Şimdi Ara

A.Asit-Protein tozu- Hangisini almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 aydır BB yapıyorum son 1-1.5 aydır 5x5 programını uyguluyorum
    bench press 57,5kg
    Squat 60kg
    Deadlift 65kg
    Bover Row 60kg ulaştım oldukça iyi gidiyor

Öğle yemeklerini bile evde hazırlayıp tüm gün makrolarımı sayarak günlük yaklaşık 160-170 g protein alıyorum 3000 cal civarı yani beslenme sıkıntı yok şükür

Boy 178 kilo 74kg

Her şey iyi güzel gidiyor ancak o kadar şey okuyup araştırmama rağmen hangi supplementi almam konusunda karar veremedim. Amino asit ve BCAA kombosu gibi bi fikir var aklımda ama hala a.asit ve protein tozu farkını anlayamıyorum. ne gibi supplementler önerebilirsiniz size şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 25 Mayıs 2019; 16:58:26 >

• Kreatin ve arjinin dışında gerisinin önemi yok. Kreatin özellikle çok yararlı bir supplement.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hulusiaktas

Kreatin ve arjinin dışında gerisinin önemi yok. Kreatin özellikle çok yararlı bir supplement.
    tam arjinin araştırıyodum bi dh bakayım demiştim. kas toparlamalarını hızlandırmak için bcaa almayı düşünüyorum ilk olarak çünkü zaten günlük 150-160 gr protein alıyorum doğal besinlerle
    https://www.supplementler.com/urun/hardline-bcaa-fusion-500-gr-6365

hardline tavsiye eder misiniz peki değerleri oldukça yüksek b6 ve glutamin de mevcut. şu aşamada bcaa ve arjinin kombosu yapmayı düşünüyordum tam olarak. bi kaç ay sonra da prot. toz takviyesi gibi

edit: arjinin :https://www.supplementler.com/urun/scitec-mega-arginine-120-kapsul-6437

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 26 Mayıs 2019; 23:48:48 >

• Toplamda 6-7 kutu protein tozu almışımdır fakat şuan ki aklım olsaydı bir kutuya dahi para vermezdim valla.

En optimum aa kombinasyonu bende şu şekilde;

Spordan önce arjinin ve creatine

spor sırasında ve sonrasında 4.1.1 bcaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

Toplamda 6-7 kutu protein tozu almışımdır fakat şuan ki aklım olsaydı bir kutuya dahi para vermezdim valla.

En optimum aa kombinasyonu bende şu şekilde;

Spordan önce arjinin ve creatine

spor sırasında ve sonrasında 4.1.1 bcaa
    Beslenme iş yerine bile evden götürerek mutfak tartısında hesaplayarak günlük 160 gr kadar protein alıyorum 74 kilo yüzde 12 yağ oranı var şuan. Protein tozu almak bana gerçekten mantıklı gelmiyo dediğin gibi arjinin + bcaa (sırf yüksek değer sebebiylehttps://www.supplementler.com/urun/hardline-bcaa-fusion-500-gr-6365 ) denemek istiyorum. içerisinde cüzi miktar protein de var spor sonrası acil ihtiyaç içinde faydalı olur gibi geliyo bana. teşekkür ederim yorum için

edit: kreatin için önyargılıyım genetik olarak saç dökülmesi var ailede. tetiklediği biraz kanıtlanmış o yüzden kreatin içermeyen ürünlerden devam ediyim diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 27 Mayıs 2019; 0:11:23 >

• Hardline tavsiye etmem. Ben nutrade nin ürünlerini kullanıyorum. BCAA kullanacaksan en yüksek kalite Kyowa kalitesidir ki bu da sadece nutrade markasında var. Ürünlerinden memnunum. Tr sitesi açıldı. kendi sitesinden ürünlerine bi göz at derim. Kyowa Quality de araştır istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

Beslenme iş yerine bile evden götürerek mutfak tartısında hesaplayarak günlük 160 gr kadar protein alıyorum 74 kilo yüzde 12 yağ oranı var şuan. Protein tozu almak bana gerçekten mantıklı gelmiyo dediğin gibi arjinin + bcaa (sırf yüksek değer sebebiylehttps://www.supplementler.com/urun/hardline-bcaa-fusion-500-gr-6365 ) denemek istiyorum. içerisinde cüzi miktar protein de var spor sonrası acil ihtiyaç içinde faydalı olur gibi geliyo bana. teşekkür ederim yorum için

edit: kreatin için önyargılıyım genetik olarak saç dökülmesi var ailede. tetiklediği biraz kanıtlanmış o yüzden kreatin içermeyen ürünlerden devam ediyim diyorum.

