Şimdi Ara

7700k ve diğer 4 çekirdekli işlemcilerin sonu. Sonun başlangıcı içeride (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
398
Cevap
3
Favori
21.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba konu ile alakasız ama i3 8350k işlemci gtx 1060 6 gb ye darboğaz yapar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birvarmışbiryokmuş

Merhaba konu ile alakasız ama i3 8350k işlemci gtx 1060 6 gb ye darboğaz yapar mı?

Baya alakasız olmuş. Hangi oyun için? Bu oyun içinse yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 27 Ekim 2017; 21:12:28 >
  • En iyisi ps4 pro allaım bu ne rezillik ya.
  • Oyun için hocam. Üstadlar toplanmışken yeni başlık açmayayım dedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Merhaba konu ile alakasız ama i3 8350k işlemci gtx 1060 6 gb ye darboğaz yapar mı?

• Yine optimizasyon faciası bir oyun ve yine ubisoft hmmm anladım hemen intel işlemcimden kurtulayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 27 Ekim 2017; 21:29:48 >
  • quote:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Yine bir optimizasyon faciası bir oyun ve yine ubisoft hmmm anladım hemen intel işlemcimden kurtulayım.

Hazır intelden kurtulmuşken nvidiadan da kurtulalım ve 1800x+Vega 64 alalım

• Foruma ne kadar anlatırsan anlat, anlattıgın sey onların anladıkları kadardırO yuzden kendını yorma hocam.Bırak 7700k larını kral ılan edıp tapsınlar, bırak 8700k larını 5 senelık cpu olarak gorsunler, bırak ıntel onlara kazıgın kralını atsın.

Amd, ıntel presscotları yerın dıbıne sokan ıslemcısı 3000+ gıbı ryzen mımarısını cıkardı.Kımısı bu olayın farkında, kımısı degıl.Sıyah Kalemde ryzen aldıktan, kullanmaya basladıktan sonra onyargılı olan dusuncelerı degıstı.O yuzden kullanmayan bılemez, anlamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 27 Ekim 2017; 21:27:40 >
  • vamp kullanıcısına yanıt
    Neyse demek istedigim ubisoftun kullandigi oyun motoruyla alakali bir bug olabilir. Cpu sinira dayandiysa dayanmistir ama her gpu icin dayanmistir. Ayni sehir sahnelerinde vega 64 te cpu kullanimi gayet ortalama. Watch dogs2 ye bakin dememin nedeni de bu zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Foruma ne kadar anlatırsan anlat, anlattıgın sey onların anladıkları kadardırO yuzden kendını yorma hocam.Bırak 7700k larını kral ılan edıp tapsınlar, bırak 8700k larını 5 senelık cpu olarak gorsunler, bırak ıntel onlara kazıgın kralını atsın.

Amd, ıntel presscotları yerın dıbıne sokan ıslemcısı 3000+ gıbı ryzen mımarısını cıkardı.Kımısı bu olayın farkında, kımısı degıl.Sıyah Kalemde ryzen aldıktan, kullanmaya basladıktan sonra onyargılı olan dusuncelerı degıstı.O yuzden kullanmayan bılemez, anlamaz

1080ti'ye 2k ve 1080'e 1080p ekran kartı yazan arkadaşımız oyundaki optimizasyon faciasını görmezden gelerek tüm intel işlemcileri öldürünce hemen anlamıyor oluyoruz değilmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 27 Ekim 2017; 21:36:44 >

• 7700k bunlardan iyimiş intelci arkadaşlar. AAAA neden bu işlemciler pahalı? Hay Allah yanlışlıkla yazmışlar herhalde. Salak mı bunlar? 7700k öldüğü gün bunlarda ölecekmiş

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-7820x-soket-2066-3-6ghz-11mb-onbellek-14nm-islemci.html 2774TL

http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i7-6900k-soket-2011v3-3-2ghz-20mb-onbellek-14nm-islemci.html 3393TL

Bu işlemcileri siz gördünüz mü? Siz bu seviye bir işlemci kullandınız mı? Hayır. Bakın ben 1 saat render alırken(işim bu) aynı zamanda youtube üzerinden 1080p klip döndürüp müzik dinliyorum ayrıca forumda takılıyorum 10-15 sekme açık yukarıda. 1 kez teklemiyor sistem(1700x). İşlemcim oyunları açtığında ise çalışmıyor bile. %20-%30 oyunu Takmıyor. 50 dereceyi geçmiyor. 6900k kullannalarında aynı 7820x modelini kullananlarında durumu aynı. Siz daha bu seviyede bir işlemci kullanmadığınız için neyin ne olduğunuda bilmiyorsunuz. Tutturmuşsunuz bir türkü i5 7600k-i7 7700k kafanıza göre takılıyorsunuz. Eğer yukardaki intel işlemcileri alacak durmunuz olsaydı dediklerimi anlayabilirdiniz. Bu işlemcileri ve gücünü bilmediğinizden bu oyunda 7700k patlayınca optimizasyon özürlüsü diyorsunuz.

8700k-7800x-7820x-6900k ve ryzen r7, r5 1600x modellerinin dikkate alıdığı her oyunda 7700K patlamaya mahkumdur.

