Şimdi Ara

8GB Ram var. Kullanılabilir miktar 4GB??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
21.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evet sorunum bu şekilde arkadaşlar. 8gb ram var ama kullabilir miktar 4gb diyoR?

• Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özelliklere bakınca ne diyor. Yüklü bellek miktarı ?

Ayrıca Windows'un 32 Bit mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 18 Ocak 2012; 15:16:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Bilgisayarım'a sağ tıklayıp özelliklere bakınca ne diyor. Yüklü bellek miktarı ?

Ayrıca Windows'un 32 Bit mi ?

yüklü bellek miktarı : 8GB (Kullanılabilir Miktar: 4GB) aynen böyle yazıyor. bu arada tabiki 64 bit
  • bu arada ikiside aynı ram. Kingston KHX1600C9D3\4G ram
  • Bunu dene bakalım.

Başlat > Çalıştır > ''msconfig'' > önyükleme > Gelişmiş seçenekler > ''Bellek Üst Sınırı'' seçeneği işaretlenmiş ise ibareyi kaldır Uygula > Tamam
  • quote:

Bunu dene bakalım.

Başlat > Çalıştır > ''msconfig'' > önyükleme > Gelişmiş seçenekler > ''Bellek Üst Sınırı'' seçeneği işaretlenmiş ise ibareyi kaldır Uygula > Tamam

işaretli değil hocam o zaten :(
  • bende kingston ram var bende de 8 gb ta aynı sorunu yapmıştı ramların 1600 mhz çalışıyorsa biostan auto ya çek ramleri hızı 1333 mhz e düşecek ve bu bende sorunu çözdü neden bilmiyorum 1600 mhz sorun veriyor ramlar 1600 mhz desteklemesine rahmen 1600 mhz yapınca bazen 8 gb ın hepsi gözüküyor bazen 4 gb ı gözüküyor 1333 mhz e çekince düzeliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeZiLay -- 18 Ocak 2012; 15:46:43 >
  • sorunu düzelttim ilgilenenlere teşekkür ederim. ramlerin yerini değiştirdim düzeldi. yalnız şöyle bi gariplik vardı windows tan 8gb görüyodu ama biostan 4gb görüyodu anlamadım o işi. neyse sanırım tam oturtamadım rami yeni takmıştım..
  • bendede var iade ettim tekrar almayı düşünüyom nası çözerim
  • anakartın marka modeli nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaya_o

quote:

Bunu dene bakalım.

işaretli değil hocam o zaten :(

Ekran karti paylaşimli ise bellek gerektiğinde ramden kullanır bu yüzden olabilir.
  • 32 bit ise 4 gb ram den fazlasını takamazsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÇÖZÜM BIOSU TEKRAR YÜKLEYİN ANAKARTINIZIN SİTESİNE GİRİN MODELİNİZE GÖRE EN SON HANGİ BIOS VARSA YÜKLEYİN ANAKART KAFAYI YİYİNCE ÖYLE OLUYOR BEN ÖYLE ÇÖZDÜM
  • Tekrar aynı sorunu yaparsa timing değerini yükseltin veya mhz değerini düşürün bende aynısı olmuştu br şekilde çözdüm.
  • Ramlari cikar deliklere ufle geri tak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.