K

Yüzbaşı
22 Haziran 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar iyi çalışmalar herkese tyt matematikten 20 ayt 10 net yapmam lazım daha doğrucası şöyle sözel 15k tm 85k yapmam lazım bunu için tyt mat 20 ayt 15 net lazım diğer dersleri bir şekilde halledebilirim diye düşünüyorum 2016 lys de edebşyattan 37 net yapmıştım unuttum ama son 2 ay edebiyat çalışşsam yeter en önemlisi matematik sıfır sayılırım kalan zamanda tyt 20 ayt 15 yapabilir miyim ? ayt olmasa bile tyt 20 net yapmam lazım sizce hangi kaynak ve hocayı izlemeliyim youtubda yüzlerce hoca var karar veremedim ayt ilyas güneş güzel görünüyor tabi tyt temeli atmadan izlemek istemedim ilyas güneşin kpps mat1 konularını tyt için izlesem olur mu ? tyt matematik 20 net için hangi kaynakları kullanmalyım 345 nasıldır ağır mı gelir ? Bir de tyt türkçe(paragraf)tarih ,coğrafya birer tane soru bankası önerirmisiniz konu anlatımı gerek duymuyorum geçmiş kitaplar ve kpss kitapları var sonuçta içerik aynı.
Herkese iyi çalışmalar gençler 2 yıllık önlisans okudum şuan bir işte çalışıyorum ünivertise sınavına girmeye tekrar karar verdim. Bizim zamanımızda ygs-lys vardı gerçi pek bir fark yok galiba ama her neyse hedefim tm 85k sözel 25k şimdi bazı arakdaşalara göre çok kolay olabilir ama bana göre öyle değil zaten obp den bellidir lise geçmişim iyi değil şimdiye kadar hiç çalışmadım haftaya maaş alınca kitap almayı düşünüyorum hangi kitapları almalıyım,nasıl çalışmalıyım,hangi hocaları dinlemeliyim? Bu arada bu sene elime kitap değmeden önlisans kpss ye girdim 74 küsür aldım matematik adına elimde ant.matematik var onunda sadece temel kavramlar kısmı çözülük kalan zamanda olur mu ? Matematikten hem birinci kısım hem ikinci kısım 15 er net yapılabilir mi kalan zamanda ?Edebiyatım iyi sayılır bizim zamanımızda 56 soru vardı o zamanlar 35 net felan yapmıştım edebiyatta sıkıntı olacağını sanmıyorum
Yardımlarınızı bekliyıorum
Arkadaşalar merhaba herkese iyi çalışmalar biraz içimi dökeyim hem de sizlere tavsiye de bulunayım . Arkadaşlar ben ortalam bir üniversitede hatta baya küçük bi üniversitede (Lütfen okulu sormayın) iktisat okuyorum ta ki bugüne kadar bugün kaydımı sildirdim iyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum. Biraz size okul vs bölüm hakkında bilgi vereyim okul vasat hocalar desen umurlarında değil geliyorlar 20 dk ders anlatıp slayt üzerinden gidiyorlar hatta çoğu hoca yoklama dahi almıyor okuldaki tipler desen zaten hepsi boş adamlar ya adam 27 yaşına gelmiş daha 2. sınıf derslerini alıyor genel olarak iktisadi ve idari birimde kilerin amacı sırf karı,kız ortam yapmak adamlara kpss diyorum adam okul bitsin hele diyor adamdaki rahatlığa bak ya sanki odtü,boğaz için den mezun oluyorsun işsiz sin kardeşim işsiz genel olarak şöyle toparlayayım iktisata merakınız ve özelde işiniz yoksa gelmeyin heba etmeyin 4-5 yılınızı okul bitince en fazla bi muhasebecinin yanında asgari ücrete çalışırsınız.Sorusu olan sorabilir.

Edit: YUKARIDA YAZDIKLARIM KÜÇÜK ÜNİVERSİTELER İÇİN GEÇERLİ
Merhaba arkdaşlar iyi çalışmalar sınava az bir zaman kaldı ben sadece ilk oturuma gireceğim hedefim sınavda Türkçe :30-35
Mat:20-25 Sos:15 Fen:5 matematik hariç diğer netleri yapıyorum ama matematik te daha 0-5 net arasındayım bu saatten sonra olur mu ? Sadece kalan zamanda mat çalışacağım hangi hocayı dinlemeliyim youtubede ? bir sürü hoca var hangi hocayı dinleyeceğime karar veremedim elimde ant.matematik 2 ve birey b var bu iki kitap biterse 20 net olur mu? Kısaca sorum arkadaşlar temeli olmayıp ta 20 netlere gelenler hangi hocayı dinlediniz ? İlyas güneş,şenol hoca,ceyhun hoca sıfır olan birine hangisinin faydası olur ??
