Şimdi Ara

7700k için sıvı soğutma önerisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar 7700k sahibiyim, elimde kule tipi xgmatek fan var
    Yeterli gelmeyeceğini düşünüyorum forumda bu işlemci ile ilgili çok ısınma sorunu başlığı gördüm..

Fiyatı 350 yi geçmeyen ses yapmayan bir sıvı soğutma ürünü önerir misiniz.
    SilverStone Tundra td02 pahalı geldi bana onu öneriyorlar.
    Corsair spec 02 kasa var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssschutzstaffel_ss -- 17 Ekim 2017; 0:5:23 >

• Akasa Venom A10 veya Cooler Master Seidon V3 Plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FairLighty -- 17 Ekim 2017; 10:58:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xigmatek hangi modeli ? Ne derece overclock yapacaksınız ?

120'lik su soğutmalardan mucizeler beklemeyin. Ortalama bir hava soğutma ayarındalar genelde.
  • Bütçeni 50-60TL arttır Akasa Venom A20 al kendine rahatla.
  • 2. el bölümünden Corsair H100i v2 de bakılabilir.
  • Sivi sogutma sart degil bence,

Su urunlere bir goz atabilirsin;

Thermalright hr-02 machi revb

Fsp windale 6 ->https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9024

Noctua u14s ->https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5964

Arctic cooler i32/33

Noctua, corsair h45 i havaya atar ikiye böler. Sivi sogitma almak icin almis olursun sadece.. corsair h90 alti alinmaz. Kendim h90 kullaniyorium ordan biliyorum i7 3930k @4.6 ghz icin yeterli(?) daha yukarisi icin yetmiyor. Butcede varsa inventusdan aklina yatan bir noctua alabilirsin. Diger arkadaslarinda yorumlarini bir dinleyelim yinede..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• canlee89 kullanıcısına yanıt
    693,39 + 52,04 = 745,42 lira

Arkadasin butce 350 lira... geriye kalan 395,43 lirayi sen hediye edicen galiba hocam, öyle diyorlar :)

• 6700K ile Akasa Venom A20 kullandım. Size de tavsiye ederim. Bütçeyi zorlayabilir birazcık ancak o fiyat aralığında en sessiz ve performanslı modeldir kendileri.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    XIGMATEK TYR SD1264B INTEL . Sadece Turbo bosst düşünüyorum . İlerde naparım ama bilmiyorum
  • draqpit42 kullanıcısına yanıt
    Hangi kasada kullanıyorsunuz. olmazsa bunu alayım .
  • SILVERSTONE Tundra SST-TD02LITE
    AKASA Venom A20

ikisinden birini alacğaım fiyatları aynı?
  • ssschutzstaffel_ss kullanıcısına yanıt
    Sivi sogutma almakta kararlisiniz anladigi kadariyla.. o zaman su konuda fikrimi belirteyim ne olursa olsun basligina "lite" yazdiklari zaman o urunu alasim gelmez. Yani neyinden kistinizda lite yazdiniz oyle degilmi? Bu bir yana tundra td2 ile td2 lite arasi 5 dereceye kadar fark edebiliyor bazi senaryolarda. Yinede kotu degil lite ama benim icin antipatiktir "lite" urunler. Akasa da yillardir bu sogutma isini yapar, yeni bir firma degil.

• Nh-u14s veya nh-d15 alın, bunların fiyatına ülkemizden alacağınız hiçbir AIO bu ikisinden daha performanslı ve sessiz değil. Ayrıca bir bilmeden iki yıl sonra pompasının bozulma derdi yok.

Ekstra overclock yapmayacaksanız XIGMATEK yeterli gelir.
  • Soyle bir konu gozume carpti bir:

https://forum.donanimhaber.com/xigmatek-tyr-sd1264b--124426565

4.8ghz de yetersiz ama anlamadigim arkadasin cpu 51 gosterirken cekirdekler 95-100 derece deymis.(program yanlis gostermiyorsa) Delid mi lazim o islemciye anlamadim ki. Benim kulustur 3930k da bile en kotu senaryoda 20 dereceyi gecmez aradaki fark.

Sonuc olarak @4,2ghzde hertürlü iyi, @4,5ghzde tam olarak hesaplayamiyorum cekirdek 80 lerde gezer tahminimce.. kaliteli bir termal macun her halukarda sart. Yukardaki 53 liralik iyiydi. mastergel. Garanti durumu vs vs konular olmasa delid yaptir diycem ama diyemiyorum. 4,5 i gecmeyeceksen ultra super birsey almana gerek yok sivi sogutma olarak. Yinede icin rahat etmezse xigmatekle, no way out un dedigi gibi durum.

Corsair Obsidian 750D ile kullanmıştım, sistemi yaklaşık 2 ay önce sattım.
  • Mukarnas kullanıcısına yanıt
    dün kasam da xgmatek i sökerken anakrata giren dubel diyeyim ben ona tırnaklarını kırdım. sistemi daha kurmadım.
    Phanteks p400s kasa da karar kıldım corsair spec carbide 02 yi satarım.
    noctua 1 cm le kurtarmıyor kapağa değiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.