Şimdi Ara

7970-280x Bakır Arka Soğutucu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Can sıkıntısına kendime yeni bi iş çıkardım sizinle paylaşayım dedim ihtiyacı olan varsa yardımcı olur..
    malum AMD GPU'lar ateş parçası gibi oluyolar bende boardın arka yüzünden bakır blok soğutucu yapmaya karar verdim termal pedlerle gpu ve elektrik devresini soğutmayı pilanlıyorum..
    bunu yapacağına ön yüzdeki fan tertabatini değiştirseydin diyenlere ben zaten kartın tasarımı seviyorum o 3 yada 2 fanlı olanlar pek hoş değiller hemde iş olsun işte...

bakır levhayı :https://www.metalal.net/Bakir-Levha,LA_130-2.html#labels=130-2 bu siteden temin edebilirsiniz ben 0,8mm lik aldım pilakadan 8 adet çıkıyo 4 katlı 3,2mm olucak iki adet kart için yeterli ilerde bi 7970 daha alınca hazır olsun diye..

CNC den siyah pilexi kestirdim akşama bakıcam şablon olarak delikler oturuyomu diye geriye bakır pilakanın gelmesine kalıyo...

• Güzel de aslında şu cpu sogutuculara konumlandırdıkları içerisinde gaz bulunan bakır borulardan bulabilseniz daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Güzel de aslında şu cpu sogutuculara konumlandırdıkları içerisinde gaz bulunan bakır borulardan bulabilseniz daha iyi olur.
    olurda onu arka tarafa monte etmek sıkıntılı gibi bu daha piratik sanki
  • iyi iş çıkarmışın abi , vrm lerin oraya baştan aşağı termal pad koydun mu çok iyi olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Concerve -- 9 Şubat 2015; 18:45:23 >
  • Acaba nasıl verim alacaksınız merak içindeyim. Takip.
  • Hocam iyi olursa sizden ricam parası neyse bana da yapmanız fakat bide termal padi kart arkasını tam boyutunda koysak sıkıntı çıkar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: leqvar

Hocam iyi olursa sizden ricam parası neyse bana da yapmanız fakat bide termal padi kart arkasını tam boyutunda koysak sıkıntı çıkar mı ?
    Termal pedi komple koyamayiz gpu sogutucu ayakları var ben yukarda arkadaşın çizdiği yerlere bide gpu'nun tam ortasını doldurmayı planlıyorum
  • Guzel fikir ve guzel calisma hocam.tebrik ederim.konuyu takip ediyorum.
  • Bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Bekliyoruz
    Merak ettim. Bende yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Cruiser

Merak ettim. Bende yapabilirim.

Alıntıları Göster
    güzel uğraş, ben de 7870 ime deneyebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyyeeekkk

güzel uğraş, ben de 7870 ime deneyebilirim :)

Alıntıları Göster
    Alüminyum icin deniye biliriz.
    Bakır uçuk geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan0725

Alüminyum icin deniye biliriz.
    Bakır uçuk geldi.

Alıntıları Göster
    msı gtx770 içinde yapabilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0245653D0

msı gtx770 içinde yapabilir misiniz ?

Alıntıları Göster
    Alüminyum plaka bakırdan baya ucuz oda olabilir pilakayi 26.2cm den 24.5cm'e çekince 10 adet çıkıyor kart başına 5 adet 4mm yapicak baya sogutmasi lazim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ParsOne

Alüminyum plaka bakırdan baya ucuz oda olabilir pilakayi 26.2cm den 24.5cm'e çekince 10 adet çıkıyor kart başına 5 adet 4mm yapicak baya sogutmasi lazim...

Alıntıları Göster
    termal pedleri burdan temin edebilirsiniz kalınlığı 2mm gayet iyi mavi bide gri olanları var gri olanları daha kaliteli diye biliyorum...

herkese yapmak isterim fakat zaman meselesi bu yaptığım 7950-7970-280-280x bu boardlar aynı diye biliyorum testler bi bitsin istiyene dosyayı hazır kesim halinde veririm siz bakır yada alüminyum pilakayı herhangi bir tabelacı yada reklamcıya götürüp 2dk da kestirebilirsiniz..

• quote:

termal pedleri burdan temin edebilirsiniz kalınlığı 2mm gayet iyi mavi bide gri olanları var gri olanları daha kaliteli diye biliyorum...

herkese yapmak isterim fakat zaman meselesi bu yaptığım 7950-7970-280-280x bu boardlar aynı diye biliyorum testler bi bitsin istiyene dosyayı hazır kesim halinde veririm siz bakır yada alüminyum pilakayı herhangi bir tabelacı yada reklamcıya götürüp 2dk da kestirebilirsiniz..

Alıntıları Göster
    Bakır pilaka geldi ama adı pilaka adam resmen sarıp rulo yapmış yollamış bende kalıba sokmak zorunda kaldım.. siz yakınbi sanayiden pilaka olarak almanızı tavsiye ederim...

• quote:

Bakır pilaka geldi ama adı pilaka adam resmen sarıp rulo yapmış yollamış bende kalıba sokmak zorunda kaldım.. siz yakınbi sanayiden pilaka olarak almanızı tavsiye ederim...

Alıntıları Göster
    Bu plaka tek başına kartı soğutmaya değil, ancak ısısını artırmaya yarar. Zaten referans model olan kartın arka yüzü de kapatıldığında, orada biriken sıcak havanın dağılması daha da zorlaşacak böylece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 10 Şubat 2015; 14:23:57 >

• quote:

Alıntıları Göster
    Termal pedlerde geldi yarın büyük gün :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ParsOne -- 10 Şubat 2015; 15:23:20 >

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    kartı boydan boya kapatmıyoruzki arka tarafta yoğunlaşan ısıyı board üzerinden bakır pilakaya alıcaz bakır pilakanın yüzeyi okadar büyükki Vremlerin ve gpu'nın ısısı bence epey düşücek yada soğutmak için çalışan fanı %60 lardan 40-45 lere çekebilsek ses kesilir...
  • Öyle olur inşallah. Sonuçları yayınlandığınızda bana da haber edin lütfen.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.