Şimdi Ara

512MB ATI HD 4870(RV770), 1GB GeForce 9800 GX2: Crysis ve 3DMark 2006 Testleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
22.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada unutmadan verilen kaynakta Gran Turismko 5'i Pc'ye çıkartan söylentiler varmış. Bu site tamamen yalan haber yayınlayan site.
  • R600'un de mimarisi G80 (ve G92)'den asiri sekilde farkli zaten. RV700 serisine ozel bir durum degil.
  • bana hiç inandp,ırıcı gelmedi ama inşallah doğrudur
  • quote:

Orjinalden alıntı: zamirpolen

Gerçek olmasını çok isterdim

• gercek ciksa o kart kac paradan cikar hic dusunen yok bakiyorum.
  • aboo o fps ne öyle crysisde.artık forumda crysisi full oynamak istiyorum diyen arkadaslar için önerecegiz 4870 i eğer ki bu testler sahte değilse.

Şahsi görüşüm testlerin gerçeği yansıtmadıgı ancak gerçekten böyle bir kart yapılmışsa nvidia fiyatları epey bi düşürmesi gerekiyor...
  • testler pek gerçeği yansıtmıyor olabilir hd4870 resmen tepelemiş 9800gx2 yi bide atinin hd4870x2 modelini kullanıma sunucağını düşünürsek 9800gx2 yi 2 ye katlıycak demekdirki imkansız gözüküyor
  • bu kadar fark zor bence
  • kedidir o kedi
  • Tek 4870 in crysis de 9800gx2 karşısında o sonucu alması mümkün değil kaldıki 9800gtx i bile geçeceği meçhul

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Nisan 2008; 15:24:57 >
  • Neden kimse ;

Eyvallah ATI deyipde , GT200'ün gücünü merak etmiyor? Belkide 4870'e farkatıcak bu seri, 8serisinde olduğu gibi , kim bilebilirki bunu?

• quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Tek 4870 in crysis de 9800gx2 karşısında o sonucu alması mümkün değil kaldıki 9800gtx i bile geçeceği meçhul

yok deve
    9800gtx in fos olduğunu herkes biliyor
  • Eski bir hikaye vardır hepiniz bilirsiniz. Delinin biri kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış. Bu olayda buna dönmüş. Şimdi arasan sorsan bu herife herif kesin abi bende inanmaya başladım der. Testler fake veya değil. Önemli olan az paraya çok iş yapacak kartın olması.

Yürü ati Bastır Nvidia diyorum başkada bişi demiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rusty

quote:

Tek 4870 in crysis de 9800gx2 karşısında o sonucu alması mümkün değil kaldıki 9800gtx i bile geçeceği meçhul

yok deve

4870 Piyasaya bir çıksın bekleyin hele kimin fos oluğu ortaya çıkıcak

quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

Neden kimse ;

Eyvallah ATI deyipde , GT200'ün gücünü merak etmiyor? Belkide 4870'e farkatıcak bu seri, 8serisinde olduğu gibi , kim bilebilirki bunu?

Merak etmiyorum çünkü gt200 ün gücünü tahmin ediyorum sonuç geçmişteki g80 8800gtx r600 müsabakasına benzeyecek hatta bu sefer fark biraz daha fazla olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 29 Nisan 2008; 15:53:00 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Rusty

quote:

yok deve

Fos derken?

$300 ' a bence gayet makul bir performans sunuyor.

512MB ATI HD 4870(RV770), 1GB GeForce 9800 GX2: Crysis ve 3DMark 2006 Testleri

http://www.overclockersclub.com/reviews/xfx_9800gtx/1.htm

• Dediğim gibi, 3870'in AF ile arası kötü (veya, net gösterilen dokular arttıkça, çok daha fazla başarım kaybediyor). Üstteki grafikteki GPU_Bench'te, 3870'in geri kalmasının sebebi de AF (aklımda böyle kalmış, tekrar deneyeceğim).

TFU sayısının 3870'tekine göre iki kat artması, AF konusundaki başarımı doğrudan etkileyecektir, 4870'te.

Fakat, "3870'ten %30 - %50" arası daha hızlı", söylemi, AF yüzünden 3870'te başarım kaybının çok olduğu durumları da kapsıyorsa, o zaman 4870 gerçekten zorlanabilir, belli durumlarda. Tabii, o söylem palavra da olabilir, bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 29 Nisan 2008; 17:07:43 >
  • Tuğer hocam ben ATI'nin eski günlere dönme taraftarıyım.9550 gibi ne biliyim x1900 serisi gibi güçlü high-end kartlar üretmesini istiyorum , ayrıcada adam gibi driverlerla tam performanslı kullanmayı istiyorum.

İnşallah 4870 ve x2 de iyi bir performans yakalarda , Nvidia da ATI de adam gibi kartlar üretmeye başlarlar..
  • ne kdr ati yanlısı olsamda bnmde bu testlere inanasım gelmio ama hatırlarsanız g80 de nvidianın yaptıgı en onmli yenilik shaderleri cekirdekten ayırmıştı ve mukemmel kartlar uretmişti şimdi bunu ati yapıorr ne dersniz blkide bir surpriz olurkaldıki atilerin shaderleri ayırmadan onceki performansları hic fena diildi buna karşı daha fazla stream gddr5 gibi yeniliklerle blkide ati bu sfr turnayı gozunden vurur
  • Ati Af'de kaybediyor.Nvidia'nın epey gerisinden geliyor.Testler zaten yalan.O kadar ünlü yabancı donanım siteleri dururken bizim ülkemizde ki bir site gidip Ati'ye inceleyeceğim diyip verirmiler kartı.Bu mantıklı geliyor mu?Ati gerçekten çok hızlı geliyor.Nvidia'nın şuan ki kartlarını geride bıraksa eğer Gt 200 gelene kadar pazarı tekrar kendi eline alır.Nvidia Gt 200'ü piyasaya sürer bu sefer Ati onu geçecek yeni revizyonlar yapar.Yani piyasaya erken girmek demek bol ekmek yemek demektir.
  • testler tamamen FAKE Extremesystem de açıldı konu açıldığı an silindi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.