Şimdi Ara

6 Eylül Dağlıca-8 Eylül Iğdır saldırılar.. Giden canlar..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
1
Favori
6.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haberlere göre en az 10 şehit var deniliyor ve bir o kadar da yaralı.

''Zırhlı iki askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayın, PKK’lılar tarafından uzaktan kumandayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada ve ardından bölgede hava destekli başlatılan operasyon sırasında çıkan çatışma nedeniyle şehit ve yaralıların olduğu bildiriliyor.''

Boğazım düğümlendi,kalbim acıdı.Düşündüm daha kaç genç boş yere gidip orada şehit olacak?Bu pislik oyununun piyonu olacak?

Bu düzene kim dur diyecek,bu oyunlar ne kadar sürecek?Daha kaç tane evladımızı ölüme yollayacağız?Hırslar,para,makam,çıkarlar yüzünden şehit olan mehmetçikler ve belki kandırılıp dağa çıkarılan gençler.

Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada,her şeyi tarih yazdı.Seçimden önce barış diyenler şimdi savaş diyerek tabiri caizse kanla besleniyorlar.Kim verecek bu oyunun hesabını?Bu ülke isterse bitiremez mi terörü?Önüne geçenler,bundan beslenenler,rant sağlayanlar,oy devşirenler istemedi ki ülke barışa kavuşsun.Bu kirli planı göremeyen halka hiç bir sözüm yok.

Bu kadar şehit,onların ailesi,yakını-çevresi kahrolan binlerce insan...Vebali olanlar perişan olsun,allah hepsinin belasını versin.Ya bu dünya da,ya öteki tarafta..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maalesef acı ve kan durmuyor.Bu sefer Iğdır'da polisimize saldırdılar.Ciğerimiz kanıyor,kahraman askerimiz-polisimiz kirli oyunların içinde ülkemiz,milletimiz uğruna şehit olmuştur.Bu millet neler gördü neler geçirdi.Ama yapılan kahpelikler acımıza acı katıyor...

''Iğdır’dan, Dilucu Sınır Kapısı’nda görevli polis memurlarını götüren servis minibüsü ile koruma görevi yapan otomobilin, Aralık ilçesine bağlı Hasanhan Köyü yakınlarından geçişi sırasında PKK’lı teröristler yola önceden döşedikleri yaklaşık bir ton bombayı uzaktan kumanda ile patlatıldı.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsntrk -- 8 Eylül 2015; 18:23:41 >

• kim için şehit oldun ey mehmet?
    kim kopardı seni yarin kucağından?
    rahat uyu gittiğin yerde,
    biz seni koruyamadık,
    yem ettik, saçma sevdalara,
    kişisel hırslar

Ekşide yazmış biri bunu, paylaşayım dedim.

Ayrıca şehit ağabeyi yarbayımızın söylediklerini unutmayalım
    "Niye öldü benim kardeşim, onun katili kim?"

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya ama yüce başbakanımız Hollanda maçını şehit çocuğuyla izledi S.s
  • quote:

bugün 18:05'te hpg aşağıdaki açıklamayı yayınlamış..

''hakkari'nin yüksekova ilçesine bağlı geliyê doskî alanında yaşanan çatışmaların devam ettiğini bu bölgede ilerleme sağlamak üzere t.c ordusunun yoğun askeri sevkiyatlarla bölgeye güç aktardığını açıklamıştık.

6 eylül günü(bugün) öğleden sonra saat 15.00'te t.c ordusu çok sayıda zırhlı araçtan oluşan büyük bir konvoy gelîyê doskî alanına güç aktarmak üzere hareket ederken gerillalarımızın tarafından gerçekleştiren sabotaj eylemi ile durdurulmuştur. sabotaj eylemi ile ilerleyemeyen bu konvoya gerillalarımız birkaç koldan saldırı gerçekleştirmiştir. sabotaj eylemi ve gerçekleşen saldırılar sonucunda net 15 asker ölmüştür. birçok askeri malzemenin de kaldırıldığı eylemin detayları daha sonra açıklanacaktır. bu alandaki çatışmalar halen devam etmektedir.''kaynak

açıklamaya ve saate bakarmısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KöfteSuyu -- 6 Eylül 2015; 21:59:41 >

