Şimdi Ara

7700k ve diğer 4 çekirdekli işlemcilerin sonu. Sonun başlangıcı içeride (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
3
Favori
21.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla dostum kusura bakma da 7700K öldüğü ve oyun oynatamadığı gün Ryzen'ler çoktan tarihe karışmış olacak zaten ;)
  • Sistemimi revize ederken 8600k alacaktım sonra aklıma BF1 de delidli 4,7ghz 4670k da yaşadığım durum geldi bütçemi az daha zorlayıp 8700k aldım ama bunların ömrü de çok uzun olmayacak gibi en kötü ileride satarım ikinci elde rahat satılan işlemciler Threadripper ın en ucuz modeli olsaydı onu alacaktım.
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım oyun gtx1060'ı gömmüş, 1070 can çekişiyor. 1700x ve 1080ti ile 1080p ultrada fps anca 60 hz monitörü kurtarıyor. 1700x ve 1080ti ile yapılan bench var şimdi izledim akla zarar.
    Daha kötüsünü söyleyeyim, ayarı high yapınca 1700x cpu kullanım 75 lere vuruyor. Dur bakalım 1600 ile ne olur acaba cpu usage? 6/12 yi 100 e mi dayayacak acaba?

İleride gelecekte olacakta ölecekte kalacakta dediğiniz oyunlar böyle gelecekse 8700k bile çöp oldu o zaman. Oem zaten uzun zaman önce öldü ama daha öğrenmedi...
    Oyuna YouTube da sövmeyen kalmamış, low ayarda 1060 çöp olmuş bu mu geleceğin çok çekirdek destekli oyunu? Yemişim işlemcisini oyun gpuların alayını gömmüş!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Valla dostum kusura bakma da 7700K öldüğü ve oyun oynatamadığı gün Ryzen'ler çoktan tarihe karışmış olacak zaten ;)

Komik bir yorumdu bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Valla dostum kusura bakma da 7700K öldüğü ve oyun oynatamadığı gün Ryzen'ler çoktan tarihe karışmış olacak zaten ;)

Son gülen iyi güler demişler, vakti zamanı geldiğimde mesajımı hatırlarsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

quote:

Son gülen iyi güler demişler, vakti zamanı geldiğimde mesajımı hatırlarsın

Ben gülüoyrum zaten 7700k nın haline. 16 izlekli işlemciler tepesinde geziyor daha şimdiden.

• Gelecek tahmini: İ7 7700k testler sonucunda daha iyi değerler verecek ama bu sefer de %100 kullanıyor drop yer denecek.

Sadece bir tahmin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optimizasyon da grafiklerde berbat hardware killer 2. Oyunda geldi shadow of war da 8gb altı ekran kartları bu oyunda da bir sürü i7 seviyesi işlemci kulananların canı sıkılacak 2. Kez oynanmayacak oyunlar... Konsolda muhtemelen canavar gibi çalışacak.

• Yalnız gözden kaçan bir husus var sanki ömür boyu 1080p monitör kullanilacak. Netice itibariyle çok değil 2k da bile oyunlarda intel amd farkı kalmıyor ki 4k gittikçe standart hale gelmeye başladı ayrica dx 12 yi de unutmamak lazim. Bence artık salt cpu gücü düşünülerek islemci alinmali

• Patlayan bir şey varsa senin konu olmuş. 7700k nın karşısına koy bakalım ayni fiyattaki ryzen işlemciyi. Bir boyunun ölçüsünü alsın Oyunlarda ryzen intel işlemcilerle başedemez. Battlefield 1 için de aynı şeyler söyleniyordu , ryzenın bütün çekirdeklerini kullanıyor dendi ama yine intel 4 çekirdeklileri ezdi geçti. Şu gerçeği artık anlamak gerekiyor oyunlar intel ile daha barışık ve daha optimize.Daha iyi performans veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

quote:

Orijinalden alıntı: Siyah Kalem

450 liraya Ryzen 1200 aldım çaktım OC u GTX1060 ile paşa paşa kullanıyorum isterse CPU kullanımı %200 olsun

Ryzen+ lar iyi gelirse onlara geçerim yoksa Ryzen 2 ye kadar yola devam.

3.9 oc de i5 6400' den daha iyi bir işlemcidir diyebiliyorsunuz yani ?

