Şimdi Ara

512MB ATI HD 4870(RV770), 1GB GeForce 9800 GX2: Crysis ve 3DMark 2006 Testleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
0
Favori
22.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir fake test sonucuda burada warhttp://www.nordichardware.com/news,7659.html
  • fake olması büyük ihtimal ama ben bu mimari ile 4870'in 9800gtx'in üstünde bir performans vereceğine eminim.
    4850 ise 8800gts'in üzerinde olacaktır.
  • Ne yapayım no aa testi.Oldu olacak 800x600 de açın bari.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tvardar

fake olması büyük ihtimal ama ben bu mimari ile 4870'in 9800gtx'in üstünde bir performans vereceğine eminim.
    4850 ise 8800gts'in üzerinde olacaktır.

Ben de eminim ama bu sonuclar cok asiri. Oradaki kart 9800GX2 degil GTX olsa inanicam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 28 Nisan 2008; 0:13:51 >
  • Fake'dir fake
  • nordichardware'nin haberleri fake degil. 3dmark2006 rekorunu kıran Kinc o sitede görevli zaten...
  • quote:

Orjinalden alıntı: EXPANDER

nordichardware'nin haberleri fake degil. 3dmark2006 rekorunu kıran Kinc o sitede görevli zaten...

sonuc fazla abartı ...

3d06 sonucuna inanırım(malum bant genisligi)

fakat crysis ozellikle fake bence...
  • quote:

nordichardware'nin haberleri fake degil. 3dmark2006 rekorunu kıran Kinc o sitede görevli zaten...

Zaten nordichardware in haberinde, 4870 için verilen böyle saçma testlere itibar etmeyin denmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 28 Nisan 2008; 0:45:36 >
  • quote:

Bir daha oku haberi
  • Dilerim ATI mayıs ayında gerçekten beklentileri karşılar hatta üzerinde sonuçlar verir. Bu sayede bizler 9800GTX tarzı ekran kartlarını rahatça daha ucuza alırız. En azından eski seri X2 ve GX2 kartlar ucuzlar. Gerçi galiba yine ATI alırım o zaman da ama güzel bir gelişme olur.

Yine de dikkat etmek gerek. Bu testler doğru çıksa bile nVidia GT200 gibi bir silahla geliyor. Ne yapacağı belli olmaz. Bu yaz hareketli geçecek gibi görünüyor. Eh artık bir Spider platformu benim de hakkım

Phenom X4 9550 neredesin sen?
  • Yaza ekran kartı almayı dusunuyorum.Umarım bu sonuclar dogrudur ve de 4870 uygun fiyatla gelir.
  • Olacak iş değil, imkansız. İnanmayın arkadaşlar, fake bunlar
  • arkadaşlar bu testlerin fake olup olmadığını ancak yapan bilir.
    zaten kimse %100 kesin demio niye hiddetleniyosunuz
    çoğu kişi demiş zaten ''eğer bu testler gerçekse'' diye yorumlar yapılmış
    bekleyip görmek gerek
    ama sahiden gerçek ise atinin dönüşünü kutlayabiliriz
  • eğerki fake değilse ati bu kartdan manyak kâr yapar
  • Bu habere bakip fake ya da degildir demek mumkun degil. 3 Tane excel sheet var ortada o kadar. Ustelik sadece crysis de baz alinmamali...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Toucan

Bu habere bakip fake ya da degildir demek mumkun degil. 3 Tane excel sheet var ortada o kadar. Ustelik sadece crysis de baz alinmamali...

Bence mumkun. 3dmark ve Crysis skorlari cok abarti. Dedigim gibi o skorlar 9800GTX karsilastirmasina ait olsaydi inanabilirdim ama 9800GX2 icin mumkun degil. GX2'den %30 hizli olmak demek, HD3870'den %150 daha hizli olmasi demek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 28 Nisan 2008; 2:16:21 >
  • quote:

Bu habere bakip fake ya da degildir demek mumkun degil. 3 Tane excel sheet var ortada o kadar. Ustelik sadece crysis de baz alinmamali...

4870 için spekule edilmiş teknik veriler var ortada. Bu işlerden birazcık anlayan adam, o bilgiler ışığında fikir yürüterek bu kartın bu testlerdeki sonuçları almasının mümkün olmadığını anlar.
  • ya Allah aşkına Ati nin böyle bir kart çıkarıp da nvidia ya fark atabileceğine kim inanır? Sadece Kadir İnanır .Asparagas diye buna derim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: CATBALCA

ya Allah aşkına Ati nin böyle bir kart çıkarıp da nvidia ya fark atabileceğine kim inanır? Sadece Kadir İnanır .Asparagas diye buna derim...

Geçmişte yapmadığı bir şey değil.

Bu şekilde yaklaşmamak gerekiyor.

Not: 1 GB denen 9800 GX2, 512 MB bellekli olarak çalışır, bunu belirteyim. 512 MB belleklidir, yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 28 Nisan 2008; 6:58:15 >
  • Evet o bilgiler isiginda ben buradaki degerlerin olmamasi gerektigini anliyamadim(bu tablolarda verilen testlerin ne sartlar altinda gerceklestirildiginden tutun, kullanilan driverlara kadar hicbirsey belli degil, testlerden yola cikip yorum yapmak bile anlamsiz bunu soyluyoruz). Bu islerden anlamiyorum senin dedigine gore.

Ama madem laf atiyorsun bu islerden anlayan bir adam olarak anlat bakalim, bu kart ne vermeli performans olarak ve NEDEN?

(cevabi tahmin edebiliyorum ya, ac specleri, efendim texture fillrate 2 kat artmis, shader isleme gucu su kadar artmis vs. vs. oranlara bakiyorum da bu kadar fark olmamali diye yap yorumu)...

quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

4870 için spekule edilmiş teknik veriler var ortada. Bu işlerden birazcık anlayan adam, o bilgiler ışığında fikir yürüterek bu kartın bu testlerdeki sonuçları almasının mümkün olmadığını anlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toucan -- 28 Nisan 2008; 6:05:42 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.