• Acetylcholine A kullanıcısına yanıt
    http://hizliresim.com/5kzXjd

İçimi en çok acıtan resim.O sırıtanlara bakın ve o çocuğa.Türkiye'nin net şekilde özeti.
  • Hocam, 9 ila 25 arasında olduğu söyleniyor şehit sayısının. Genel olarak 14 - 16 şehitten bahsediliyor. Bunlardan birinin de tabur komutanlığı yapan bir albayımız olduğu iddia ediliyor. İlk tespitlere göre 7 ila 30 arasında da yaralıdan söz ediliyor. Fakat çatışma sürdüğü için sağlık ekipleri bölgeye yaklaşamıyormuş. Tabii ki bunlar iddia, sabah kadar netleşecektir.

EDIT 22.05: Bölgedeki hava şartlarının durumu etkilediğinden bahsediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egelox -- 6 Eylül 2015; 22:05:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsntrk

http://hizliresim.com/5kzXjd

İçimi en çok acıtan resim.O sırıtanlara bakın ve o çocuğa.Türkiye'nin net şekilde özeti.

Aynen hocam gole gram sevinemedim o çocuğu görünce
  • Ulan yazık değil mi o kadar askere? 10 kişi gülsün diye bu kadar kişinin feda edilmesi...

Yazıklar olsun.

• 16 şehit diye duydum inşallah daha azdır

Hala resmi açıklama yok

• 400 milletvekili alınsaydı bunlar olmazdı

Eski değil daha şimdi söyledi erdoğan..

Olan garip halkımıza oluyor. Baştan itibaren hepsinin Allah belasını versin.
  • Hala 400 mv diyen bir cb.

Burada ki niyeti hala anlamak istemeyen var mı?Böyle bir haberden sonra yapılan bu açıklama.Ben şimdi ne diyim,bu öfkemi-sinirimi nereye dökeyim.Şu açıklamaya,zihniyete bak.. İnsanların artık gözüne gözüne sokuluyor,oyunun tarafları kendini gösteriyor,kimlerin bu işte parmağı olduğunu çok net ortaya çıkıyor.
  • A Haber 20 şehit olduğunu söylemiş diyorlar...
  • Allah belalarini versin

• şehit sayısı fazla olduğu için açıklama yapmıyorlar. bunlara insan denmez.

• Bingöllü olarak bu akşam yemek yiyemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DanBilzerian

Bingöllü olarak bu akşam yemek yiyemedim..

Merhaba.
    Bingöl' de ne oldu?

• biz türkler devrim yapacaktık, içimizdeki kürtler buna engel oldu
  • saat 19.30 da bardak gibi yağmurun yağdığı bir havada dağda askere mayın aratmaktaki mantığı anlamıyorum ? Bunu geçelim neymiş olaydan sonra f16 lar 10 hedef vurmuş, abi madem hedef var niye hemen vurmuyorsunuz illa şehitmi vericez ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu durgunlaşınca admin abilerimiz hemen uçurur konuyu. Zaten kamuoyu oluşturmak veya düzene karşı doğruları söylemek yasak bir şey gibi lanse edilmiş zamanında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

Daha çatışamadan şehit oluyorlar abi var mı böyle bir şey ya. Şerefsizler işleri güçleri pusu bilmem ne. Ağlıcam sinirden ulan yeter artık. HDP'yi meclise sokan şerefsizler de burda gelip cb 400 mv diyo diye laga luga yapmasın. Hainlik yapıp o şerefsizleri meclise sokmayacaktınız. Ülkeye ne olduğu önemli değil isterse toprak parçası kalmasın yeter ki tayyip gitsin bu nasıl bi düşünce lan. Azcık işinizi düzgün yapın

Şu an ülkenin başına ne geliyorsa bu tayfa ve bu elemanın oy sevdası yüzünden. Bunu göremeyecek kadar körsünüz

Teröristleri de meclise bu tayfa sokuyor. HDP'yi bu tayfa destekliyor. PKK'yı bunlar besliyor. Evet haklısınız. O kadar yalan medya varken hala bi adım yol alamamış muhalefet var ama her suç bu tayfanın. Körü körüne bir destekçilik peşinde değilim herkesin ne mal olduğu belli

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.