Şimdi Ara

6900xt performans sorunu ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Keşke ac oynarken log dosyası oluştursaydınız bir bakardık bizde belki bir şeyler buluruz.

Manuel ayara izin vermemesi garip muhtemelen bir sıkıntı var kart ile ilgili donanımsal olarak.

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt

Ona gerek kalmadı çünkü çok üzerine gidilecek bir durum yok, manuel ayar girmeyi 5 kere denedim hepsinde sürücü hata verip kapanıyor. Çamur atacak birşey kalmadı karttan başka :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt

ulan haykırdım ya :D aklımdan gecen yorumu cakmışşın verdim şukunu :D

• oyunu denerken hangi çözünürlükte deniyorsunuz. Çözünürlük arttıkça fps yi kontrol etmek gerekiyor. 2k çözünürlüğe aldığınızda daha iyi fps alıyorsanız makinenin cpu yüzünden dar boğaz yaşadığını gösterir.
    Ben corei7 7700k ve rtx 3080 ile 1080p de bu sorunu yaşıyorum. Neyse ki imdadıma dsr yetişiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Ona gerek kalmadı çünkü çok üzerine gidilecek bir durum yok, manuel ayar girmeyi 5 kere denedim hepsinde sürücü hata verip kapanıyor. Çamur atacak birşey kalmadı karttan başka :)

Değişik Bir Sorun / PC'den soğudum | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

Hocam yakın bir sorun bende de var açtığım konu linkini yukarıda verdim.

Yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Saygılarımla...

• Konuda yazdığım

----------------------

Arkadaşlar Merhaba,

Furmark testinde 4k test yapacağım zaman ve AC Odysey 4K ayarda açınca pc donuyor. Hiç bir şey yapamıyorum.

PSU'dan kapatıp sonra 10 saniye bekleyip öyle açabiliyorum PC yi.

Günlük kullanımda ve normal 2k kullanımda hiç sorun yok. Sanki gücü yetmiyor gibi yada sistem çok ısınıyordada Pc kendini kilitler gibi geliyor.

Şöyle ki bu durumu Asus 2080ti ve Palit Gamerock RTX 3080 ekran kartları ile deneğimde de aynı durum oldu. Ekran kartından olduğunu sanmıyorum.

Aynı şekilde; İşlemci 3950X, Helios Kasa, 1200W Thor PSU, Asus Ryujin Sıvı soğutma ile denedim yine aynısı oluyordu.

Format attım defalarca, Ekran kartı yazılımları güncel, HDMI kablosu ile denedim DP ile denedim aynı.

Sorun ne olabilir... Varyasyonlarda sabit olanlar anakart ve monitör onunla alakalı olabilir mi? yada normal prizden bağlanıyorum (akım koruyucu priz yok). Aklıma Bunlar geliyor neden olabilir..

Sistemden soğudum..

Sistemim aşağıdaki gibidir.

Anakart - MSI X-570 Godlike

İşlemci - Ryzen 9 5950X (3950X ile de denendi)

Ekran Kartı - Sapphire 6900 Xt Nitro+ (RTX 3080 / 2080 Ti)

Ram - Corsair Dominator 4000hz 48 Gb Ram

Sıvı Soğutucu - MSI Coreliquid K360 (Ryujin 360)

SSD - 970 Evo Plus 1 Tb / 980 Pro 1 Tb

PSU - Aerocool S7 750W 80+ Platinum (Asus Thor 1200w)

Monitör - Samsung 4K 32'' H750

Kasa -MSI Sekira 500X (Asus Helios)

Yardımlarınızı bekliyorum..

Syg..

• hulusi kullanıcısına yanıt

Pc yi başka odaya kurmayı denermisin.

Değişen birşey olmazsa AC Odysey sil kullanmaya devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Pc yi başka odaya kurmayı denermisin.

Değişen birşey olmazsa AC Odysey sil kullanmaya devam et.

Hocam Salonda Sony 65'' 4k Tv ye bağlayıp farklı odada da denemiştim dün.. orada da aynı durum oldu..

Sorun oyunda ise hiç problem değil de furmark testinde neden aynı durum oluyor eğer sorun oyunda ise :)

hocam konudanda duruma yorum yazabilir misiniz.. oradan takip edebilirseniz sevinirim..

• İşlemci besleyemiyor 6900XTyi

tamam Coklu cekirdek performansı güzel ama Günümüz yeni nesil oyunları bile 2-4 cekirdek üzerinden performans veriyor.

Yani senin işlemcin 12 cekirdekte olsa 4 cekirdek 7700K ile aynı performansı vericek.

Cünkü Tekli cekirdek yani Single Thread gücü 7700k kadar 3900x'in

dolayısıyla Oyunlarda 7700k 6900XT ne kadar fps alıcaksa sizin 3900X de 6900XT ile aynı fpsleri alıcaktır.

Tekli Çekirdek performansı cok önemli oyunlarda. Tavsiyem i5 11400F bile taksanız - 3900Xden daha fazla FPS alıcaksınız. Cünkü i5 11400fnin bile Tekli cekirdek performansı 3900Xden yüksek.

6 cekirdekde gayet yeterli.

Yada gidin 5600X alın oda 6 cekirdek ama en azından Tekli Çekirdek performansı 11400Fden bile yüksek.

Kısaca > Tek Çekirdek performansı> Çok çekirdek performansını ezer (OYUNLARDA)

Hatta 2015 yılında aldıgım 6yıllık İ7 6700K bile 3900Xden daha iyi işlemci bence:d Daha iyi deil tabide Aynı işlemciler diyebliiriz. 3900x sadece bolca cekirdek eklenmiş ve Sıcak calısan versiyonu. Tek cekirdek performansı 3900x ile aynı resmen 4 cekirdekde oyunlarda gayet yetiyor:D cyberpunk bile %70 80 kullanıma anca cıkarabiliyor 4 cekirdek olmasına ragmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 31 Ağustos 2021; 21:8:39 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.