Şimdi Ara

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
18
Favori
51.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • up! yokmu başka araç tavsiyede bulunacak arkadaş.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

up! yokmu başka araç tavsiyede bulunacak arkadaş.?

Hocam öneri çok olur ama sizin 7 kişilik tercihiniz biraz sıkıntı oluyor.Grand Vitara ve Forester biraz daha büyük olsa tam uyacak araçlar size.
  • Fiat freemont alın derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tercihleri iyice daratlltım..son 4 model araç kaldı...

captiva,freemont,santa fe,sorento,xc90 arazi şanzımanı olmadığı ve yürür aksamı binek otomobil sınıfında kaldığı için elendi.

arazi şanzımanı(4H-4L) ,7 koltuk,sağlam mekanik aksam,dizel,düşük vergi,2005 ve üzeri finale kalan son 4 şu şekilde ...

tüketim
    model.....................yıl..................km.......motor hacmi.....motor gücü...yıllıkvergi...ş.içi-ş.dışı-ort..garanti.. fiyat TL

nissan pathfinder....2005-2007......100k-140k......2500.............. 175 ..........1562tl.........12-7,5-10........... yok......70,000-90,000

land cruiser prado...2005-2007......100k-150k ... 3000 ............ 190.............2600tl.........11-7-9................ yok.... 85,000-120,000

land rover disco3.....2005-2007......140k-250k....2700............. 190............ 2600tl.........13-7-10 ............ yok .... 80,000-140,000

ssanyong rexton......2013 -0km ...... --------.......2000............. 155.............2300tl.........10-6,5-8 ............ 3yıl..... 95,500

şimdi ssanyong listeye başarılı bi giriş yaptı..tarafsız olarak ben tekrar bayiye gidip ince ince sormak istiyorum..listede rextonun çok büyük avantajları var.satıcıyı biraz zorlayayım bakalım aracını ne kadar tanıyor..

SSANGYONG REXTON W 4x4 tek geçiyorum.

Bizde yakın bi zamanda alıyoruz bundan bi tane :) Biz arazide kulanmayı planlıyoruz o yüzden bunu seçtik. Araba diğer kuga,capiva gibi türevlerine göre daha yüksek. Mercedes motor garantisi hala var. Ortalama 8.2-8.5 ortlama yakıt tüketiyor s.içi bize göre arabanın tek eksisi yol bilgisayarıdı onuda 2000TL gibi bi fiyata taktıra bilceğimizi söylediler. Bence marka takıntınız yoksa değerlendirin. 2.el parcada sorun cıkarmaz diye dusunuyorum. Bu ara Güney Koreli bi marka.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

Hocam öneri çok olur ama sizin 7 kişilik tercihiniz biraz sıkıntı oluyor.Grand Vitara ve Forester biraz daha büyük olsa tam uyacak araçlar size.

bahsettiğiniz freemont,captiva,qashqai,sportage gibi araçlarda çekiş sistemi ve alt yürür düzel çok farklı.arazide araç kullanmayan kimse 4L-4H şanzımanın ve diğer donanımların ne kadar önemli bir faktör olduğunu anlayamaz.
    zaten arazi şanzımanı olmayan bir araç arazi aracı sayılmaz..

freemont,captiva,qashqai,sportage türü suv araçlar arazi aracı değildir.yapılış amacı da arazide kullanmak değildir .araçları lifte kaldırıp altına baktığımda benimle konuşuyorlar
    firmamda sandero stepway var.onların ilerlediği tüm yollarda ben stepway le gidiyorum zaten.

gelin görün ki ülkemizde alınan birçok arazi aracı arazide kullanılmıyor...bu yüzden aracın kendi kullancıları bile aracın yetenekleri hakkında bilgi sahibi değil..

sırf jipe biniyorum demek(bindiğini zannetmek) adına 2 ton ağırlığında 4x2 araç almak ,birsürü yakıt parası harcamak,birsürü vergi verme gibi saçma bi karar sadece türkiyede veriliyor
    ..4x4 aldım deyip kır gezisine çıkan adamlarda off-road yaptığını zannediyor.sözüm meclisten dışarı ama bizim memleketteki süxe ve hava atma merakı o boyuta gelmiş ki.insanlar kullanmayacakları araçları sırf egolarını tatmin etmek için alıyorlar. ..

Hocam siz gerçek bir arazi aracı istiyorsunuz yazılarınızdan şahsen öyle anladım.1.5 sene İmpreza maceram oldu.Aracımın altı alcak ve 1.5 motor olmasına rağmen Karda çamurda kumsalda o kadar kullandım hiç yolda bırakmadı ...Awd sistemide zaten üst düzey bilen biliyor sadece.
    Benim size tavsiyem 2013 model Subaru forester sıfır alıcaksanız eğer YENİ FORESTER AWD 2.0L Elegance Lineartronic95.883TL fiyatı var.Ssang young almaktan daha iyi bana göre...
    http://www.subaru.com.tr/17-Yeni_Forester_Genel.aspx

araç 7 kişilik değil ama içi oldukça geniş.

