Şimdi Ara

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
238
Cevap
4
Favori
20.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Biraz geç olacak ama,size mi desem kardeşinize mi desem bilemedim,hayırlı uğurlu olsun,güzel günlerde güle güle kullanın.Renk seçiminiz gerçekten çok iyi.

Konuyu baştan sona okudum,fiyat konusuna değinmeyeceğim.Araçla mutluysanız,kardeşiniz mutluysa hiçbir problem yok.

Arkadaşımda da aynı araç aynı donanım aynı motor beyaz renk var.Az biraz yorum yapabilecek kadar kullandım,

Motor çok ekonomik,ve de aracın içinden dizel olduğunu anlamadım,o kadar sessiz.Ekrana diyecek bir şey yok orayı da geçiyorum.Özellikle yol tutuşunu çok beğendim ben.Direksiyon tepkileri olsun,viraj giriş çıkışlarındaki kararlılığı olsun çok iyi.Süspansiyonlarına konforlu diyemeyeceğim malesef.C segmentinin lideri diyebilir miyim bilmiyorum fakat başlara oynayacağı net.Şanzımanı gayet iyi çalışıyor,sarsıntısız.Performansı için olumlu cümleler kuramayacağım.'' Tatminkar ''

Kesinlikle kendine baktıran bir araç.

Arkadaşım aracı parkederken ön sağ lastik kaldırımın kenarındaki yağmur suyu kanalının iç kısmına değip yarılmıştı.Lastiğin yanağı gerçekten çok ince.Bu da yukarıda belirttiğim gibi aracın konforuna olumsuz yansımış,yol tutuş olarak geri dönmüş.Hatta fotoğrafını çekmiştim,ekleyeyim.

Teşekkürler.

Evet, fazla performans beklemek doğru olmaz. Ama şanzıman uyumu gayet iyi.
    İnce yanak ve sert şüspansiyon aracı biraz sertleştiriyor. Gerci bunu hiç sorun etmemek lazım , araca da yakışıyor.
    AMG ile jant lastik kombinasyonu uyumu bu araç için görsel olarak, olmazsa olmazlardan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MAXSTAR

Ekranı ne kadar sinir bozucu olsa da o çözünürlük, grafiklerin kalitesi bir süre sonra unutturuyor.

Dün yorumunuzu okuduktan sonra bu gün daha dikkatli baktım.
    Evet, ekrana ne kadar sinir olsak da, kullanım esnasında unutup gidiyorsunuz. Çözünürlük gayet iyi.

• Emeginize saglik, bu kadar detayli bir anlatim icin yurekten kutluyorum sizi..

Hocam eger musait olursaniz, gece ambians fotolari da yuklemeniz mumkun mu? Aracin ic ambiansini merak ediyorum da..

Cok tesekkurler...

• Ailenizde boş kontenjan var mı

• 122 bine arac baya kucuk yaw.

• quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Emeginize saglik, bu kadar detayli bir anlatim icin yurekten kutluyorum sizi..

Hocam eger musait olursaniz, gece ambians fotolari da yuklemeniz mumkun mu? Aracin ic ambiansini merak ediyorum da..

Cok tesekkurler...

Teşekkürler.

Şu an Antalya'dayım, araç İstanbul'da 10-15 gün sonra ancak foto çekebilirim. Foto koyunca sizi haberdar ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

Ailenizde boş kontenjan var mı

Maalesef!..

• Konu için emeğinize sağlık. Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin. Renk seçimi gerçekten iyi olmuş.
    A serisinde 3 tane beğendim renk var; bu mavi, kırmızı ve füme tabiki AMG paketle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Konu için emeğinize sağlık. Allah kazasız belasız keyifle kullanmayı nasip etsin. Renk seçimi gerçekten iyi olmuş.
    A serisinde 3 tane beğendim renk var; bu mavi, kırmızı ve füme tabiki AMG paketle.

Teşekkürler.
    Daha iyileri sizlerin olsun.

En çok kırmızı ve mavi kendini gösteriyor. Benimde bu mavi renkten sonra tercihim Füme veya Beyaz olurdu.
    Zaten AMG paket olmayınca araç zayıf ve pasif duruyor. Mutlaka AMG paket alınmalı.

Her renk yakışıyor galiba!..

