Şimdi Ara

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
18
Favori
51.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arazi için kimse Mitsubishi Pajero dememiş Land Cruiser V8 nerde? Ayrıca kendi aracınız da fena değil hani...

Araziden manzara paylaşmadan olmaz
    Land Rover Defender, Mitsubishi Pajero, Nissan Pathfinder ve Toyota Landcruiser
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

Pajero kabiliyetlidir, arazide eski bir dosttur kendisi..
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..  7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..  7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

Pathfinder
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. 7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

Landcruiser 3.0 190Bg
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. 7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

Gerçek güç bu olsa gerek: Land Cruiser 4.5 V8, tabi fiyatı hakkında bilgim yok bakmadım da soğumayım araca karşı :)

Mercedes G 300 fiyatlarını düşünmek bile istemiyorum
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

• Hayırlı uğurlu olsun.
    Kazasız belasız uzun yollar ve yıllarda kullanmanızı dilerim.
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    baştan sona okudum yazılarınız çok hoşuma gitti

çok bilgili ve dürüst bir kullanıcısınız

yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermesin

yeni aracınız hakkında olumlu olumsuz yorumlarınız dört gözle bekliyorum

saygılar
    Hayırlı olsun. İncelemelerinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

dün itibariyle aracımı teslim aldım..gayet konforlu ve geniş...daha önce 4 kez test etmiştim ...ilerleyen zamanda artı ve eksilerini daha kapsamlı anlatacağım.
    iyi forumlar.

Hayirli olsun gerçekten herkez sizin kadar araştırıp araba alsa piyasada fırıldak firma kalmaz sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rexton genel itibariyle iyi bir araç. Aslında Fiat Freemont kimse dememiş sanırım ama oda iyi bir araç daha çok Amerikan çizgileri taşısa da. Sizin aracınız da tam Arabik bir tasarımı var

1.6 motor üstü araçlarla ilgilenmediğimden teknik bilgim yok. Daha çok tasarımından bahsedebildim hayırlı olsun
  • Falken34 kardeşim hayırlı olsun en doğru secımı yaptın buna emın ol ..
    2 sene actyon Sportsla ağır off road yaptım 10 cm çamur dan bahsetmıyorum yarım metre derınlıgınde çamur kanallardan derelerden vs geçitim asla ve asla yolda kalmadım
    Insanlar bu markayı bilmıyor ve tanımıyor önyargılı olmaları bu yüzden , daha once defenderım vardı 110 dizel ne asfaltda ne arazıde asla Ssangla boy ölçusemez ..
    Aracın eksıklerı var yok degıl 155 beygır 360 tork Euro 5 makıne son derece ekonomık , Ankara gıselerden ızmıte 180 200 km süratle 130 dakıkada geldım tuketım sadece yüzde 11,5 sakın kullanımda yüzde 8 cıvarında ..
    10 bın kmden sonra tuketım dusecektır rekton ayrıca Rusya'da pazar lıderı adamlar sureklı ağır şartlarda - 20 derecelerde ve arazıde kullanıyorlar .. Youtube da sayısız vıdeo var ısteyen bakabılır ..
    [simage][/simage]
     7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. 7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. 7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

captiva çok yakabilir ama iyi dir kolay satılabilir yada grand chorekeee
  • quote:

Bu adamlar bu hareketlerle araç satıyorlar sa şayet; ya bizim halkımız çok ezik bir yapıya büründü yada bu adamlara öyle bir güven vermişiz ki ne yaparsak yapalım bunlar eli mahkum bizden alacak havasındalar.
    Benim gördüğüm izlenim bu ...

bizim milletimiz böyle zihniyetler'den hoşlanıyor o yüzdende 3 5 6 ay sıra bekliyor sonrada avukatlığını yapıyor

ne yapsınlar hazır aracı

ulaşması zor vazgeçmesi dahada zor olsun istiyorlar
  • quote:

öncelikle selamlar...

arkadaşlar sizden fikir almak istediğim bir konu var..mevcut aracımı kısa sürede satıyorum.fakat yeni alternatif olarak bakınırken sizelere sormak istedim.
    doğa ve keşif gezilere dağda bayırda oluyorum.bu nedenle arazi aracı kullanmam gerek..kullanımın %60 asfalt %40 arazi oluyor.
    belli kriterlerde bir araç almak istiyorum..

7 kişilik
    gerçek 4WD (arazi şanzımanı olan)
    2.5 lt ve altında (vergiler malum)
    dizel
    en az 2005 model
    çerçeve veya merdiven tip şase olan (monokok şase olmamalı)
    100.000 tl kadar (az biraz artış olabilir)

bu kriterlerde bir araç tavsite edebilir misiniz.? bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini ve tecrübelerini paylaşırlasa çok sevinirim.

not:satmakta oldugum araç land cruiser prado 4,0

hepinize iyi forumlar dilerim..

araç kaç model sattiğiniz. ben talibim :)

bendede kia sportage var 2011 model bagaj ufak gelmmeye başladi 2. çocukta bize katılınca :) daha önceden grand cheroke kullanmıştım tadi damağimda hala .sporatge
    in üzerinde 10/15 bin verip bir araç almak istiyorum.