• 2013 rexton w 2,0 veya QQ +2
  • quote:

öncelikle selamlar...

arkadaşlar sizden fikir almak istediğim bir konu var..mevcut aracımı kısa sürede satıyorum.fakat yeni alternatif olarak bakınırken sizelere sormak istedim.
    doğa ve keşif gezilere dağda bayırda oluyorum.bu nedenle arazi aracı kullanmam gerek..kullanımın %60 asfalt %40 arazi oluyor.
    belli kriterlerde bir araç almak istiyorum..

7 kişilik
    gerçek 4WD (arazi şanzımanı olan)
    2.5 lt ve altında (vergiler malum)
    dizel
    en az 2005 model
    çerçeve veya merdiven tip şase olan (monokok şase olmamalı)
    100.000 tl kadar (az biraz artış olabilir)

bu kriterlerde bir araç tavsite edebilir misiniz.? bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini ve tecrübelerini paylaşırlasa çok sevinirim.

not:satmakta oldugum araç land cruiser prado 4,0

hepinize iyi forumlar dilerim..

chevrolet captiva 4x4 2.0 motor 150 bg 7 kişilik fiyatına göre çok iyi bir araç

• Land cruiser vx100 2003 model alın LPG uygulayın bence

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gralcan

quote:

bahsettiğiniz freemont,captiva,qashqai,sportage gibi araçlarda çekiş sistemi ve alt yürür düzel çok farklı.arazide araç kullanmayan kimse 4L-4H şanzımanın ve diğer donanımların ne kadar önemli bir faktör olduğunu anlayamaz.
    zaten arazi şanzımanı olmayan bir araç arazi aracı sayılmaz..

freemont,captiva,qashqai,sportage türü suv araçlar arazi aracı değildir.yapılış amacı da arazide kullanmak değildir .araçları lifte kaldırıp altına baktığımda benimle konuşuyorlar
    firmamda sandero stepway var.onların ilerlediği tüm yollarda ben stepway le gidiyorum zaten.

gelin görün ki ülkemizde alınan birçok arazi aracı arazide kullanılmıyor...bu yüzden aracın kendi kullancıları bile aracın yetenekleri hakkında bilgi sahibi değil..

sırf jipe biniyorum demek(bindiğini zannetmek) adına 2 ton ağırlığında 4x2 araç almak ,birsürü yakıt parası harcamak,birsürü vergi verme gibi saçma bi karar sadece türkiyede veriliyor
    ..4x4 aldım deyip kır gezisine çıkan adamlarda off-road yaptığını zannediyor.sözüm meclisten dışarı ama bizim memleketteki süxe ve hava atma merakı o boyuta gelmiş ki.insanlar kullanmayacakları araçları sırf egolarını tatmin etmek için alıyorlar. ..

Hocam o bahsettiğiniz araçların hiç birini tavsiye etmedim ki zaten, forester ve grand vitara dedim,ikisi de arazi kabiliyetleri çok başarılı araçlar.Ancak 7 kişi ihtiyacına cevap veremezler.

• quote:

Arkadaşım tavsiye verelim de maşallah sen bu iste bayağı bilgili gözüküyorsun.
    Illa 7 kişilik diyorsan seçenekler cok daralıyor.
    Discovery de bile her araç 7 kişilik değil.
    Ben aylarca düşük km temiz ve hesaplı bir araç aradım ama denk getiremedim.Sonunda 5 kişilik hse paket bir araç aldım.
    Konuyu gorunce sahibinden. Com a baktım, 2005 model 7 kişilik hse paket bir araç var bakmanı tavsiye ederim.
    Yalnız hse lerde alcalma yükseltme oldugundan ağır arazide sorun olabilir ama sadece bir duyum.Sen de bu konuyu bir araştır istersen.hse olmayanlarda sadece ağır devir var ama onlarında Borusan ın ithalatı araçlarda 7 kişilik yok diye biliyorum.
    Genel olarak aracı sorarsan 10 bin km dir bende.Bu konularda tecrubem yok ama dağa taşa da vurdum banamisin demedi.Zaten bu konuya itiraz edecek yoktur herhalde.mtv sine bakmışsın 2008 modeller de bu sene bitince indirime giriyor bir hatirlatayim dedim.Yakit olarak karisik 10 litre civarı ama istanbul sehir ici 14-15 litreleri gormek cok kolay.
    Benim cok araziyle isim olmuyor.Benim onceligim arka koltukların bağımsız olması ve4*4 dü.Bunu da en iyi Discovery de buldum.Yoksa Rextonu da inceledim.Hem yedi kişilik, hem sıfır, hem daha ucuz hem de işletme gideri daha hesapliydi mutlaka iyi bir değerlendir derim.
    Kolay gelsin.Discovery alırsan haber ver soracaklarim olabilir :)

• İş için 4x4 pikap alsanız ticari olduğu için vergileri düşük olacaktır. Her türlü malzemeyi arı kovanlarını vs de rahat taşırsınız :). Zaten 7 kişi araziye çıkmaycaksınızdır. Diğer ihtiyaçlar için ise başka bir araba olabilir. Emin değilim ama iki aracın hem maliyeti hemde senelik vergisi vs daha düşük olacaktır.

