Şimdi Ara

A-101'e BİP sesli park sensörü geliyor beyler (bizzat kullandım, izlenimlerim) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
15.588
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mesafe gösteren var bende ondan alın derim 7senedir kullanıyorum hiç birşey olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: labidu

Alalım mı beyler 2013 model focus aracıma yazıkmı olur

Al hocam inanılmaz işe yarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süpürge nasıl arkadaşlar tavsiye eder misiniz

• Ben geçen geldiğinde aldim. Montajini kendim yaptim. Inanin cok ise yariyor. Dar yerlere girmek zor aracimin camlari filmli arkayi zor goruyordum hele ki karanlkkta gece. Şimdi cok rahat yanasiyorum. Tavsiye ederim.

Supurgeye bulaşmayın derim. 30Lira cope gider.

• 5 sene olmuştur bimden alınma türkçe konuşan park sensörü kullanıyorum çok memnunum, konuşana kadar aracı vururusunuz olayıda olmaz korkmayın, araç parkediyoruz sonuçta son hız girmiyoruz park yerine yavaş sakince girersen hiç bişey olmaz, ayrıca bu türkçe konuşan park sensörleri aynı zamanda bipleme özelliği oluyor, arkasında tuşu var ister konuşma ister bipleme olarak kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC@DC

Mesafe gösteren var bende ondan alın derim 7senedir kullanıyorum hiç birşey olmadı.

Bunun da sağlı sollu mesafe göstergesi var hocam.
    Hem sıraya dizilmiş ledlerle, hem de rakamla.

Mesela bazen kaldırımda demir çubuklar oluyor, o zaman arkam bomboş olsa bile bip sesi sapıtıyor.
    Ben de mesafe göstergesine bakıyorum, diyelim ki sağdaki ledler full yanarken soldaki ledler komple sönük, o zaman demirlerden kaynaklandığını fark edip gönül rahatlığıyla geri geri gidebiliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracı aldıgımda üzerinde pirana teyp vardı hala var değiştirmedim. hergün farklı bir sorunu oluyo söve söve ağzım yamuldu.pirana gördümü kaçıyorum artık ve diğer çin mallarını
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Bu a101dekiler genelde türkçe sesli oluyor bip sesli değil yani, bu yüzden kafa şişiriyor fazlasıyla.Ek olarak ilerde bir gün sensörlerden biri bozulursa aynısını bulmanız sıkıntı 20 30 lira fazla verin bilindik markalardan almanızı öneririm.

Bu cihaz biplidir hocam.

A-101'e  BİP sesli park sensörü geliyor beyler (bizzat kullandım, izlenimlerim)

Ayrıca sensörlerden biri bozulursa hiç önemli değil, fişini çekin, diğerlerini kullanmaya devam edin.
    Montajı yaparken önce tek sensörle denedim, gayet güzeldi.
    Sensörlerin eksik olması ölçümü şaşırtmıyor, her durumda doğru ölçüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: tomshardware

quote:

2013 focusta park sensörü yok mu?

Şaşırdım açıkçası. Yepyeni model, üstelik C sınıfı araba.

2012 Style focusumuzda da yoktu, sonradan taktirilmisti. Olmamasi rezillikten baska bir sey degil.

Bim den konusan park sensoru almistim, gayet hassas ve kullanisli. Yalniz beyaz secenegi yoktu, sabirsizlik edip aldiydim. Bunun da yok herhalde. Olsadi bununkini takabilirdim. Beyaz gozleri en uyguna nereden bulurum acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

quote:

quote:

2012 Style focusumuzda da yoktu, sonradan taktirilmisti. Olmamasi rezillikten baska bir sey degil.

Bim den konusan park sensoru almistim, gayet hassas ve kullanisli. Yalniz beyaz secenegi yoktu, sabirsizlik edip aldiydim. Bunun da yok herhalde. Olsadi bununkini takabilirdim. Beyaz gozleri en uyguna nereden bulurum acaba?

Ben bir kartona 4 tane delik deldim.
    Sensörlerin kablolarını deliklerden geçirip kafalarını deliklere tam oturttum.
    Ve beyaz spreyi uzaktan uzaktan sıkarak ince bir kat boyadım.

Aracım kırık beyaz olduğu için spreyin tonu tutmadı. Ama yine de kötü durmuyor.
    Mesela şöyle 20-30 metreden bakınca tamponda sensör olduğu bile pek anlaşılmıyor. Düz beyaz duruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

quote:

quote:

Ben bir kartona 4 tane delik deldim.
    Sensörlerin kablolarını deliklerden geçirip kafalarını deliklere tam oturttum.
    Ve beyaz spreyi uzaktan uzaktan sıkarak ince bir kat boyadım.

Aracım kırık beyaz olduğu için spreyin tonu tutmadı. Ama yine de kötü durmuyor.
    Mesela şöyle 20-30 metreden bakınca tamponda sensör olduğu bile pek anlaşılmıyor. Düz beyaz duruyor.

Tozsuz boyayacak bir ortam bulamiyorum, yoksa ben de boyamayi dusundum. Topak topak tozlar yapisiyor. Ama almadan once deneyeyim bi' yine de. Peki uzun sure dayaniyor mu bu boya?

• fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir zımparalama yapmadan polisan beyaz sprey kullandım.
    Aylardır problem yok.

• yigit_dark kullanıcısına yanıt
    Montajı nasıl hocma çok zorluyor mu nerden faydalanadın? Pek araba işlerinden anlamam ama biyerde kılavuz varsa çözerim gibi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Josepth

Bu a101dekiler genelde türkçe sesli oluyor bip sesli değil yani, bu yüzden kafa şişiriyor fazlasıyla.Ek olarak ilerde bir gün sensörlerden biri bozulursa aynısını bulmanız sıkıntı 20 30 lira fazla verin bilindik markalardan almanızı öneririm.

