Şimdi Ara

A101 12 OCAK PERŞEMBE (oto aksesuarları vs) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
4
Favori
15.771
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    deniz tuzunu nerden alıyorsun hocam?
  • pek işime yarayan bi ürün yok ama kalorifer sulugu ne işe yarıyor merak ettim dogrusu ?
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Kalorifer ortamı kurutur. Suluğa koyulan su buharlaşarak bu etkiyi azaltır. Nem oranını dengelesin diye kullanılıyor Hocam.
  • kameranın 720 p video kaydı yapacağına inanmıyorum ben bu fiyata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

baharat değirmeni geçen deli gibi sattı 14,95 du yanlış hatırlamıyorsam şimdi fiyatı 19,95 olmuş. Ama mecbur alacağım tuzu değirmende öğütmek işkence oluyor. Normal tuz da kullanmıyorum topaklanmayı önlemek için kimyasal kullanıyorlar ayrıca tadları da kötü geliyor. Deniz tuzunun tadına baya alıştık.

deniz tuzu nerden alıyorsun hocam, nerelerde satılır?
  • çeki halatı alınır mı arkadaşlar?
  • Teyp hakkindaki düşünceleriniz nedir ?
    99model kangoya takilabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nesTeer -- 10 Ocak 2017; 3:17:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Dolar kur farkı yüzünden zira çin'de ürün son kullanıcı için ortalama 5 dolardan başlıyor orta kaliteler 8-10 dolar civarında. Tabi bunu ithal eden düşük fiyatlara alsa da kur farkı yüzünden bunu fırsata çeviriyorlar muhtemelen.

Deniz tuzu konusuna gelince arkadaş yerine cevap vereyim büyük marketlerde çok rahat bulabileceğiniz doğal deniz tuzu benim kullandığım billur marka ve memnunum.
    http://www.billurtuz.com.tr/Ogutme-Tuzu.html
  • Rhodora R kullanıcısına yanıt
    rLzApex arkadaşmızın verdiği linkteki gibi satılan da var, deniz tuzundan üretilen salamura tuzları da var. Ben migrostan kocaman salamuralık tuz alıyorum deniz tuzundan üretilmiştir yazıyor sanıyorum ki yine Billur marka olması lazım.

Ayrıca aktarlarda ya da avmlerde bulunan Arifoğlu ürünlerinin satıldığı mağazalardan da bulabilirsiniz. Bir de EStuz markası olmasım, çeşitli tuzları var onları da deneyebiliriniz. İyotlu deniz tuzunu almıştım bir kere fena değildi. Ama janjanlı paketler pahalı oluyor. Ben 3Kg lık salamura tuzunu en fazla 5 6 liraya alıyorum :)

Billurun bu ufak pakette satılan deniz tuzu ile, salamuralık deniz tuzu arasında ne fark var tam olarak bilmiyorum. 2 3 senedir kullanıyorum ve memnunum bir zararını görmedim. Fakat işte iyotsuz olduğu için benim aldığımın iyot eksikliğini nasıl gidermemiz gerekiyor o konuda tavsiyelere açığım :)

edit: aradım ve buldum işte bu ;
    https://www.google.fr/search?q=billur+salamura+deniz+tuzu&biw=1680&bih=930&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-2Z7mrbbRAhWPeVAKHf3eBYMQ_AUIBigB
    A101 12 OCAK PERŞEMBE (oto aksesuarları vs)

• rLzApex kullanıcısına yanıt
    Güzel iş gören bir aletse 20 lira iyi fiyat, ben tuzu biraz iri olan salamura deniz tuzu alıyorum yine Billur marka. Çekmesi zor oluyor. Markalı ufak paket deniz tuzları ile salamura deniz tuzu arasında ne fark var bilmiyorum. Tat olarak baktığımda hepsi aynı :D

Uzun süre deniz tuzu kullandıktan sonra normal standart tuz kullanınca aralarında ciddi tat farkı seziyorum. Standart tuzlar çok acı geliyor tadı. Deniz tuzunda ise değişik bir lezzet var :D
  • Şu televizyonu biri alsın hayrına 2 senedir satamadılar
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    işgüzer çalışanların hatası bu
    fiyat değişiklği geldiği zaman kasa güncelleme alır yüklenir ve reset atılır
    bu işlemden önce içerde bulunan ana pcden dosya gönderilmelidir
    elbette dikkatli olup bunu bildirmekte fayda var normalde sabah ilk iş bunu yapmak olmalı mağaza müdür yada yardımcısının ama ilkokul mezunu calıstırdıklarından insanlıktan nasibini almış az insan calısır bu firmada her ay 100 kişi başlıyorsa bi bölgeye 50 tanesi bırakır şartları diger marketlere göre cok cok daha kötüdür ...
  • Dana .kiyma ozel fiyat diyo yorum alalim
  • O araç kamerasını asla ama asla almayın. Tost makinesiyle yolu çekin daha iyi, üzülürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cloudy_tr

200 amper iş görür mü? BİM'in 600 üne laf edenler vardı

aynı marka mı bilmiyorum ben A101 den almıştım yolda kaldım lazım oldu takviye yaptık çalışmadı araç başka bir kablo ile hemen çalıştı o yüzden buna güvenip almanızı tavsiye etmem.
  • A101 12 OCAK PERŞEMBE (oto aksesuarları vs)

Bu sürekli var mı malum 10 TL ye satan var ama bulunduğumuz yerde olmuyor fiyat iyi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilcc

A101 12 OCAK PERŞEMBE (oto aksesuarları vs)

Bu sürekli var mı malum 10 TL ye satan var ama bulunduğumuz yerde olmuyor fiyat iyi gibi.

evet hatta internet 2 gb bizde.bimcele geçin 15 lira aynısı

• Sakin elseve şampuan almayın saç döküyor
  • ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    yeni hat almak için dedim hocam yani hat bimcell de 15 Tl mi
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Iyot eksikliğine o kadar takılmayın. Süt Ürünlerini ve deniz ürünlerini yeterince tuketiyorsaniz iyot eksikliği olma ihtimali düşük.

Ayrıca gıda mühendisliğinde bir hoca ile konuşmuştum zamanında. Tuza eklenen iyot un biyoyararliliginin çok düşük olduğundan bahsetmişti. Konu ile ilgili çalışmaları vardı. Bulursam bilimsel makale eklerim.

Bir soruda ben sorayım madem, bu değirmen ile çekirdek kahve çekebilir miyiz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 10 Ocak 2017; 10:10:39 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.