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Sanırsam dediğiniz gibi her renk yakışıyor. Gümüş gri'de çok hoş duruyordu. Bir kaç kere görmüştüm.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Tekrar tesekkur ederim simdiden,

Kazasiz belasiz Kullanirsiniz ailece Insallah...

Saygilar..

• 2015 c180 lere hiç bakmayın çünkü 2 araca oturunca bu araca niye 122 bin tl verdim diyeceksiniz. C segmenti olmuş D segmenti

• quote:

Orijinalden alıntı: furkan1zek

2015 c180 lere hiç bakmayın çünkü 2 araca oturunca bu araca niye 122 bin tl verdim diyeceksiniz. C segmenti olmuş D segmenti

Aldığımız paraya şu an; C180 Benzin 156 PS 7G-TRONIC Style versiyon ek yapmadan 123.600 TLye alınabiliyor. Tercih/seçim meselesi.

Olmuş bitmişe çare yok. O dönemde bu araç bizim için daha cazip geldi.
    Belki şimdi olsa diğer seçenekleri gözden geçirmek ve farklı karar vermek mümkün olabilirdi.

Ama kardeşim çok memnun ve aracını çok seviyor, yine aynı durum olsa yine bu aracı seçerdi.

Valla! Şimdi neyi düşünürsek o zaman geldiğinde farklı olabiliyor. Kesin konuşmamakta yarar görüyorum.
    Mesela hiç aklımda yokken, 2-3 günlük bir karar ile Citroen C4 CACTUS aldım. Şimdilik memnunum, beklenti ve ihtiyaçlarımı karşıladı.

quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Super araba gorunus olarak ve şekil olarak üstun.
    peformansi bos vermek lazim. Az da yakiyor mis gibi iste.

ben mesela yasim itibariyla arabanin gorunusune onem veririm. Sonra yakitina vs. Simdi arabami kizlar gorumce nerden bilsin 100km/s hiza 7 saniyede mi cikiyo 12 saniyedemi

Gencler icin iyi bir secenek.

sahip olmak isterdim bir tanesine bende.

Zamanla her şey olur. Yeter ki verdiğimiz kararlar doğru ve yerinde olsun.

• Ulan sen mercedes sin. O caķma tabletin ne işi var guzelim konsolda. Gördükçe ayar oluyorum. Onun dışında bal gibi araba hocam kız kardeşiniz cok şanslı. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: OoBirDalAlırım

Ulan sen mercedes sin. O caķma tabletin ne işi var guzelim konsolda. Gördükçe ayar oluyorum. Onun dışında bal gibi araba hocam kız kardeşiniz cok şanslı. Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin

Teşekkürler.

*Ben 18 yaşındayken doğdu, haliyle hepimizin kıymetlisi. O yüzden, imkanlar dahilinde yapmaya ve sevindirmeye gayret ediyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Arkadaşlar merhaba,

Elimde biraz tecrübe ve bolca resim var, paylaşayım dedim.

Mayıs ayı itibari ile Kız kardeşimin İstanbul da kullandığı 2012 CivicHB Sport i-shift aracı kullanım dışı bırakarak evimizin otoparkına çektik
    (şu an ne olacağınına kara veremedik). Ve 2014 A180 CDI 7G-DCT AMG Mavi renk araca merhaba dedik...

İlk önceleri bu aracı almak gibi bir planımız yoktu. Ama beklentilerimizi karşılayan C sınıfı HB dizel+otomatik ler arasında fazla seçenek olmayınca
    ve fiyat 80-90.000TL lere dayanınca, bizde BMW1 ve A180 serilerine yöneldik. Bu aşama da seçimi kardeşimize bıraktık, o da ezelden beri uzun
    kaputundan dolayı BMW1 fobisine sahip olduğundan direkt eledi. Bayiden aldığımız 107.000TL lik fiyat üzerine "kız bizim araba bizim" hesabına uyup,
    "oldu olacak" Bixenon/cam tavan/ışık paketi/dijital klima eklettik, Mavi rengi de üzerine koyduk.

Hesap; 122.000TL çıktı. Kızımızdan değerli mi? dedik aldık gitti...
    (Lütfen! Onun yerine şu vardı olmasın. Araç kişiye özel alındığı için biz bunu uygun gördük.)

Araç Mayıs sonunda bayiye geldi, işlem sonrası hemen teslim aldılar.

