Şimdi Ara

Laptopta Vram kaç olmalı ? Harici ekran kartı ram 4gb vs 6gb ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopta harici ekran kartı 4gb ile 6gb ram arasında ne kadar fark var ? 17000 TL bütçem var, 4gb vram'i olan laptoplara bütçem yetiyor ancak 6gb vram 20000 TL nin altında yok nerdeyse. Çok şey kaybeder miyim 6gb vram almazsam ?

Ekran kartı Nvdia RTX 3050ti veya 3060 olsun istiyorum.

Marka olarak Asus, Acer, Msi, Dell ve Gigabayt önerildi bana.

Diğer özellikleri yazmıyorum çünkü bu ekran kartları ve bütçedeki cihazların çoğu istediğim özellikleri karşılıyor.

Tüm bu saydıklarım kendimce belirlediğim benim için yeterli olacağını düşündüğüm özelliklerdir. Başka öneriniz varsa da olur.

Kullanım amacı sıklıkla oyun olacak (Dota 2 ve orta ile yüksek seviyede birkaç fps oyunu)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orta ve yüksek seviye oynayacaksan eğer 3050ti yeterli olacak gibi geliyor yeni çıkacak oyunlara dlss geleceği için yeterli bir ekran kartı olur

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • vram önemli hale geldi artık. Masaüstü 3050'ler bile 8gb ile geliyor. Örnek açısından doom eternal ya da assassin's creed valhalla gibi oyunlarda full detaya geçmek isterseniz vram eksikliğinden dolayı oyun bu seçeneği size vermiyor ve yetersiz uyarısı veriyor. Üstelik bu daha başlangıç. İlerleyen yıllarda böyle bir sorunla karşılaşmamak için 4gb vram'lere sahip ekran kartlarından uzak durun derim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.