Binbaşı
18 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-nokia-e52-sifir-orginal..kapida-odeme-imkani..0538-9772222-858371475/detay

Sahibinden üzerinde böyle bir satıcı varmış. İlanda yazanlar oldukça iddialı.

Başlıkta orjinal sıfır diyor. İlan detayında da "ÇİN - KORE - YURTDIŞI - REPLİKA V.S ÜRÜN SATMIYORUZ." demiş. Aynı şekilde açılmış sayısız ilanları var. Bunlar yenilenmiş telefonlar mı?

Mağaza var, mağazaya gelebilirsiniz yazmışlar. İstanbul'da olup da, yolu düşmüş birileri varsa, yorumunuzu beklerim.
1978 Peugeot 604 Tanıtım Kitapçığı
1990 VW Tanıtım Kitapçığı
1982-1990 Porsche 924, 944, 944 S2, 928, 928GT, 928S4, 911 Turbo gibi modellerin bulunduğu tanıtım kitapçıkları buldum.

Hepsi orjinal. Çok kaliteli. Galerilerde bulunan tanıtım materyallerine benziyor.
Bazıları İngilizce bazıları Almanca.

Bunlar ilk bakışta gördüklerim. Daha fazlası da olabilir.

Acaba bu gibi kitapçıkların bir değeri var mıdır? Varsa nasıl değer biçerim? Satmak istesem en iyi satış kanalı ne olur?
Merhaba,

Bir yakınımın evinde fotoğraflarda paylaştığım küf problemi var.

Problemli tavanın üst tarafı teras.
Ev 5 yıllık. 2 yıldır oturuyorlar.
Yalıtım var ama gördüğünüz gibi yalıtım plakaları arasında çizgi şeklinde iz oluşmuş ve küflenmiş. Belli ki plaka aralarında kalan kısımda nem yoğunlaşması var.

Sanırım yalıtım plakalarının montajında işçilik kötü. Henüz söküp bakmadık ama tahminimce yalıtım plakalarının arasına dolgu yapılmamış veya bantlanmamış olabilir.

Bu sorun kesin biçimde ve maliyet olarak en uygun nasıl çözülür?
Kendimiz uğraşabiliriz ya da usta çağırabiliriz karar vermedik henüz.

İlk seçenek yüzeyden Capatox uygulayıp, sonra iki kat Polisan Elegans Extra ile boyayıp geçemek.

İkinci seçenek, yalıtım plakalarının ara kısımlarının üzerine gelen kağıt kaplamayı kesmek ve kusurlu aralıkları genişleyen köpük ile doldurup, bantlamak. Sonrasında kağıt kaplamayı düzeltip, üstten normal tavan boyası ile boyamak.

Üçüncü seçenek ise, alttaki yalıtım plakalarını tamir ile uğraşmadan üstten bir kat daha 2cm XPS yalıtım malzemesi döşemek. Yalnız bunu yapınca kartonpiyerlerin sökülmesi gerekecek. Bunu yapınca alttaki malzeme üste eklenecek malzemeyi taşır mı? Sarkma yapar mı? Bilemiyorum.

Mutfakta yan duvarda da var gödüğünüz gibi.
Ne gibi bir yöntem izlemek mantıklı olur? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Bir fotoğraf makinesi sabitleme ekipmanı aldım. Belli kalınlık aralığındaki borulara fotoğraf makinesini tutturmaya yariyor ama vidası 1/4-20 olması gerekirken M4 çıktı.

M4 yani metric 4 vida kullanan standart ekipman var mı? Aksiyon kameralarında mı var acaba?

iade etme şansım yok. Satsam satılır mı acaba diye merak ettiğim için soruyorum.

Var mı bilen?

Açıklama:
Silgi olduğu ve cipsten çıktığı tahminlerinden sonra hatırladığım kadarını yazıyorum. Başka hatırlayan varsa ve doğrularsa, ben de emin olmuş olurum.
Bu Ninja Kaplumbağa silgiler, Türkiye'de ilk defa biftek aromalı Cheetos mısır cipsi çıktığında, cips paketlerinden çıkmaktaydı.

Tek tip değildi bu silgiler. Diğer kaplumbağa figürleri de vardı diye hatırlıyorum ama internette ne bir bilgi ne de resim görebildim. Hatta kaplumbağalardan birinin elindeki silahlar yanlıştı diye hatırlıyorum. Bir figürün iki elinde, kısa saplı gürz gibi görünen iki silah vardı. Bu tip silah kullanan ninja kağlumbağa yok.
Bu konu ile ilgili belki de ilk resim ve ilk bilgiler olabilir. Aynı döneme ait kokulu silgilerle ilgili bilgi ve resim var ama cipsten çıkan ninja kaplumbağa silgileri hatırlayan yok sanırım.

Silgi olmasına rağmen, bu silgiler iyi silmezdi. Kurşun kalem yazısını çıkarmaz, kağıda bulaştırırdı. Taso gibi oynanmazdı. O yüzden hatırlanmaması doğal gibi.

Silginin arka kısmında yazanlar:
(C) 1993 Mirage Studios
Licensed by ELG Dan.Hiz.Ltd.Şti.

Konuya esprili mesajlarıyla renk katan ve insanın yüzünde bir gülümseme bırakan tüm üyelere teşekkürler.