1-15 Haziran aileyi ziyarete gittiğimde bolca kullanma fırsatı buldum. İlk önceleri CDI dan dolayı arabaya soğuk baksam da, zaman içinde aracın diğer durumları
    motoru unutturdu. Zaten! ekonomi odaklı bir kullanım için alınmıştı, aracın kendisi de bunu fazlasıyla destekleyince unuttum/unuttuk gitti.

Araç oturma pozisyonu ve çevredeki ihtiyaç duyulan her şeye kolay erişim imkanı sunuyor. Her şey yerli yerinde. Yumuşak plastik ve karbon kaplamalar kalite
    hissini arttırıyor. Spor koltuklar çok rahat ve ergonomik, sizi sarıyor ve rahat ettiriyor. Direksiyon çok kaliteli, sürekli okşamak() istiyorsunuz.

Ama çıkıntı gibi duran tablet den bozma ekranı yok mu? Onu kim icat ettiyse, yakalayıp sormak isterim, Neden?
    Gömün şu ekranı konsola. Kim çıkartı bu işi bilmiyorum ki? Hadi tasarımcı allengirli birşey yapayım demiş olabilir, sen niye onay veriyorsun?

Yumuşak bir direksiyona ve tepkileri güçlü/kıvrak bir kullanıma sahip. Anında cevap alabiliyorsunuz. Vitesin direksiyon da olması(Diğer araçlarda silecek kolu)
    ilk önceleri garip gelse de 1-2 günde adapte oluveriyorsunuz. Çok iyi düşünülmüş, hem fazlasıyla yer kazanılmış hemde daha pratik hale gelmiş. Ön arka park,
    kör nokta sensörleri ve geri görüş kamerası sorunsuz.

Araç biraz tavandan basık, çift yönlü dijital kliması gayet verimli. Arkası bana göre rahat ama kızkardeşime göre çok rahatsız!! Arkada kolçak yok
    Arkada oturup, cam tavanın ferahlığında İstanbul'u seyretmek bir başka. Ben sevdim...

Açılır cam tavan kullanışlı. Her ne kadar ilk önceleri tavanın ve direklerin siyah kumaş olması içeriyi daraltıyor diye düşünsem de, sonradan aracın
    sportif tarzı ile çok uyumlu olduğunu fark etmeye başladım ve sevdim. Bağaj yeterli. Yedek lastik yok, tamir kiti de yok?? Ekstraymış!!

Yakıt tüketimi;
    1-

2-

3-

4-

Toplam km/ortalama hız/tüketim;

Temsili çocuk fırlaması;

Bonus;

109 Beygir motordan performans denediniz mi ? yani yolda gördüğünüz golfleri vs. tokatladınız mı yazın bende düşünüyorum aynı araçtanda tek sıkıntı motoru gibi geliyor bana ama bakalım.

• Abicim bu kadar mesaj alıntılanir mı yapma etme haberdar et yerini kullan .

Mobildeyiz biraz Aciyin ama ya

• Bilmiyorum, sakin bir kullanıcı olduğum için hiç yollarda araç tokatlamak gibi gelişen durumlarım yada isteğim olmadı.

Ama aracın motor şanzıman uyumu gayet iyi.
    105'lik TDI dsg ye fark atacağını düşünüyorum. Uygun uzun bir yerde/yolda denemek lazım...

• Çok özür diliyorum alıntıla yaptığım için düşünemedim kusura bakma lütfen.

-Dediğim gibi aklımda yeni kasa makyajlı bmw 116 var onunda motoru 1.5 3 silindir 116hp olacakmış oda korkuttu beni mersonunda 109bg 1.6 4 silindir olması korkutuyor.
    benim baba engelli onun üstüne alıcam arabayı onun için 1.6 sınırım var eko olsun diyede dizel alıcam ama motorlar korkutuyor dediğim gibi.
  • Alıntı olunca fark ettim, 2-3 güne güncel İstanbul yakıt tüketimini ve tampon altı çizikleri paylaşayım. Uygun zamanda kaskodan yaptıracaģız.
    Aracın AMG ve ince yanaktan dolayı basık olması kardeşime biraz sorun yarattı. Haliyle İstanbul aracı da tampondan çizik yaralı bereli olmasa olmaz, fazla kafaya takmıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.