Şimdi Ara

5600 xt YARDIM BİOS'A GİREMİYORUM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün itibari ile yeni kargodan gelen sapphire 5600 xt kartımı kasaya montajladım ancak çok garip bir sorun var.İlk açılıştaki bios ekranımı göremiyorum taki windows açılana kadar no signal alıyorum.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum.şimdiden herkese teşekkürler ve saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut**24** -- 7 Ağustos 2020; 12:38:18 >

• fast boot açık olabilir
  • bios ekranını göremediğim için bios ayarlarına giremiyorum.direkt olarak windowsa geçince sadece sinyal alabiliyorum.bu arada hdmi kablom 1.3 monitörüm ise 1.4 destekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umut**24**

bios ekranını göremediğim için bios ayarlarına giremiyorum.direkt olarak windowsa geçince sadece sinyal alabiliyorum.bu arada hdmi kablom 1.3 monitörüm ise 1.4 destekli.
    hocam bendede fast boot açık bios görmeden windows geliyor.aklıma benim bu geliyor.anakartın programı varsa o şekilde biosa girebilirsiniz masaüstünden
  • 5600 xt'mi kullanıyorsunuz?
  • Bios ayarlarına windows üzerinden de girebilirsiniz. (windows 10). Shifte basılı tutarak yeniden başlat a tıklarsanız açılan menüde Sorun çözümü>Gelişmiş>Uefi üzerinden biosa girebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

5600 xt'mi kullanıyorsunuz?
    evet.anakartda b450m sh2
  • JrGrendel kullanıcısına yanıt
    biosa aslında giriyor bilgisayar ama o anda sinyal yok oluyor ekran siyah yani göremediğim içinde bişey yapamıyorum.hdmı'dan olduğunu bilsem kabloyu değiştireceğim ama emin değilim.
  • quote:

biosa aslında giriyor bilgisayar ama o anda sinyal yok oluyor ekran siyah yani göremediğim içinde bişey yapamıyorum.hdmı'dan olduğunu bilsem kabloyu değiştireceğim ama emin değilim.
    Hah tamam o zaman. 5700xt ile benzer bir problem başıma gelmişti. Display port ile bağlayınca driver yükleyinceye kadar görüntü alamamıştım. Hdmi ile bağlayınca sorun olmamıştı. Driver yükledikten sonra display portu takınca sorun çözüldü. Cmos resetleyip, driver yükledikten sonra bios ayarlarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: JrGrendel

Hah tamam o zaman. 5700xt ile benzer bir problem başıma gelmişti. Display port ile bağlayınca driver yükleyinceye kadar görüntü alamamıştım. Hdmi ile bağlayınca sorun olmamıştı. Driver yükledikten sonra display portu takınca sorun çözüldü. Cmos resetleyip, driver yükledikten sonra bios ayarlarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    durum aynı hocam bios ekranı sırasında sinyal yok windows açılınca anca görüntü geliyor.
  • Işlemcinizde onboard ekran kartı varsa, ve bios default ayarları onu öncelikli atıyor olabilir. Yukarıda dediğim yöntem ile biosa girin. Sinyal yok hatası alırsanız direk anakarttan görüntü almayı deneyin. Başka çözüm yolları da olabilir ama adım adım gidebiliriz.

• quote:

Işlemcinizde onboard ekran kartı varsa, ve bios default ayarları onu öncelikli atıyor olabilir. Yukarıda dediğim yöntem ile biosa girin. Sinyal yok hatası alırsanız direk anakarttan görüntü almayı deneyin. Başka çözüm yolları da olabilir ama adım adım gidebiliriz.
    anakartım b450 gaming plus ve onboard vga yok geçen haftaya kadar rx 570 vardı.Hiç böyle bişeyle karşılaşmadım hocam acaba HDMI kablodan olabilirmi işin garibi evde 13 yıllık lcd tv var onda aynı HDMI kablo ile hiç bi sorun yok önce bios ekranı msi logosu geliyor sonra pc açılıyor.monitörde ise windows açılana kadar karanlık ekran iade etsem kartta sorun yok ne yapacağımı şaşırdım.
  • Tamam hocam bir de şunu deneyelim. Düşük bir ihtimal ama. Kullandığınız monitörün arayüzünden girişi direk hdmi olarak seçin. Bazen auto olunca bu sorunu yapıyor.

Edit: Freesync/Gsync aktif ise deaktif edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrGrendel -- 7 Ağustos 2020; 15:48:39 >
  • quote:

Tamam hocam bir de şunu deneyelim. Düşük bir ihtimal ama. Kullandığınız monitörün arayüzünden girişi direk hdmi olarak seçin. Bazen auto olunca bu sorunu yapıyor.

Edit: Freesync/Gsync aktif ise deaktif edin.
    Maalesef yine aynı durum dediklerinizi uyguladım.Yeni HDMI kablo ile denedim yine aynı

• umut**24** U kullanıcısına yanıt
    Monitör ayarlarından dp yada hdmi yi seçiniz oda olmadı autoyu seçiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Monitör ayarlarından dp yada hdmi yi seçiniz oda olmadı autoyu seçiniz.
    monitörümde dp çıkışı yok hocam sadece hdmi var.
  • umut**24** U kullanıcısına yanıt
    Kabloları tekrar kontrol edermisin bende cpu bağlantısı tam oturmadığından no signalda kalmıştı birkeresinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Kabloları tekrar kontrol edermisin bende cpu bağlantısı tam oturmadığından no signalda kalmıştı birkeresinde.
    Windows açılınca hiç sorun yok sadece bios ekranında ekran karanlık no signal diyor daha sonra windows açılıyor hocam.
  • https://forums.tomshardware.com/threads/no-signal-when-entering-bios-with-rx-5700-xt.3511332/

5600 xt YARDIM BİOS'A GİREMİYORUM!!!

Eski kartı takıp biosa girin ve güç koruma modlarını (power saving modes) disable edin demişler. GPU ve pcie sekmelerindeki güç koruma modlarınıda kontrol edin açıksa kapatın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

https://forums.tomshardware.com/threads/no-signal-when-entering-bios-with-rx-5700-xt.3511332/

Eski kartı takıp biosa girin ve güç koruma modlarını (power saving modes) disable edin demişler. GPU ve pcie sekmelerindeki güç koruma modlarınıda kontrol edin açıksa kapatın.
    Sağolun hocam deneyeceğim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.