Adam 6600k almış daha oyunu arka plana atıp web browsera girince makinası kilitleniyor kalkmış 1700x işlemciye kötü deyip 7700k yı övüyor

Alemsiniz valla.

• Oyun sıkıntılı arkadaşlar fazla söze gerek yok. Fakat b uoyun üzerinden de 4 core öldü vs demek kesinlikle yanlış bir yaklaşım ki klasik Ubisoft işte.

GPU

7700k ve diğer 4 çekirdekli işlemcilerin sonu. Sonun başlangıcı içeride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 27 Ekim 2017; 21:45:39 >

• quote:

quote:

Foruma ne kadar anlatırsan anlat, anlattıgın sey onların anladıkları kadardırO yuzden kendını yorma hocam.Bırak 7700k larını kral ılan edıp tapsınlar, bırak 8700k larını 5 senelık cpu olarak gorsunler, bırak ıntel onlara kazıgın kralını atsın.

1080ti'ye 2k ve 1080'e 1080p ekran kartı yazan arkadaşımız oyundaki optimizasyon faciasını görmezden gelerek tüm intel işlemcileri öldürünce hemen anlamıyor oluyoruz değilmi?

Kusura bakmada gtx 1080 2560x1080 çözünürlükte quantum break oyununda upscale ayarını kapatınca 40-50 fps aralığına düşüyor. Yani 1080p de anca 60 fps veriyor. Kaliteli grafikli oyunlarda bu kartlar performans düşürüyor. İstersen quantum break oyununda upscale ayarını kapatıp native açayım bak bakalım fps ye?

https://store.donanimhaber.com/f9/ac/63/f9ac6386b50d14b25af076a88314b9ae.jpg

Ayrıca andromeda oyununda bile 60 fps altı gördüğüm yerler birsürü iken ben bu yazdıkarımı işkembeden mi sallıyorum? Kardeşim övmeyin şu gtx1080leri ya da başka donanımları. Bu donanımları yoracak oyun olmadığı için böyle. Al yordum işte 45 fps oldu. bu çözünülük 2k bile değil. 2560x1080

Edit: alın bir ss daha gtx 1080-39 fps

https://store.donanimhaber.com/64/ec/e3/64ece32ac565d276523aade3ec115e9e.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 27 Ekim 2017; 22:23:57 >

• vamp kullanıcısına yanıt
    Fanboyluğun dibine vurmak bu oluyor herhalde benim i5 6400'lü ortalamanın az üstü sitemle bile okadar sistemi ağlattığı söylenen Shadow Of War'da ultrada yeri geldimi 60 fps üstünü görüyorsam söylediklerinin ne kadar anlamsız olduğu ortaya çıkıyor istersen ss'de atabilirim. Ayrıca Doom gibi optimizasyonu çok güzel oyunlara bakarsan söylediklerimi anlayabilirsin. Ben ryzenlere kötü demiyorum AMD çok güzel işlemciler çıkararak müthiş bir iş yaptı ama benim işimi gördükten sonra ne diye gidipte işlemcimi değiştireyimki?
  • SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    Anlamıyorsunuz kac kere dıyecegım ıntel forever ama kazıkta
  • quote:

Anlamıyorsunuz kac kere dıyecegım ıntel forever ama kazıkta

Seni çok iyi anlıyorum forumdaşım ama ne konuda oda bende kalsın
  • quote:

Fanboyluğun dibine vurmak bu oluyor herhalde benim i5 6400'lü ortalamanın az üstü sitemle bile okadar sistemi ağlattığı söylenen Shadow Of War'da ultrada yeri geldimi 60 fps üstünü görüyorsam söylediklerinin ne kadar anlamsız olduğu ortaya çıkıyor istersen ss'de atabilirim. Ayrıca Doom gibi optimizasyonu çok güzel oyunlara bakarsan söylediklerimi anlayabilirsin. Ben ryzenlere kötü demiyorum AMD çok güzel işlemciler çıkararak müthiş bir iş yaptı ama benim işimi gördükten sonra ne diye gidipte işlemcimi değiştireyimki?

60 fps ve üstü tabiki değerli. Benim içinde yeterli(fps hariç). Fakat ben bu forumda 7700k %100 yüke girdiği zaman 150 fps lik performans veremez dediğimde güldüler. Gerçekler böyle ortaya çıkınca 16 izlekli işlemciler salt gücünden dolayı daha iyi bir profil çizince bu arkadaşlar suçu oyuna atıyorlar. Sıkıntı burada. Her güç isteyen oyunda 16 izlekli işlemcilerin gerisine düşeceği zaten bu oyunda belli iken neyi savunuyorlar bunu anlamak çok güç. Daha önce bu şekilde işlemcileri sömüren bir oyun olmamıştı ve verdiğim örnekler hep havada kaldı. Çünkü örnek yoktu. Bu bir örnek bunu da insanlar inkar ediyor. Allah herkese akıl fikir versin diyorum.

• Kim ne derse desin benim gözüm 30 fps ye alışık.Bu cpu nun 70 e düşmesi benim için sorun teşkil etmiyor yani
    Edit yanlış gif

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Greer -- 27 Ekim 2017; 22:7:14 >
  • quote:

Aynen öyle. Benim konum burada kalsında yarın öbürgün hortlatırım. Nasıl olsa benim dediğime gelecek bu piyasa

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.