Alıntıları Göster
    Saç dökülmesi konusunda haklısın, bende de dökülme yaptı fakat şöyle anlatıyım olayı. Saçın dökülme sebeplerinden biri testosteronun formu olan dihidrotestosterondur. Saç köklerin dihidrotestosterona duyarlıysa sende bunun üzerine vg ve creatine kullanırsan dökülebilir. Yani özetle kreatin saç dökülmesi yapmıyor kreatin kullandığında dht hormonu artmaya başlıyo ve saç köklerinde duyarlıysa dökülüyor. Bununla pararel olarak zaten saç köklerin dht ye duyarlıysa vg yapıncada saçların dökülcektir.

Bu arada attığın linkdeki ürnün içeriğini algılayamadım. Ürünün içinde BCAA+GLutamin 9 gr var fakat içinde 6.6 gr protein var :D

• 1. Günlük protein ihtiyacını doğal besinlerden karşılayabiliyorsan ikisine de ihtiyaç yok.
    2. Günlük protein ihtiyacını karşılayamıyorsan, antrenmandan sonra protein tozu almanı öneririm.
    3. Eğer katı diyet yapıyorsan ve intermittent fasting tarzı beslenme programları uyguluyorsan (öğünler arası uzun, sabah aç karna kardiyo vs) BCAA almanı öneririm.
    4. Protein tozlarının içeriklerine bakarsan bir ölçek protein tozunun içinde aslında gayet iyi değerlerde aminoasit profili içerdiğini görebilirsin.
    5. Beslenme düzeninde eksik olmayan bir kişiye önerdiğim tek supplement “kreatin” dir. Eğer maddi durumun iyiyse ve supplementlerle de takviye yapmak istiyorsan, antrenmandan sonra protein tozu önerebilirim. (Bana kalırsa supplementlerin kas kazanımına %5 illa %10 civarında bir katkısı var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GameArenaRisc -- 27 Mayıs 2019; 17:15:27 >
  • Ben supplementlere faydadan çok biraz zevk ve biraz da denemek için alıyorum açıkcası. Örneğin, antrenmandan önce sitrülin veya l-arginine alabilirsin. Sitrülin, arginine’den daha etkilidir fakat l-arginine geceleri yatmadan alınabilir (GH’yi arttırdığı için) kardiyolardan önce l-carnitine alabilirsin. Yağ yakımına katkı olsun diye. Bu liste uzar gider. Aminoasitler hakkında fikrin olsun diye yazdım.
  • Antrenman öncesi bcaa sonrası glutamine gece yatmadan zma

• quote:

Orijinalden alıntı: hulusiaktas

Hardline tavsiye etmem. Ben nutrade nin ürünlerini kullanıyorum. BCAA kullanacaksan en yüksek kalite Kyowa kalitesidir ki bu da sadece nutrade markasında var. Ürünlerinden memnunum. Tr sitesi açıldı. kendi sitesinden ürünlerine bi göz at derim. Kyowa Quality de araştır istersen.
    https://urun.n11.com/amino-asitler/nutrade-bcaa-411-600-gr-100-servis-limon-aromali-P139521067

şu ürün müdür acaba? 2-3 yıl önce nutrade protein tozu kullanmıştım zaten bu zamana kadar aldığım tek üründü. Hardline içerik olarak çok göz dolduruyo ama işte kalitesine güvenemedim ben de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 27 Mayıs 2019; 21:49:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

Saç dökülmesi konusunda haklısın, bende de dökülme yaptı fakat şöyle anlatıyım olayı. Saçın dökülme sebeplerinden biri testosteronun formu olan dihidrotestosterondur. Saç köklerin dihidrotestosterona duyarlıysa sende bunun üzerine vg ve creatine kullanırsan dökülebilir. Yani özetle kreatin saç dökülmesi yapmıyor kreatin kullandığında dht hormonu artmaya başlıyo ve saç köklerinde duyarlıysa dökülüyor. Bununla pararel olarak zaten saç köklerin dht ye duyarlıysa vg yapıncada saçların dökülcektir.

