Şimdi Ara

6900xt performans sorunu ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde başıma benzer fps dropları ve düşük fps değerleri alma sorunu gelmişti.

En sağlıklı yöntem direk format atmak ve en güncel windows sürümü ve en stabil beta olmayan AMD sürücüsü yüklemek

• 2k ultra çözünürlükteki fps değerlerini yazmış, 1080pdeki değil.

• Dandybar D kullanıcısına yanıt
    Gtx 1650 ile 6900 xt yimi karıştırıyorsun sen benim kartım 1080 p çözünürlük kartı iken onun ki 4 k 60 fps kartı ben sade o kartın düşük fps vermesi yüzünden kendi fps imi söyleyip yardım etmeye çalıştım yoksa bilgisayar ile 10 senedir uğraşıyorum sayısız bilgisayar tamir ettim montaj ladım zaten gtx 1650 ile 6900 xt karşılaştırılamaz karşılaştıran da akılda sorunu vardır....
  • anakartın biosunu güncelledim,ddu ekran kartı driverlarını silip tekrar yükledim ,olmuyor ,ne zamandır uğraşıyorum,nerden aldım ya offf

• Format atıp temiz bir kurulum yapın daha sonra güncel sürücüleri indirip kurun sorununuz çözülecektir eğer ki çözüme ulaşmaz ise 14 gün iade süreniz var iade edebilirsiniz ama formattan sonra sorun kalmaz diye düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Golarof

Gtx 1650 ile 6900 xt yimi karıştırıyorsun sen benim kartım 1080 p çözünürlük kartı iken onun ki 4 k 60 fps kartı ben sade o kartın düşük fps vermesi yüzünden kendi fps imi söyleyip yardım etmeye çalıştım yoksa bilgisayar ile 10 senedir uğraşıyorum sayısız bilgisayar tamir ettim montaj ladım zaten gtx 1650 ile 6900 xt karşılaştırılamaz karşılaştıran da akılda sorunu vardır....

Belli cok anliyosun , ekran kartinin icini acip (ne demekse bu) temassiz kablo vs varsa takin demissin bir ust mesajlarinda6900xt performans sorunu ! 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartınız bozuk değilse performans düşüklüğünün sebebi sadece kullanıcı hatası olur.

• 6900XT Merc 319 sahibi olarak söylüyorum.
    Ryzen 5 5900X geçtim muazzam her şey.
    3900x yetmiyor pek

• Aynı ayarlar aynı cpu ile 6800XT ,

6900xt performans sorunu !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 20 Ocak 2021; 8:16:58 >
  • Ryzen 9 3900x mi yetmiyor, tamam yeni çıkan 5bin serisi işlemci ile daha iyi çalışır onu anladım da benim ki ryzen 9

• Tam performansını alamıyorsun paşam, denedim kullandım gördüm... 5 serisi cpu istiyor kart....

Siz bilirsiniz yinede

• Sizde ki sorun tamamen bu sebeptendir diyemeyiz ama 3900x zaten 1440p de ancak 2080ti veya biraz daha iyisini besler ucu ucuna tek çekirdek gücü belli.. Helede sade standart 3200 ram ile çok performans alamazsınız kaliteli 3733-3800mhz timing ayarlı samsung ram oyundan oyuna %5~25 getiri sağlayabilir. (%100 stabil olmalı)

Sonuç hem 6900xt gibi 2080ti den %40-50 daha güçlü bir kart için işlemciniz yetersiz hem ramleriniz performans rami değil gibi görünüyor.

Üstüne birde güncel bios ve güncel windows sürümü ile uefi format atıp deneyin biraz fark edebilir ama her koşulda 1440p de %100 verim almak için malesef sisteminiz yeterli görünmüyor.

Önerim:

5600x işlemci ve 3600cl16 2x16gb ram alıp curcial olabilir temiz format atmanız toparlanma olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Ocak 2021; 9:5:50 >
  • İlgiç şekilde 5500xt ve aynı segment in üstü kart alanlarda bu sorunu çok sık görmeye başladım.

2 Gündür özellikle forumlarda çoğu insan bu sorundan şikayetçi hocam.6900xt performans sorunu ! 

• Aynen ya, tamam beslemiyor vs de ryzen 9 3900 xli sistem cs go da 2 da nasıl 112 fps alır

• Ramlari biosdab kontrol ettim docp de 3200 mhz da çalışıyor

• drxxx87 D kullanıcısına yanıt

Tekrar söylüyorum ekran kartı bozuk değilse performans sorunu kullanıcı hatasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Ocak 2021; 10:12:15 >
  • Öncelikle geçmiş olsun yaşadığınız sorun icin islemciniz ekran kartı icin tam anlamıyla yeterli degil ama genel olarak yeterli değiştireceksenizde 5800x yada 5900x ile değiştirebilirsiniz yalnız 1080p de oynamadiginizi 2k ve 4k da oynadığınızı varsayarsak cpu değişimine gerek yok ram leri de değiştirmeye gerek yok 3600 ile 3200 c16 dusuk gecikme hizlari olan ram ler arasında alacağınız fark maksimumum 2-3 fps .sorununuz çok yüksek olasılıkla yazılımsal kaynaklı yeniden Windows kurmanız sorunu çözecektir sorun hala devam ediyorsa imkanınız var ise başka bir sistemde deneyin sorunun devam etmesi halinde kartı garantiye gönderin

• Hocam ekran kartının bozuk olduğu nasıl anlayacağım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.