Şimdi Ara

7 kişilik 4x4 araç tavsiyesi(edit:rexton w tercih edildi)15,000km izlenimler..bol çamurlu geziler.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
312
Cevap
18
Favori
51.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Resimlerde çok güzel, gezdiğin yerlerde çok güzel, Rexton ise hepsinden daha güzel. İnşallah bir kaç ay sonra bende kervana katılacağım. O zaman peşinden ayrılmayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdincD -- 9 Eylül 2013; 17:45:03 >
  • Merhaba falken34 arkadaşım,
    Öncelikle araban hayirli olsun, paylaştığın bilgiler içinde teşekkürler,
    Rexton W ile bende kısa bir test sürüşü yaptım. Yol kalabalık olduğundan çok hız yapamadım. Otomatik vites geçışleri gayet iyiydi.
    Bende uzun süredir 7 kişilik araba bakıyorum. Birçok araç inceledim. Daha çok MPV lere baktım: Zafira tourer, 5008, grand C-max, S-max, Galaxy, Seat Alhambra vb. SUV olarak Captiva, Qashqa+2.
    Bunlarda en hosuma giden Alhambra ve Galaxy. Son iki koltukta ayak mesafesi diğerlerinden daha iyi. Eksileri Galaxy nin fiyatı, alhambra nın benzinli olması.
    En son baktığım Rexton da hoşuma gitti, son iki koltuk ayak mesafesi cok az olmasına rağmen. Senede bir kaç kez bozuk yola çıkan birisi olarak 4x2 sini almayı düşündüm. Ama sizin dediğiniz gibi görmemiş durumuna da düşmek istemiyorum. Su anda Passat kullanan birisi olarak beklentilerim de yüksek.
    7 kişilik ve otomatik olması önemli. Rexton W yi yinede tavsiye edermisiniz. Ya da ne önerirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hyundai santa fe 7 kişilikden gayet memnunum tavsiye ederim

• Fiyatı yüksek olduğundan incelememiştim. Temiz az kilometre yapmış 2.el araba bulmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: demir7

Merhaba falken34 arkadaşım,
    Öncelikle araban hayirli olsun, paylaştığın bilgiler içinde teşekkürler,
    Rexton W ile bende kısa bir test sürüşü yaptım. Yol kalabalık olduğundan çok hız yapamadım. Otomatik vites geçışleri gayet iyiydi.
    Bende uzun süredir 7 kişilik araba bakıyorum. Birçok araç inceledim. Daha çok MPV lere baktım: Zafira tourer, 5008, grand C-max, S-max, Galaxy, Seat Alhambra vb. SUV olarak Captiva, Qashqa+2.
    Bunlarda en hosuma giden Alhambra ve Galaxy. Son iki koltukta ayak mesafesi diğerlerinden daha iyi. Eksileri Galaxy nin fiyatı, alhambra nın benzinli olması.
    En son baktığım Rexton da hoşuma gitti, son iki koltuk ayak mesafesi cok az olmasına rağmen. Senede bir kaç kez bozuk yola çıkan birisi olarak 4x2 sini almayı düşündüm. Ama sizin dediğiniz gibi görmemiş durumuna da düşmek istemiyorum. Su anda Passat kullanan birisi olarak beklentilerim de yüksek.
    7 kişilik ve otomatik olması önemli. Rexton W yi yinede tavsiye edermisiniz. Ya da ne önerirsiniz.

