Şimdi Ara

A-CLASS (206. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.125
Cevap
55
Favori
351.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Mercedes'te A serisini özel olarak sipariş verme şansımız varmı? Varsa hangi bayi, birde sipariş verildikten sonra arabanın gelmesi ne kadar sürüyor bilgisi olan varmı?
  • arkadaşlar RF lastikleri RF olmayanlarla değiştirmek istiyorum, araba çok sert

225/40/18 mi alsam 225/45/18 mi ?
  • Beyler A serisinde 2012-2013 modellerinde en üst paket urban mı yoksa style mı?

Birde 2013 34.000km de hatasız 110bin tl ye alınırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: International

Beyler A serisinde 2012-2013 modellerinde en üst paket urban mı yoksa style mı?

Birde 2013 34.000km de hatasız 110bin tl ye alınırmı?
    amg
    urban
    style
  • Beyler bmw 1 serisi 116 yani ondan iyi yönleri neler?Mesela hangisinin iç hacmi daha geniş?Yakıt konusunda hangisi daha ekonomiktir?Dizel için soruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: International

Beyler bmw 1 serisi 116 yani ondan iyi yönleri neler?Mesela hangisinin iç hacmi daha geniş?Yakıt konusunda hangisi daha ekonomiktir?Dizel için soruyorum.
  • Bildiğim kadarıyla mersoda reno dizel motoru var yakıtı biraz daha iyidir.İç hacim ikisi de hemen hemen aynı gibiydi galiba.Ama ben 1 serisi tavsiye ederim.Bence parasının hakkını daha iyi verir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumda A45 kullanıcısı var mı?

Balatalar ile ilgili bir sorum olacak, servis sürüş tarzından farklk olarak A45 lerde 8-10bin km de balataların değişmesi gerektiğini söylüyor. Bu doğru bi bilgi mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAYOKAN84

Merhabalar.

GLA bu aracın SUV versiyonu.

Okuduklarımdan anladığım kadarıyla arka baş ve diz mesafesi özellikle 180 ve üzeri kişiler için sıkıntı veriyormuş.Bagaj ise klasik C segmenti hatchbacklerde ne kadarsa bunda da o

kadar.

Donanım paketleri en boş STYLE, dolu URBAN, sportif dolu AMG şeklinde...2015 yılına kadar çıkan modeller makyajsız, 2015 yılında hem makyajlı hem makyajsız modeller var...

Naçizane tevsiyem almışken 2015 ve üstü MAKYAJLI AMG modellere bakmanız, zira bence özellikle önden görünüm çok daha klas duruyor.
    Merhaba,

2015 veya 2016 model A 180 CDI AMG bakıyorum. Aracı iyi tanımıyorum, bir kaç kez bindim ama AMG kasaların süspansiyonlarının sert olmasından şikayet ediliyor ve okuduğum kadarı ile Dynamic Select özelliği olan araçlarda sürüş modlarına göre süspansiyonlar da otomatik ayarlanıyormuş.

1) Bazı araç ilanlarında 4 sürüş modu ve Adaptif süspansiyon özelliği var yazıyor. Bu özellik Dynamic Select ile aynı mı farklı bir özellik mi?
    2) Araçta ön panelde EMS yazan tuş varsa kesinlikle Dynamic Select özelliği var kabul edilir mi?
    3) EMS tuşunu Düşük moda alınca süspansiyon konforu yeterli oluyor mu?
    4) EMS tuşundaki E ile ECO tuşu arasında işlev açısından ne fark var?
    5) Yine ilanlarda (2015-2016 modeller için) AMG Full, AMG Full+Full vb ifadeler var ama özellik olarak sorduğumda Dynamic Select, Hill Holder, 4 sürüş modu bile çıkmıyor. Acaba araç sahipleri mi özellikleri bilmiyor yoksa full vb yazıp sazan mı avlıyorlar
    6) Son olarak 2015-2016 kasalardaki AMG Standard ve opsiyonlar listesini ve terimlerin anlamlarını bulabileceğim bir site önerir misiniz? (yabancı dilde de olabilir) - Mercedes sitesinde yeni kasa Standard/opsiyon listesi olduğu için işime fazla yaramıyor.