Gerçi düşünmüşsünüzdür ama neden bu şekilde yapmadığınızı merak ediyorum. :)
  • Babamda chevrolet captiva var ve gayet memnunuz. Bastın mı gider, bastın mı durur, gerçekten iyi bir araç. Şehir dışına çıktığımızda babam her yeri inceler ve direkt toprak yollara girer. Bu zamana kadar bir sorun yaşamadık, ben bir inceleyin derim.

Bizim araç 2010 model bu arada.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Biraz daha genç olsaydı işinizi görebilirdi (terrano).

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-7-koltuk-dizel-terrano-jeep-4x4-temiz-uygun-fiya-134541963/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-otosentez-den-emsalsiz-2001-model-nissan-terrano-ii-2.7-tdi-132450568/detay

terrano iyidir ama sizin de bahsettiğiniz gibi yaştan dolayı kaybediyor.

pick-up çok düşündüm hatta az kalsın L200 alıyordum
    ama arkası açık olduğu için uzun yol konforu mevcut değil.içi de binek araç ile aynı hacime sahip oluyor.

kısmetse rexton alıcam...en uygun görünen araç bu...bayiye konuşmaya gidiyorum

Hayırlısı olsun. Güzel bir tercih olur rexton. Alırsanız buraya birkaç fotoğrafını bekleriz aracın.

• Araba arayan taleplerini ve beklentilerini yazmış en başa.
    Yorum yapanlara da kibarca yanıt vermiş.
    Hala Captiva ve Forester diyen arkadaşlar var, kutluyorum
  • quote:

disco 3 kullanıyorsunuz.aracınız çok güzel.allah kaza bela vermesin.hep aklımda yer eden araçlardan birisidir.zaten bayağı anlatmışsınız.discovery kullanan biri olarak bir soru sormak istiyorum.rexton kafanızda soru işaret bıraktı mı hiç?acaba rexton mu alsaydım acaba diye..

aracı firma üzerine alacağımız için sıfır olması harikulade bir avantaj.kdv olarak gidere atabiliyoruz..bu konuda rexton bi adım daha öne çıkıyor.artı 3 yıl garanti de aracın büyük artıları arasında...düşük vergi,az yakıt,dizel,7 kişilik ,4H-4L şanzıman,mercedes motor şanzımana sahip olması da diğer artıları..
    ben büyük önceliği rextona ayırdım.bu araçların arasıda en mantıklı ve akla yatan özelliklere sahip.burada tek tereddütüm distiribütör şahsuvaroğlunun yedek parça ve servis hizmetleri...gerçi kaza yapmadıktan sonra kolay kolay parça sıkıntınız olmaz ama insanın içine şüphe düşüyor..ya olursa diye..

Distribütörle ilgili ben de aynı şeyleri düşünmüştüm ama çok da dert edilmeyeceğine karar vermiştim.
    Biz hanımla beraber inceledik,hanım markayı hiç bilmemesine rağmen Rexton u beğendi.
    Benim Rexton u eleme sebebim arkaya iki adet çocuk koltuğu konunca ortaya çok rahat oturalamıyordu.
    Discovery nin arkası çok rahat geldi bu yüzden aldım.
    Yoksa herhalde %99 sizin de belirttiğiniz artılar yüzünden Rexton u alırdım.

• quote:

Bende bu artılar yüzünden rextonu tercih ettim. Bayi ile pazarlık ettik 95.500 tl anlaştık. Kısmette resimleri eklerim. Yardımcı olan tüm herkese çok teşekkür ediyorum .

Hayırlı olsun. Anlaştığınız fiyat Limited için mi yoksa Platinum mu?
  • quote:

Bende bu artılar yüzünden rextonu tercih ettim. Bayi ile pazarlık ettik 95.500 tl anlaştık. Kısmette resimleri eklerim. Yardımcı olan tüm herkese çok teşekkür ediyorum .

Hayırlı olsun,Allah utandırmaz inşallah..
  • quote:

Hayırlı olsun, diff. Lock konusunu hallettiniz mi

• Hayırlı olsun kazasız belasız ihşallah...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.