Şimdi Ara

5+ Yıl Kullanmalık Z77 Anakart Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elimde eski ama zamana yenik düşmemekte ısrar eden bir sistem var.
    Gigabyte 965p ds3 rev3.3 + q9550 + 8gb ddr2 ram.
    İşlemci 3400Mhz hız aşırtmalı olarak gtx 560ti ile 1920x1080 çözünürlükte en güncel oyunlarda bile beni yarı yolda bırakmadı.

Anakartı rami ve işlemciyi yenileyerek, 5 yıl daha kullanılabilecek bir sistem alt yapısı kurmak istiyorum.
    Elimdeki anakart 6 yıllık. Ben böyle anakart görmedim. Sürekli hız aşırtmalı kullandım. Bugüne kadar tık demedi. Farklı işlemciler, farklı ramler ve farklı ekran kartları geldi gitti. En ufak uyumsuzluk problemi, kararsızlık durumları vs olmadı.

Aynen bunun gibi bir anakart arıyorum. Çipset olarak Z77 düşünüyorum.
    Anakart sistemin temeli. O yüzden sorunsuz, dayanıklı ve hız aşırtma altında kararlı olması çok önemli.

Tavsiyeniz var mı acaba?

• asus al derım z77 kartları cok saglam oc potansıyelıde fena degıl gırıs sevıyesı kartlarda bıle
  • quote:

Orijinalden alıntı: *666*

asus al derım z77 kartları cok saglam oc potansıyelıde fena degıl gırıs sevıyesı kartlarda bıle

Hızlı cevap için teşekkürler.
    Z77 sabertooth nasıldır?

Asus olarak en alınası anakart hangisi sizce?
  • burda bana gore etken ıslemcıyı nekadar oc etmeyı dusundugundur sıvı sogutma lalırım oc nın dıbıne vururum dersen maxumuslara bak derım
    ama saglam hava sogutma ıle 1 tık dusuk olabılır dersen Sabertooth ta olabılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: *666*

burda bana gore etken ıslemcıyı nekadar oc etmeyı dusundugundur sıvı sogutma lalırım oc nın dıbıne vururum dersen maxumuslara bak derım
    ama saglam hava sogutma ıle 1 tık dusuk olabılır dersen Sabertooth ta olabılır

Genellikle tercihim iyi kalite hava soğutma ile işlemcinin yıpranmayacağı ideal hız aşırtmadır. Stok voltajda hız aşırtma uygularım ya da intel'in işlemci için verdiği maksimum voltaj değerinin altında bir voltaj uygularım.
    Soğutucu olarak beş direk temas ısı borulu sunbeam core contact freezer kullanmayı düşünüyorum.

Yani dozunda hız aşırtma uygularım. Dibine vurmam.
  • Sabertooth iyidir ama maxumus serisine bak derim
  • Gigabyte GA-Z77X-D3H gibi bir anakart nasıl olur?
    F/P anakartlar öncelikli tercihim.

Gigabyte 'ın yıllar içindeki kalitesi ne yönde değişti acaba?

F/P de aradığımı bulamazsam o zaman daha pahalı olanlara yönelebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 10 Temmuz 2013; 17:32:08 >
  • soket 775 serılerınde ıyıdı kulandıgın kart x 38dq6 lar x48dq6 lar cok ıyıydı ama sonrakı serılerde cok bu varlık gosteremedı tr de
    yurtdısı teslerde orta ustu kartlarıı oc de ıyı sonuclar verıyor ama ben tr sartlarında asusu daha alınası buluyorum
  • Asus Maximus serisi hangisini alırsan al sorun değil, gerçekten harika ve stabil kartlardır, OC potansiyelleri yüksektir zannedersem garanti süreleride 5 yıl pişman olmazsın
  • amcaoglu asrockun fatality serisini sana tavsiye ediyorum. arkadasim 3770 k yi 4.7de falan kullaniyordu daha da cikatsin sikinti olmaz hem daha uygun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus'da TUF serisi anakartlar 5 yıl garantiliymiş. Gerçekten harika.
    Asus'dan Maksimus V Gene olabilir.

Asrock Fatal1ty serisi adından çok söz ettiriyor.
    Z77 Professional olabilir bundan da.