7 kişilik araç bana pek cazip gelmiyor. en basitinden bebek arabası cart curt bana bagaj lazım olcak mesela.

senin konuyu takip edeyim banada bişeler çıkar :)

kilitli differansiyeli sonradanda taktırabilirsin bence bunuda göze al araç seçimi yaparken.

benim tavsiyem ml serisi. %100 kilit çokda madah bişey değil uygun lastik yoksa bi işede yaramaz.araziye uygun latikle giden lsdli bir araç 4x4 %100 kilitli ama asvalt lastiğiyle giden araçtan daha iyi yol alır.

edit:konuyu şimdi okudum hayırlı olsun zaten karar vermişsiniz .dediğiniz üzre vergi saçmalığı elini kolunu bağlıyor insanın .devlete neden fazla vereyim diyorsunuz . arazi araçları hakkında tecrübelisiniz zaten .rexton w iyi tercih .şua raçları parçalayan hurdacı bir arkdaşın yorumu vardi bu aracın tavanını kesememişler normal kestikleri aletle .kaynak makinasımı nedir onunla kesmişler .tam hatırlayamadim fakat ssangyong konusunda duruyordur hala mesaj.hurdacinin dediğine göre bana bu kadar sağlam saçlı araç daha görmedim demiş.siz daha iyi bilirsiniz ama baya kalın saçtan üretilmiiş sssangyong zaten çelik şirketi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 26 Ağustos 2013; 2:17:02 >

• Falken 34 yorumlarınızı dikkat ve merakla takip ediyorum ve çok faydalanıyorum. Teşekkürler.
    Aracınızı da kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
    Benim sorum, markanın başka bir aracı olan Korando hakkında olacak. Bu araca da bir göz atma fırsatınız oldu mu? 5 kişilik bir araca ihtiyacı olup, kayak merakı olana birine 4X4 versiyonunu önerir misiniz?
    İyi haftalar.
  • Hayili olsun guzel arac. Mitsubishi'yi alamdan once almayi istedigim ama sonradan vaz gectigim bir arac kendisi. Halen icimde bir uhte kaldi. Kazasiz, belasiz hayirli surusler.
  • Söylediğiniz gibi, servise gittiğinizde bir göz atabilirseniz çok memnun olurum.
    Ben off road yapmıyorum. Ama daha önce belirttiğim gibi, kayak merakım var. Kışın aklıma estiğinde sabah 3-4 saatlerinde yola düşer Kartalkaya, Uludağ yaparım. O saatlerde, yollar buz kaplı iken, ortalıkta bir tane araç yokken, kar lastiklerimle takır takır yol almalıyım. Zincir tak-çıkart uğraşmak istemiyorum.
    Korando'nun 2 ve 4 çeker versiyonları var. Ben tabii ki 4 çeker olanı düşünüyorum. İncelediğinizde görüşlerinizi yazabilirseniz çok sevinirim.
  • fazlasıyla yararlı ve bilgi dolu bir konu olmuş

forum içindeki saçma sapan ve sonuca varmayan tartışmaların yanında çölde vaha gibi geldi bu konu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaman Ötesi

fazlasıyla yararlı ve bilgi dolu bir konu olmuş

forum içindeki saçma sapan ve sonuca varmayan tartışmaların yanında çölde vaha gibi geldi bu konu :)

Bilen bilmeyen herkes her konuda yorum yapıyor , cok gereksız bir bilgi kirliliği var ..
    yeni araca orta diff-lock siparişi ne kadar tuttu ve ne kadar sürede teslim

montaj fiyatı nedir

bilgi verirseniz sevinirim

tekrar hayırlı olsun
  • Baştan sona okudum çok bilgilendirici bbir konu olmuş. Hayırlı olsun aracınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirdaglar

yeni araca orta diff-lock siparişi ne kadar tuttu ve ne kadar sürede teslim

montaj fiyatı nedir

bilgi verirseniz sevinirim

tekrar hayırlı olsun

yaklaşık 1500$ fiyatı var.1 ay sürer sanırım.montaj için servisle birşey konuşmadım.çok sıkıntı olursa kendim takarım.

yaptığınız tüm yorumlar için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar...allah herkese daha iyilerini nasip etsin..

biraz biraz kullandıkça olumlu ve olumsuz yönlerini de yazacağım..

belki benim gibi aracı araştıran fakat bilgi sahibi olamayan insanlara yardımcı olur...

Orta diferansiyele kilit neden takıyorsunuz merak ettim, araç zaten 4H konumunda gücü 50-50 aktarmıyor mu?

• umiterkan kullanıcısına yanıt
    konu sahibi daha doğru bilgi verecekdir

benim bildiğim 4h konumunda 50-50 aktarsa bile tek teker yere temas etmese gücün çoğunu boş tekere verir

fakat dif kilit boşa gelen tekere gücü keser sağlam tekere aktarır
  • sevgili dostum tekrar hayırlı olsun rexton un ,
    yakıt tuketimi 10 bin km den sonra % 15 CİVARI daha azaliyor ve parelelinde motor kendine geliyor ,sakin kullanımda % 7 lere dusuyor yakıt ...

155 beygir 360 tork makınenın bir diger avantajıda yuksek suratlerde ortaya cıkıyor mesela 180 200km ile sureklı yol aliyorsun yakıt sadece % 11

1.5 dci motorlu 100 beygirlik diger aracım 160 180 surat ile 8 .5 litre yaktıgına gore 2.5 ton agırlıgında ve yuksek boylesıne bir aracın bu tuketımı son derece makul ve sınıfında en az yakan makine ....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.