Şimdi Ara

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
4
Favori
20.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elimde biraz tecrübe ve bolca resim var, paylaşayım dedim.

Mayıs ayı itibari ile Kız kardeşimin İstanbul da kullandığı 2012 CivicHB Sport i-shift aracı kullanım dışı bırakarak evimizin otoparkına
    çektik(şu an ne olacağınına kara veremedik). Ve 2014 A180 CDI 7G-DCT AMG Mavi renk araca merhaba dedik...

İlk önceleri bu aracı almak gibi bir planımız yoktu. Ama beklentilerimizi karşılayan C sınıfı HB dizel+otomatik ler arasında fazla seçenek
    olmayınca ve fiyat 80-90.000TL lere dayanınca, bizde BMW1 ve A180 serilerine yöneldik. Bu aşama da seçimi kardeşimize bıraktık, o da
    ezelden beri uzun kaputundan dolayı BMW1 fobisine sahip olduğundan direkt eledi. Bayiden aldığımız 107.000TL lik fiyat üzerine
    "kız bizim araba bizim" hesabına uyup, "oldu olacak" Bixenon/cam tavan/ışık paketi/dijital klima eklettik, Mavi rengi de üzerine koyduk.

Hesap; 122.000TL çıktı. Kızımızdan değerli mi? dedik aldık gitti...
    (Lütfen! Onun yerine şu vardı olmasın. Araç kişiye özel alındığı için biz bunu uygun gördük.)

Araç Mayıs sonunda bayiye geldi, işlem sonrası hemen teslim aldılar.

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

1-15 Haziran aileyi ziyarete gittiğimde bolca kullanma fırsatı buldum. İlk önceleri CDI dan dolayı arabaya soğuk baksam da, zaman içinde
    aracın diğer durumları motoru unutturdu. Zaten! ekonomi odaklı bir kullanım için alınmıştı, aracın kendisi de bunu fazlasıyla destekleyince
    unuttum/unuttuk gitti.

Araç oturma pozisyonu ve çevredeki ihtiyaç duyulan her şeye kolay erişim imkanı sunuyor. Her şey yerli yerinde. Yumuşak plastik ve karbon
    kaplamalar kalite hissini arttırıyor. Spor koltuklar çok rahat ve ergonomik, sizi sarıyor ve rahat ettiriyor. Direksiyon çok kaliteli, sürekli
    okşamak() istiyorsunuz.
     ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

Ama çıkıntı gibi duran tablet den bozma ekranı yok mu? Onu kim icat ettiyse, yakalayıp sormak isterim, Neden?
    Gömün şu ekranı konsola. Kim çıkartı bu işi bilmiyorum ki? Hadi tasarımcı allengirli birşey yapayım demiş olabilir, sen niye onay veriyorsun?

Yumuşak bir direksiyona ve tepkileri güçlü/kıvrak bir kullanıma sahip. Anında cevap alabiliyorsunuz. Vitesin direksiyon da olması
    (Diğer araçlarda silecek kolu) ilk önceleri garip gelse de 1-2 günde adapte oluveriyorsunuz. Çok iyi düşünülmüş, hem fazlasıyla yer
    kazanılmış hemde daha pratik hale gelmiş. Ön arka park, kör nokta sensörleri ve geri görüş kamerası sorunsuz.

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

Araç biraz tavandan basık, çift yönlü dijital kliması gayet verimli. Arkası bana göre rahat ama kızkardeşime göre çok rahatsız!!
    Arkada kolçak yokArkada oturup, cam tavanın ferahlığında İstanbul'u seyretmek bir başka. Ben sevdim...

Açılır cam tavan kullanışlı. Her ne kadar ilk önceleri tavanın ve direklerin siyah kumaş olması içeriyi daraltıyor diye düşünsem de,
    sonradan aracın sportif tarzı ile çok uyumlu olduğunu fark etmeye başladım ve sevdim. Bağaj yeterli. Yedek lastik yok,
    tamir kiti de yok?? Ekstraymış!!

Yakıt tüketimi;
    1- ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

2- ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

3- ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

4- ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

Toplam km/ortalama hız/tüketim;

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış... ★ A180 CDI 7G-DCT AMG'ye bakış...

A serisi Teknik özellikler;
    http://www.mercedes-benz.com.tr/content/turkey/mpc/mpc_turkey_website/tr/home_mpc/passengercars/home/new_cars/models/a-class/w176/facts_/technicaldata/models.html

Bonus;

ek.