Bu cihaz biplidir hocam.

A-101'e  BİP sesli park sensörü geliyor beyler (bizzat kullandım, izlenimlerim)

Ayrıca sensörlerden biri bozulursa hiç önemli değil, fişini çekin, diğerlerini kullanmaya devam edin.
    Montajı yaparken önce tek sensörle denedim, gayet güzeldi.
    Sensörlerin eksik olması ölçümü şaşırtmıyor, her durumda doğru ölçüyor.

Biliyorum hocam zaten bazı kıl müşteriler var ki illede çalışsın istiyorlar ona nazaran öyle yazdım :)

• Daha önce geldiğinde ben ve arkadaşlarım aldık. Şuan biri hariç hepimiz çok memnunuz. İlk ona yapmıştık, Ondada montaj hatası yaptık sanırım. Sensörleri çekiştirmekten kabloları bozulmuş olabilir.

Sinyali algılaması falan çok çok iyi. 2,2 metreden itibaren nerde yaklaşım olduğunu göstermeye başlıyor. 1,3 metreden 30 cm kadar ses gitgide artıyor.

Takmadan önce aha değdi çarptık heralde deyip araçtan inince daha 2 mt olduğunu görünce kafayı yiyordum daha önce kullanmadıysanız takılınca şimdiye kadar niye almamışım diyeceğinize adım kadar eminim

• Nissan firması dandik bir taneyi hediye olarak taktı. Sensörlerden biri sürekli ötüyordu . Bu sensörün kablosunu kestim ötme durdu. Bir yıl önce ekranlı alayım dedim . Yunusemre otomotivden yeo markayı(kendi markaları) 99 liraya aldım. Aldıktan beş ay sonra kendim takayım dedim. Tesisat hazır. Taktıktan sonra bir sensör arızalı çıktı sürekli ötüyor. Firma beyinde Sorun var deyip yeni beyin yolladı. Sorun düzeldi. Ekran kablosunu susta alıp tavandan ön tarafa kendim çektim. Şu anda iki sensörüm yine ötüyor. Yunusemre otomotiv şu anda bu ürünü satmıyor. Sanırım ürünler sorunluydu. Aynı çapta farklı sensör taktım ama çalışmadı. Üç numaralı sensörü bir numaralı sensörün yerine taktım ve beyinde de bir numaralı yere taktım çalışıyor. İki sensörle kullanıyorum. Aliexpressten 18.5 mm çaplı yeni park sensörü ve yedek sensör siparişi verdim. Park sensörü olmazsa olmazım. Üç sefer beni kazadan kurtardı.A101 deki park sensörünün sensör çapı kaçtır bilginiz var mı?

• Cihaz güzel, A101'den almadım ama aynı üründen taktım.
    FAKAT, bugün aracı yıkamaya verdim. Yıkamadan sonra bi park olayı oldu. Bomboş alanda 0m diyerek deli gibi bipledi :D. 5 saniye sonra falan düzeldi. Su mu kaçtı nedir...
  • Kassady kullanıcısına yanıt
    Kılavuzu çok ayrıntılı değil. Youtubeden video izleyerek biraz bilgi sahibi oldum. Elinizde matkap varsa hallederseniz. Ucu çıkıyor zaten. Araçta takacağınız yeri teyit edin. Çok yere bakmamalı sensörler. Deldiğinizde arkası boşta olması gerekiyor. Benim araçta tampon kuşağı siyah ona montaj yaparım dedim. Söktüm arkasını baktım. İyiki bakmadan delmemişim. Kuşaktan da olacaktık. Arkası boş degil uç o kadar delmez. Tamponu delip hallettim. Kabloları şurdan şurdan geçiririm diye onu da teyit edin.Bagaja gircek yeri olsun. Sorun yoksa alın hakikaten çok işe yarıyor. Metre göstergesi var 2 metreden algılıyor. 0.5 m kala bip sesi susmuyor durdur aracı diyor. Elektrik işide geri vites hangi kablo onu bulup soketini bozmadan soketten direk bağlarsınız. Kablo yaralanıp zarar görmez. Zaten diğer parçaları hep soketli yerlerine oturtuyorsunuz iş bitiyor.

1 not daha: Benim gibi acele etmeyin gittim yanlış hesapayıp delik ölçümünü 5 tane delmek zorunda kaldım. Ondan sonra gidip 1 tane göz sipariş verdim o deliği kapattım. Görüntü olarak göze batmadı ama 15 lira zarara girdim.

• Arkadas bipli falan deyince ben kufur eden sensor zannettim. Bunu da mi icat ettiler dedim.

• elektriğini geri vites lambasından aldığımız zaman dc akımın sadece pozitif kutbunu buradan alıyoruz( kırmızı kablo). Negatif kutbu(siyah kablo) ise arabanın şasesine herhangi bir yerine bağlıyoruz. Bağlarken kısa devre olursa geri vites lambasının sigortası atıyor bilginize. Ekranı ve sensörleri beyne bağlayın. Güç kablosun siyah renkli olanını arabanın metal aksamına bağlayın. Arabayı çalıştırın ve geri vitese atın. Geri vites lambasının bağlı olduğu soketteki kablolara kırmızı renkli kabloyu değdirin. Ekran öttüğü an aracı geri vitesten çıkarın. Eğer ekran kapanıyor ise kırmızı kablo oraya bağlanacak. Ekranı öne kadar getirmek için ya kapı fitillerini kullanın ya da araç tavanını kullanın. Araç tavanından geçirmek için elektrikçilerin kullandığı sustayı kullabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.