Şimdi Ara

8800 GT oyun problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar problem bugün başladı oyun oynarken aşadaki şöyle şekiller çıkmaya başladı

8800 GT oyun problemi
     8800 GT oyun problemi
    ama oyun yokken herşey gayet normal gözüküyor bende ekran kartından olabilir diye düşünüp konuyu buraya açtım

bu problem olduktan sonra son driver ı da yükledim ama işe yaramadı

• kartın saat hızlarını 600/1500/900 e çekip tekrar dener misinz.
  • dediğinizi yaptım ama hata hala devam ediyor üstelik oyunların menülerinde-giriş videolarında problem yok oyun başladığında yapıyor

önceki oyun prototype dı nfs mw da aynı
     8800 GT oyun problemi
  • ekran kartı ramleri ile ilgili olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CooperCrew

dediğinizi yaptım ama hata hala devam ediyor üstelik oyunların menülerinde-giriş videolarında problem yok oyun başladığında yapıyor

8800 GT oyun problemi

Sadece bu oyuna özelmi yoksa bütün oyunlarda sıkıntı yaratıyormu ?..
    Saat hızlarını düşür ayrıca fan hızını %100 yap.. Isınmadan kaynaklanıyor gibi problem.. Birde kasa içindeki durumuna bak kartın alt slotu boş olsa iyi olur..

• Bu sorunu yapmadan önce (yani pc yi en son sorunsuz açtığınız zaman) ne yapmıştınız.
  • Saat hızlarını default hale getir. Kartın ısısınıda kontrol et. Yoksada ram arızası gibi duruyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdurak -- 16 Haziran 2009; 17:02:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: matttrak

quote:

Orjinalden alıntı: CooperCrew

dediğinizi yaptım ama hata hala devam ediyor üstelik oyunların menülerinde-giriş videolarında problem yok oyun başladığında yapıyor

8800 GT oyun problemi

Sadece bu oyuna özelmi yoksa bütün oyunlarda sıkıntı yaratıyormu ?..
    Saat hızlarını düşür ayrıca fan hızını %100 yap.. Isınmadan kaynaklanıyor gibi problem.. Birde kasa içindeki durumuna bak kartın alt slotu boş olsa iyi olur..

hayır oyunların %80 i böyle
    kart yükte 65 derecelerde geziyor(hw monitor de gördüğüme göre)
    kart zaten 2 slot kaplıyor altında boş 2 slot daha var
    zaten oc siz kullanıyordum birde emreonal69 un dediği hızlara çekmeme rağmen değişmedi dahada düşürmem gerekirmi ?

• quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

Bu sorunu yapmadan önce (yani pc yi en son sorunsuz açtığınız zaman) ne yapmıştınız.

evga precision dan fan hızını arttırmıştım otomatikten %100 e getirip öyle oynuyodum

sistemi önceki kış toplamıştım eğer dediğiniz gibi ram arızasıysa geri alırlarmı acaba ?

edit:yine nfs den çektiğim resim.videolarda ve masaüstünde problem yok kafamı karıştıran problem bu
     8800 GT oyun problemi
    tdu dan(bu oyunun giriş videosunda ve menüsünde problem yok)
     8800 GT oyun problemi ve şuan gpu memory 820 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooperCrew -- 16 Haziran 2009; 17:13:59 >

• Genelde paralel işlemcilere(shader) fazla oc yapıldığında yapar bu tür sorunları, oyuna girer girmez mi yapıyor yoksa belli bir süre sonra mı?(başdaki video kısmı hariç)

Furmark da extreme burning ve log gpu temp i işaretleyip test yaparmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreonal69 -- 16 Haziran 2009; 17:15:33 >
  • quote:

Genelde paralel işlemcilere(shader) fazla oc yapıldığında yapar bu tür sorunları, oyuna girer girmez mi yapıyor yoksa belli bir süre sonra mı?(başdaki video kısmı hariç)

shader ı gpu nun core u arttırınca artınca yükselecek moda ayarlamıştım ama 1625 ten 1400 e düşürünce bile fark etmedi

ve evet oyun başladığı anda görüntü bozuluyor
  • Furmark da extreme burning ve log gpu temp i işaretleyip test yaparmısınız.
  • quote:

Furmark da extreme burning ve log gpu temp i işaretleyip test yaparmısınız.

sonuçlar (650-1625-950 stok ayarlar)

başlarda yine aynıydı ama sıcaklık artmaya başlayınca görüntü düzeldi(arada sırada yine bozuldu ama kısa süre sonra yine düzeldi)

8800 GT oyun problemi-1.ss
     8800 GT oyun problemi2
     8800 GT oyun problemi3
     8800 GT oyun problemi4

ne kadar beklemek gerektiğini bilmediğimden son resimdeki noktaya geldikten sonra kapattım

sorun düzeldi gibi çünkü denemek için nfs ye girdiğimde uzun süredir bozulmalar olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CooperCrew -- 16 Haziran 2009; 17:33:55 >

• Ekran kartının üstündeki fanın bağlantısını kontrol et sanki fan tam çalışmıyor gibi.. ram ler de çabuk ısınıyor gibi.. Türkiyede Garanti olayı çok zayıf tamamına yakınına kullanım hatası veya voltaj dengesizliği diyorlar..
  • Ram lerden biri ve ya bir kaçı gitmiş sanırım.Garantiye yollayın değişim yapılacaktır büyük ihtimal.Tr de garanti olayı evet biraz yavaş işler ama işler.Değişim yapacaklarına kesin gözüyle bakalbilirsiniz.
  • hiç durmayıp garantiye gönderin büyük bi ihtimalle değişir kart
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.