptop ı kullanıyorum bu gün s-video dan TV ye bağlantı kurarak film izlemek istedim

bağlamak istediğim TV telefunken marka 2000 yılında alınmış eski tip crt ancak bağlantıyı kuramadım bir türlü

Fn+F5 yaparak lcd+tv yi seçiyorum ancak bir türlü görüntü tv ye gelmiyor

çözünürlük farkından falan mı kaynaklanıyor acaba diye 800x600 çözünürlükte bile denedim ama nafile

ati nin catalyst control center dan aktif ediyorum ama onu da kabul etmiyor...

bu arada kullandığım s-video kablosunda hiçbir problem yok eminim eski laptop umda (HP compaq nx6125) denedim gayet düzgün çalışıyor

ancak şöyle bir fark war hp nin s-video çıkışında 6 delik var benimkinde ise 4

kullandığım kablo da 4 pinli

soru kısmına gelmek gerekirse eksik yaptığım bir ayar mı war yoksa s-video çıkışımda mı bir problem war kullananlar tarif ederse yapmam gerekenleri sevinirim cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• arkadaşım aynı modeli kullanıyoruz ancak benim s-video bileşenini test etme imkanım yok.

ancak a300d-125 kullananlara sorabilirsin.

Bu arada benim bir sorum olacak sorun olmazsa.

Ekran tazeleme hızını (refresh rate) 60hzden daha farklı bir değere değiştirebiliyor musun?
  • ekranda refresh rate işle ilgili bi anormallik gözüme çarpmadı yani 60hz i değiştirmeyi denememiştim hiç sen sorunca denedim ama hayır değiştiremiyorum. da peki sen bunu neden değiştirmek istiyorsun?

((((((sorum güncelliğini korusun lütfen s-video ile ilgili beni bilgilendirebilecek biri warsa yardım ederse sewinirim))))))
  • arkadaşlar farklı bir tv de denememe rağmen( o da crt idi) hala s-video dan görüntü aktaramıyorum bilen biri warsa yardımcı olsun lütfen....
  • quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

ekranda refresh rate işle ilgili bi anormallik gözüme çarpmadı yani 60hz i değiştirmeyi denememiştim hiç sen sorunca denedim ama hayır değiştiremiyorum. da peki sen bunu neden değiştirmek istiyorsun?

((((((sorum güncelliğini korusun lütfen s-video ile ilgili beni bilgilendirebilecek biri warsa yardım ederse sewinirim))))))

Şöyle söyleyim, bu forumda veya bazı sitelerde sağdaki scrol barı sürüklediğimde yani sayfayı hızlıca aşağı yukarı kaydırdığımda anlık parlıklık farkları oluşuyor. Ve gözü biraz rahatsız ediyor.
  • bende a210-128 serisi var. kablolar bağlı iken bilgisayarı çalıştırdığım anda otomatik olarak kendisi ayarlamalarını yaparak tv ye görüntüsünü aktarıyor bir dene istersen

quote:

merhaba arkadaşlar
    başlıkta modelini yazdığım toshiba laptop ı kullanıyorum bu gün s-video dan TV ye bağlantı kurarak film izlemek istedim

bağlamak istediğim TV telefunken marka 2000 yılında alınmış eski tip crt ancak bağlantıyı kuramadım bir türlü

çözünürlük farkından falan mı kaynaklanıyor acaba diye 800x600 çözünürlükte bile denedim ama nafile

bu arada kullandığım s-video kablosunda hiçbir problem yok eminim eski laptop umda (HP compaq nx6125) denedim gayet düzgün çalışıyor

soru kısmına gelmek gerekirse eksik yaptığım bir ayar mı war yoksa s-video çıkışımda mı bir problem war kullananlar tarif ederse yapmam gerekenleri sevinirim cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: greenflash

quote:

ekranda refresh rate işle ilgili bi anormallik gözüme çarpmadı yani 60hz i değiştirmeyi denememiştim hiç sen sorunca denedim ama hayır değiştiremiyorum. da peki sen bunu neden değiştirmek istiyorsun?

Şöyle söyleyim, bu forumda veya bazı sitelerde sağdaki scrol barı sürüklediğimde yani sayfayı hızlıca aşağı yukarı kaydırdığımda anlık parlıklık farkları oluşuyor. Ve gözü biraz rahatsız ediyor.

merhaba
    birkaç gündür yoğunluk nedeniyle bakamıyordum foruma
    @greenflash arkadaşım bu durum hiç dikkatimi çekmemişti bilgilendirmen iyi oldu teşekkür ederim

• quote:

Orjinalden alıntı: Dozaj Filesi

bende a210-128 serisi var. kablolar bağlı iken bilgisayarı çalıştırdığım anda otomatik olarak kendisi ayarlamalarını yaparak tv ye görüntüsünü aktarıyor bir dene istersen

quote:

merhaba arkadaşlar

dendim ancak görüntü yok yine Fn+F5 yapıyorum oradan lcd+tv yi seçiyorum tv de av kanalı açıkken 2 tane yatay çizgi blirip kayboluyor ama yine görüntü yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.