Şimdi Ara

**A-T-İ-K-E-R** OTOGAZ SİSTEMLERİ DESTEK PLATFORMU-CANDAN MÜHENDİSLİK (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.509
Cevap
54
Favori
191.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence atiker .çalışma ve performans açısından hiç bir fark yok elde edecekleriniz aynı fiyatı fatklı.bence atiket,iyi bir servis olması koşuluyla..
    quote:

Orijinalden alıntı: Xzeptus

iyi günler hyundai accent era 2009 1.4 aracıma atiker mi brc mi taktırsam diye uzun zamandır düşünüyorum.malum fiyat konusunda 500- 600 tl fark ediyor. sizce çalışma ve performans açısından fark olurmu? cevaplarsanız sevinirim.hayırlı işler.
  • bu bir sorunmu bunu anlayamadım.bence iyi bir şey bu .
    yolda seyir hallinde gaza gecebilir sorun olmaz.
    biz safa fastı tercih ediyoruz ama fasttede sorun yok memnun bırakacaktır.yorum yapmak için erken davranıyorsun 3-5 depo kullandıktan sonra daha dogru tespitlerde bulunursun.
    www.candanmuhendislik.com.tr
    quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

Ustacım sorularım bitmiyor, bugun gene test sürüşüne çıktım ama benim daha önceki bahsettiğim olay canımı çok sıkıyor.
    SORUN ŞU: Önceden(atiker takdırmadan önce) ; 50 Km yi rahat 2.vitesle alabilirken, şimdi 3. vitesle alıyorum yani 0-60 km arasında 1-2-3 vitesleri çok kullanıyorum önceden böle bişy yoktu, ama aracı benzine alıp da denemedim acaba benzinde çalışırken durum farklı mı die.Onu yarın deniycem.Anladığım adarıyla çok cabuk devir alıyor arac acaba Pc ile gaz ayarı düzeltilebilir mi? Bu arada Fiestama takılan ATİKER safa modeli değil galiba, babam 900 TL ye taktırmıs İzmir-Çiğli de ''GÜNCEM'' e.

wallha bu konuda fikir verebilirsen çok memnun olurum zaten yarın benzinde denemem sonucu aynı şekilde erken devir alırsa gidicem ustaya göstericem.Ama bunu otogazda yapıyor, yolda benzinle seyir halindeyken OTOGAZ a geçmem sorun yaratmaz di mi? yoksa stop edip tekrar mı çalıştırmak lazım otogaza geçmek için.

SAYGILAR....

• G Ü N C E L
  • Merhabalar 2007 model Hyundai Getz aracıma geçen sene Atiker LPG taktırdım. fakat aracım 35 lt simit tank ile 320 km civarı ancak gidiyor. bir depo ortalama 65'e falan doluyor. yakıt bana biraz falza geldi, daha yeni ayar yaptırdım. fakat değişmedi ne önerirsiniz?
  • 35 LT ide (yani 28 litre ile) 320 Km az değil mi yaw?allah allah....
  • yakıt bence normal.benzinle kullansanda 9 lt benzin yakarsın( 10 lt gaz yakıyorsun),
    quote:

Orijinalden alıntı: pileki

Merhabalar 2007 model Hyundai Getz aracıma geçen sene Atiker LPG taktırdım. fakat aracım 35 lt simit tank ile 320 km civarı ancak gidiyor. bir depo ortalama 65'e falan doluyor. yakıt bana biraz falza geldi, daha yeni ayar yaptırdım. fakat değişmedi ne önerirsiniz?
  • Merhaba. İşlerinizde bol kazançlar dilerim. Benim sorunum şudur. 1 ay önce 1999 model hyundai 1.3 lx karbiratörlü aracıma atiker lpg sistemi taktırdım. ilk 2 depoda 160 krş. civarında yaktı ve daha sonra 90 km. yi geçmememe rağmen hızda 205-210 krş. un altına inmedi ( şehirlerarası kullanıyorum aracımı). Lpg yi 1.740 dan alıyorum. Tüm ayarları yaptırdım. Bujiler,hava filitrem de yenidir. Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HANIMTUFEGIMIGETIR -- 28 Ekim 2010; 11:40:05 >
  • Merhabalar benim sorunumla ilgili olarak atikerle görüştüm bayii aradılar ve beni çağırdılar gittim artık atiker ne dedi bilmiyorum ama nozulları değiştirdiler bana 2 demişlerdi 1.8 miş onuda söküp 1.5 taktılar ve tekrar basınç ayarı yapıp kalibrasyon yaptılar şimdilik iyi bakalım ileride ne olacak
    Orijinalden alıntı: yldzyalcin

merhabalar ben aracımı yaklaşık yarım depo benzinle kullandım şu an sorun kısmen düzeldi motorun sesi bile değişti biraz daha kullanırsam düzelecek sanki...