Bu arada attığın linkdeki ürnün içeriğini algılayamadım. Ürünün içinde BCAA+GLutamin 9 gr var fakat içinde 6.6 gr protein var :D

Alıntıları Göster
    evet malesef genetiğin önüne geçemiyoruz. bu aralar araştırmıştım özetlediğin şekildemiş mevzu ama yine de çekiniyo insan bu etkilerden

• quote:

Orijinalden alıntı: GameArenaRisc

Ben supplementlere faydadan çok biraz zevk ve biraz da denemek için alıyorum açıkcası. Örneğin, antrenmandan önce sitrülin veya l-arginine alabilirsin. Sitrülin, arginine’den daha etkilidir fakat l-arginine geceleri yatmadan alınabilir (GH’yi arttırdığı için) kardiyolardan önce l-carnitine alabilirsin. Yağ yakımına katkı olsun diye. Bu liste uzar gider. Aminoasitler hakkında fikrin olsun diye yazdım.
    teşekkürler yorum için şu an olmasa bile ben de 1-2 ay sonra sırf denemek için sitrülin arginine deneyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

Antrenman öncesi bcaa sonrası glutamine gece yatmadan zma

orhan yılmaz çok kaliteli knuşan bi adam yönümü bcaa glutamine çevirdim sadece marka bakıyorum. Konuda ddediğim gibi kreatin gücünü biliyorum ancak kullanmayı pek istemiyorum. Bi de şöyle bi düşüncem var ayrı ayrı bcaa ve glutamin almak daha faydalı mı olur yoksa glutamin içeren örnekhttps://www.supplementler.com/urun/scitec-bcaaglutamine-xpress-600-gr-7157?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber ürünü mü alsam. Genel olarak her şey için birlikte her şeyden olandansa ayrı ayrı almak daha kaliteli olur diye düşnüüyorum yardımcı olur musun ürün konusunda yarın akşama kadar sipariş geçmem lazım bayram öncesi vereyim yoksa bayramdan sonra fiyatlar fırlayabilir dolar molar

• Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    Böyle ikisi bir arada ürünlerde her serviste açıklamada yazan oranların tutacağını sanmıyorum. ayrı almaktan yanayım.sadece glutamine bile yeterli ne kadar çok o kadar iyi diye bir şey de yok. bütçe varsa bcaa+ glutamin yeter artar. kreatin de kullanırım ama yaz geliyor şuan gereksiz geliyor.

proteinmarket.com.tr de indirimli daha uygun şeyler bulabilirsin ama sohbette sor mutlaka stokta var mı ne zaman çıkar.

MArka olarak bizde çok fazla uyduruk ürün var.
    Bu siteden bak var mı yok mu bir fikir verir.ben optimumun aromasız ürünlerini kullanıyorum.tadı çok kötü ama alıştım bir kere.
    https://labdoor.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: JazHoyt

Böyle ikisi bir arada ürünlerde her serviste açıklamada yazan oranların tutacağını sanmıyorum. ayrı almaktan yanayım.sadece glutamine bile yeterli ne kadar çok o kadar iyi diye bir şey de yok. bütçe varsa bcaa+ glutamin yeter artar. kreatin de kullanırım ama yaz geliyor şuan gereksiz geliyor.

proteinmarket.com.tr de indirimli daha uygun şeyler bulabilirsin ama sohbette sor mutlaka stokta var mı ne zaman çıkar.

MArka olarak bizde çok fazla uyduruk ürün var.
    Bu siteden bak var mı yok mu bir fikir verir.ben optimumun aromasız ürünlerini kullanıyorum.tadı çok kötü ama alıştım bir kere.
    https://labdoor.com/
    siteyi inceledim güzel site bcaa olarak en tepeden baktığımda bizim ülkede satılan yalnızca şu var
    https://www.supplementler.com/urun/optimum-bcaa-5000-powder-345-gram-5010?gclid=Cj0KCQjwla7nBRDxARIsADll0kCqVERiyutP72-W8KnaKxcZkZlK6MbYk7PEXCKUGuV_oYVTHIb0OJQaAu13EALw_wcB

labdoor siteden baktığımda bile efficiency kısmı puanı düşüktü bizim ülkede de pek alan olmamış ama labdoor sitesinde en iyi ürün olarak bu gözüküyor. bcaa+glutamine ayrı ayrı alabilirim bütçe olarak problem olmaz tavsiye marka verebilir misin bayrama gitmeden alsam iyi olur yarın falan veririm siparişi eğer marka karar verebilirsem

dipnot:tad vs. önemli değil saf a.asit lerin tadı güzel olmamalı zaten BB lezzet değil verim sporu tad mad boş işler etki versin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tar Goroth -- 27 Mayıs 2019; 23:8:28 >

• Tar Goroth kullanıcısına yanıt
    ben antrenmandan önce 5-6 gram sitrülin ve optimum nutrition markasının amino energy isimli preworkout'unu karıştırıp içiyorum.(tadı baya baya iyi aynı aromalı bcaa olsa arada koyar zevkine içerim yani o derece) antrenmanda patlıyoruz daha sonra tabii
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.