Arkadaşlar matemaiğim sıfır seviyede şuan sınava girsem 5 net anca yaparım hedefim ilk kısım yani mat 1 kısmından +20 net yapmak kalan zamanda sadece matematik çalışacağım nasıl çalışmalıyım, hangi hocayı dinlemeliyim ,hangi kitapları kullamayım şenol hocanın kitapları nasıl almalımıyım o kitaplardan kullanan var mı ? Yani kısaca matematik te sıfır olupta +20 yapanlar yardımlarınızı bekliyorum
Arkadaşlar Merhaba biraz kendimden bahsetmek istiyorum ben bu sene 2 yıllık muhasebe bölümü bitirdim ama ikinci üniversite okumak istiyorum bu sene zevkine ygs lys ye girdim hiç çalışmadım tm1 325k falan geldi sıralamamdan 40k önde olan yeri yazdım büyük ihtimalle gelmiyecek bnde mezuna kaldım aslında ailem zorla bir yere git falan dediler ama bn anadoluda herhangi bir yerde iktisat ,işletme okumak istemiyorum eğer çıkmasssa inşallah da çıkmaz mezuna kalacağım ama bizimkiler beni dğs ye hazırlanıyor diye bilecek.Beyler asıl sıkıntı şimdi başlıyor Ygs de ,Lys de ,Dğs de matematiksiz olmuyor matematiğim çok kötü bu sene ygs de 3 lys de 4.5 net yaptım durum vasat şimdi önümde ygs ye yaklaşık 7 ay lys de 10 ay var benim hedefim ygs 20 lys 15 net en az(zaten bu netlerin altında gelirse boşuna kalmış olurum 1 yıl bir işe yaramaz bu netlerin altı) şimdi bazı arkadaşlar çok kolay falan diyebilirler ama gerçekten matım kötü dört işlem ,rasyonel sayılar biliyorum bunun harici boşum beyler şimdi sizlerden istediğim bu netlere nasıl ulaşırım, nasıl çalışmalıyım,hangi kaynakları kullanmalıyım(ant. mat mı alayım ,karekök 0 mı,yoksa Birey A mı forumda bir çok tavsiye var sizce en iyisi hangisi ),internetten hangi videoları izlemeliyim vs matematiğe dair aklınıza daha gelebilecek her şey bu netleri bana yaptıracak formül biliyorum sıkı ve disipli çalışmak ama nasıl hangi kaynaktan çalışmak yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar ilerleyen günlerde diğer derler için de konu açacağım.
Arkdaşlar çalışmaya tam anlamıyla başlamadım bu arada bir işte çalışıyorum malum okul bitti evde oturmak olmuyor eğer okul çıkmassa ekimin ortalarında işten çıkcağım.

Edit: Dersane falan yok
Arkadaşlar öncelikle biraz kendimden bahsedeyim ben bu sene 2 yıllık muhasebe bitirdim .Bu sene zevkine ygs lys ye girdim aslında ygs den polislik deneyecektim ama olmadı ygs den 256 aldım lys ye girdim ama hiç kitap açmadım ailem illa tercih yap diyor ama ben yapmak istemiyorum çünkü istediğim hiç bir yer gelmiyor tm1 sıralamam 325 bin bu sıralama ile anadoluda çoğu yerde iktisat işletme geliyor ama bu bölümleri pek sevmiyorum düşüncelerim değişti pdr yada sınıf öğretmenliği istiyorum ama bu sene imkansız tabi. Bizimkilere hafiften çıtlattım karşı çıktılar git bu sene falan neresi olursa dediler ama ben gerçekten istemiyorum ya belki sizlere saçma gelebilir ama ben okulda çalışmak istiyorum hedefim pdr tabi matematiğim kötü o olmaz sa sınıf öğretmenliği istiyorum. En kötü DGS ye gireceğim muhasebenin üzerine iyi bir ünide iktisat işletme okumak daha mantıklı değil mi sizce de? şuan bir işte çalışıyorum ekimin ortalarına kadar çalışacağım ekimde çıkacağım bizimkilere Dgs ye diye ygs lys ye hazırlanacam gerçi dgs de de 60 türkçe 60 matematik var hem benzer konular sizce ne kadar mantıklı?benim yerimde siz olsanız ne yapardınız? Bu arada matematiğm çok zayıf marta a kadar ygs 20 lys 20 matematik yapmam lazım bu sene ygs de 3 lys 5 mat yaptım gerçi bu konu hakkında ilerde konu açacağım. Sizce ne yapayım olur mu seneye arkadaşlar? En kötü tm3 40k tm2 70k yapmam lazım Yoksa bu sene gideyim mi ?