Peki bu sorunun olmaması için ne yapmam gerekiyor.

Nozulları küçültmem gerek sanırım yada sadece basınç ayarı yapsam yeterlimidir..

Kiti taktırdığım servis ilgilenmiyor benzinle alakalı gazda bir problem yok diyor ben bu işi kime yaptıracam kocaeli'deyim..
  • o zaman bence taktırmanın bir anlamı yokmuş ayda 50 lira karım oluyor. araca zararı da cabası. keşke taktırmasaymışım veya atiker taktırmasaydım.
    kuzenim yeni mitsubishi lancer'ına taktırdı 2100 tl verdi sıralı lpgye 180 bin lira yakıyo.

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

yakıt bence normal.benzinle kullansanda 9 lt benzin yakarsın( 10 lt gaz yakıyorsun),

Merhabalar 2007 model Hyundai Getz aracıma geçen sene Atiker LPG taktırdım. fakat aracım 35 lt simit tank ile 320 km civarı ancak gidiyor. bir depo ortalama 65'e falan doluyor. yakıt bana biraz falza geldi, daha yeni ayar yaptırdım. fakat değişmedi ne önerirsiniz?

[/quote

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pileki -- 27 Ekim 2010; 13:29:54 >

• bende km de 150 krs yakıyor.ankarada gazın ucuz olmasıda önemli bir faktor sanırım.
    Birde 8 valf araçlarda benim gibi bazen rolantide tekleme yapması normal mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: u555

bende km de 150 krs yakıyor.ankarada gazın ucuz olmasıda önemli bir faktor sanırım.
    Birde 8 valf araçlarda benim gibi bazen rolantide tekleme yapması normal mi ?

Aracınızın yakıt degerleri ideal noktadadır.
    8v motorlar da nadirende olsa rölantide tekleme görüle bilir
    ama kronık degildir
  • Yakıt fazla gibi bakmak lazım..
    quote:

Orijinalden alıntı: DAMDAGEZENSISKO

Merhaba. İşlerinizde bol kazançlar dilerim. Benim sorunum şudur. 1 ay önce 1999 model hyundai 1.3 lx karbiratörlü aracıma atiker lpg sistemi taktırdım. ilk 2 depoda 160 krş. civarında yaktı ve daha sonra 90 km. yi geçmememe rağmen hızda 205-210 krş. un altına inmedi ( şehirlerarası kullanıyorum aracımı). Lpg yi 1.740 dan alıyorum. Tüm ayarları yaptırdım. Bujiler,hava filitrem de yenidir. Saygılarımla
  • ayda 50 tl tasarruf için takılmaz tabiiki. km niz azmış,

o zaman bence taktırmanın bir anlamı yokmuş ayda 50 lira karım oluyor. araca zararı da cabası. keşke taktırmasaymışım veya atiker taktırmasaydım.
    kuzenim yeni mitsubishi lancer'ına taktırdı 2100 tl verdi sıralı lpgye 180 bin lira yakıyo.

Orijinalden alıntı: candan mühendislik

yakıt bence normal.benzinle kullansanda 9 lt benzin yakarsın( 10 lt gaz yakıyorsun),

[/quote

• merhaba usta.. aracımda atiker var arabam gazda 140 ı geçmiyor benzinde ise 190 maşallah sorun ne olabilr acab a
    saygılar...
  • merhaba bende skoda forman 1.3 karbüratörlü araç var atiker takılalı 2 seneyi geçti ve sürekli sıkıntı çıkarıyor en önemlisi araç ısınınca bezen çalışmıyor marşa bastığımda zıplıyor benzine aldığım zaman bir sorun yok.ikinci sorun gösterge bazen doğru gösteriyor bazen yanlış gösteriyor ve araç diğer emsallerine göre fazla yakıyor gaz ayarınıda bilgisayardan yaptırdım ama değişen birşey yok araçta bir sorun bulunamadı
  • kesinlikle ayarlarımndan (meme küçükte olabilir.)
    quote:

Orijinalden alıntı: enginkoto

merhaba usta.. aracımda atiker var arabam gazda 140 ı geçmiyor benzinde ise 190 maşallah sorun ne olabilr acab a
    saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsanea_06

merhaba bende skoda forman 1.3 karbüratörlü araç var atiker takılalı 2 seneyi geçti ve sürekli sıkıntı çıkarıyor en önemlisi araç ısınınca bezen çalışmıyor marşa bastığımda zıplıyor benzine aldığım zaman bir sorun yok.ikinci sorun gösterge bazen doğru gösteriyor bazen yanlış gösteriyor ve araç diğer emsallerine göre fazla yakıyor gaz ayarınıda bilgisayardan yaptırdım ama değişen birşey yok araçta bir sorun bulunamadı