Z77 'de MSI 'ın durumu nasıl? Tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Bringer

Asus'da TUF serisi anakartlar 5 yıl garantiliymiş. Gerçekten harika.

kesinlikle ederiz hatta diğerlerine laf atmak gibi olmasın ama military class çok başka ... gd55 sahibiyim çok güzel kart. sanada GD55 veya 65 öneririm . tabi bulursan benim önerilerim sonucu forumda ünlü oldu ve bütün stokları bitirttim vatanda.

• MSI Z77 GD55 / GD65 çok başarılı anakartlar, Asus larda güzel ama bol gösterişi yüzünden fazla pahalı, Asrock Z77 Fatal1ty 'de rahatlıkla tercih edilebilir.
  • @ bjk__murat
    Vatan imzanıza reklam vermeli bence. Hatta diğer donanım satan firmalar da.
    GD55 ve GD65 stoklarda gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Bringer

Asus'da TUF serisi anakartlar 5 yıl garantiliymiş. Gerçekten harika.

fatal1ty'i için bir şey diyemeceğim fakat Z77 Extreme 6 kullanmıştım asrock,2700k işlemci ile birlikte..asus'dan sonra aynı performans ve stabiliteyi göremedim açık konuşayım yoksa iyi anakart..ama +5 yıl gibi bir süre diyorsan asus derim bence..
  • ASrock Z77 OC FORMULA tavsiye ederim. Hem sağlam hem de performanslı bir anakart. Asus'da maximus V extreme'ye tekabül eder.
    Ve şu an teknobiyotik'te %35 indirimle 407TL. Ben Salı günü siparişini verdim bugün kargoya verildi. Yakında elime ulaşır.
    Bu anakartı incelemeni tavsiye ederim. Hatta bu fiyata incelemeden almanı öneririm :D
    Şu an en ucuz 590-600TL olan bir kart. 407TL bu anakart için çok uygun. Bu paraya maximus V gene alamazsın.
    Oc formula deli bir şey, yanılmıyorsam oc şampiyonluğu olan bir anakart.
    Adamlar kutu içeriğinde Gelid extreme termal macun bile koymuşlar :D
    Bence bu anakartı inceleyin ve ona göre karar verin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

ASrock Z77 OC FORMULA tavsiye ederim. Hem sağlam hem de performanslı bir anakart. Asus'da maximus V extreme'ye tekabül eder.
    Ve şu an teknobiyotik'te %35 indirimle 407TL. Ben Salı günü siparişini verdim bugün kargoya verildi. Yakında elime ulaşır.
    Bu anakartı incelemeni tavsiye ederim. Hatta bu fiyata incelemeden almanı öneririm :D
    Şu an en ucuz 590-600TL olan bir kart. 407TL bu anakart için çok uygun. Bu paraya maximus V gene alamazsın.

Aynen dediğiniz gibi incelemeden sipariş verdim.

Söylemeseydiniz haberim olmayacaktı. Teknobiyotik 'e bakmak aklıma hiç gelmemişti. İnternetten aramalarda da denk gelmemişti. Çok teşekkür ediyorum. İyi ki yazdınız.

Yardımcı olmak için mesajlarını esirgemeyen herkese ayrıca teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 11 Temmuz 2013; 21:47:00 >

• gigabyte ud4h kullanıyorum sağlam dayanıklı overclock için özel üretilmiş unlocked versiyon uzay montajı için gerekli anakart üzerinden güç düğmesi ve reset düğmesi mevcut hata kodları için özel kırmızı led var anakartta hata oluşunca hangi parçada olduğunu gösteriyor neyse kısaca tavsiyemdir
  • Storm Bringer kullanıcısına yanıt
    ben aslında asrock'cuyum :) lakin çok uzun seneler aynı stabilite diyorsan asus'dan şaşma..keza oc formula'nın ileriye dönük sıvı soğutma bağlantı giriş üniteleri var Z87 chipset haswell işlemcilerinin oc formula versiyonuda ayrı bir olay..bende zaten bir takım oem parçaları uygun fiyata anakartla beraber düşürmeseydim asroc extreme 11'e yazıyordum ama bu bağlamda sen 5 yıl ve üzeri diyorsun bende asus diyorum veya 24 fazlı asrock..z77'lerde varmı bilmiyorum ama sanmam..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

ASrock Z77 OC FORMULA tavsiye ederim. Hem sağlam hem de performanslı bir anakart. Asus'da maximus V extreme'ye tekabül eder.

Z77 Gene almıştım bir ay önce bundan haberim olsaydı alırdım, yıllardır asusa alışmışız bir kere

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.