İnternette arama sonucu bu sayfaya ulaşan ve elinde diğer figürler bulunan biri olursa eğer, lütfen konuda silgilerin resimlerini paylaşsın. Görmek isterim.
I5 2500K
Asrock Z77 OC Formula
Asus GTX560TI DC2

Bulunan sisteme Galaxy marka referans tasarım bir GTX 670 2gb aldım.

GTX 670'i normal olarak birincil x16 yuvasına taktığımda görüntü gelmiyor.
Ne yaptıysam olmadı.

Bir kaç defa takıp çıkardım, biosu resetledim ama çalışmadı.
Çalışan GTX560TI 'ı birinci yuvaya takıp, görüntüyü ondan aldım, bu kartı da ikinci yuvaya taktım. Sistemde görmem gerekiyordu ama sistem kartı görmüyor.
Ekran kartına güç gidiyor. Fanı dönüyor.
Anakart, boot ledlerinden ekran kartı ledi takılı kalıyor. Ekran kartı düzgün boot olamıyor sanki.

Son olarak kartı en alt x16 yuvasına taktım. Tüm ümidi kesmişken, karttan görüntü geldi.
İşin garip kısmı, sadece en üstteki x16 yuvası gerçek x16.
ikinci yuva x8 bağlantısına sahip, üçüncü yuva ise sadece x4. Yani kart sadece x4 yuvaya takınca görüntü veriyor.

Bazı Z77 anakartların referans tasarım GTX670 ler ile uyumsuzluk sorunu çıkarabildiğine dair bir kaç yazı gördüm. Var mı böyle bir durum yaşayan? Gören ya da duyan?
Anakart biosu güncel. PSU OCZ ZS 750W.

Kartı ikinci bir sistemde de denedim. Onda da durum aynı. Ekrana görüntü gelmiyor. Yalnız onda da aynı anakart var.

Kartın biosunu güncellesem, belki çalışır dedim ama Galaxy GTX670 2GB için bios bulamadım. Ref. tasarım diğer kartların biosları uyuyor mu?
Var mı bir tavsiyesi olan?
Elimde eski ama zamana yenik düşmemekte ısrar eden bir sistem var.
Gigabyte 965p ds3 rev3.3 + q9550 + 8gb ddr2 ram.
İşlemci 3400Mhz hız aşırtmalı olarak gtx 560ti ile 1920x1080 çözünürlükte en güncel oyunlarda bile beni yarı yolda bırakmadı.

Anakartı rami ve işlemciyi yenileyerek, 5 yıl daha kullanılabilecek bir sistem alt yapısı kurmak istiyorum.
Elimdeki anakart 6 yıllık. Ben böyle anakart görmedim. Sürekli hız aşırtmalı kullandım. Bugüne kadar tık demedi. Farklı işlemciler, farklı ramler ve farklı ekran kartları geldi gitti. En ufak uyumsuzluk problemi, kararsızlık durumları vs olmadı.

Aynen bunun gibi bir anakart arıyorum. Çipset olarak Z77 düşünüyorum.
Anakart sistemin temeli. O yüzden sorunsuz, dayanıklı ve hız aşırtma altında kararlı olması çok önemli.

Tavsiyeniz var mı acaba?
Aralarında anlaşmış gibi nereye sorsam SRC3 için 350TL fiyat çekiyorlar.
350 TL 'den aşağı veren bir yer var mı acaba bildiğiniz?
Dışkapı, Ulus, Kızılay, Tandoğan, Keçiören civarında olabilir.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.crescentmoongames.ravensword2

Bu oyunu Atrix 'de sorunsuz çalıştırabilen var mı?
(Stock veya Custom her türlü rom ile)
Hakkında
Forum İmzası:
██████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
Forum İkinci El İmzası:
Sorunsuz Alışverişler:Ankara:aykhut,homeedition88,CoMiSeR,goxhell,painkiller004,NightmarE_6,cilginankarali,Kerem_06,MENEME2002,
csimurat,hasli,ankara1234,tibuk,kurt_russ,warline,burak9006,gorkemliboy,adam06,can21,carloska,ogel,burak_fertek,kemken,bilginar,
siber06,Orqun06,buyuksoy39,TRayep,ft19 istanbul: SELBAL,hakanertas,((( free_man ))),alitopal,necoinside,ilhan90,kenya,
Neosis,ps3_wii,ozgur106,isacubukcu,maniaqs,Ahmet-79,bugra34 İzmir: yug2980,reason666,onurkarci,cavador,lemagru11 Diğer:InTerCeptor(Kocaeli),firstbuddy78(Aksaray),keremd(Tekirdağ),murat07murat(Giresun),pSy!(Karabük),Ruhsuz__(Trabzon),
sezerirem_19(Çorum),_tekno_(Manisa),apollonx(Kocaeli),erkantuzcu(Samsun)
ÖNEMLİ NOT: PM 'lere mutlaka cevap veririm. Eğer cevap gelmiyorsa sistemde hata olabilir lütfen tekrar yollayın.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 8 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.263
İkinci El Bölümü Mesajları: 583
Konularının görüntülenme sayısı: 272.988 (Bu ay: 505)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 38 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.