ustam birde bu aracın sorununu çözseniz
  • Selamlar yaklaşık 3,5 sene önce 2005 model renault megane II 1.4 aracıma atiker marka sıralı sistem taktırdım,geçtiğimiz temmuz sonundan beri aracım inanılmaz şekilde lpg harcıyor,yakıtı resmen içiyor.her sorunda atiker yetkili servisine götürmme rağmen sadece bilgisayarda aracımın değerleri değiştirildi ama çözüm bulunamadı.ustam aracın beyninde hiç bir sorun olmadığını ama nedenini anlamadığını söyledi,bugün ayarları yaptık depoyu fulledik ve deneme sürüşü yaptık,şehirlerarası toplam 57 kmlik bir yol gittik,yolda konuşurken beyininde herhnagi bir sorun olmadığı belirtildi bana,ancak geri dönüp tekrar depoyu fullediğimizde usta hemen aracın fazla yaktığını söyledi ve beynin değişmesi gerektiğini belirtti,bu kesin çözümmü dediğimde denicez gibi bir cvp aldım.
    sizcede 3,5 senelik bir kullanımdan sonra beyin bu tip bir arıza veya hata verirmi,lütfen acil cvbınızı bekliyorum,çünkü perşembe gününe bana beyinin değiştirmek ve enjektörerli temizlemek için randevu verdi,sizce ne yapmalıyım?????
    en son olarak geçen hafta aracım şehir içinde 20 liralık gazla 60 km gibi komik bir km gitti,hemde bu km ayarlar yapıldıktan 2 gün sonra oldu
    ne yapacğımı şaşırdım ve kendime kızıyorum neden atiker taktırdım diye

• quote:

Orijinalden alıntı: red_power

Selamlar yaklaşık 3,5 sene önce 2005 model renault megane II 1.4 aracıma atiker marka sıralı sistem taktırdım,geçtiğimiz temmuz sonundan beri aracım inanılmaz şekilde lpg harcıyor,yakıtı resmen içiyor.her sorunda atiker yetkili servisine götürmme rağmen sadece bilgisayarda aracımın değerleri değiştirildi ama çözüm bulunamadı.ustam aracın beyninde hiç bir sorun olmadığını ama nedenini anlamadığını söyledi,bugün ayarları yaptık depoyu fulledik ve deneme sürüşü yaptık,şehirlerarası toplam 57 kmlik bir yol gittik,yolda konuşurken beyininde herhnagi bir sorun olmadığı belirtildi bana,ancak geri dönüp tekrar depoyu fullediğimizde usta hemen aracın fazla yaktığını söyledi ve beynin değişmesi gerektiğini belirtti,bu kesin çözümmü dediğimde denicez gibi bir cvp aldım.
    sizcede 3,5 senelik bir kullanımdan sonra beyin bu tip bir arıza veya hata verirmi,lütfen acil cvbınızı bekliyorum,çünkü perşembe gününe bana beyinin değiştirmek ve enjektörerli temizlemek için randevu verdi,sizce ne yapmalıyım?????
    en son olarak geçen hafta aracım şehir içinde 20 liralık gazla 60 km gibi komik bir km gitti,hemde bu km ayarlar yapıldıktan 2 gün sonra oldu

aynı soun benim düz sistem atikerde de var çok yakıyor daha 2 yılı yeni doldurdu sorunlar çıkmaya başladı

• GEÇMİŞ OLSUN.ATİKER DE Bİ SORUN YOK 3,5 SENEDİR KULLANIYORSUNUZ VE ŞU AN Bİ ARIZA VAR BUNUN ÇÖZÜLMESİ GEREK.BENCEDE İLK YAPMANIZ GEREKEN YENİ ATİKER REGULATÖRÜ OLAN SR02 DEN TAKTIRIN SORUN GİDECEKTİR.(BEYİN DİYE KASTEDDİĞİNİZ ŞEY REGÜLATÖR OLSA GEREK)
    quote:

Orijinalden alıntı: red_power

Selamlar yaklaşık 3,5 sene önce 2005 model renault megane II 1.4 aracıma atiker marka sıralı sistem taktırdım,geçtiğimiz temmuz sonundan beri aracım inanılmaz şekilde lpg harcıyor,yakıtı resmen içiyor.her sorunda atiker yetkili servisine götürmme rağmen sadece bilgisayarda aracımın değerleri değiştirildi ama çözüm bulunamadı.ustam aracın beyninde hiç bir sorun olmadığını ama nedenini anlamadığını söyledi,bugün ayarları yaptık depoyu fulledik ve deneme sürüşü yaptık,şehirlerarası toplam 57 kmlik bir yol gittik,yolda konuşurken beyininde herhnagi bir sorun olmadığı belirtildi bana,ancak geri dönüp tekrar depoyu fullediğimizde usta hemen aracın fazla yaktığını söyledi ve beynin değişmesi gerektiğini belirtti,bu kesin çözümmü dediğimde denicez gibi bir cvp aldım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.