Bende şu anda qasqhai +2 var, önceki aracım passat 2.0 TDI DSG Exlusive 'di. passattan sonra qasqhai nin gücü beni pek kesmedi. Passatın konforunu bahs ettiğiniz diğer araçlarda da bulamazsınız. Passat ile deflarca yollara kaldım ve artık vergisi düşük, sıfır olsun biraz da yüksek olsun diye qasqhai'yi tercih ettim, bu sınıfta bir araba arıyorsanız qasqhainin 1.6 dci olanını alın. Ancak Rexton W bambaşka, Allah nasip ederse bende bir Rexton alıp falken34'ün arkasına 34,5 olarak takılacağım :)
  • İlla MPV olsun diye bakmıyorum; Oyomatik 7 kişilik araç bakiyorum. Radius'uda biraz inceledim. Gözüme çok büyük geldi, minibüs gibi.
    Qashqai+2 ye de baktım. 3. Sıra koltuklar cok dar ve basit geldi gözüme.
    Rexton W ye yol bilgisayarını nasıl ekleriz? Navigasyon, park kamerası komple bir paket olur mu?

• Merhaba arkadaşlar bende Aralık ayında Rexron w almayı düşünüyorum bu aylarda firmalar ellerindeki aracları eritmek için ve distiribitor firmanın satış rakamını tuturmak için filo satış fiyatı üzerinden ciddi indirim yapıyorlar aynı anda 3-4 kişide araba almak istersen elimiz daha kuvetli olur çok uygun fiyata araç alabilir nacizane düşüncem.
  • Öncellikle aracınızı hayırlı olsun.Önyargılardan uzak ve gerçekten bilgilenmek isteyenleri doyurucu bir biçimded aydınlatmışsınız.Eski bir SSangyong kullanıcısı olarak sizden çok şey öğrendim.Maalesef SSangyonga karşı ülkemizde bilinçsiz bir ön yargı mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserel

Öncellikle aracınızı hayırlı olsun.Önyargılardan uzak ve gerçekten bilgilenmek isteyenleri doyurucu bir biçimded aydınlatmışsınız.Eski bir SSangyong kullanıcısı olarak sizden çok şey öğrendim.Maalesef SSangyonga karşı ülkemizde bilinçsiz bir ön yargı mevcut.

on yargının sebebi bence ssangyong markasını turk insanının soyleyememesi ve çin mali zannetmesi halbuki arac guney kore mali
    yere goge sıgdıramadıkları cogu alman aracından kaliteli ve ekonomık ..

20 sene kuş serisini baş taci yapmis bir milletin sangyong a on yargılı yaklasması da ayrı bir ıronı konusu ...
    zaman ıcınde hak ettıgı yere gelecegıne inanıyorum ,cevremde ben actyon aldıgımda dalga gecenler bir kez test edıp kullandıkan sonra fikirleri bakısları degişti ,
  • Merhaba

Milli savunma bakanliginin 4x4 lerde seferberlik emrinin sizin rexton w veya korando benzer araclarinizda gecerlimi bunu  icin ruhsatta otomobil yazmasi  birsey degistiriyormu acaba.

• yerindeservis Y kullanıcısına yanıt
    geçerli değil..araç ruhsatta otomobil geçiyor... hemde steyşın
  • aracınız hayırlı olsun
    ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz
  • meta80 kullanıcısına yanıt
    rica ederim..yardımcı olabildiysem ne mutlu bana:..
  • Son günlerde okuduğum en yararlı konu olmuş. Umarım forumdan ayrılmaz paylaşımlara devam edersiniz.
  • Donald Draper kullanıcısına yanıt
    teşekkürler..saygı ve sevgi çerçevesinde elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım..bilgi paylaştıkça çoğalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: falken34

Bende bu artılar yüzünden rextonu tercih ettim. Bayi ile pazarlık ettik 95.500 tl anlaştık. Kısmette resimleri eklerim. Yardımcı olan tüm herkese çok teşekkür ediyorum .

Aracınız hayırlı olsun. Bol çamurlar...

Korando ilk çıktığında, eşimin aracını değiştirmek için ssangyong bayisine gitmiş, bu markayı tanımaya o zaman başlamıştık. Korando' yu ilk zaman, düşük fiyattan gösterebilmek adına, eksik donanım seviyesiyle getirmişlerdi, biz de elemiştik. Şu an sanırım, full versiyonu getiriyorlardır.