7400 den iyi işlemci
  • İntel kullanıcıları neyi hayal ediyor? Arkadaşlar önümüzdeki yıl i7 modeli 16 izlek geliyor. 7700k giriş seviyesi bir işlemci olacak. Bilmem anlatabildim mi? Ayrı bir matematik eksikliğide ryzen r7 serisi i7 7700k modeline göre en az %60 güçlüdür. Herhangi bir 7700k nın ryzen r7 olması için overclockta dahil %160 çalışması gerekir. Piyasada bunca güç varken 8 aydır piyasanın eli bollaşmışken kim bakar 7700k nın 7600k nın gözünün yaşına arkadaşlar. 8700k da piyasada iyi kötü. O güzel günler bitti. 150 fps 200 fps olayları bitti. Bitmek zorunda. 200 fps aldığınız oyunlar i6500 ayarında işlemciler için çıkmış oyunlardı. Bu çıkan oyunlar direk 7700k seviyesinde geliyor.

Tekrar ediyorum. 7700k ARTIK ORTA SEVİYE BİR İŞLEMCİDİR. DENGİDE 8600K MODELİDİR. Yukardaki arkadaş i7700k bittiği gün ryzen r7 seriside biter demiş. O zaman 6900k ve 7820x te biter. Kafalar pırıl pırıl herkeste maşallah bu forumda. Gözlerine sokulan gerçeğide inkar ediyorlar artık. Ben sizi uyardım hala daha uyarıyorum. Siz bilirsiniz vatanda 7700k 1600TL. Gidin alın. 7600k 1100 TL gidin onuda alın

Oyun yapımcısı isterse 1080ti ekran kartını 3 fps çalıştırır. Sende o çıkardıkları oyunu 10 yıl sonra oynayabilirsin. basar textureyi basar parametreleri değişken dokuları 3 fps full hd çözünürlükte cgi kalitesinde 3fps oynarsın. Hayal görmeyin. 6900k seviyesindeki işlemci artık amd tarafında 1200-1300TL civarında. 7700k nın performanssızlığı hiçbir oyun yapımcısının umurunda olmaz. Gücü bu kadar çünkü. Keyfiniz bilir. Bunun gibi daha birçok oyun çıkacak. İzleyin görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Patlayan bir şey varsa senin konu olmuş. 7700k nın karşısına koy bakalım ayni fiyattaki ryzen işlemciyi. Bir boyunun ölçüsünü alsın Oyunlarda ryzen intel işlemcilerle başedemez. Battlefield 1 için de aynı şeyler söyleniyordu , ryzenın bütün çekirdeklerini kullanıyor dendi ama yine intel 4 çekirdeklileri ezdi geçti. Şu gerçeği artık anlamak gerekiyor oyunlar intel ile daha barışık ve daha optimize.Daha iyi performans veriyor.

peki i7 16 izlek gelince ne olacak bu 7700k nın hali. Bi anlatsana? i3 seviyesindeki hangi işlemci tepe model i7 ile aynı gücü sergiledi. Aç bakayım benchmarklar. Bak bakalım i3 seviyede bir işlemci şu an i7 modeline denk mi. Önümüzdeki yıl i3 seviyesine düşçek 7700k. Haberiniz yok burada. Şu an i5 seviyesinde zaten. Kalkmışsın battlefiled diyorsun. Battlefield 128 kişi olduğu gün (o da oalcak) 7700k nın ağladığı gündür. 2011 den bu yanada 128 kişi olamamasının sebebi intelin orta seviye i5 6400 ayarına olan işlemcileridir. Çok biliyormuş gibi sallayın durun burada.

7600k yukardaki oyunda 40-45 fps arası veriyor sehirde. 1100 T;L o işlemci. Tavsiye verdiğiniz arkadaşlara bunu açıklayaibilyor musunz? BEn bir açıklama bekledim hala ryzen karalamasına giriyorsunuz. Buyrun açıklayın. Kötüleyin firmayı. Başka oyunda böyle geldiğinde ne diyeceksiniz. O oyunlarda gelecek. Hayal görmek güzel. 5 yıldır uyuttu intel hepinizi. İyi uykular.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 27 Ekim 2017; 20:21:25 >

• Bitti mi bitmedi mi bilemem ama belki bazıları biliyordur. Watch dogs 2 ciktiginda ayni sey olmuştu galiba. Nvidia gpulari ile alakali bir bug vardı ve ilk cekirdek %100 de cakili kaliyordu 7700k ve 6700k da.

Edit: Duderandom84 ün watch dogs 2 videolarina da bakabilirsiniz. Hatta biraz once vega64, 1080,1080ti testi paylasti. Vega64 te cpu kullanimi daha az ve 1080den maks 4 fps az aliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veinglory -- 27 Ekim 2017; 20:29:4 >
  • Oyun 1080p ve 1440p devamlı 100% cpu kullanımında. 4k Çözünürlükte yer yer 100% cpu kullanımı gördüm Videoda. Cidden işlemciye acayip abanan bir oyunmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veinglory

Bitti mi bitmedi mi bilemem ama belki bazıları biliyordur. Watch dogs 2 ciktiginda ayni sey olmuştu galiba. Nvidia gpulari ile alakali bir bug vardı ve ilk cekirdek %100 de cakili kaliyordu 7700k ve 6700k da.

