Şimdi Ara

5 TL ye Windows 10 pro (Amazon)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
16.537
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 4 sene önce 15 TL'ye aldığım keyi hala sorunsuz kullanıyorum. Geçen sene anakart dahil sistemi yeniledim, dedim key gider ama Microsoft hesabına işlediği için yine sıkıntı olmadı.

5 TL'lik keyin neyini eleştiriyorsunuz onu anlamadım :) Uygulama değil bir şey değil, yazıp geçiceksin keyi oldu bitti.

DH SF öyle bir yer oldu ki, yerde sıfır elektronik ürün bulsa eleştirecek/beğenmeyecek arkadaşlar var :)

bu lisans nasıl mı geliyoır?

ben de çalıştığım firmanın microsoft sorumlusuyum. microsoftun cla denilen bir portalları var,

firmam ms ürünlerinin bir distrübitörü vs değil sadece kullanıcısı ama cla numaramız var, (her sene birkaç milyon usd'lik it siparişimiz olur belki ondandır)

bu cla ya kayıtlı istenilen ürüne bir key veriyor.

keyler 50000 taneye kadar geçerli.

işin adabı ise şu, örneğin win 11 pro'lu workstation sipariş ederken cla numaranızı da belirtiyorsunuz, (bu sana özel cla sayfasında üreticilerin de bilgi girdikleri yerler var, key account manager ın bilgisi dahilinde) ürün üzerindeki windows senin cla'na kayıtlı oluyor ve ürün geldiğinde üzerindeki label'ı yapıştırıyorsunuz. bu keyle de lisanslıyorsunuz.

bu 5 liraya alınanda tabi win 11 pro'nun satın alınması ve etiketinin yapıştırılması kısmı eksik. :) hangi firmanın key'i Allah bilir.

• aldım 2 tane tşk

• Kodları bir kontrol edin, bazen webde paylaşılan kodlar gönderiliyor. Daha önce de almıştık başka satıcıdan, googledan bulunan kodları vermişti. Müşteri Hizmetlerine yazdık, yeni kodlar gönderdiler.

• Mak key geldi, sorduğumda retailin fiyatının farklı olduğunu söyledi, bilginiz olsun.
  • Key maile mi geliyor?
  • 5 TL'ye retail beklemeyin derim. 60-70-80 TL dir bu ürünlerin normal fiyatı.

• Fark var. Kaynağı belli olmayan en güvenilmez key bile 3. Parti uygulamalarla yapılan etkinleştirmeden güvenilirdir.

3.parti etkinleştirme uygulamaları %99 virüs barındırıyor.

• şöyle bi yorum var

"3 Adet satın aldığım Lisans Key'lerinin iki adeti aynı, bize verdiği lisansı kaç kişiye birden veriyor kim bilir, hiç memnun kalmadım."

• Bu keyleru nereden buluyorlar anlamadım gitti. Key oluşturan program mi var ne? Bir yerde beleşe tonla key var eminim. Ama çözemedim gitti. İşe yariyor mu? Yariyor. Bu arada ben olsam home alırdım. Ki öyle yapmistim zamanında zaten. Home versiyonda gereksiz ağırlık yapacak şeyler yok.
  • İkisi çok alakasız şeyler.

Uzun yıllardır 10 tl ye aldığım keyi problemsiz bir şekilde kullanıyorum.

Harici programlarla etkinleştirme yapan programlarda virüs riski olma olasılığı çok yüksek.

• İki önemli hatırlatma yapayım.
    1) Birden çok cihaz için key alacaksanız bu keylerden 1 tane almanız yeterlidir, bir key ile birden çok cihazı etkinleştirebilirsiniz.
    2) Keyleri aldığınız an kullanın. İleriye dönük kullanırım diye almayın. Çünkü Microsoft ilerleyen süreçte keyleri öldürüyor, etkinleştirme için kullanılamıyor. Ama bu durum etkinleştirilmiş bilgisayarlardaki keyleri etkilemiyor, sıkıntı olmadan kullanmaya devam edebiliyorsunuz.
  • 1000 USD’ a notebooku 5 Liralık key’ e emanet etmek,
    Bilemedim…
  • Pi kullanıcısına yanıt

Genelde şirketler anlaşma yapar, toplu windows keyi gelir. Bunu da çakallar parayla satıyo işte işin özeti.

• Alan varsa paylaşın, amazona girip ödeme yapmak zor geldi. Zaten hepsi aynı key

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt
    Resmi olarak lisanslı oluyor hocam. Sıkıntı yok. Hoş virüs gelecek değil ya.
  • Sylisyum kullanıcısına yanıt
    Makul rakamda olsa gidip microsofttan alalım. Bu şartlarda çok zor. İşimiz görüldükten sonra sıkıntı yok. Resmi mi resmi sonuçta.
  • Bende etkinleştirmediğim 2 bilgisayarım için aldım. Daha önce 1-2 kere almıştım, sorun olmamıştı. Paylaşan arkadaşa teşekkür ederim.

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Sen 500 usd Lik kod al.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.