Şimdi Ara

50bin tl linea veya başka tavsiye?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

50bin tl üst sınır ile araç almayı düşünüyorum. Mümkün oldukça düşük yakıtlı, bakım masrafları uygun, düşük km yüksek model düşünüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-gelen-alir-sahibinden-temiz-611289926/detay

Linea 1.3 dizel urban donanım var, clioya göre daha geniş iç hacim. Araç çokta küçük olmasın istiyorum ama çok temiz denk gelirse küçükte olur.

Dizel veya lpg ile kullanacağım. Farklı önerileriniz varsa yazmanızı rica ederim.

• Ben de bu bütçe civarlarına araba bakınıyordum, hala bakınıyorum orası ayrı mevzu

Linea gibi üst model az km.li temiz bir araç olsun istiyorum. Tabiki 50 bine seçenek çok ama 50 bin artık para bile değil malesef. Diğer modellere kayıp 10 yaşına dayanmış/geçmiş, kaç el değiştirdiği bilinmeyen, km.leri tavan yapmış, bir dünya masrafıyla beni bekleyen araç istemiyorum.

Yaşı yeni olsun,km az olsun deyince de haliyle seçenekler belli malesef. Ben de bu grupta, lineaya göre kasasını daha güncel bulduğum ve bg/tork farkından dolayı hoşuma giden c-elyselere yöneldim. Siz de 301, c-elyse grubu modellere bakabilirsiniz.

Vermiş olduğum örnekleri sadece konu sahibine seçenek olsun diye yazdım. C-elyselere linealara o paralar verilirmi diye yorumlar yazmayın lütfen. Bu arabaların +/- lerinin ben de farkındayım. Bütçe ve imkan meselesi tamamen...

• 2014 linealar 50.000 TL olmuş vay be Megane 3 düşünebilirsiniz sport tourer olanları güzel duruyor 1.5 dci motorla üzmez.
  • Haklısınız hocam, geçen sene bu fiyatlara 2017 sıfır linea alınıyordu. Malesef tl'de ki değer kaybı araç fiyatlarını da vurdu. İhtiyacım olmasa almayacağım ama mecbur almam gerekiyor.

Almak için bakmaya başlayınca da imkanları doğrultusunda en iyisini almak istiyor insan. Daha üst sınıftaki araçlar yüksek kilometrelerde, kaç el değiştirdiği belli değil dediğiniz gibi.

Megane 3 benimde beğendiğim araba ama bu fiyatlara kazasız, düşük km bulacağımı sanmıyorum, bakacağım yinede.

301, c-elysee bunlarada bakacağım. Linea urban daha donanımlı gibi sanki. Araştıracağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mz_snr

Haklısınız hocam, geçen sene bu fiyatlara 2017 sıfır linea alınıyordu. Malesef tl'de ki değer kaybı araç fiyatlarını da vurdu. İhtiyacım olmasa almayacağım ama mecbur almam gerekiyor.

Almak için bakmaya başlayınca da imkanları doğrultusunda en iyisini almak istiyor insan. Daha üst sınıftaki araçlar yüksek kilometrelerde, kaç el değiştirdiği belli değil dediğiniz gibi.

Megane 3 benimde beğendiğim araba ama bu fiyatlara kazasız, düşük km bulacağımı sanmıyorum, bakacağım yinede.

301, c-elysee bunlarada bakacağım. Linea urban daha donanımlı gibi sanki. Araştıracağım.
    Benzinli temizini bulabilirsiniz hocam, lpg taktırıp keyfini sürersiniz
  • Benzinlilere bakayım hocam.

• 50.000₺ yi linea gibi bir araca gömersen çok büyük hata yaparsın hocam, golf, i30, astra, mazda 3 bak derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende bu fiyat aralığında araba arıyorum bugun peder cruze bulmuş hatchback 110 km de 6 yaşında araba temiz anlaştı adamla pederi ikna edemiyorum cok yakar diyorum onun yerine

megane 3 alıp kafam rahat edicekti ama bulduğu cruze aşırı temiz celik suboplu kafam karıştı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-acil-otomatik-bakimli-ogretmenden-cruze-613937088/detay

Alınır mı sizce bu paraya

• Cruze tek geçerim.

• yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    Çok yemiz cruze'lar var bu fiyatlara, hatta daha uygun fiyatlara.

Sahibi olduğum malları çok temiz kullanırım. Arabayıda öyle kullanacağım tüm bakımlarını zamanında yaptırırım, aracı yormam.

Uzun süreli biniciyim hocam. Mesela 7-8 sene sonra arıza verir mi parçası bulunur mu? Ne dersiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mz_snr kullanıcısına yanıt
    Parça sıkıntısı olmaz. Kaporta harici hersey birebir opel. Etrafınızda kullanan birileri varsa bir bakmanız tavsiye ederim. Klavye delikanlilarina bakarsanız bu paraya ancak efsane kasa 98 corolla alabilirsiniz.

• yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    yakıtından şikayet edilmiş genelde.

dizel aveo’lar düşük kilometrede nispeten o fiyatlarda. dizel olması büyük avantaj. aklımı çelmedi değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mz_snr kullanıcısına yanıt
    10 litre Lpg yakıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mz_snr

yakıtından şikayet edilmiş genelde.

dizel aveo’lar düşük kilometrede nispeten o fiyatlarda. dizel olması büyük avantaj. aklımı çelmedi değil.
    bir önceki aracım aveo dizeldi ondan önceki de linea idi.bu iki araç arasında kesinlikle tercihiniz aveo olsun.hem daha donanımlı, daha konforlu, daha güvenli ve yakıt olarak daha az yakıyor.max 50bin e alacağınız en kaliteli araba tartışmasız aveodur.
  • Linea alacaksan boş paket alma aman diyim atla eşek gibi fark var en boş paketle en dolu arasında konfor iç mekan kalitesi koltuk konforu vs vs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.