Neyse, soruma geçeyim; Rexton ve rodius ile ilgileniyorum. Bir ara rodius' un 11 kişilik versiyonun, ticari olarak getirileceği söylentisi vardı. Böyle bir durumda fiyat cazip ötesi bir rakama gerileyecek, beklemedeyim.

Bu durumda size sorum şu: rodius' alt yapısı, çekiş sistemleri vb. rexton ile aynı mı, ya da araç yapısındaki farklılıktan ötürü değişiklikler olsa bile aynı kalitede mi?

Ayrıca, rodius' a diff-lock, lsd takılabiliyor mu?

Siz bilmiyorsanız bile, sizin araca diff-lock takılırken, bu konuyu öğrenme imkânınız olur diye düşünüyorum.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Sabri abi rexton' un 2014' te makyajlanacağından bahsetmiş, sizin bilginiz var mı?

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: falken34

teşekkür ederim..allah herkese daha iyi araçlara binmeyi nasip etsin..

radius fazla incelemedim..ama satıcı arkadaş rexton ve rodiusun aynı şanzımana ve orta diffransiyele sahip olduğundan bahsetmişti...
    diff lock rextona oluyorsa rodiuse de olur diye düşünüyorum.

rodiusun altına bakmadım..ama çekiş sisitemi ve vites kutusu rextonun aynısı..em fazla değiştirdikleri parça arka aks' olur..o da ya rextonun aksı yada actyonun aksını koyarlar.ikisindede sıkıntı olmaz..hatta actyonun arka aksına daha rahat kilit bulunuyor..

ssangyong şasesiz araç üretmiyor..yarım şase veya tam şase olarak üretiyor araçlarını..(mercedes mantığı kullanıyor.)

bayide bana gösterdikleri rodius gayet hoş araçtı..özellikle koltukların kullanımı harika....kalite olarak rextondan geri kalacağını sanmam..

yine servise gidince alıcı gözüyle bir bakarım..kilit gelince de olay netleşir zaten...

rexton te makyajlanacaksa iyi olur..ben bu konuda araştırma yapmadım..ama bu 3-4 yıl makyajlanacağını sanmam..2011 itibariyle makyajlandı zaten.

Sabri bey şu konuda rextonun makyajlanacağından bahsetmiş; ilgili konu

quote:

Orijinalden alıntı: pozitif man

Mart 2014 de rexton makyaslanacak , tam bir F/p makinesi ...

Sizin de dediğiniz gibi rexton daha yeni makyajlandı. Belki de Sabri bey karıştırıyordur.

Sizin araca diff kilit takılırken benim soruma da ceevap aramanızı rica eder, aracınızı keyifle kullanmanızı dilerim.

Saygılar.
  • teşekkür ederim...
    kilit geldiğinde servisteki arkadaşlarla da detaylı olarak sorarım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falken34 -- 12 Eylül 2013; 15:48:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir7

İlla MPV olsun diye bakmıyorum; Oyomatik 7 kişilik araç bakiyorum. Radius'uda biraz inceledim. Gözüme çok büyük geldi, minibüs gibi.
    Qashqai+2 ye de baktım. 3. Sıra koltuklar cok dar ve basit geldi gözüme.
    Rexton W ye yol bilgisayarını nasıl ekleriz? Navigasyon, park kamerası komple bir paket olur mu?

Hocam bugün aracı inceledim, gayet başarılı bir çok ihtiyaca cevap verir nitelikte bir araç tasarlamışlar.Yol bilgisayarı ve hafızalı koltuğu sordum ben de.Navigasyon aldığımız takdirde yol bilgisayarı da geliyor.Hafızalı koltuk da eklenebiliyormuş.2 ay kadar bir sürede aracı getiririz dediler.Full olana 104k fiyat verdiler ancak yardımcı olacaklarını belirttiler.Tabi ne kadar bir indirim olur bilemiyorum.
  • falken34 kullanıcısına yanıt
    acaba özel siparişle düz vites ful bir araç getirte biliyormuyuz
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.