Edit: Duderandom84 ün watch dogs 2 videolarina da bakabilirsiniz. Hatta biraz once vega64, 1080,1080ti testi paylasti. Vega64 te cpu kullanimi daha az ve 1080den maks 4 fps az aliyor.

o sıkıntı 8700k, r7 1700 gibi üst seride görünüyor bu oyunda. 7700k gücü yetmediği için bütün çekirdekleriyle patlıyor. Yani oyun burda tekil çekirdeği tüketip bütün çekirdeklerde kendine yer aramış ordada çıkamza girmiş. Gelecek olan optimizasyon r7 serisine ve 8700k modeline yarar gibi görünüyor. 7700k zaten sonuna kadar kullanılıyor. Ryzen serisinde gözlemlenen hiçbir çekirdeğin %40 tan öteye gitmemsine rağmen düşük performans sergilemesi değil. yani yazılımsal değil. Direk toplam güçte eksik kaldığı için şehir içinde bütün çekirdekler %100. Bugün Battlefieldte patlayan i5 modelleri gibi diyebiliriz. Hiçbir güncelleme i5 modelini bf1 de kurtaramadı. Bu oyunda de i7 nin durumu pek umut vermiyor.

• vamp kullanıcısına yanıt
    Bişey savunmuyorum da bi videolari kendin de izleseydin keşke :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Veinglory

Bişey savunmuyorum da bi videolari kendin de izleseydin keşke :)

NEyi izlemem gerekiyor pardon :) İ7 7700k %100 değil mi şehirde? Mağarada tek çekirdeğin %100 barajına takılmasını konu almadıkkki zaten. Konumuz bu işlemcinin şehirde patlaması. Ben izlediğim şeyi gayet iyi biliyorum. Bu sebeple açıldı bu konu zaten :)

edit: Duderandomun videoları şimdi gördüm denk geldi. Orada daha çok tek çekirdeğe takılmış. TAbi çokta durum değişmiyor. İşlemcinin önü tıkalı yük altında %80-90 toplamda. Ayrıca 5ghz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 27 Ekim 2017; 20:41:44 >
  • Amd işlemcilerde cpu kullanımı düşük olması daha iyi işlemci olduğu anlamına gelmiyor. Fx serisinde de hatta eski phenom x6 serisinde bile yine işlemci kullanımı düşük gözükür. Buna karşın gpu kullanımında intel daha verimli oluyor buda sonuç olarak intel işlemcilerde daha yüksek fps olarak karşımıza çıkıyor. Cpu kullanımının yüksek olması oyunun kastığı lag yaptığı anlamına gelmez.Bu tamamen amd ile intelin mimari farkından kaynaklı. Siz sonuca bakın. Sebeplerde boğulmayın. Bize pratikte lazım olan oyun akıcılığının göstergesi yüksek fpsdir.

.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Amd işlemcilerde cpu kullanımı düşük olması daha iyi işlemci olduğu anlamına gelmiyor. Fx serisinde de hatta eski phenom x6 serisinde bile yine işlemci kullanımı düşük gözükür. Buna karşın gpu kullanımında intel daha verimli oluyor buda sonuç olarak intel işlemcilerde daha yüksek fps olarak karşımıza çıkıyor. Cpu kullanımının yüksek olması oyunun kastığı lag yaptığı anlamına gelmez.Bu tamamen amd ile intelin mimari farkından kaynaklı. Siz sonuca bakın. Sebeplerde boğulmayın. Bize pratikte lazım olan oyun akıcılığının göstergesi yüksek fpsdir.

.

ya hala bu kfalar var mı ya. briide kalkıp beğenmiş. Abicim kaç ay daha anlatacağız. 6900k yı da koy buraya işlemci kullanımı düşük çıkıyor. 1800x-1700x6900k aynı ghz de aynı güce sahipler. 7700k modeli 6900k dan veya 7820x ten daha mı iyi? Anlamadığınız konulara fx modelini karıştırarak insanların aklını karıştırmayın. Fx nedir ya? Fx nere ryzen nere?

6900k=1800x-1700x

Buna bu forumda itirazı olan varsa gelsin beni alıntılasın. Eğerki 7700k bu 3 lüden herhangi birinden daha iyidir daha güçlüdür diyorsanız bırakın bu yorum işlerini.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.