Tüm bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dasarum

Merhaba,

2015 veya 2016 model A 180 CDI AMG bakıyorum. Aracı iyi tanımıyorum, bir kaç kez bindim ama AMG kasaların süspansiyonlarının sert olmasından şikayet ediliyor ve okuduğum kadarı ile Dynamic Select özelliği olan araçlarda sürüş modlarına göre süspansiyonlar da otomatik ayarlanıyormuş.

1) Bazı araç ilanlarında 4 sürüş modu ve Adaptif süspansiyon özelliği var yazıyor. Bu özellik Dynamic Select ile aynı mı farklı bir özellik mi?
    2) Araçta ön panelde EMS yazan tuş varsa kesinlikle Dynamic Select özelliği var kabul edilir mi?
    3) EMS tuşunu Düşük moda alınca süspansiyon konforu yeterli oluyor mu?
    4) EMS tuşundaki E ile ECO tuşu arasında işlev açısından ne fark var?
    5) Yine ilanlarda (2015-2016 modeller için) AMG Full, AMG Full+Full vb ifadeler var ama özellik olarak sorduğumda Dynamic Select, Hill Holder, 4 sürüş modu bile çıkmıyor. Acaba araç sahipleri mi özellikleri bilmiyor yoksa full vb yazıp sazan mı avlıyorlar
    6) Son olarak 2015-2016 kasalardaki AMG Standard ve opsiyonlar listesini ve terimlerin anlamlarını bulabileceğim bir site önerir misiniz? (yabancı dilde de olabilir) - Mercedes sitesinde yeni kasa Standard/opsiyon listesi olduğu için işime fazla yaramıyor.

Tüm bilgi ve öneriler için şimdiden teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Also available in the A-Class for the first time is Dynamic Select – standard on upper-range variants, as well as models fitted with 7G-DCT, AMG Line or a lowered suspension. Dynamic Select varies the engine, transmission, steering and air-con to suit the driving conditions. Four modes are available: Comfort, Sport, Eco and Individual.

Offered as an optional extra is adaptive damping, which pairs with the Dynamic Select system to swap between Comfort mode with comfortable damping characteristics and Sport mode for a sporty and stiffer damper setup.

Burada yazana göre makyajlı kasada Dynamic Select özelliği AMG paketle standart olarak geliyor ve bu özellikte 4 değişik sürüş modu var. Yani ilanlarda yazan 4 farklı sürüş modu

demek dynamic select var demek.

https://www.youtube.com/watch?v=wtaR3xDESzc

Bu videoda orta konsolda dörtlülerin hemen solundaki tuş olarak görünüyor.

Adaptif süspansiyon ise opsiyonel özellik olarak görünüyor.

EMS'yi senden duydum, araştırdım ama bir bilgide bulamadım açıkçası.

İlanlarda full + full yazmasına bakmayın. AMG paket baz paket olan Style'a göre dolu olduğu için standart AMG paket alan adam full artı full yazıyor.

Burada alıcı olarak sizin standart AMG araçta hangi donanımların olduğunu bilerek, baktığınız araçta standart AMG donanımın üzerine ekstradan neler eklenmiş olduğunu

bilmeniz gerekiyor. Tabii mercedesler opsiyon listesi hayli kabarık araçlardır, A serisi için hangi opsiyonların mevcut olduğunu ve araçta olup olmadığı hususuna hakim olmanız

gerekiyor maalesef. Tabii burda gerekli gereksiz özellik ayrımı yapmak lazım.İhtiyacınız olan özellikleri olan aracı tercih etmek daha akıllıca olur.

İncelemeniz için broşürler

https://m.mercedesbenzme.com/media/3498167/a-class-catalogue-2015.pdf

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=11&ved=2ahUKEwjM1-eL6_bfAhUL_aQKHQt2DWEQFjAKegQIABAC&url=https%3A%2F%2Fwww.mercedes-benz.co.za%2Fcontent%2Fmedia_library%2Fsouth_africa%2Fmpc%2FPASSENGER_CARS_NG%2F2016_Brochures%2FA-Class%2Fw176_a-class_facelift.object-Single-MEDIA.download.tmp%2FA-Class_Speclist_01042016_ePDF.pdf&usg=AOvVaw2UZA__QMgxx35nSHOd_xfm

• Detaylı cevap ve bilgilendirme için teşekkürler. Broşürdeki bilgiler
    ile Türkiye'de satılan standard AMG paket içeriği arasında farklar var. Sanırım, bazı opsiyonel özellikleri Türkiye paketinde standard olmuş. Yine de içerik olarak işime yaradı. Bu arada ikinci linke tıklayınca hata veriyor.