09 Mart 2016 güncel yakıt değeri.

Aracın 3200km boyunca oluşan ortalaması;

Aracı İstanbul da 200km kadar kullandım.
    Dikkat etmeden kullanım ile çıkan sonuç şu oldu. Sanıyorum aracı sürekli kullansam 6lt ortalama yakalardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 9 Mart 2016; 11:07:12 >

• Hayırlı uğurlu olsun güzel araç resimler mobilden gözükmüyor :)
  • Çok güzel otomobil. Güle güle kullanın, hayırlı olsun.
  • Hayırlı olsun.

O değilde de şu araç 70000 TL falan olsa biz de alırdık. Ama nerde...
  • kazasız belasız kullansın kardeşiniz, objektif yazmışsınız baya, o ekran dışında çok güzel bir araba
    rengini de ayrıca beğendim çok yakışmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1 HiT u DowN

kazasız belasız kullansın kardeşiniz, objektif yazmışsınız baya, o ekran dışında çok güzel bir araba
    En güzel renk seçimini yapmışsınız, kazasız belasız.
  • quote:

kazasız belasız kullansın kardeşiniz, objektif yazmışsınız baya, o ekran dışında çok güzel bir araba
    Benim de çok almak istediğim bir araç... Fakat fiyatı beni frenliyor, iyiki de frenliyor çünkü benim birikim yapmam lazım hiçbirşeye (gezmek hariç) gereksiz para harcamamalıyım.
  • Düzelttim. Teşekkürler.
  • quote:

Üstad hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bindirsin.

Mercedes test sürüş günlerine katıldım.
    A-180 ve C-180 araçları test etmiştim.
    Gerçekten çok keyifli araçlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Düzelttim. Teşekkürler.
    Teşekkürler. Daha iyileri sizlerin olsun.

Bizde rengini çok beğendik. Ama jantları "keşke! siyah alsaymışız" dediğimiz anlar oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 26darktemplar

Üstad hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bindirsin.

Mercedes test sürüş günlerine katıldım.
    A-180 ve C-180 araçları test etmiştim.
    Gerçekten çok keyifli araçlar.

Teşekkürler.

Kullanması gerçekten keyifli bir araç. O İstanbul trafiğinde o kadar rahat ettim -ki hiç yorulmadım desem yalan olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Temmuz 2014; 20:21:09 >
  • Kazasız belasız, güle güle kullansın.
  • Her ne kadar fiyatını hak etmesede beğendiğim bir araç. Mavi renk çok yakışmış.
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Hocam en iyi kombinasyona sahip aracı almışsınız. Kardeşiniz kazasız belasız güle güle biner inşallah.

737'nin yakıt tüketimi ne alemde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahraman202

Hocam en iyi kombinasyona sahip aracı almışsınız. Kardeşiniz kazasız belasız güle güle biner inşallah.

737'nin yakıt tüketimi ne alemde?

Sabancı, 737'yi çok yaktığı için tüplemiş.

*Teşekkürler.
  • Çok güzel olmuş hatta harika olmuş. Hocam araçta olan + donanımları yazar mısınız ?
  • Sağolasın...

Daha ay olmadı arka tamponu bir yere taktırmış, tamponu(sol uç) tutan tırnak kırılmış.

Oysa şöförlüğü de iyidir. "gel abla! gel abla!" cı otoparkçının suçu olmuş. Bilmediğin bir yerde "gel gel" inanmamak lazım.

Neyse nazarı olmuş. Kaskodan hallederiz.

@SalutGilles
    Bende fiyatının yüksek olduğunu düşünüyor ve hak veriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Teşekkürler. Daha iyileri sizlerin olsun.

Bizde rengini çok beğendik. Ama jantları "keşke! siyah alsaymışız" dediğimiz anlar oldu.

Alıntıları Göster
    Araba çok hoş hayırlı olsun. tecrubelerinizi paylaşırsanız memnun oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorko15

Çok güzel olmuş hatta harika olmuş. Hocam araçta olan + donanımları yazar mısınız ?

Teşekkürler.

7G-DCT AMG ye ek olarak; Bixenon / cam tavan / ışık paketi / dijital klima / metalik renk

@faruk2050; Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 3 Temmuz 2014; 20:33:31 >
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Sende sağol abi.

Aynen katılıyorum. Park ederken başkasının yönlendirmesini dinlememek gerek.

Bi nazar boncuğu olmuş artık.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.