Bu seneki sonuçlarım
Tm1:325 k
Tm2:300k
Tm3:290k
Sa beyler ygs de hedef tr:30 sos:25 mat:8 (Aslında hedefim daha fazla idi ama geç kaldım artık ) geçen sene tr:25.50 sos :19 mat:3 net geldi 2 yıllık üni okuyorum pek çalışma vaktim olmadı sizce yukarıdaki netleri yapabilirmiyim sizce ? Geçen seneden farklı olarak 5 er net artırmam lazım şimdiye kadar ygs adına tarih soru bankası bitirdim türkçe de son 1 aydır paragraf çözüyorum öncende kalma fem denge türkçe var dün çözdüm 28 net bugün çözdüm 33 net geldi sınava kadar 5 deneme var cumaya kadar bitirmeye çalışacağım.(ses,yazım ,noktalama bu konulara çalıacağım ek olarak) Sosyalde de tarihim iyi sayılır son konular kaldı 3 video falan kaldı izleyip test çözeceğim coğrafya sıkıntı dünyanın hareketlerini falan anladım da iklim anlamadım rüzgar,basınç,nem konularını bir de iç ve dış kuvetleri anlayamıyprum sizce şu 3 günde nasıl çalışayım özellikle sosyal net arttırmak için ne yapmam lazım coğrafya hangi konulara ağırlık vereyim
Beyler sinava çok az bir sure kaldi artik ygs adina son kozlarimizi oynuyoruz Ygs hedefim tr:30 sos:25 turkceden şimdilik sikinti yok gibi 1 deneme 32,33 oluyor bir deneme 27,28 sinava kadar yazim,ses ve noktalama konularina bakacağım yapacağımi saniyorum. Sosyale gelirsek simdi tam onumde 10 günlük bir zaman var calismak için bu 10 günde neler yapabilirim nasil çalışmamıyım ? Özellikle coğrafyaya ağırlık vereceğim bugün fem denge çözdüm 22.75 net geldi hedefim +27 lere çekmek kalan vakitte olur mu ? Ders olarak tarihte iyiyim en fazla 3,4 yanlis geliyor simdiye kadar gerileme donemine kadar calistim son konular kaldi ama temelim iyi son konulari hizlica video izleyip geçeceğim felsefe hic bakmadim paragraf lari okuyup geciyorum 2 dogru falan geliyor terimlere bakacağım iste asil sorun coğrafya bu dersi seviyorum ama yapamıyorum şuan konulara baştan başladım bugün iklime gectim yavuz tuna dinleyip soru çözüyorum biraz olsun yavuz tuna sayesinde anlamaya basladim sizce tüm konular yetisir mi ? Kalan vakitte hangi dersten hangi konulara ağırlık vereyim ?
Arkadaşlar iyi çalışmalar artık sınava çok az bir zaman kaldı herkes elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor benim hedefim sosyalde +25 yapmak ygs de tabi ygs de hiç bir şey belli olmaz sınavın zorluğuna kolaylığına da bağlı bu şuan fem denge denemelerinde ilk 5 denemeyi çözdüm 20-24 arası gelip gidiyorum.Şimdi bazı arkadaşlar diyebilir kör girse 20 yapar sayısalcı olduğumuz halde biz 25 falan yapıyoruz diye herkesin hedefi kendine zaten sınav sonrası hepsi bom oluyor .Neyse arkadaşlar şimdi ben tarihte iyiyim pek zorlanmıyorum testlerde 12 soruda en fazla 2,3 yanlış çıkıyor eksiklerim var onları da video izleyip kapatacağım . Asıl beni mahveden coğrafya bu dersi seviyorum ama yapamıyorum arkadaş palme konu anlatımı var mesela eksen eğikliiği konusunu okuyorum video izliyorum ama soruya gelince kalem oynatamıyorum aynı şekilde harita konularında da aynısı oluyor coğrafyaya en baştan başladım bu 2 konu beni başlamadan soğuttu sizce hangi konulara ağırlık vermeliyim ? En çok coğrafyadan bak dediğiniz konular hangileri ? Kısaca beyler sosyalde +25 net yapmak için nasıl çalışmalıyım ve hangi konulara ağırlık vermeliyim varsa tecrübeli arkadaşlar yardımcı olsun hepimiz faydalanalım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 399
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 18.145 (Bu ay: 323)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.