Bir konu hala net değil Dynamic Select ile aracın süspansiyon ayarı da değişiyorsa, opsiyonel olarak alınan adaptif süspansiyon ne işe yarıyor?
    Tek başına Dynamic Select AMG nin sert süspansiyon derdine derman oluyor mu?

Videodaki Dynamic Select Tuşunun yerine Avrupa ve Türkiye'de satılan araçlarda Dairesel şekilde E/M/S yazısı var. Benim kasdettiğim EMS bu.

Not: 2015 makyajlı model için bunu buldum, belki benim gibi bilgi ihtiyacı olanlara faydası olur.
    https://www.epey.com/dosya/4468/2015-mercedes-a-180-cdi-1-5-109-ps-7g-dct-amg-urun-katalogu.pdf/

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasarum -- 18 Ocak 2019; 12:45:12 >

• yeni kasa A da, sesli komutlar calisiyor mu?
  • selamlar,

Elimde A serisi için orta kol dayama için tepsi ve mercedes me adaptörü var satılık.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-mercedes-cla-a-gla-modelleri-icin-kol-dayama-ici-tepsi-646818334/detay/

Düşünenler mesaj atabilir.
  • Arkadaşlar merhaba , usb girişine flash bellek taktığım bir müddet etkinleştiriliyor yazıyor öyle kalıyor sonra gidiyor . 3-5 şarkıdan sonra yine aynı şekilde oluyor . Nedir bu etkinleştiriliyor uyarısı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 21 Mart 2019; 22:52:19 >
  • Arkadaşlar A180 cdı 2013 model urban sahibiyim aracımın tüm bakımları yapıldı. 90 bin km de ağır bakımları yapıldı aracım 100 bin km de şuan ve motorun rölantide çok gürültülü çalıştığını düşünüyorum A serisi dizel kullananlar sizlerde durum nedir?
  • Merhabalar, yakın zamanda satın almak üzere 2005 model A150 Avantgarde bakmaya gidiyorum. Araç hakkında değerli yorumlarınızı, fikirlerinizi almak isterim. İnternette ulaşabildiğim tüm yazıları, kaynakları okudum diyebilirim.
  • a serisi konusu hiç aktif değil aylar önce yazılar yazılmış forumda A serisi sahibi pek yok sanırım.

bende geçen ay başı 2020 model style metalik dağ grisi + cam tavanlısını alarak aranıza katıldım arkadaşlar.

merak ettiğim bazı konular var ama az çok cevaplarını biliyorum yaptığım araştırmalar sayesinde, konulara gelirsek;

araç 2018de yenilenmesine rağmen ve aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala carplay ve diğer özellikler aktif edilememiş, direk paket içerisinde navigasyon geliyor uygulama simgesi var ama aktif deil. bunları merak ediyorum mesela 2 yılda neden aktif edilmesi için bir gelişme yaşanmadı.

ayırıca ambians aydınlatma sonradan eklettiremezmiyiz mesela :(

iyi forumlar.
  • pardon34 kullanıcısına yanıt

Ayni skinti vardi mars dinamosu ve motor takozum degisti ses kesildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeonEyes

a serisi konusu hiç aktif değil aylar önce yazılar yazılmış forumda A serisi sahibi pek yok sanırım.

bende geçen ay başı 2020 model style metalik dağ grisi + cam tavanlısını alarak aranıza katıldım arkadaşlar.

merak ettiğim bazı konular var ama az çok cevaplarını biliyorum yaptığım araştırmalar sayesinde, konulara gelirsek;

araç 2018de yenilenmesine rağmen ve aradan 2 yıl geçmesine rağmen hala carplay ve diğer özellikler aktif edilememiş, direk paket içerisinde navigasyon geliyor uygulama simgesi var ama aktif deil. bunları merak ediyorum mesela 2 yılda neden aktif edilmesi için bir gelişme yaşanmadı.

ayırıca ambians aydınlatma sonradan eklettiremezmiyiz mesela :(

iyi forumlar.

ne kadara aldınız aracı ?

• dr.lightblue kullanıcısına yanıt
    Ötv indirimli 182 indirimsiz 292 bin tl ye aldım
  • 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.