Şimdi Ara

5 ayda Hukuk veya PDR kazanabilir miyim sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
6.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, ben ortalama bir öğrenciyim. TEOG puanım düşük olduğu için istediğim liseye gidemedim. Lisede kafama dank ettim çalıştım, ama OBP 65-67 civarında gelecek. Belki de daha yüksek gelir bilemiyorum. Her neyse, yaz tatilinde Coğ, Türkçe ve Matematikten 1 kitap + 1 paragraf kitabı bitirdim. Okullar açılınca da çalıştım ama aşk meşk yüzünden 2 ayım gitti

Kendimi toparladığımda TYT Türkçe ve Sosyal konularını bitirdim. Şimdi deneme çözüyorum + TYT Matematiğine ve Edebiyata çalışıyorum. 15 tatilde Türkçe ve Sosyalden eksik olduğum konularımı ve Matematiği halledeceğim. 2. dönemin başında ise AYT'ye başlayacağım.

Edebiyatım çok iyi, hiç çalışmadan 38-40 doğru yaptım senenin başında.
    Türkçe de iyi sayılır. 30 net falan yapıyorum şimdi ama daha da yükselecek inşallah.
    Sosyal de en çok Coğrafya zorluyor beni. Harita Bilgisi falan. Bu eksiklerimi 15 tatilde kapatacağım.
    Tarih de iyiyim, Felsefe de eh işte. Din çok iyi. Denemelerde hep fullerim.
    En büyük sıkıntı Matematik. Matematiğe nasıl çalışmalıyım?

Ve sizce Hukuk veya PDR kazanabilir miyim? Saat 1'de falan yatıyorum, sabah namazında kalkıyorum. Ama tabi sömestrda bu süre daha da artacak

• matakademi>birey b>345 =min 25 mat. Mat 2yi boşlama.

Yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tablopikasso1 kullanıcısına yanıt
    Umarım yapabilirm, teşekkürler
  • hocam benımde hedef hukuk hadı bakalım calısalım olur inşallah hocam
  • ygslysstudent kullanıcısına yanıt
    İnşallah hangi üniversite? Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi benim hedef
  • Hocam hedeflerimiz hemen hemen aynı ama işimiz çok zor sınava az kaldı uzun bir vakit gibi görünüyor ama vakit hemen geçiyor çok sıkı çalışmamız lazım kendi adıma söyliyeyim matım çok kötü mat adına tavsiyelerinizi bekliyorum hedefim +25
  • Kronos20 K kullanıcısına yanıt
    Çok çalışmamız lazım, diğer dersleri bir şekilde hallederiz ama mat sıkıntı işte. Elimde şuan Ant Mat 2, Aperitif Mat ve Sıradışı Analiz çözümlü SB var
  • internationalrelations kullanıcısına yanıt
    hocam farketmez hukuk fakultesı
  • 2016'da matematiği aşırı kötü olan ama sözel dersleri çok iyi olan bir arkadaşım vardı. İlk denemesinde matematikte YGS'de 8 netle, LYS'de ise 5 netle başlamıştı. Sınava da 7-8 ay vardı galiba. Matematik için Behzat Rasuli'yi önerdim, izledi ama verim alamadı. (ağır geldi) Şenol hocadan başladı, sonra da Hocalara Geldik'ten sınava kadar elinden gelenin en iyisini yaparak devam etti, Hocalara Geldik'ten başka video da izlemedi matematik için. YGS'de Türkçede ve Sosyal'de 37 üstü neti vardı, matematiği 15 civarıydı. Sıralaması 55 bindi. LYS'de edebiyat netini hatırlamıyorum ama matematik neti 24-25 gibi bir şeydi. Ham sıralamasını bilmiyorum ama OBP eklenmiş haliyle 17 bin sıralama yaptı. Şimdi iyi bir üniversitede psikoloji okuyor. Başladığında matematikte sıfırdı. Bu kızın başarısının tek bir sırrı var: yılmadan sınava kadar elinden geleni yapması.
  • ygslysstudent kullanıcısına yanıt
    Ben Ankara'da kalmak istiyorum da
  • hocam nerdeyse ikimiz aynı kişiyiz :). benimde teog iyi olmadığı için orta bir liseye gittim. benim obp 69 civarı. bende hukuk istiyorum. benimde konularda eksiğim var. yazdan beri mat çalıştığım için matım iyi sayılır. sosyal aynı senin gibi benimde coğ hariç iyi. edebiyatta orta sayılırım.

sana matematikte tavsiyem öncelikle mat 1 konularını halletmen. konuları halledip üstüne sb çözünce eksiğin kalmaz. 1 tane de problem fasikülü çözebilirsin. sonrada ağırlıklı olarak mat 2ye çalış. yandan diğer dersleri çalışırsın ama mat 2 çok önemli. bizim diğer tmcilere göre fark attıracak ders mat 2 olacak. o yüzden mat 1i hızlıca bitirip geç olmadan mat 2ye başla derim. iyi çalışmalar.
  • ilmentore kullanıcısına yanıt
    Sonuç Yayınları'nın fasiküllerine çalışıyorum şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çikinova

2016'da matematiği aşırı kötü olan ama sözel dersleri çok iyi olan bir arkadaşım vardı. İlk denemesinde matematikte YGS'de 8 netle, LYS'de ise 5 netle başlamıştı. Sınava da 7-8 ay vardı galiba. Matematik için Behzat Rasuli'yi önerdim, izledi ama verim alamadı. (ağır geldi) Şenol hocadan başladı, sonra da Hocalara Geldik'ten sınava kadar elinden gelenin en iyisini yaparak devam etti, Hocalara Geldik'ten başka video da izlemedi matematik için. YGS'de Türkçede ve Sosyal'de 37 üstü neti vardı, matematiği 15 civarıydı. Sıralaması 55 bindi. LYS'de edebiyat netini hatırlamıyorum ama matematik neti 24-25 gibi bir şeydi. Ham sıralamasını bilmiyorum ama OBP eklenmiş haliyle 17 bin sıralama yaptı. Şimdi iyi bir üniversitede psikoloji okuyor. Başladığında matematikte sıfırdı. Bu kızın başarısının tek bir sırrı var: yılmadan sınava kadar elinden geleni yapması.

Mat bilmeden 17K mı? Vay be...

• Tm de mümkün.

• ArapŞeyhi kullanıcısına yanıt
    yakışıklı naber
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.